لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما

پذیرش اظهارنامه ثبت طرح صنعتی


پذیرش اظهارنامه

پذیرش اظهارنامه ثبت طرح صنعتی

    مرجع ثبت پس از بررسی شکلی و محتوایی اظهارنامه و ضمائم آن، در صورت تکمیل بودن درخواست ثبت و مدارک پیوست آن، با توجه به مفاد بندهای (هـ ،و) ماده 4 و مواد 21،20 و22 قانون  ثبت طرح های صنعتی و ماده 84 آئین نامه اجرائی درخواست ثبت یا اظهارنامه را می پذیرد. مشروط براین که:

اولاً- طرح مورد درخواست ثبت خصیصه اختراع نداشته باشد.

ثانیاً-طرح تنها برای دسترسی به یک نتیجه فنی، بدون تغییر ظاهری آن نباشد.

ثالثاً-طرح مورد درخواست ثبت، جدید یا اصیل باشد .طرح صنعتی وقتی جدید است که از طریق انتشار به طور محسوس ویا از طریق استفاده به هر نحو دیگر قبل از تسلیم اظهارنامه یا برحسب مورد قبل از حق تقدم اظهارنامه برای ثبت، در هیچ نقطه ای از جهان برای عموم افشاء نشده باشد.

    طرح صنعتی در صورتی اصیل محسوب می شود که به طور مستقل توسط طراح پدید آمده و کپی یا تقلید ازطرح های موجود نباشد، به نحوی که از دید یک کاربر آگاه متفاوت از طرح هایی باشد که قبلا در اختیار عموم قرار گرفته است.

رابعاً- طرح صنعتی موضوع درخواست ثبت از طریق انتشار کتبی یا به صورت شفاهی یا از طریق استفاده عملی ویا هر طریق دیگر، قبل از تقاضا و یا در موارد حق تقدم ناشی از اظهارنامه ثبت طرح، در هیچ نقطه ای از جهان برای عموم افشاء نشده باشد.

 البته اگر طرح صنعتی مورد درخواست ثبت، ظرف مدت شش ماه قبل از تاریخ تقاضا یا در موارد مقتضی، قبل از تاریخ حق تقدم طرح صنعتی، آشکار شده باشد ، مانع ثبت نخواهد بود.

خامساً-طرح باید همراه با نقشه، عکس وسایر مشخصات گرافیکی کالای موضوع طرح وسایر موارد مذکور در ماده 22قانون ثبت طرح صنعتی باشد.

سادساً-طرح صنعتی وبهره برداری آن با موازین شرعی یا نظم عمومی و اخلاق حسنه مغایرت نداشته باشد.

سابعاً- طرح حاوی نمادها یا نشان های رسمی نباشد.

ثامناً- طرح باید قدرت تمایز بخشی با طرح های مشابه داشته باشد.

پل ارتباطی مجتمع ایلیا

 ( به لبخندتان برترینیم )

شماره تماس مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ثبت ایلیا

  • شعبه کرج: 137 32 – 026
  • شعبه تهران :119 55 266 – 021
  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی  WWW.ELIYA.IR
  • پست الکترونیکی به نشانی   INFO@ ELIYA.IR

خدمات قابل ارائه مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا در کلیه واحد های ثبتی اداره ثبت شرکتها در چهار چوب قانون تجارت ایران شامل ( ثبت انواع شرکت های تجاری و تخصصی، تنظیم و ثبت صورتجلسات تغییرات شرکتها  ) خدمات نام تجاری در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت طرح صنعتی و هزینه و قیمت ثبت طرح صنعتی و ثبت بین المللی طرح صنعتی

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

شرایط شکلی ثبت طرح یا مدل صنعتی

شرایط شکلی ثبت طرح شرایط شکلی از ضوابط تنظیم و تسلیم اظهار نامه به مرجع صلاحیت دار جهت ثبت طرح یا مدل صنعتی ،مدارک و پیوست های اظهارنامه، کیفیت تسلیم اظهارنامه، خصوصیت تسلیم کننده اظهارنامه، رسیدگی اظهارنامه، رد یا پذیرش آن و چگونگی نشر آگهی مربوط به ثبت طرح یا مدل های صنعتی و نظایر آن بحث خواهد شد.

لیست طبقات طرح صنعتی تجاری

لیست طبقات بین المللی طرح صنعتی تجاری و کالا - در صورتی که قصد دارید مجموعه ای تحت عنوان طبقات طرح صنعتی را تهیه نمایید و یا مشاوره تخصصی در حوزه ثبت طرح..

هزینه ثبت طرح صنعتی

هزینه ثبت طرح صنعتیهزینه ثبت طرح صنعتی

شرایط شکلی و ماهوی موضوع طرح صنعتی

شرایط شکلی و ماهوی موضوع طرح صنعتی - در شرایط شکلی از ضوابط تنظیم و تسلیم اظهارنامه، تقدیم کنندگان اظهارنامه، مرجع دریافت اظهارنامه و امثال آن بحث می شود که در مباحث قبلی ودر مقایسه با نظام حقوقی ایران بررسی شد و از تکرار آن خودداری می شود.

اختلاف عین یا مشابه بودن با ثبت طرح صنعتی

اختلاف به واسطه عین یا مشابه بودن با طرح صنعتی - این جنبه از اختلاف از اهم اعتراضات دریافتی به اداره ثبت طرح های صنعتی جهت طرح کمیسیون ماده 170 آئین نامه و همچنین طرح دعوی نقض ناشی از تضییع حقوق مکتسبه صاحبان طرح صنعتی قلمداد می گردد. در این رابطه از نخستین مسائل مهم و پیچیده ای که در جهت تشخیص

صاحبان حق ناشی از طرح و مدل صنعتی

صاحبان حق ناشی از طرح و مدل صنعتی - هرکس که در برابر تسلیم کننده اظهارنامه طرح، ادعا کند که خالق و پدیدآورنده طرح مزبور است، باید ادعای خود را ثابت کند و چون خلق طرح یک پدیده خارجی است بنابراین با هر دلیلی ادعای خلق طرح مورد ادعا، قابل اثبات است و نیاز به دلیل خاص ندارد وهر کس دیگری غیر از پدید

منابع حقوق ناشی از طرح ها و مدل های صنعتی

منابع حقوق ناشی از طرح ها و مدل های صنعتی -منابع حقوق مربوط به طرح ها و مدل های صنعتی مانند منابع سایر موضوعات مالکیت صنعتی به منابع بین المللی، منطقه ای و ملی قابل تقسیم است.

ثبت طرح صنعتی

ثبت طرح صنعتی - ثبت طرح صنعتی اعطای حق منحصربفرد است از جانب دارنده طرح صنعتی جهت جلوگیری وممانعت از کپی غیر مجاز و تقلید توسط اشخاص ثالث. ثبت ایلیا.

مدت اعتبار گواهی نامه ثبت طرح صنعتی

مدت اعتبار گواهی نامه ثبت طرح صنعتی - در نظام حقوقی ایران طبق ماده 28 قانون ثبت اختراعات و....مصوب 1386 مدت اعتبار طرح صنعتی ، پنج سال از تاریخ تسلیم اظهارنامه ثبت آن خواهد بود. این مدت را می توان برای دو دوره پنج ساله متوالی دیگر پس از پرداخت هزینه مربوط ، تمدید نمود.

ثبت محصول تولیدی و صنعتی

بسیاری از تولید کنندگان به جهت جلوگیری از سو استفاده نیاز به حمایت قانون دارند که برای همین منظور باید اقدام به ثبت محصول تولیدی خود نمایند. در این مقاله به بررسی نحوه و مراحل ثبت محصول تولیدی خواهیم پرداخت.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟