جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

هزینه اخذ کارت بازرگانی ✔️

هزینه اخذ کارت بازرگانی

کارت بازرگانی به صورت موضوعی صادر می شود یعنی برای یک یا دو عدد محصول به شکل خاص صادر می گردد. بنابراین هزینه اخذ کارت بازرگانی براساس نوع و تعداد محصولات متغیر می باشد .

به علاوه به دلیل سامانه ای بودن هزینه اخذ کارت بازرگانی توسط ثبت ایلیا می تواند شامل هزینه اظهارنامه کارت بازرگانی و هزینه های دولتی و تعرفه کلاس توجیهی بازرگانان در اتاق بازرگانی به همراه حق الوکاله موسسه حقوقی ثبت ایلیا می باشد.

کارت بازرگانی چیست؟

کارت بازرگانی ، کارتی است که برای تجار و بازرگانان صادر می شود تا مجوزی باشد برای واردات و گاهاً صادرات محصولات مجاز . مرجع صدور این کارت اتاق بازرگانی در هر استان است که علاوه بر رسیدگی به تقاضاهای کارت بازرگانی دوره های آموزشی لازم برای دارندگان این کارت را نیز صادر می کند.

هزینه اخذ کارت بازرگانی

درباره هزینه دریافت کارت بازرگانی باید بگوییم که هزینه اخذ این کارت به شرایط و مواردی بستگی دارد و نمی توان با اطمینان گفت که هزینه اخذ این کارت چقدر است برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با شماره تلفن های موسسه ایلیا تماس بگیرید.

مزایای داشتن کارت بازرگانی

 • نظم دادن به فضای اقتصادی.
 • طبقه بندی فعالان اقتصادی از نظر نوع فعالیت اقتصادی از طریق کارت.
 •  کارت بازرگانی موجب اعتبار بین المللی فعالان اقتصادی می شود.
 • هم چون شناسنامه ای برای اعضای اتاق های بازرگانی برای معرفی خود به شرکای داخلی وخارجی است و زبانی شناخته شده است.
 • تسهیل کسب و کار میان فعالان اقتصادی.
 • بهره مندی از یارانه صادرات.
 • ایجاد ارتباطات سازنده میان فعالان اقتصادی در سطح داخلی و بین المللی.
 • کلید ورود به باشگاه جهانی بازرگانی است.
 • دارندگان کارت بازرگانی علاوه براینکه عضو اتاق بازرگانی می شوند و می توانند برای سایر سرمایه گذاران ، ترخیص کاری انجام دهند ، خود نیز می توانند با اخذ کارت بازرگانی استفاده از مزایایی مانند ارزهای دولتی با هزینه پایین تر به واردات کالاها بپردازند و یا برای اخذ وام های ویژه اقدام کنند.
ادامه مطلب
ثبت اختراع در سمنان

هزینه اخذ کارت بازرگانی

هزینه تمدید کارت بازرگانی

برای بازرگانی که به امور تجارت می پردازد داشتن کارت بازرگانی بسیار مهم و حیاتی محسوب می شود و در کارهای کسب و کار و فعالیت راه را برای آن ها هموارمی کند. مدت زمان اعتبار کارت بازرگانی یکسال می باشد و بعد از یکسال باید جهت تمدید آن اقدام کنید برای این امر شما باید هزینه تمدید کارت بازرگانی را بپردازید.

متقاضیان محترم چنانچه در جستجوی هزینه گرفتن کارت بازرگانی و قیمت کارت بازرگانی در تهران می باشید ولی اطلاعات لازم در این باره ندارید می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا با شما تماس بگیرند.

شرایط اخذ کارت بازرگانی

کارت بازرگانی با اعتبار یک ساله صادر می شود و البته بعد از یک سال می توان آن را تمدید کرد و البته بسته به حجم واردات بعد از اخذ کارت بازرگانی باید مالیات آن میزان واردات را پرداخت کرد.

به منظور صدور و اخذ کارت بازرگانی اثبات اهلیت تجاری ( حسن حساب بانکی ، عدم چک برگشتی ، گردش و موجودی حساب کافی )و همچنین دفاتر پلمپ تجاری و کد اقتصادی شرکتی و مفاصای مالیاتی لازم است .

به علاوه برای اخذ کارت بازرگانی عدم سوپیشینه و حداقل سن 25 سال را باید داشته باشید. کارت بازرگانی مانند بسیاری دیگر از مدارک ثبتی به شکل حقیقی یا حقوقی قابل صدور است ، به علاوه هر شخص فقط می تواند یک کارت بازرگانی حقیقی یا به عنوان مدیر عامل شرکت یک کارت بازرگانی حقوقی داشته باشد .

همچنین کارمند رسمی دولت و ادارات دولتی اجازه اخذ کارت بازرگانی ندارد. برای هر آدرس ملکی فقط یک کارت بازرگانی صادر شده و نمی تواند از یک آدرس واحد برای اخذ چند کارت به اسم چند نفر استفاده نمود. ثبت شرکت ایلیا اخذ کارت بازرگانی و اظهارنامه کارت بازرگانی را برای شما عزیزان به انجام می رساند .

ادامه مطلب
ثبت اختراع در ساری

هزینه دریافت کارت بازرگانی

هزینه کارت بازرگانی در ثبت شرکت ایلیا 7.750.000 ریال می باشد که هزینه های دولتی را هم شامل می شود و براساس نوع و تعداد محصولات متغیر می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.هم چنین میتوانید با شماره تلفن32137-026 نیز تماس بگیرید.

هزینه کلاس کارت بازرگانی

هزینه کلاس کارت بازرگانی به اتاق بازرگانی مربوط می شود و بر اساس قوانین اتاق بازرگانی و تعرفه های مشخص شده است که هر ساله تعرفه های اتاق بازرگانی متفائت است تغییر  می نماید .

هزینه صدور کارت بازرگانی

هزینه صدور کارت بازرگانی

کارت بازرگانی به صورت موضوعی صادر می شود یعنی برای یک یا دو عدد محصول به شکل خاص صادر می گردد. بنابراین هزینه و تعرفه اخذ کارت بازرگانی براساس نوع و تعداد محصولات متغیر می باشد .

به علاوه به دلیل سامانه ای بودن هزینه صدور کارت بازرگانی توسط ثبت ایلیا می تواند شامل هزینه اظهارنامه کارت بازرگانی و هزینه های دولتی و تعرفه کلاس توجیهی بازرگانان در اتاق بازرگانی به همراه حق الوکاله موسسه حقوقی ثبت ایلیا می باشد.

کارت بازرگانی ، کارتی است که برای تجار و بازرگانان صادر می شود تا مجوزی باشد برای واردات و گاها” صادرات محصولات مجاز .

مرجع صدور این کارت اتاق بازرگانی در هراستان است که علاوه بر رسیدگی به تقاضاهای کارت بازرگانی دوره های آموزشی لازم برای دارندگان این کارت را نیز صادر می کند .

دارندگان کارت بازرگانی علاوه براینکه عضو اتاق بازرگانی می شوند و می توانند برای سایر سرمایه گذاران ، ترخیص کاری انجام دهند ، خود نیز می توانند با استفاده از مزایایی مانند ارزهای دولتی با هزینه پایین تر به واردات کالاها بپردازند و یا برای اخذ وام های ویژه اقدام کنند.

ادامه مطلب
اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقیقی

کاربردهای کارت بازرگانی

 •  ثبت سفارش و ترخیص کالا.
 • انجام امور حق العمل کاری در گمرک.
 • صادرات کالاهای مجاز.
 • ثبت علایم تجاری و برندهای غیر فارسی.

همه ی افراد هم به صورت شخصی و هم به صورت شرکتی می توانند کارت بازرگانی را دریافت کنند. کسانی که برای ورود و خروج کالا از دریافت کارت بازرگانی معافند عبارتند از:

 • شرکت تعاونی مرزنشینان.
 • ملوانان ایرانی شال در شناورهای درحال تردد بین سواحل ایران.
 •  پیله وران و کارگران ایرانی شاغل در خارج از کشور به شرط داشتن کارنامه شغلی از طرف وزارت کار.

هزینه کارت بازرگانی چقدر است؟

هزینه پایه اخذ کارت بازرگانی توسط ثبت شرکت ایلیا که هزینه های دولتی هم مشمول آن می شود.با توجه به مشاوره و خدماتی که به شما ارائه داده می شود متفاوت است ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید و به طور دقیق مطلع شوید که هزینه کارت بازرگانی چقدر است.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
10 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مجیدگودرزی
مجیدگودرزی
2 سال قبل

باسلام.به تازگی شایعاتی در باره تسهیل در روند صدور کارت بازرگانی برسر زبان هاست.چقد واقعیت دارد وچه تسهیلاتی صورت گرفته

ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
پاسخ به  مجیدگودرزی
2 سال قبل

سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر . برای ارائه ی اطلاعات در این حوزه در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت

مجیدگودرزی
مجیدگودرزی
2 سال قبل

سلام.میخواستم به صورت دقیقتر مشاوره بشم جهت صدور کارت بازرگانی.سپاسگزارم

ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
پاسخ به  مجیدگودرزی
2 سال قبل

سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر . برای ارائه ی اطلاعات در این حوزه در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت .

احسان رستمی
احسان رستمی
2 سال قبل

صدور کارت بازرگانی

ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
پاسخ به  احسان رستمی
2 سال قبل

سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر . برای ارائه ی اطلاعات بیشتر در این حوزه در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت .

افشین
افشین
3 سال قبل

چطور میتونم باهاتون در تماس باشم ؟؟

ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
پاسخ به  افشین
3 سال قبل

02632525232 lمیتونید با این شماره تماس بگیرید

علی
علی
پاسخ به  ثبت شرکت ایلیا ®
1 سال قبل

سلام در مورد کارت بازرگانی در مورد صادرات میوه راهنمایی میخوام

ثبت شرکت ایلیا
ثبت شرکت ایلیا
پاسخ به  علی
1 سال قبل

سلام ، وقتتون بخیر باشه . شرایط اخذ کارت برای هر استانی با استان دیگر متفاوت است به همین جهت برای کسب اطلاعات در این حوزه با شماره تماسهای موجود در سایت تماس حاصل فرمایید .

10
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x