لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

هزینه اخذ کارت بازرگانی


کارت بازرگانی چیست؟

کارت بازرگانی ، کارتی است که برای تجار و بازرگانان صادر می شود تا مجوزی باشد برای واردات و گاها" صادرات محصولات مجاز . مرجع صدور این کارت اتاق بازرگانی در هر استان است که علاوه بر رسیدگی به تقاضاهای کارت بازرگانی دوره های آموزشی لازم برای دارندگان این کارت را نیز صادر می کند. 

 

هزینه اخذ کارت بازرگانی

 

هزینه اخذ کارت بازرگانی

کارت بازرگانی به صورت موضوعی صادر می شود یعنی برای یک یا دو عدد محصول به شکل خاص صادر می گردد. بنابراین هزینه اخذ کارت بازرگانی براساس نوع و تعداد محصولات متغیر می باشد . به علاوه به دلیل سامانه ای بودن هزینه اخذ کارت بازرگانی توسط ثبت ایلیا می تواند شامل هزینه اظهارنامه کارت بازرگانی و هزینه های دولتی و تعرفه کلاس توجیهی بازرگانان در اتاق بازرگانی به همراه حق الوکاله موسسه حقوقی ثبت ایلیا می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه اخذ کارت بازرگانی می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا با شما تماس بگیرند هم چنین می توانید با شماره تماس های 26655119-026 و32137-026 تماس حاصل کنید.

هزینه دریافت کارت بازرگانی

درباره هزینه دریافت کارت بازرگانی باید بگوییم که هزینه اخذ این کارت به شرایط و مواردی بستگی دارد ونمی توان با اطمینان گفت که هزینه اخذ این کارت چقدر است برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با شماره تلفن های 32137-026 و 26655119-021تماس بگیرید.

مزایای داشتن کارت بازرگانی

 • نظم دادن به فضای اقتصادی.
 • طبقه بندی فعالان اقتصادی از نظر نوع فعالیت اقتصادی از طریق کارت.
 •  کارت بازرگانی موجب اعتبار بین المللی فعالان اقتصادی می شود.
 • هم چون شناسنامه ای برای اعضای اتاق های بازرگانی برای معرفی خود به شرکای داخلی وخارجی است و زبانی شناخته شده است.
 • تسهیل کسب و کار میان فعالان اقتصادی.
 • بهره مندی از یارانه صادرات.
 • ایجاد ارتباطات سازنده میان فعالان اقتصادی در سطح داخلی و بین المللی.
 • کلید ورود به باشگاه جهانی بازرگانی است.
 • دارندگان کارت بازرگانی علاوه براینکه عضو اتاق بازرگانی می شوند و می توانند برای سایر سرمایه گذاران ، ترخیص کاری انجام دهند ، خود نیز می توانند با اخذ کارت بازرگانی استفاده از مزایایی مانند ارزهای دولتی با هزینه پایین تر به واردات کالاها بپردازند و یا برای اخذ وام های ویژه اقدام کنند.

هزینه تمدید کارت بازرگانی

برای بازرگانی که به امور تجارت می پردازد داشتن کارت بازرگانی بسیار مهم و حیاتی محسوب می شود و در کارهای کسب و کار و فعالیت راه را برای آن ها هموارمی کند. مدت زمان اعتبار کارت بازرگانی یکسال می باشد و بعد از یکسال باید جهت تمدید آن اقدام کنید برای این امر شما باید هزینه تمدید کارت بازرگانی را بپردازید.

متقاضیان محترم چنانچه در جستجوی هزینه گرفتن کارت بازرگانی و قیمت کارت بازرگانی در تهران می باشید ولی اطلاعات لازم در این باره ندارید می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا با شما تماس بگیرند.هم چنین می توانید با شماره تلفن های 32137-026 تماس بگیرید.
سایر شرایط اخذ کارت بازرگانی

کارت بازرگانی با اعتبار یک ساله صادر می شود و البته بعد از یک سال می توان آن را تمدید کرد و البته بسته به حجم واردات بعد از اخذ کارت بازرگانی باید مالیات آن میزان واردات را پرداخت کرد. به منظور صدور و اخذ کارت بازرگانی اثبات اهلیت تجاری ( حسن حساب بانکی ، عدم چک برگشتی ، گردش و موجودی حساب کافی )و همچنین دفاتر پلمپ تجاری و کد اقتصادی شرکتی و مفاصای مالیاتی لازم است . به علاوه برای اخذ کارت بازرگانی عدم سوپیشینه و حداقل سن 25 سال را باید داشته باشید. کارت بازرگانی مانند بسیاری دیگر از مدارک ثبتی به شکل حقیقی یا حقوقی قابل صدور است ، به علاوه هر شخص فقط می تواند یک کارت بازرگانی حقیقی یا به عنوان مدیر عامل شرکت یک کارت بازرگانی حقوقی داشته باشد . همچنین کارمند رسمی دولت و ادارات دولتی اجازه اخذ کارت بازرگانی ندارد. برای هر آدرس ملکی فقط یک کارت بازرگانی صادر شده و نمی تواند از یک آدرس واحد برای اخذ چند کارت به اسم چند نفر استفاده نمود. ثبت شرکت ایلیا اخذ کارت بازرگانی و اظهارنامه کارت بازرگانی را برای شما عزیزان به انجام می رساند .

هزینه کارت بازرگانی

هزینه کارت بازرگانی در ثبت شرکت ایلیا 7.750.000 ریال می باشد که هزینه های دولتی را هم شامل می شود و براساس نوع و تعداد محصولات متغیر می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.هم چنین میتوانید با شماره تلفن32137-026 نیز تماس بگیرید.

 

کاربرد کارت بازرگانی

هزینه صدور کارت بازرگانی

کارت بازرگانی به صورت موضوعی صادر می شود یعنی برای یک یا دو عدد محصول به شکل خاص صادر می گردد. بنابراین هزینه و تعرفه اخذ کارت بازرگانی براساس نوع و تعداد محصولات متغیر می باشد . به علاوه به دلیل سامانه ای بودن هزینه صدور کارت بازرگانی توسط ثبت ایلیا می تواند شامل هزینه اظهارنامه کارت بازرگانی و هزینه های دولتی و تعرفه کلاس توجیهی بازرگانان در اتاق بازرگانی به همراه حق الوکاله موسسه حقوقی ثبت ایلیا می باشد .کارت بازرگانی ، کارتی است که برای تجار و بازرگانان صادر می شود تا مجوزی باشد برای واردات و گاها" صادرات محصولات مجاز . مرجع صدور این کارت اتاق بازرگانی در هراستان است که علاوه بر رسیدگی به تقاضاهای کارت بازرگانی دوره های آموزشی لازم برای دارندگان این کارت را نیز صادر می کند . دارندگان کارت بازرگانی علاوه براینکه عضو اتاق بازرگانی می شوند و می توانند برای سایر سرمایه گذاران ، ترخیص کاری انجام دهند ، خود نیز می توانند با استفاده از مزایایی مانند ارزهای دولتی با هزینه پایین تر به واردات کالاها بپردازند و یا برای اخذ وام های ویژه اقدام کنند.

کاربردهای کارت بازرگانی

 •  ثبت سفارش و ترخیص کالا.
 • انجام امور حق العمل کاری در گمرک.
 • صادرات کالاهای مجاز.
 • ثبت علایم تجاری و برندهای غیر فارسی.

 همه ی افراد هم به صورت شخصی و هم به صورت شرکتی می توانند کارت بازرگانی را دریافت کنند. کسانی که برای ورود و خروج کالا از دریافت کارت بازرگانی معافند عبارتند از:

 • شرکت تعاونی مرزنشینان.
 • ملوانان ایرانی شال در شناورهای درحال تردد بین سواحل ایران.
 •  پیله وران و کارگران ایرانی شاغل در خارج از کشور به شرط داشتن کارنامه شغلی از طرف وزارت کار.

هزینه کارت بازرگانی چقدر است؟

هزینه  پایه اخذ کارت بازرگانی توسط ثبت شرکت ایلیا 7.750.000 ریال می باشد که هزینه های دولتی هم مشمول آن می شود.با ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید و به طور دقیق مطلع شوید که هزینه کارت بازرگانی چقدر است.

پل ارتباطی ما:

( به لبخندتان برترینیم )

شماره تماس مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا

 • شعبه کرج: 137 32 – 026
 • شعبه تهران :119 55 266 – 021
 • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی : WWW.ELIYA.IR
 • پست الکترونیکی به نشانی INFO@ ELIYA.IR:

خدمات قابل ارائه مجموعه مجتمع ثبتی ایلیا در کلیه واحد های ثبتی ( اداره ثبت شرکتها وثبت تغییرات شرکت ها و ثبت برند و ثبت علامت تجاری استانها ) و خدمات اداری در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه های ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی سراسر ایران.

 

سوالات متداول هزینه اخذ کارت بازرگانی

سوالات متداول هزینه اخذ کارت بازرگانی

✅ هزینه اخذ کارت بازرگانی چقدر است؟

با توجه به اینکه دریافت کارت بازرگانی نیاز به اخذ شرایط و تکمیل مدارک بسیاری است، نمی توان مبلغ مشخصی را برای این منظور مشخص نمود.هم چنین علاوه بر هزینه های واریزی باید هزینه های دولتی نیز پرداخت شود.

✅ برای هر کارت بازرگانی و عضویت چند مورد از رشته فعالیت ها را می توان انتخاب کرد؟

برای کارت بازرگانی حداکثر سه رشته فعالیت و برای کارت عضویت فقط خدمات را می توان انتخاب نمود. درصورتی که شرکت دارای گواهی نمایندگی و یا مادر تخصصی باشد می تواند با زدن تیک نمایندگی در مراحل ثبت نام و ارائه مدرک به شعبه متولی، از 14 رشته فعالیت بهره مند شود.

✅ کارت بازرگانی چه مزایایی دارد؟

*عضویت در اتاق بازرگانی *واردات و صادرات از منطقه آزاد تجاری*مبادرت به امر صادرات و واردات کالا به صورت تجاری*ثبت سفارشات و ترخیص کالا*مبادرت به حق العمل کاری در گمرک*ثبت نام تجاری لاتین*شرکت در نمایشگاه های ملی و بین المللی داخلی و خارجی*ارتباط با تجار خارجی*صدور ویزای تجاری*صدور گواهی مبدا*مبادله اطلاعات تجاری در سطح جهان*ثبت نام تجاری در خدمات صادرات*شناخته شدن به عنوان بازرگان برای اشخاص حقیقی.

✅ چند نوع کارت بازرگانی وجود دارد؟

1.کارتی که در زمینه خدماتی برای اشخاص حقوقی صادر می شود که به آن کارت خدماتی گفته می شود2. کارتی که در زمینه صادرات و واردات، ترخیص و سفارش کالا استفاده می شود که به آن کارت تجاری گفته می شود. 3.کارتی بنام کارت صنعتی و تولیدی که با توجه به مجوز سرمایه گذاری در زمینه ی تولیدی برای اشخاص حقوقی صادر می شوند که مواد اولیه و تجهیزات خود را وارد کرده و فعالیت خود را در زمینه تولیدی آغاز نمایند.4.کارتی که در زمینه ترخیص کالا برای اشخاص حقیقی و حقوقی صادر می شود که به آن کارت موردی گفته می شود که این کارت یکبار مورد استفاده قرار می گیرد.

✅ با کارت بازرگانی چه کارهایی می توان انجام داد؟

1.ثبت سفارش و ترخیص كالا2. واردات از مناطق آزاد 3.مبادرت به حق العمل كاری در گمرك 4.صادرات هر نوع کالاهای مجاز

مشاوره آنی
مجتمع ایلیا ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی در راستا ارائه خدمات با حداقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقیقی

یکی از انواع کارت بازرگانی، کارت بازرگانی حقیقی می باشد که در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت.

مراحل و شرایط اخذ کارت بازرگانی

در این مقاله به بررسی شرایط و مراحل مورد نیاز جهت اخذ کارت بازرگانی خواهیم پرداخت.

مزایای اخذ کارت بازرگانی

در این مقاله به بررسی مزیت و فواید اخذ کارت بازرگانی خواهیم پرداخت.

سامانه ثبت نام کارت بازرگانی

برای ثبت نام کارت بازرگانی باید از طریق سامانه اتاق بازرگانی اقدام نمود. در این مقاله درباره ی مراحل ثبت سامانه کارت بازرگانی و مدارک مورد نیاز خواهیم پرداخت.

مالیات کارت بازرگانی

برای خیلی ها این سوال پیش می آید که آیا دریافت کارت بازرگانی مالیات دارد یا خیر؟ در این مقاله به بررسی شرایط مالیاتی اخذ کارت بازرگانی خواهیم پرداخت.

اخذ کارت بازرگانی فوری و سریع

مقدمات صادر شدن و اخذ كارت بازرگانی در اداره كل ثبت شركتها و اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران انجام میذیرد.دپارتمان اخذ کارت بازرگانی ثبت ایلیا.

اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقوقی

برای اینکه بتوانیم برای شرکت خود کارت بازرگانی اخذ نماییم باید در ابتدا از مدارک لازم اطلاع داشته و سپس مراحل آن را بدانیم. در این مقاله اطلاعات دقیق و کاملی برای اخذ کارت بازرگانی به شما داده خواهد شد.

هزینه اخذ کارت بازرگانی

توضیحات تکمیلی هزینه اخذ کارت بازرگانی به همراه هزینه کارت بازرگانی و هزینه صدور کارت بازرگانی به صورت کامل.

ثبت آنلاین کارت بازرگانی

برای اینکه بتوانیم کارت بازرگانی اخذ نماییم باید ثبت آنلاین در سامانه اتاق بازرگانی داشته باشیم. در این مقاله به بررسی نحوه ثبت آنلاین کارت بازرگانی و مراحل و مدارک مورد نیاز خواهیم پرداخت.

انواع کارت بازرگانی

کارت بازرگانی دارای انواعی می باشد که در این مقاله به بررسی انواع کارت های موجود خواهیم پرداخت.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پرسش و پاسخ های شما
مجیدگودرزی
باسلام.به تازگی شایعاتی در باره تسهیل در روند صدور کارت بازرگانی برسر زبان هاست.چقد واقعیت دارد وچه تسهیلاتی صورت گرفته
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر . برای ارائه ی اطلاعات در این حوزه در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت
پاسخ
مجیدگودرزی
سلام.میخواستم به صورت دقیقتر مشاوره بشم جهت صدور کارت بازرگانی.سپاسگزارم
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر . برای ارائه ی اطلاعات در این حوزه در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت .
پاسخ
احسان رستمی
صدور کارت بازرگانی
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر . برای ارائه ی اطلاعات بیشتر در این حوزه در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت .
پاسخ
افشین
چطور میتونم باهاتون در تماس باشم ؟؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
02632525232 lمیتونید با این شماره تماس بگیرید
پاسخ
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید