ثبت اختراع اصولا" یک پروسه علمی و حقوقی همراه با هم است که با کمک موکلینی که درحقیقت با قوه خلاقه خود محصولی نوین را آفریدند باید به انجام برسد . این پروسه توسط ثبت ایلیا انجام می شود لیکن احتیاج به مشارکت مخترعین محترم در مرحله دفع حضوری از اختراع خود را دارد. ثبت ایلیا ثبت اختراع را در اداره مالکیت صنعتی که در تهران است به انجام می رساند ، زیرا این اداره تنها دارای یک مرکز است و در سایر شهرها فعال نمی باشد کلیه پرونده های ثبت اختراع در کشور به این مرکز ارجاع می گردد.بنابراین مجموعه ثبت شرکت ایلیا ثبت اختراع در کلیه شهرهای ایران را به راحتی به انجام می رساند.

هزینه و تعرفه ثبت اختراع

به منظور اطلاع از هزینه و تعرفه ثبت اختراع لازم است که از مراحل آن آگاه شویم. برای ثبت اختراع نیازمند مدارکی از جمله توصیف نامه و ادعانامه ثبت اختراع می باشید که علاوه بر بار علمی نوشته شده در آن باید بار حقوقی نیز داشته یعنی از فرمت خاصی تبعیت کرده و ظاهر خاصی داشته باشد . که در این مرحله یعنی تکمیل مدارک پس از انعقاد قرارداد با ثبت شرکت ایلیا کارشناسان این مجموعه به شما در تهیه این مدارک بر اساس فرمت مورد نظر کمک می کنند .

سپس مرحله اجرای قرارداد یا ثبت اظهارنامه اختراع می باشد که باید شرح کاملی از وضعیت محصول و هویت مخترع در فرم های آنلاین وارد گردد و پرونده الکترونیکی پذیرفته شود تا توسط یک کارشناس بررسی گردد که همانطور که گفتیم چون یک اداره فقط مشغول این کار یعنی ثبت اختراع است 35 تا 45 روز کاری بررسی اولیه زمان بر است و سپس شما از طریق کارشناس ایلیا درمیابید که آیا پرونده اولیه پذیرش شده است یا خیر در مرحله بعد باید به کمک مشاورثبت ایلیا مدارک را تکمیل کرده در اختیار اداره قراردهید تا مجدد پرونده بررسی شود و اگر تایید شد وکیل موسسه ایلیا پیگیری لازم را انجام می دهد تا شما به پژوهشکده مربوط بع رشته فعالیت خود در شهر خود معرفی شوید و پس از حضور و دفاع از اختراع خود در آن مرکز چنانچه باز هم برای سومین بار تایید شدید ، مجددا" ثبت ایلیا وارد کار شده و برای ثبت نام روزنامه رسمی که نرخ آگهی آن بر حسب تعداد خطوط ، جنس کار و تعداد محصولات متفاوت است را انجام دهد و بالاخره در پایان کار وکیل شما با مراجعه به اداره مالکیت به اخذ گواهی ثبت اختراع شما می پردازد.

ملاحظه می کنید که هزینه و تعرفه ثبت اختراع شامل چه موارد متعددی می گردد. بنابراین هزینه ثبت اختراع شما که مجموعه ای از خدمات ارائه شده ، حق الوکاله ، هزینه روزنامه رسمی و ... می باشد ، متغیر می باشد . در این خصوص می توانید با ثبت شرکتهای ایلیا تماس بگیرید.

شرایط ثبت اختراع

موضوع اختراع باید قابلیت ثبت داشته باشد ، بدین معنا که در مواردی که در ماده ماده 6 قانون ثبت اختراعات ذکر شده نگنجد. به علاوه اختراع برای برای صنعت سودمند و تازه و جدید باشد و حتما شرط ابتکاری را داشته باشد .گواهی ثبت اختراع یا پتنت به مدت 20 سال داری اعتبار است و در طی این مدت سالانه باید هزینه ای به دولت جهت حمایت از اختراع و امتیازانحصاری داده شده به مخترع پرداخت شود در غیر این صورت گواهی ثبت اختراع لغو می گردد.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید،مشاوران و کارشناسان خبره و کاردان ما آماده ارائه خدمات می باشند.