درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

هزینه و تعرفه ثبت اختراع در 1400

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     شنبه، 27 شهریور 1400


در این مقاله سعی شده تا اطلاعات کافی را برای ثبت اختراع و در نظر داشتن هزینه ها و تعرفه ثبتی اختراع در اداره مالکیت صنعتی بپردازیم . با ما در ادامه همراه باشید. 

هزینه و تعرفه ثبت اختراع

هزینه و تعرفه ثبت اختراع شامل موارد متعددی می گردد. بنابراین هزینه ثبت اختراع شما که مجموعه ای از خدمات ارائه شده ، حق الوکاله ، هزینه روزنامه رسمی و دیگر موارد بوده البته این موارد را در نظر داشته باشید که این موارد کاملاً متغییر می باشند که برای اطلاع از لیست هزینه های آن ها می توانید با ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید و از تجربیات مشاوران و کارشناسان ما بهره مند شوید.

اصول ثبت اختراع

ثبت اختراع یک عمل حقوقی بوده که می توان آن را با یاری موکلین ، با در نظر داشتن رعایت تمامی قوانین اجرا شود . این پروسه توسط ثبت ایلیا انجام می شود لیکن احتیاج به مشارکت مخترعین محترم در مرحله دفاع حضوری از اختراع خود را دارد.

ثبت ایلیا فرآیند لازم را برای ثبت اختراع را در اداره مالکیت صنعتی که در تهران است به انجام می رساند ، زیرا این اداره تنها دارای یک مرکز است و در سایر شهرها فعال نمی باشد کلیه پرونده های ثبت اختراع در کشور به این مرکز ارجاع می گردد . بنابراین گروه ثبت شرکت ایلیا ثبت اختراع در کلیه شهرهای ایران را به راحتی به انجام می رساند.

کلیه پرونده های ثبت اختراع در کشور به شکل سراسری به اداره مالکیت واقع در تهران ارجاع می گردد . بنابراین گروه ثبت شرکت ایلیا ثبت اختراع در کلیه شهرهای ایران را به راحتی به انجام می رساند و از تردد شما به تهران جهت مراجعه به این اداره می کاهد.

 

هزینه ثبت اختراع در امسال

 

قیمت ثبت اختراع

انجام امور مربوط به ثبت اختراع مخترعین و متقاضیان ثبت توسط ثبت ایلیا انجام می شود لیکن احتیاج به مشارکت مخترعین محترم در مرحله دفع حضوری از اختراع خود را دارد.

ثبت ایلیا ثبت اختراع را در اداره مالکیت صنعتی که در تهران است به انجام می رساند ، زیرا این اداره تنها دارای یک مرکز است و در سایر شهرها فعال نمی باشد کلیه پرونده های ثبت اختراع در کشور به این مرکز ارجاع می گردد.

بنابراین مجموعه ثبت شرکت ایلیا ، ثبت اختراع در کلیه شهرهای ایران را به راحتی به انجام می رساند.

برای ثبت اختراع چقدر برای چه کارهایی باید پول به چه کسانی پرداخت شود؟

به منظور اطلاع از هزینه و تعرفه ثبت اختراع لازم است که از مراحل آن آگاه شویم. برای ثبت اختراع نیازمند مدارکی از جمله توصیف نامه و ادعانامه ثبت اختراع می باشید که علاوه بر بار علمی نوشته شده در آن باید بار حقوقی نیز داشته یعنی از فرمت خاصی تبعیت کرده و ظاهر خاصی داشته باشد .

در این مرحله یعنی تکمیل مدارک پس از انعقاد قرارداد با ثبت شرکت ایلیا کارشناسان این مجموعه به شما در تهیه این مدارک بر اساس فرمت مورد نظر کمک می کنند .

سپس مرحله اجرای قرارداد یا ثبت اظهارنامه اختراع می باشد که باید شرح کاملی از وضعیت محصول و هویت مخترع در فرم های آنلاین وارد گردد و پرونده الکترونیکی پذیرفته شود تا توسط یک کارشناس بررسی گردد که همانطور که گفتیم چون تنها یک اداره امکان ثبت اختراع را خواهد داشت .

برای بررسی اختراع مدت زمان 35 تا 45 روزه نیاز است تا آن را در اداره مالکیت تایید یا رد کنند . کارشناسان مجرب ایلیا می توانن این زمان را کاهش داده و در کم ترین زمان اختراع شما را به ثبت برسانند.

در صورت وجود هر نقصی در پروتده باید اقدام به تصحیح آن کرده که این کار لازمه داشتن تجربه در انجام امور حقوقی خواهد بود .

در صورت تسلیم مدارک اختراع خود به مجتمع حقوقی مجرب در انجام ثبت اختراع آن ها از اختراع دفاع کرده و بدین ترتیب در صورت تایید شدن اختراع ارائه شده آگهی ثبت را در روزنامه رسمی انتشار داده لازم به ذکر است که تعرفه این آگهی براساس جنس کالای ارائه شده و خطوط آن و رشته فعالیت آن متفاوت بوده .

در این زمان با مراجعه حضوری وکیل ثبت اختراع گام نهایی را برای ثبت اختراع در اداره مالکیت صنعتی به سرانجام خواهید رساند . در این میان به این نکات باید توجه شود که هزینه های وارده به اختراع در زمان ثبت به عواملی چون هزینه روزنامه رسمی ، هزینه وکیل و... وابسته است .

برای اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت اختراع خود بهتر است قبل از هر اقدامی با کارشناسان مجرب ایلیا در ارتباط باشید .   

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
سلام میخواهم طرحی رو بع ثبت برسونم ولی در ثبت نام مشکل دارم لطفا راهنمایی کنید با تشکر
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
برای دریافت مشاوره در مورد پر کردن فرم های سامانه می تونین با شماره تلفن 9099072870 تماس بگیرید
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید