لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما

موضوع فعالیت ثبت شرکت


موضوع فعالیت ثبت شرکت

تعیین موضوع شرکت گام اول برای تاسیس شرکت است موضوع فعالیت هر یک از شرکت ها که در بند 2 اساسنامه انها اخذ می شود نشان دهنده هویت و اهدافی است که شرکت باان هدف تاسیس می شود اشخاص حقوقی فقط در مورد موضوعاتی می توانند کارهای خود را انجام دهند که در موضوع شرکت ثبت شده اند .

.ضرورت و نحوه تعیین موضوع فعالیت شرکت

هریک از شرکا امکانات و شرایط بازار خویش را مورد ارزیابی قرارداده و ممکن است طبق ان موضوع محدودی را برای شرکت تجاری خود انتخاب نمایند مثلا موضوع شرکت را تولید پارچه قرار دهند این بدان معناست که شرکا برای انجام همین غعالیت اقتصادی اورده خویش را در معرض خطر قرار داده اند همچنین این امکان وجود دارد که شرکا فعالیت معینی را مدنظر نداشته و مو ضوع فعالیت شرکت را انجام هر گونه فعالیت شرکت همین معنارا اراده کنند بنابراین تعیین موضوعی مثل انجام هرگونه فعالیت سود آور را نمی توان منشا ضرر زیان به اشخاص ثالث دانست چراکه انچه برای اشخاص ثالث مورد اهمیت است صلاحیت شخص برای انجام فعالیت معین می باشد .

.مطالعه قانون راجع به موضوع فعالیت شرکت

در مورد نحوه انتخاب موضوع فعالیت شرکت قانون تجارت حکمی صادر نکرده اما در لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت در ماده 8 انتخاب موضوع شرکت به طور روان و منجز را از الزامات طرح اساسنامه شرکت سهامی عام محسوس کرده است .

در شرکت های سهامی عام اعمال این قانون به این جهت است احتیاط نسبت به حفظ حقوق پذیره نویسان می باشد که همیشه سرمایه های اندکشان را به خطر می اندازند بنابراین انتخاب موضوع روشن و روان شرکت همواره مورد پذیرش قانون می باشد .

لیکن روشن است که تحلیل وتفسیر مرجع ثبت شرکت ها جز این است و به وجود آورندگان هریک از انواع شرکت تظاهر به محدود بودن موضوع فعالیت شرکت می نمایند ولی در بسیاری از موارد خواسته مشترک هر یک از شرکا انجام فعالیت سود اور می باشد .

آیا موضوع شرکت محدود به معاملات تجاری است ؟

شرکت های تجاری برای انجام هر گونه فعالیت های سود اور تولیدی یا خدماتی مناسب ترند اگرچه این فعالیت ها تجارت محسوب نشوند مانند خدمات پزشکی یا فعالیت کشاورزی ...

  • مطالعه قانون

طبق ماده 2 قانون تجارت شرکت های سهامی شرکت بازر گانی محسوب می شوند چنانچه موضوع کارشان امور بازر گانی نباشد دراین ماده درمی یابیم که محدودیت موضوع فعالیت شرکت های سهامی به عمل احصا شده است در این ماده انجام هر گونه فعالیت های مفید را مورد پذیرش قرار داده اند یا برای مثال در ماده 94 قانون تجارت آمده است شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که برای انجام امور تجاری بین چند نفر تشکیل می شود این حکم این مطلب را می رساند که از نگاه قانون تجارت اغلب شرکت تجاری فقط برای انجام امور تجاری است .

برای بهره مندی از تجارب متخصصان توانمند ما در موسسه حقوقی ایلیا می توانید با ما تماس یا حضورا از راهنمایی هایشان بهره مند شوید .

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

استعلام رایگان شرکت

استعلام رایگان شرکت - جهت راهنمایی استعلام شرکتها با کارشناسان مجتمع ایلیا در خصوص استعلام شرکتها همراه باشید.

نحوه استعلام شماره ثبت شرکت

توضیح در خصوص نحوه استعلام شماره ثبت شرکت - واحدی که یک شرکت در آن ثبت گردیده مانند محل صدور شخص حقیقی است. در این جا برخی شناسه های مربوطه برای استعلام

انتخاب نام شرکت

راهنمای انتخاب نام شرکت | هنگامی که صحبت از موفقیت یک کسب و کار کوچک در میان است در واقع اسم یک شرکت قبل از ثبت آن اهمیت بسیاری پیدا می کند .

وکیل ثبت شرکت

وکیل ثبت شرکت - به شما پیشنهاد می گردد وکیل ثبت شرکت متخصص و مجرب را برای انجام امور ثبتی خود انتخاب نمایید تا از عواقب بعدی و اجبار به تنظیم صورتجلسه های

مبانی حقوقی ثبت شرکت ها

توضیحات تکمیلی در خصوص مبانی حقوقی ثبت شرکت ها - هر چند قوانین ثبتی در ایران جزء قوانین اولیه می باشد و قدمت آن از سایر قوانین از جمله قانون مدنی بیشتر است

مراحل تشکیل و تاسیس ثبت شرکت

مراحل ثبت شرکت رو بلدی - مراحل تشکیل و تاسیس ثبت شرکت - تمامی مراحل مدارک، زمان و هزینه ثبت شرکتها در این مقاله ازابتدا تا انتها به طور کامل مطالعه نمایید.

ثبت شرکت

مجتمع ثبت شرکت و برند ایلیا، مجری انحصاری خدمات ثبتی از قبیل ثبت شرکت، ثبت برند، تغییرات شرکت، اخذ انواع مجوز، اختراع، طرح های صنعتی و غیره

تعرفه قیمت و هزینه ثبت شرکت ها

تعرفه و هزینه ثبت شرکت و صورتجلسه تغییرات شرکتها و دیگر خدمات ثبتی. در این مقاله سعی بر آن داشته ایم تا بررسی فاکتورهای تاثیر گذار در هزینه ثبت شرکت بپردازیم.

ثبت شرکت فوری و سریع

ثبت شرکت فوری و سریع - متولی ثبت شرکت در تهران ،اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری است و در خارج از تهران در صورتی که اداره ی نام برده دایر نشده باشد.

آدرس و تلفن اداره ثبت شرکتهای تهران

شماره تلفن اداره ثبت شرکتها وموسسات غیر تجاری تهران - تهران خیابان میرداماد تقاطع مدرس پ275 تلفن : 02175396 * 19 - 02122268917 - قانون ثبت شرکتها مصوب 1310 می باشد بموجب نظامنامه اجرایی همین قانون دایره ای به نام ثبت شرکتها و علائم تجاری و اختراعات تحت نظر ثبت کل مملکتی شکل گرفت.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
02632137
02126655119