لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما

موضوع فعالیت ثبت شرکت


موضوع فعالیت ثبت شرکت

تعیین موضوع شرکت گام اول برای تاسیس شرکت است موضوع فعالیت هر یک از شرکت ها که در بند 2 اساسنامه انها اخذ می شود نشان دهنده هویت و اهدافی است که شرکت باان هدف تاسیس می شود اشخاص حقوقی فقط در مورد موضوعاتی می توانند کارهای خود را انجام دهند که در موضوع شرکت ثبت شده اند .

.ضرورت و نحوه تعیین موضوع فعالیت شرکت

هریک از شرکا امکانات و شرایط بازار خویش را مورد ارزیابی قرارداده و ممکن است طبق ان موضوع محدودی را برای شرکت تجاری خود انتخاب نمایند مثلا موضوع شرکت را تولید پارچه قرار دهند این بدان معناست که شرکا برای انجام همین غعالیت اقتصادی اورده خویش را در معرض خطر قرار داده اند همچنین این امکان وجود دارد که شرکا فعالیت معینی را مدنظر نداشته و مو ضوع فعالیت شرکت را انجام هر گونه فعالیت شرکت همین معنارا اراده کنند بنابراین تعیین موضوعی مثل انجام هرگونه فعالیت سود آور را نمی توان منشا ضرر زیان به اشخاص ثالث دانست چراکه انچه برای اشخاص ثالث مورد اهمیت است صلاحیت شخص برای انجام فعالیت معین می باشد .

.مطالعه قانون راجع به موضوع فعالیت شرکت

در مورد نحوه انتخاب موضوع فعالیت شرکت قانون تجارت حکمی صادر نکرده اما در لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت در ماده 8 انتخاب موضوع شرکت به طور روان و منجز را از الزامات طرح اساسنامه شرکت سهامی عام محسوس کرده است .

در شرکت های سهامی عام اعمال این قانون به این جهت است احتیاط نسبت به حفظ حقوق پذیره نویسان می باشد که همیشه سرمایه های اندکشان را به خطر می اندازند بنابراین انتخاب موضوع روشن و روان شرکت همواره مورد پذیرش قانون می باشد .

لیکن روشن است که تحلیل وتفسیر مرجع ثبت شرکت ها جز این است و به وجود آورندگان هریک از انواع شرکت تظاهر به محدود بودن موضوع فعالیت شرکت می نمایند ولی در بسیاری از موارد خواسته مشترک هر یک از شرکا انجام فعالیت سود اور می باشد .

آیا موضوع شرکت محدود به معاملات تجاری است ؟

شرکت های تجاری برای انجام هر گونه فعالیت های سود اور تولیدی یا خدماتی مناسب ترند اگرچه این فعالیت ها تجارت محسوب نشوند مانند خدمات پزشکی یا فعالیت کشاورزی ...

  • مطالعه قانون

طبق ماده 2 قانون تجارت شرکت های سهامی شرکت بازر گانی محسوب می شوند چنانچه موضوع کارشان امور بازر گانی نباشد دراین ماده درمی یابیم که محدودیت موضوع فعالیت شرکت های سهامی به عمل احصا شده است در این ماده انجام هر گونه فعالیت های مفید را مورد پذیرش قرار داده اند یا برای مثال در ماده 94 قانون تجارت آمده است شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که برای انجام امور تجاری بین چند نفر تشکیل می شود این حکم این مطلب را می رساند که از نگاه قانون تجارت اغلب شرکت تجاری فقط برای انجام امور تجاری است .

برای بهره مندی از تجارب متخصصان توانمند ما در موسسه حقوقی ایلیا می توانید با ما تماس یا حضورا از راهنمایی هایشان بهره مند شوید .

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

پلمپ دفاتر مالیاتی از اداره ثبت شرکتها

پلمپ دفاتر مالیاتی شرکت - اداره ثبت شرکتها پلمپ دفاتر - مدارک و مراحل لازم برای اخذپلمپ دفاتر قانونی شرکتها در سال 1396 و ۱۳۹۷ و مراحل ثبت نام در سامانه .

ثبت شرکت دانش بنیان

ثبت شرکت دانش بنیان - شرکتهاي دانش بنیان بصورت عادي در اداره کل ثبت شرکتها بايد ثبت شوند و در هنگام ثبت،هیچ تفاوتی بین شرکتها عادی و دانش بنیان وجود ندارد.

پیگیری ثبت شرکت

پیگیری رد پرونده ثبت شرکت - پیگیری نقص پرونده ثبت شرکت - پیگیری صدور آگهی ثبت شرکت - در صورت نیاز به توضیحات تکمیلی در خصوص امور پیگری سامانه ثبت شرکتهابا

تفاوت شرکت تجارتی با موسسات غیرتجاری

کارشناسان متخصص و مجرب ثبت شرکت ایلیا با دانش به روز تفاوت شرکت تجارتی با موسسات غیرتجاری را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

ثبت شرکت خدماتی

جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت های خدماتی با کارشناسان متخصص و مجرب مجتمع ثبتی ایلیا در تماس بوده و از مشاوره های رایگان آنها بهره مند شوید .

ثبت شرکتها

ثبت شرکتها - ثبت شرکت ها - ثبت شرکت -پیش از اقدام به ثبت یک شرکت بهتراست دانش و آگاهی خود را نسبت به مقوله مراحل ثبت شرکت افزایش دهید تا بتوانید با توجه

بهترین ثبت شرکت

بهترین ثبت شرکت لزوما" ارزانترین ثبت شرکت نیست . بهترین ثبت شرکت موسسه ثبت شرکتی است که مانند ثبت شرکت ایلیا از قدمت و سابقه کافی برخوردار باشد و با کادری مجرب علاوه بر اینکه همه اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهد ، صفر تا صد کار را نیز در اسرع وقت به انجام رساند.

نام و اسم زیبا برای شرکت

نمونه نام و اسم زیبا برای ثبت شرکت، ثبت برند و نام تجاری،انتخاب اسم مفهومی برای شرکت ها -اگر قصد ثبت شرکت و یا برند و علائم تجاری را دارید در انتخاب نام شرکت دقت کنید. انتخاب نامی زیبا جهت نام تجاری شرکت نقطه تمرکز و قوت کلیه فعالیتهای بازاریابی است و مهم ترین و ماندگارترین بخش کار شما می باشد.

پیشنهاد اسامی جهت نام شرکت

مجتمع ثبتی ایلیا با دار بودن دپارتمان های تخصصی در زمینه ثبت شرکت و مشاوره انتخاب اسامی شرکت آماده ارائه خدمات کاملا تخصصی به شما متقاضیان محترم می باشد .

اسم شرکت فوری

انتخاب اسم شرکت از مهمترین عوامل در زمان ثبت شرکت میباشد. متقاضیان می بایست دقت لازم را در گزینش آن لحاظ نمایند.در صورت نیازبه انتخاب نام با ما تماس بگیرید

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟