لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

موسسه ملی مالکیت صنعتی


موسسه ملی مالکیت صنعتی قائم مقام سازمان ملی مالکیت صنعتی است که به موجب قانون 19 ژوئیه 1901 به وجود آمد و وابسته به وزارت صنایع بود. موسسه ملی مالکیت صنعتی فرانسه ساختار سازمان قبلی را دگرگون کرد و در واقع به موجب قانون 4نوامبر 1987 با ساختار جدید شکل گرفت و به موجب قانون 26 نوامبر 1990 تکمیل شد. این موسسه از این تاریخ به عنوان یک سازمان یا موسسه عمومی، شخصیت حقوقی پیدا کرد و از قدرت مالی مستقل برخوردار گردید که مرکز آن پاریس است. این موسسه ده شعبه وابسته دارد که در شهرهای بردو، گرونویل، لیل، مارسی، نیس، سوفیا آنتی پولی، رن، استراسبورگ و تولوز فعالیت دارند.

موسسه ملی مالکیت صنعتی

موسسه مالکیت صنعتی زیرنظر و مدیریت یک مقام عالی اداری، اداره می شود و دارای قدرت و اختیار خاصی است ، خصوصا در زمینه رد کردن درخواست گواهی اختراع در حدود صلاحیتی که قانون گذار مشخص کرده است، صلاحیت خواهد داشت.در مورد رد درخواست گواهی اختراع، تصمیم ریاست و مدیریت موسسه مالکیت صنعتی قابل اعتراض در مراجع اداری است و فقط قابل تجدید نظر ورسیدگی قضایی در دادگاه های استیناف است ولی در مورد اعتراض به تصمیمات سایر امور اداری این موسسه ،دادگاه اداری صلاحیت رسیدگی خواهد داشت.

وظیاف موسسه مالکیت صنعتی در فرانسه به موجب ماده 1-411 قانون مالکیت صنعتی، تعریف و مشخص شده است که به سه دسته تقسیم می شود:

بندیکم

وظیفه اصلی و اساسی موسسه ملی مالکیت صنعتی، اجرای قوانین و آئین نامه های مربوط به مالکیت صنعتی و ثبت علائم صنعتی و تجاری و ثبت شرکت ها و معرفی لیست مشاغل و حرف و امثال آن است.

علاوه برامور مذکور، تهیه بولتن و آمار رسمی آگهی های مدنی و تجارتی و تامین ابزار و اسباب انتشار اطلاعات فنی، تجاری و امور مالی مربوط به عناوین مختلف مالکیت صنعتی و اسناد متمرکز شده، نشر قانونی مرتبط با موضوع را عهده دار است که با چاپ و انتشار بولتن رسمی و مستند، یکی از بهترین منابع پژوهش ها و نحوه رسیدگی قضایی در زمینه مالکیت صنعتی به شمار می آید.

بند دوم

وظیفه دیگر موسسه ملی مالکیت صنعتی فرانسه، متمرکز ساختن و انتشار هر گونه اطلاعات ضروری است که به منظور حمایت از ابداعات و به منظور ثبت کردن موسسات و بنگاه های تجاری، قابل استفاده باشد و همچنین در راستای تضمین حفاظت و حراست هر نوع سند حساس و مهم مربوط به مالکیت صنعتی انجام وظیفه می کند.

بند سوم

انتخاب هر گونه خط مشی به منظور ایجاد هماهنگی دائمی بین ضوابط ملی وبین المللی مورد نیاز و ضروری، در خصوص ابداعات و سازمان ها یا بنگاه های اقتصادی.

در رابطه بااین وظیفه، موسسه ملی مالکیت صنعتی لازم را فراهم می کند تا نظریات و پیشنهادات وزیر مسئول صنایع و مسئولان آن موسسه در جهت هماهنگی ضوابط ملی با ضوابط بین المللی و هرگونه تغییرات یا پشنهاداتی که در این زمینه مفید و موثر باشد، مورد بررسی و ارزیابی کارشناسانه قرار گیرد.

موسسه مالکیت صنعتی درفراهم ساختن مقدمات توافقات بین المللی مشارکت موثر دارد. این موسسه همچنین تلاش می کند تا فرانسه را در سازمان های بین المللی صلاحیت دار معرفی نماید.

همان طور که اشاره شد موسسه ملی مالکیت صنعتی، در خصوص قبول اختراعات و علائم صنعتی و تجارتی و مارک ها و آرم های تولیدی و اعطاء گواهی براساس قانون، صلاحیت دارد ولی در زمینه اعطاء گواهی نامه دست آوردهای گیاهی و کشاورزی صلاحیت اظهار نظر و مداخله نخواهد داشت. بلکه در این زمینه، کمیته ای به نام کمیته حمایت از دست آوردهای گیاهی که در وزارت کشاورزی طبق ماده 1-412 قانون مالکیت صنعتی تشکیل می شود، نسبت به درخواست های واصله، اقدام و تصمیم قانونی مبنی براعطاء گواهی نامه یا رد آن ،اتخاذ خواهد کرد. ریاست این کمیته با یک نفر قاضی است و عده ای از متخصصان بخش دولتی و خصوصی در این کمیته عضویت دارند. تصمیم کمیته ظاهراً قطعی است زیرا نسبت به تصمیم متخذه اعتراض و رسیدگی مجدد پیش بینی نشده است.

با توجه به این که ریاست کمیته حمایت از دست آوردهای گیاهی به قاضی سپرده شده است و در تصمیمات متخذه از متخصصان و کارشناسان صاحب صلاحیت بخش دولتی و خصوصی و نظریات آن ها استفاده می شود، وقوع اشتباه و تخلف از قوانین و مقررات را می توان منتفی دانست و شاید به همین دلیل تصمیم کمیته قابل اعتراض شناخته شده باشد.

پل ارتباطی مجتمع ایلیا

( به لبخندتان برترینیم )

شماره تماس مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ثبت ایلیا

  • شعبه کرج: 137 32 – 026
  • شعبه تهران :119 55 266 – 021
  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی WWW.ELIYA.IR
  • پست الکترونیکی به نشانی [email protected] ELIYA.IR

خدمات قابل ارائه مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا ( ثبت شرکت ایلیا ) در کلیه واحد های ثبتی اداره ثبت شرکتها در چهار چوب قانون تجارت ایران شامل ( ثبت انواع شرکت های تجاری و ثبت شرکت تعاونی، تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام تجاری در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند و ثبت علامت تجاری ، ثبت طرح صنعتی و ثبت اختراع ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور و انجام کلیه امور تشکیل پرونده مالیاتی ، اخذ کد اقتصادی ، اخذ گواهی مالیات برارزش افزوده و اخذ دفاتر پلمپ مالیاتی) و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران .

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

تقاضانامه موسسه

تقاضانامه موسسه جهت ثبت و رسمیت یافتن موسسه به همراه سایر اوراق ثبتی موسسه لازم می باشد.

موسسات غیرتجاری چیست؟

موسسات غیرتجاری چیست؟ماده 584 قانون تجارت تشکیلات و موسسات غیرتجارتی را چنین توصیف نموده است:«تشکیلات و موسساتی که برای مقاصد غیرتجارتی تاسیس شده یا بشوند از تاریخ ثبت در دفتر ثبت مخصوصی که وزارت عدلیه معین خواهد کرد شخصیت حقوقی پیدا می کند»

تقاضانامه ثبت موسسه

تقاضانامه ثبت موسسه از مدارک لازم برای ثبت موسسه غیر تجاری است. مجتمع ثبت ایلیا ارائه مشاوره وثبت انواع موسسات در کلیه نقاط ایران را به انجام می رساند.

میزان سرمایه در ثبت موسسه

میزان سرمایه در ثبت موسسه حداقل یک میلیون ریال است و تنها در تعهد موسسین بوده و نیازی به واریز آن نیست

مراحل حقوقی اسرار فنی یا تجاری موسسه یا شرکت

مساله قابل توجه این است که اسرار فنی یا تجاری موسسه ای مورد دستبرد قرار گرفته باشد و مسئولان موسسه، اقدام به افشاء اسرار نکرده باشند و این اسرار به وسیله اشخاص دیگری افشاء و بهره برداری قرار گیرد و به صاحب یا مالک اسرار خسارت وارد گردد، تکلیف چیست و خسارات وارده چگونه باید جبران گردد؟

ثبت موسسه فوری و سریع

ثبت موسسه - زمانیکه دونفر یا بیشتر قصد انجام هرگونه اعمال غیر بازرگانی را داشته باشند می توانند موسسه ای به ثبت برسانند. ثبت شرکت ایلیا راه گشای شماست.

موسسه ملی مالکیت صنعتی

موسسه ملی مالکیت صنعتی - موسسه ملی مالکیت صنعتی قائم مقام سازمان ملی مالکیت صنعتی است که به موجب قانون 19 ژوئیه 1901 به وجود آمد و وابسته به وزارت صنایع بود. موسسه ملی مالکیت صنعتی فرانسه ساختار سازمان قبلی را دگرگون کرد و در واقع به موجب قانون 4نوامبر 1987 با ساختار جدید شکل گرفت و به موجب قانون 26

اساسنامه جهت ثبت موسسه

اساسنامه جهت ثبت موسسه اساسنامه دستور العمل کاری موسسه است و خلاصه ای از مقررات مربوط به اداره موسسه یا شرکت در آن ذکر می شود.

با سابقه ترین موسسه ثبت شرکت

ایلیا با دارا بودن بیش از 17 سال سابقه بهترین راهنما در کلیه ی امور ثبت شرکت ها،علائم تجاري و اختراعات ثبت نام و علائم تجاري ، طراحي علامت و ثبت می باشد.

تعریف موسسات غیر تجاری

جهت انجام اموری که جنبه غیر تجاری دارد از قبیل کارهای علمی و ادبی یا امور خیریه یا خدماتی پیش بینی نموده است موسسه نهادی می باشد که به انجام این امور می پردازد و نوع فعالیت آن غیر تجاری می باشد که در این مقاله به توضیحات بیشتر می پردازیم لطفا مطالعه نمایید

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟