لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما

مهلت و چند نوع اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده وجود دارد؟


اظهارنامه ارزش افزوده چیست؟ چند نوع اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده وجود دارد؟ زمان و مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده و پرداخت مالیات متعلقه چگونه است؟ ارسال اظهارنامه مالیات ارزش افزوده از چه روشی انجام می شود؟

مهلت و چند نوع اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده وجود دارد؟

فرمی است که توسط سازمان امور مالیاتی طراحی و در اختیار مؤدیان مالیات بر ارزش افزوده قرار گرفته است. مؤدیان مالیاتی با تکمیل اطلاعات مشخص شده در آن، اطلاعات مربوط به خرید و فروش کالا و عرضه و دریافت خدمات و مالیات و عوارض ارزش افزوده خود را به سازمان امور مالیاتی اعلام می کنند.

چند نوع اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده وجود دارد؟

1.اظهارنامه عادی (موضوع ماده ۱۶ و بند الف ماده ۲۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده) که در این کتاب این مورد توضیح داده می شود روش تکمیل و ارسال سایر انواع اظهارنامه تا حد زیادی مشابه هم است.

٢. اظهارنامه ویژه سوخت

٣. اظهارنامه ویژه دخانیات

۴. اظهارنامه عوارض آلایندگی

۵. اظهارنامه شماره گذاری خودرو

زمان و مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده و پرداخت مالیات متعلقه چگونه است؟

در ماده ۲۱ قانون مالیات بر ارزش افزوده، مهلت ارسال اظهارنامه و پرداخت مالیات تا ۱۵ روز پس از پایان هر دوره مالیاتی تعیین شده است. بر همین اساس، مهلت ارسال اظهارنامه و پرداخت مالیات ارزش افزوده هر دوره به صورت زیر است:

مهلت ارسال و پرداخت مالیات دوره اول (فصل بهار) تا ۱۵ تیر

مهلت ارسال و پرداخت مالیات دوره دوم (فصل تابستان) تا ۱۵ مهر

مهلت ارسال و پرداخت مالیات دوره سوم (فصل پاییز) تا ۱۵ دی

مهلت ارسال و پرداخت مالیات دوره چهارم (فصل زمستان) تا ۱۵ فروردین

  • نکته:

- پرداخت یا تعیین تکلیف مالیات متعلقه هم باید در مهلت ۱۵ روزه فوق انجام شود. برخی از دوستان به اشتباه مهلت پرداخت را ۱۵ روز بعد از مهلت ارسال اظهارنامه میدانند که اشتباه است.

- به دلیل هم زمانی مهلت ارسال اظهارنامه فصل زمستان با تعطیلات عید نوروز، معمولا مهلت ارسال و پرداخت اظهارنامه فصل زمستان توسط سازمان امور مالیاتی و طی بخشنامه های اعلام شده تا پایان فروردین تمدید می شود.

ارسال اظهارنامه مالیات ارزش افزوده از چه روشی انجام می شود؟

ارسال اظهارنامه در حال حاضر به صورت اینترنتی و از طریق سایت مالیات بر ارزش افزوده و مطابق روش اعلام شده توسط سازمان امور مالیاتی انجام میشود. لازمه ارسال اظهارنامه ارزش افزوده ثبت نام در سیستم مالیات بر ارزش افزوده و دریافت رمز ورود و نام کاربری جهت ورود به سایت می باشد. آدرس سایت ارزش افزوده www. evat . irاست.

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا

شماره تماس مجتمع

شعبه کرج: 137 32 – 026

شعبه تهران : 119 55 266 – 021

سامانه پیامکی ایلیا : 32 52 52 32

سامانه اینترنتی ایلیا : WWW.ELIYA.IR

پست الکترونیکی ایلیا [email protected] ELIYA.IR :

خدمات قابل ارائه مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا ( ثبت شرکت ایلیا )شامل تنطیم قراردادهای حقوقی و مشاوره حقوقی و امور مالیاتی شامل تشکیل پرونده مالیاتی ، تشکیل پرونده ارزش افزوده و اخذ گواهی ارزش افزوده ، اخذ کد اقتصادی و اقدامات بعد از ثبت شرکت ، اخذ پلمپ دفاتر مالیاتی و همچنین خدمات ثبتی شرکت و برند در کلیه واحد های ثبتی اداره ثبت شرکتها در چهار چوب قانون تجارت ایران شامل ( ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام تجاری در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند و ثبت علامت تجاری ، ثبت طرح صنعتی و ثبت اختراع ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور ) و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران .

)به لبخندتان برترینیم (

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

بیت کوین چیست؟

بیت کوین چیست؟ چندی است که یک واحد پولی جدید به نام «بیت کوین» [Bitcoinبه فهرست پول های جهان افزوده شده است. وجه تمایز اصلی این پول جدید مجازی بودن آن است، امتیازی که به «بیت کوین» این قدرت را بخشیده که با پس زدن ساختارهای مالی سنتی موجود در بسیاری از موارد جایگزین واحدهای پولی قدرتمندی مانند پوند

صدور و روش تکمیل صورتحساب ارزش افزوده

صدور صورتحساب ارزش افزوده - روش تکمیل بخش های مختلف صورتحسابها:بر اساس ماده ۱۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده، تمام اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل مشمول مالیات بر ارزش افزوده موظفند در زمان فروش کالا یا ارائه خدمات صورت حساب صادر و شماره اقتصادی خود و طرف معامله را در آن ثبت نمایند. فاکتورهای صادره باید

ابلاغ اوراق مالیاتی

ابلاغ اوراق مالیاتی -ماده ۲۰۳: اوراق مالیاتی به طور کلی باید به شخص مؤدی ابلاغ و در نسخه ثانی رسید اخذ گردد. هرگاه به خود مؤدی دسترسی پیدا نشود اوراق مالیاتی باید در محل سکونت یا محل کار او به یکی از بستگان یا مستخدمين او ابلاغ گردد مشروط بر این که به نظر مأمور ابلاغ سن ظاهری این اشخاص برای تمیز

فایده دفتر ثبت تجاری شرکتها

فایده دفتر ثبت تجاری شرکتها -یکی دیگر از الزامات قانونی تجار، نام نویسی آنان در دفتری است که در محل مشخصی در تهران اداره ثبت شرکت ها و در شهرستان ها ادارات ثبت) قرار دارد و تجار اعم از حقیقی و حقوقی باید طبق مقررات نام خود رادر این دفتر ثبت نمایند.

تمدید گواهینامه ثبت نام در نظام مالیات برارزش افزوده

تمدید گواهینامه ثبت نام در نظام مالیات برارزش افزوده -در صورتی که مؤدی مالیاتی اولین گواهی نامه خود را دریافت کرده باشد و تاریخ اعتبار آن در حال اتمام بوده یا به اتمام رسیده باشد باید نسبت به درخواست مجدد گواهی نامه ارزش افزوده اقدام کند. مراحل درخواست مطابق توضیحات ارائه شده در بخش بالا می باشد

تعریف حسابداری هزینه استهلاک

تعریف حسابداری هزینه استهلاک -سرشکن کردن و تخصیص دادن قیمت بهای تمام شده دارائی ثابت را به طریق معقول و یکنواخت و منظم به دوره های استفاده از آن که طی عمر مفید آنرا استهلاک گویند. سه شرط اساسی در مورد هزینه های قابل قبول موضوع ماده ۱۴۷ ق.م.م ؟

رویدادهای مالی حق العمل کاری

رویدادهای مالی حق العمل کاری - ۱- ارسال کالا توسط آمر به حق العمل کار کالای امانی xx / موجودی کالا xx (معادل بهای تمام شده)

مالیات بر درآمد کشاورزی

مالیات بر درآمد کشاورزی -مطابق با ماده ۸۱ ق.م.م درآمد حاصل از کلیه فعالیت های کشاورزی، دامپروری، دامداری، پرورش ماهی و زنبور عسل و پرورش طیور، صیادی و ماهیگیری، نوغان داری، احیای مراتع و جنگل ها، باغات اشجار از هر قبيل و نخبلات از پرداخت مالیات معاف می باشد.

روش کنترل اعتبار گواهینامه مالیات بر ارزش افزوده

روش کنترل اعتبار گواهینامه ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده - مؤدیان مالیاتی وظیفه دارند در زمان دریافت گواهینامه ارزش افزوده، اعتبار آن را کنترل نمایند. بنا به دلایلی ممکن است گواهینامه ارزش افزوده ارائه شده اعتبار نداشته باشد. در مورد از مهم ترین دلایل عدم اعتبار گواهینامه ارزش افزوده عبارتند

پلمپ دفاتر مالیاتی از اداره ثبت شرکتها

پلمپ دفاتر مالیاتی شرکت - اداره ثبت شرکتها پلمپ دفاتر - مدارک و مراحل لازم برای اخذپلمپ دفاتر قانونی شرکتها در سال 1397 و 1398 و مراحل ثبت نام در سامانه .

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟