لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

مهلت و چند نوع اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده وجود دارد؟


اظهارنامه ارزش افزوده چیست؟ چند نوع اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده وجود دارد؟ زمان و مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده و پرداخت مالیات متعلقه چگونه است؟ ارسال اظهارنامه مالیات ارزش افزوده از چه روشی انجام می شود؟

مهلت و چند نوع اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده وجود دارد؟

فرمی است که توسط سازمان امور مالیاتی طراحی و در اختیار مؤدیان مالیات بر ارزش افزوده قرار گرفته است. مؤدیان مالیاتی با تکمیل اطلاعات مشخص شده در آن، اطلاعات مربوط به خرید و فروش کالا و عرضه و دریافت خدمات و مالیات و عوارض ارزش افزوده خود را به سازمان امور مالیاتی اعلام می کنند.

چند نوع اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده وجود دارد؟

1.اظهارنامه عادی (موضوع ماده ۱۶ و بند الف ماده ۲۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده) که در این کتاب این مورد توضیح داده می شود روش تکمیل و ارسال سایر انواع اظهارنامه تا حد زیادی مشابه هم است.

٢. اظهارنامه ویژه سوخت

٣. اظهارنامه ویژه دخانیات

۴. اظهارنامه عوارض آلایندگی

۵. اظهارنامه شماره گذاری خودرو

زمان و مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده و پرداخت مالیات متعلقه چگونه است؟

در ماده ۲۱ قانون مالیات بر ارزش افزوده، مهلت ارسال اظهارنامه و پرداخت مالیات تا ۱۵ روز پس از پایان هر دوره مالیاتی تعیین شده است. بر همین اساس، مهلت ارسال اظهارنامه و پرداخت مالیات ارزش افزوده هر دوره به صورت زیر است:

مهلت ارسال و پرداخت مالیات دوره اول (فصل بهار) تا ۱۵ تیر

مهلت ارسال و پرداخت مالیات دوره دوم (فصل تابستان) تا ۱۵ مهر

مهلت ارسال و پرداخت مالیات دوره سوم (فصل پاییز) تا ۱۵ دی

مهلت ارسال و پرداخت مالیات دوره چهارم (فصل زمستان) تا ۱۵ فروردین

  • نکته:

- پرداخت یا تعیین تکلیف مالیات متعلقه هم باید در مهلت ۱۵ روزه فوق انجام شود. برخی از دوستان به اشتباه مهلت پرداخت را ۱۵ روز بعد از مهلت ارسال اظهارنامه میدانند که اشتباه است.

- به دلیل هم زمانی مهلت ارسال اظهارنامه فصل زمستان با تعطیلات عید نوروز، معمولا مهلت ارسال و پرداخت اظهارنامه فصل زمستان توسط سازمان امور مالیاتی و طی بخشنامه های اعلام شده تا پایان فروردین تمدید می شود.

ارسال اظهارنامه مالیات ارزش افزوده از چه روشی انجام می شود؟

ارسال اظهارنامه در حال حاضر به صورت اینترنتی و از طریق سایت مالیات بر ارزش افزوده و مطابق روش اعلام شده توسط سازمان امور مالیاتی انجام میشود. لازمه ارسال اظهارنامه ارزش افزوده ثبت نام در سیستم مالیات بر ارزش افزوده و دریافت رمز ورود و نام کاربری جهت ورود به سایت می باشد. آدرس سایت ارزش افزوده www. evat . irاست.

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا

شماره تماس مجتمع

شعبه کرج: 137 32 – 026

شعبه تهران : 119 55 266 – 021

سامانه پیامکی ایلیا : 32 52 52 32

سامانه اینترنتی ایلیا : WWW.ELIYA.IR

پست الکترونیکی ایلیا [email protected] ELIYA.IR :

خدمات قابل ارائه مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا ( ثبت شرکت ایلیا )شامل تنطیم قراردادهای حقوقی و مشاوره حقوقی و امور مالیاتی شامل تشکیل پرونده مالیاتی ، تشکیل پرونده ارزش افزوده و اخذ گواهی ارزش افزوده ، اخذ کد اقتصادی و اقدامات بعد از ثبت شرکت ، اخذ پلمپ دفاتر مالیاتی و همچنین خدمات ثبتی شرکت و برند در کلیه واحد های ثبتی اداره ثبت شرکتها در چهار چوب قانون تجارت ایران شامل ( ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام تجاری در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند و ثبت علامت تجاری ، ثبت طرح صنعتی و ثبت اختراع ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور ) و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران .

)به لبخندتان برترینیم (

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مقررات معافیت های مالیاتی

مقررات معافیت های مالیاتی -مشوق های مالیاتی برای مناطق آزاد تجاری شهرکهای صنعتی - منطقه ویژه اقتصادی ومناطق آزادو همچنین معافیتهای بخش (آی تی) و دانش بنیان و بررسی صندوق بین الملی پول و ای سی پی او اینکه مشوق های چگونه باید استفاده شود برای سرمایه گذاری در اقتصاد، مانند اقتصاد ایران

اوراق گواهی سپرده چیست ؟

اوراق گواهی سپرده چیست ؟* اوراق گواهی سپرده را معمولا موسسات مالی مانند بانک ها برای تامین مالی منتشر می کنند که خریداران آن به ازای زمان خواب پول با سررسیدهای متفاوت سود ثابت و تضمین شده دریافت می کنند که این سود معمولا جذاب تر از سود بانکی است.

انواع دفاتر تجاری و مالیاتی

انواع دفاتر تجاری و مالیاتی - جهت راهنمایی بیشتر در حوزه اجباری بودن پلمپ دفاتر با ثبت ایلیا تماس حاصل فرمایید.انواع دفاتر تجاری طبق ماده (۶) قانون تجارت، هر تاجر به استثناء کسبه جزء مکلف است دفاتر پلمپ مالیاتی زیر را داشته باشد:1- دفتر روزنامه۲- دفتر كل ٣- دفتر دارایی ۴- دفتر کپیه

صفر تا صد دفاتر تجارتی (پلمپ دفاتر مالیاتی)

صفر تا صد دفاتر تجارتی (پلمپ دفاتر مالیاتی)داشتن دفاتر تجاری فوایدی دارد که عبارتنداز: 1- میزان در آمد تاجر برای دادن مالیات سالانه معلوم است.۲- در اثبات ورشکستگی و تعیین نوع آن (عادی، به تقصیر به تقلب کمک می کند.هیچ تاجری نمی تواند به عذر نداشتن دفتر از ارائه دفاتر خوداری کند مگر اینکه ثابت کند

آنچه باید در ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیاتی مستقیم بدانیم

آنچه باید در مورد ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیاتی مستقیم بدانیم - اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل موضوع این قانون که حسب اعلام سازمان امور مالیاتی کشور موظف به ثبت نام در نظام مالیاتی می شوند، مکلفند برای انجام معاملات خود صورتحساب صادر و شماره اقتصادی خود و طرف معامله را در صورتحساب ها

روش تهیه و صدور صورتحسابهای ارزش افزوده

روش تهیه و صدور صورتحسابهای ارزش افزوده - فاکتورهای نوع ۲ معمولا توسط نرم افزار صندوق فروش صادر می شوند و نیازی به سفارش چاپ وجود ندارد؛ اما فاکتور نمونه ۱ به دو صورت قابل تهیه میباشد.

صفر تا صد مالیات درآمد اجاره املاک

صفر تا صد مالیات درآمد اجاره املاک -ماده ۵۲ : مطابق با ماده ۵۲ ق.م.م درآمدی که شخص حقیقی یا حقوقی ناشی از واگذاری حقوق خود نسبت به املاک واقع در ایران پس از کسر معافیت های مقرر در این قانون مشمول مالیات بر درآمد اجاره املاک می باشد. ماده ۵۳ : (درآمد مشمول مالیات اجاره) : مطابق ماده ۵۳ ق.م.م درآمد

نحوه محاسبه مالیات بر درآمد اتفاقی

نحوه محاسبه مالیات بر درآمد اتفاقی -درآمد نقدی یا غیرنقدی که شخص حقیقی یا حقوقی بصورت بلاعوض و یا از طریق معاملات محاباتی و یا به عنوان جایزه یا هر عنوان دیگر از این قبیل تحصیل می نماید مشمول مالیات اتفاقی به نرخ مقرر در ماده (۱۳۱) این قانون خواهد بود.

نکات مهم در مورد جریمه های ارزش افزوده

نکات مهم در مورد جریمه های ارزش افزوده: به دلیل ابهامات موجود در نحوه محاسبه جرائم ماده ۲۲ و ۲۳ قانون مالیات بر ارزش افزوده، سازمان امور مالیاتی در تاریخ 1389/05/02 بخشنامه شماره ۷۸۲۱ را صادر کرد. به دلیل اهمیت بخشنامه ذکر شده متن کامل آن را در ادامه ملاحظه می کنید.

اصطلاحاتی مهم قانون مالیاتهای مستقیم

اصطلاحاتی که در قانون مالیاتهای مستقیم کاربرد زیادی داشته عبارتند از :...

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پرسش و پاسخ های شما
غلامی
سلام . من غلامی هستم مشکلی مالیاتی که دارم مرتبط با مقاله سایت شما در خصوص مهلت و چند نوع اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده وجود دارد؟ هست و در این مورد راهنمایی و مشاوره نیاز دارم . سپاسگذارم که با من تماس و یا راهنماییم کنید.
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
درود بر شما جناب آقای غلامی با توجه به درخواست جنابعالی در مورد موضوع ( مهلت و چند نوع اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده وجود دارد؟ ) کارشناسان مالی و اداری مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا تا یک ساعت آینده با شما تماس خواهند گرفت .موفق و پیروز باشید.
پاسخ
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟