لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

معاهده یا توافق نامه ADPIC


معاهده یا توافق نامه ADPIC

دومین اقدام مهم حیاتی در زمینه هماهنگی حقوق مالکیت صنعتی ملل مختلف، امضاء معاهده یا توافق نامه 15آوریل 1994 مراکش در ارتباط با سازمان تجارت جهانی وبین المللی است که در واقع یک الحاقیه تکمیلی در رابطه با حقوق مالکیت فکری وابسته به تجارت است.

این موافقت نامه ها جنبه های تجاری حقوق مالکیت فکری، که از جمله اسناد لازم الاجرای سازمان تجارت جهانی است ،در 73 ماده و 7قسمت جداگانه تنظیم وبه منظور ایجاد سازمان تجارت جهانی با ابعاد گوناگون در زمینه حقوق مالکیت فکری و صنعتی، در تاریخ 15 آوریل 1994 به امضاء نمایندگان دول شرکت کننده در کنفرانس رسید و از اول ژوئیه 1995 قدرت اجرایی پیدا کرد.

در مقام توضیح می توان گفت، معاهده سازمان تجارت جهانی(ADPIC) که همان موافقت نامه تریپس 2است ، به دنبال مذاکرات چندجانبه تجاری دور اروگوئه ، مربوط به موافقت نامه کلی و عمومی تعرفه گمرکی و تجاری(گات) 3به منظور حمایت حداقل حقوق مالکیت فکری و اعطاء امتیازات گمرکی در این زمینه، که در 15 دسامبر 1993 میلادی کار آن به پایان رسیده بود، ردسال 1994میلادی عملا به وجود آمده است ، تا به طریقه بهتر و شایسته تری حقوق مالکیت فکری و صنعتی، در سطح جهان مورد حمایت قرار گیرد.

موافقت نامه مراکش که برای تاسیس سازمان جهانی تجارت 1به امضاء رسیده است، از طرفی تکمیل کننده معاهدات قبلی است. به طور مثال کنوانسیون برن مربوط به مالکیت فکری1886 برای حمایت از آثار ادبی و هنری و اصلاحات بعدی پاریس 1896 و برلین 1908 و برن 1914 و رم 1938 وبروکسل 1948 و استکهلم 1967 و بازبینی پاریس 1971 و اصلاح سال 1979 و کنوانسیون اتحادیه پاریس 1883 برای حمایت از حقوق مالکیت صنعتی وکنوانسیون رم 1961 برای حمایت از حقوق اجرا کنندگان و تولید کنندگان آثار صوتی و سازمان های پخش رادیو و تلویزیونی و معاهده حقوق مالکیت فکری و معنوی راجع به طرح های ساخت مدارهای یکپارچه ( معاهده واشنگتن مورخ 26مه 1989 میلادی) و امثال آن را تکمیل کرده است و از طرفی دیگر به تقویت کنوانسیون های بزرگ در زمینه مالکیت فکری و مالکیت صنعتی، کمک کرده است وبا این ترتیب ،موافقت نامه جنبه های تجاری حقوق مالکیت فکری در واقع جامع ترین و کامل ترین اصول و ضوابط بین المللی در زمینه حقوق مالکیت فکری و معنوی محسوب می گردد . توضیح آن که موافقت نامه مراکش در مواد 73 گانه خود ضمن ایجاد کردن سازمان تجارت جهانی و خاتمه دادن به کار«گات» یا موافقت نامه کلی و عمومی تعرفه گمرکی و امور تجارتی مربوط به مذاکرات چند جانبه تجاری دور اروگوئه، از طریق توسعه قلمرو تجارت تولیدات صنعتی، حقوق مربوط به مالکیت فکری و معنوی را نیز وارد قلمرو تجارت بین المللی کرده است.

موضوع وارد قلمرو تجارت بین المللی کردن مالکیت فکری و هنری چندان به نظر منطقی نیست که در فصل دوم به آن اشاره شده است.

پل ارتباطی مجتمع ایلیا

( به لبخندتان برترینیم )

شماره تماس مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ثبت ایلیا

  • شعبه کرج: 137 32 – 026
  • شعبه تهران :119 55 266 – 021
  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی WWW.ELIYA.IR
  • پست الکترونیکی به نشانی [email protected] ELIYA.IR

خدمات قابل ارائه مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا ( ثبت شرکت ایلیا ) در کلیه واحد های ثبتی اداره ثبت شرکتها در چهار چوب قانون تجارت ایران شامل ( ثبت انواع شرکت های تجاری و ثبت شرکت تعاونی، تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام تجاری در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند و ثبت علامت تجاری ، ثبت طرح صنعتی و ثبت اختراع ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور و انجام کلیه امور تشکیل پرونده مالیاتی ، اخذ کد اقتصادی ، اخذ گواهی مالیات برارزش افزوده و اخذ دفاتر پلمپ مالیاتی) و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ماهیت حقوقی نام تجارتی ( برند )

ماهیت حقوقی نام تجارتی ( برند ) منظور از ماهیت حقوقی نام تجارتی این است که حقوق ناشی از نام تجارتی چه گونه حقوقی است؟ آیا این حق فقط یک حق یا امتیاز فردی و شخصی است و ارزش و اعتباری صرفاً معنوی در حدود ارزش نام خانوادگی دارد؟ یا این که نام تجارتی دارای ارزش اقتصادی مشابه ارزش اقتصادی اشیاء مادی است.

انواع اعتراض به اظهارنامه ثبت برند

انواع اعتراض به اظهارنامه ثبت برند و علامت تجاری - ممکن است معترض ادعای حق مالکیت نسبت به علامتی که اظهارنامه ثبت آن تسلیم مرجع ثبت و آگهی شده است، داشته باشد یا این که اعتراض معترض مبنی بر ادعای داشتن برخی حقوق، غیراز مالکیت نسبت به علامتی باشد.

نمونه اسم شرکت و برند

نمونه اسم شرکت و برند - نام ها و اسامی زیبا و خاص برای ثبت شرکت و برند -در صورت نیاز می توانید از طریق جدویل ذیل نامهای منتخب خود را انتخاب نمایید.

استعلام ثبت برند قبل از ثبت

استعلام ثبت برند قبل از ثبت - انتخاب و ثبت نام تجاری، وابسته به شرایط خاصی است و می بایست طبق قانون ثبت برند ، جدیدو ابتکاری بوده وهمچنین گمراه کننده نباشد

ثبت بین المللی برند ( مادرید )

ثبت بین المللی برند ( مادرید ) - مقررات ثبت بین المللی علائم تجاری (سيستم مادريد)، علامت یا برند با توجه به قوانين داخلي هركشور مورد بررسي قرارميگيرد .

نام برند تجارتی فانتزی

نام برند تجارتی فانتزی - برای انتخاب نام تجارتی ممکن است از یک نام فانتزی یا رویایی استفاده شود. نام فانتزی یک نام خیالی یا تفننی و رویایی و امثال آن است.به طور مثال در ادبیات ایران سیمرغ یک نام خیالی است که وجود خارجی ندارد لذا اگر تاجری نام تجارتی خود را سیمرغ معرفی کند .

مراحل ثبت برند تجاری

مراحل ثبت برند تجاری -در مجموعه ثبت برند ایلیا فرایندمراحل ثبت برند تجاری به صورت تخصصی انجام میگردد.

آثار واگذاری و انتقال نام تجارتی

آثار واگذاری و انتقال نام تجارتی - اگر نام تجارتی به دیگری انتقال پیدا کند، منتقل الیه در حدودی از حقوق ناشی از نام انتقال یافته، بهره مند می شود که به وی انتقال پیدا کرده است و اگر حدود خاصی در قرارداد انتقال پیش بینی نشده باشد، به طور کامل و وسیعی منتقل الیه می تواند از این نام بهره برداری کند.

شرایط ثبت برند لباس

شرایط ثبت برند لباس -در مجموعه ثبت برند ایلیا فرایندشرایط ثبت برند لباس به صورت تخصصی انجام میگردد.

خصوصیات مهم نام تجارتی ( برند )

خصوصیات مهم نام تجارتی ( برند ) - ام یا عنوانی است که تاجر با آن نام یا عنوان معین به فعالیت اقتصادی و تجارتی می پردازد. با این ترتیب نام تجارتی عاملی است که تجار و موسسه یا بنگاه های مربوط به آنان را از یکدیگر متمایز می گرداند. به تعبیر دیگر نام یا اسم تجارتی، تاجری را از تاجر دیگر ویا یک موسسه

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پرسش و پاسخ های شما
درگاهی
سلام من درگاهیمی باشم هستم و از اصفهان مزاحمتون میشم . درخواست من در مورد موضوع این مقاله سایتتون همین صفحه که در مورد معاهده یا توافق نامه ADPIC هست من رو راهنمایی کنید.
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
درود بر شما موکل گرامی سرکار خانم درگاهی با توجه به اینکه موضوع مطرح شده از جانب شما به صورت کلی می باشد ممنون میشم در خواست دقیقی را که در مورد مقاله (معاهده یا توافق نامه ADPIC) دارد مجددا اعلام نمایید، باتشکر از شما.
پاسخ
بهرامی
سلام من بهرامی ام نیاز به راهنمایی در مورد معاهده یا توافق نامه ADPIC دارم.
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
درود بر شما جناب اقای بهرامی جهت اطلاع در خصوص موضوع ( معاهده یا توافق نامه ADPIC ) و همچنین موارد حقوقی ثبت برند، علائم ، نشان و نام تجاری با کارشناس حقوقی و ثبتی مجتمع ایلیا با شماره 32137 تماس حاصل نمایید.
پاسخ
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟