جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

مسئولیت در برات

مسئولیت در برات را می توان از طریق اشخاص حقیقی و حقوقی پیگیری کنید. در ادامه به مسئولیت های اشخاص در برات اشاره می کنیم تا راهنمای شما باشیم .

مسئولیت تضامنی در برات

مطابق ماده ۲۴۹ ق.ت: برات دهنده و ظهرنویس ها در مقابل دارند، برات مسئولیت تضامنی دارند که وجه تمایز برات با حواله می باشد. دارنده برات در صورت عدم تأدیه و اعتراض می تواند به تمامی آنها و یا هر کدام از آنها که بخواهد رجوع نماید.

ضمانت از مسئولین برات

. “ضمانت ” عبارت از تعهد پرداخت بدهی شخص در مقابل طلبکار او می باشد. طبق ماده ۲۴۹: «… ضامنی که ضمانت برات دهنده یا محال علیه را نموده و یا، ظهرنویسی کرده است، فقط با کسی مسئولیت تضامنی دارد که از او ضمانت نموده است».

ورشکستگی مسئولین برات

اگر مسئولین برات ورشکست شوند، مشمول مقررات زیر خواهند شد:

1-حق مراجعه مدیران تصفیه با همه ورشکستگان:

طبق ماده ۲۵۱، هر گاه چند نفر از مسئولین برات ورشکست شوند، دارنده برات می تواند به هر یک از طلبکاران (غرما) یا تمام آنها مراجعه و طلب خود را کاملا وصول نماید.

٢- عدم حق مراجعه مدیران تصفیه به یکدیگر

مدیران تصفیه ای که دارنده برات به آنها مراجعه کرده، حق مراجعه به سایر مدیران تصفیه را ندارد، مگر در یک مورد استثنائی که مجموع وجوهی که از دارایی تمام ورشکستگان به صاحب طلب تعلق می گیرد، بیش از میزان طلب او باشد (ماده ۲۵۱ قانون تجارت).

پل ارتباطی مجتمع ایلیا

)به لبخندتان برترینیم (

شماره تماس مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا

ادامه مطلب
هزینه و تعرفه طرح توجیهی

· شعبه کرج: 137 32 – 026

· شعبه تهران :119 55 266 – 021

· سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32

· سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی : WWW.ELIYA.IR

· پست الکترونیکی به نشانی [email protected] ELIYA.IR:

خدمات قابل ارائه مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا ( ثبت شرکت ایلیا ) در کلیه واحد های ثبتی اداره ثبت شرکتها در چهار چوب قانون تجارت ایران شامل ( ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام تجاری در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند و ثبت علامت تجاری ، ثبت طرح صنعتی و ثبت اختراع ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور ) و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها