مراحل ثبت شرکت های تجاری

در این مقاله ما سعی داریم برایتان در رابطه با مراحل ثبت شرکت های تجاری توضیحات مختصری به شما ارائه خواهد شد لطفا تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

ثبت شرکت های تجاری

در هر شرکت نحوه ثبت متفاوت است ممکن است در یک کشور فقط با ارسال تقاضا نامه ی ثبت شرکت به رسمیت شناخته شود و در دیگری با اممضای اظهارنامه توط شرکا پس نحوه ثبت هر شرکت متفاوت است و ثبت در ایران نیز با توجه به قوانین قابل اجرا در ایران است.

 ثبت شرکت های ایرانی در ایران

در ایران طبق قانون ماده 2 ثبت شرکتها تمام شرکتهای که قبل از سال 1310 به ثبت رسیده است باید طبق قانون فعلی ثبت شرکت به ثبت برسد.

شرکتهای که در ایران به تازه گی می خواهند به ثبت برسند باید به اداره ثبت شرکتها مراجعه کنند (از طریق سامانه ثبت شرکتها) و تمام اطلاعات خواسته شده را تکمیل نمایند . اطلاعاتی چون : اظهارنامه ای را تکمیل نمایند که در آن اطلاعات مربوط به شرکا، انتخاب نام میزان سرمایه و سهم هر فرد مشخص و در قسممت ارسال اظهار نامه ارسال می نمایید (فراموش نشود در صورتی که موضوع فعالیت انتخابی شما به گونه ای باشد که باید اورگانی مشخص بر آن نظارت داشته باشد بایستی از آن اورگان مشخص مجوز های لازم گرفته شود.

اقدامات مجمع عمومی مؤسس در ثبت شرکتهای تجاری

هنگام مراحل ثبت شرکت های تجاری شما یک مجمع را به نام مجمع موسس تشکیل می نمایید این مجمع برای تایید بر سهامی انتخابی مشخص کردن مدیران و بازرسان ، میزان سهم هر نفر را با این مجمع مشخص می کنید

( لازم به ذکر است که بازرسان باید به صورت کتبی به این سمت برسند که در اساسنامه نامشان ذکر می گردد.)

در اظهارنامه ابتدایی که سمت ها در انجا مشخص می شوند باید مدیر شرکت و بازرسان در آنجا توسط مجمع موسس مشخص اسامی انها و اظهارنامه توسط آنها امضا شود پس از ارسال به اداره ی ثبت شرکتها و تایید نهایی شرکت به طور رسمی تشکیل خواهد شد.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
ثبت شرکت در بندر ماهشهر
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x