درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

مراحل ثبت شرکت های تجاری

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     یکشنبه، 4 مرداد 1400


در این مقاله ما سعی داریم برایتان در رابطه با مراحل ثبت شرکت های تجاری توضیحات مختصری به شما ارائه خواهد شد لطفا تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

ثبت شرکت های تجاری

در هر شرکت نحوه ثبت متفاوت است ممکن است در یک کشور فقط با ارسال تقاضا نامه ی ثبت شرکت به رسمیت شناخته شود و در دیگری با اممضای اظهارنامه توط شرکا پس نحوه ثبت هر شرکت متفاوت است و ثبت در ایران نیز با توجه به قوانین قابل اجرا در ایران است.

 ثبت شرکت های ایرانی در ایران

در ایران طبق قانون ماده 2 ثبت شرکتها تمام شرکتهای که قبل از سال 1310 به ثبت رسیده است باید طبق قانون فعلی ثبت شرکت به ثبت برسد .

شرکتهای که در ایران به تازه گی می خواهند به ثبت برسند باید به اداره ثبت شرکتها مراجعه کنند ( از طریق سامانه ثبت شرکتها ) و تمام اطلاعات خواسته شده را تکمیل نمایند . اطلاعاتی چون : اظهارنامه ای را تکمیل نمایند که در آن اطلاعات مربوط به شرکا ، انتخاب نام میزان سرمایه و سهم هر فرد مشخص و در قسممت ارسال اظهار نامه ارسال می نمایید ( فراموش نشود در صورتی که موضوع فعالیت انتخابی شما به گونه ای باشد که باید اورگانی مشخص بر آن نظارت داشته باشد بایستی از آن اورگان مشخص مجوز های لازم گرفته شود

اقدامات مجمع عمومی مؤسس در ثبت شرکتهای تجاری

هنگام ثبت شرکت شما یک مجمع را به نام مجمع موسس تشکیل می نمایید این مجمع برای تایید بر سهامی انتخابی مشخص کردن مدیران و بازرسان ، میزان سهم هر نفر را با این مجمع مشخص می کنید

( لازم به ذکر است که بازرسان باید به صورت کتبی به این سمت برسند که در اساسنامه نامشان ذکر می گردد.

در اظهارنامه ابتدایی که سمت ها در انجا مشخص می شوند باید مدیر شرکت و بازرسان در آنجا توسط مجمع موسس مشخص اسامی انها و اظهارنامه توسط آنها امضا شود پس از ارسال به اداره ی ثبت شرکتها و تایید نهایی شرکت به طور رسمی تشکیل خواهد شد.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید