لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

گام به گام مراحل ثبت شرکت در کرج


می خواهم شرکتی را در کرج و یا استان البرز ثبت کنم اما...
پس با کارشناسان مجتمع بزرگ ثبتی و حقوقی ایلیا همراه باشید...

گام به گام مراحل ثبت شرکت در کرج

گام به گام مراحل ثبت شرکت در کرج و استان البرز

چگونگی فرایند ثبت شرکت در کرج و مراحل ثبت آن، مدارکی لازم جهت ثبت شرکت، هزینه و مدت زمان امور ثبتی و اداری شرکت ها، چگونگی انتخاب نام شرکت و طراحی و تدوین موضع فعالیت شرکت و هم چنین مراحل آموزش ثبت شرکت در سامانه اداره ثبت شرکت ها، همگی در این مقاله به صورت کامل همراه با فایل های ویدئو و تصویری و اینفوگرافی توضیح داده شده است، به گونه ای که با مطالعه مقاله پیش رو، پاسخ کاملی از سوالات خود در مورد امور ثبت شرکت ها را دریافت می نمایید و خیلی بعید است نیاز به مطالعه متن دیگری داشته باشید.

..................................درصورت نیاز به داشتن این مقاله در گوشی خود کلیک نمایید.

ثبت شرکت،به شرکت اعتبار و عزت می بخشد و موجب ایجاد تمایل بیشتر و مستمر به همکاری می گردد. در واقع، ثبت یک شرکت نوعی رسیدگی است که متصدیان امر ثبتی انجام می دهند تا معلوم شود آیا برای بوجود آوردن این شخصیت حقوقی دقت های لازم و مقررات رعایت گردیده یا خیر؟ هر گاه شرکت در کرج به ثبت برسد، قراردادهای منعقده بین شرکا رسمی بوده و در آینده هیچ یک نمی توانند اسناد رسمی قانونی از جمله شرکت نامه و اساسنامه و سایرتصمیماتی که به ثبت می رسد کتمان نمایند و یا به ایراداتی که درباره اسناد غیر رسمی ممکن است وارد شود استناد کنند.

با توجه به موارد فوق امروزه ، بخش کثیری از آحاد جامعه به عناوین مختلف با حقوق ثبت در ارتباط هستند. لیکن،آشنایی با امور ثبتی و احاطه بر آن مستلزم کسب تجربه و علم مربوط به آن است لذا افرادی که با قوانین و آیین نامه های مختلف در ارتباط هستند باید با مسایل ثبتی در حوزه اداره ثبت شرکت های کرج آشنایی کامل داشته باشند.

ما در این مقاله تلاش کرده ایم تا به تمامی مراحل ثبت شرکت در کرج از ابتدا تا انتها به طور کامل بپردازیم. از همین رو توصیه می نماییم چنانچه تصمیم به ثبت شرکت درکرج دارید و یا علاقه مند به فراگیری اطلاعات مفید و کاربردی در این زمینه هستید، مقاله پیش رو را که توسط تیم خبره تحریریه مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا تدوین گردیده بصورت کامل مطالعه نمایید.

مزایای ثبت شرکت در کرج

از آنجایی که شرکت یک عمل حقوقی می باشد،به همکاری دو و یا چند نفر نیازمند است.این امر تابع مکانیسمی می باشد که قانون گذار در اختیار شرکا قرار داده است تا سرمایه و دارایی های شخصی خود را جهت دستیابی به هدف خاصی که سودبری می باشد به سرمایه جمعی تبدیل نمایند نه قراردادی که اشخاص و شرکا آن را میان خود بسته اند.بنابراین تشکیل شرکت به اراده آزاد شرکا بستگی دارد و نیازی به اجازه قبلی از مقام های اداری نمی باشد،در حقیقت این امکان وجود دارد که جهت به انجام رسانیدن فعالیت موضوع شرکت به این چنین اجازه ای نیاز داشته باشد،اما خلق شخص حقوقی مستلزم اجازه خاصی نمی باشد.برای مثال: تاسیس یک شرکت برای تولید و پخش لوازم آرایشی و بهداشتی نیاز به اخذ مجوز از وزارت بهداشت دارد،ولی انجام دادن فعالیت های تولید و پخش لوازم آرایشی و بهداشتی از طریق تاَسیس شرکت به چنین اجازه ای نیاز ندارد.درصورتی که فعالیت شرکت به سبب قانون ،ممنوع نباشد ،شرکت با رعایت شرایط دیگر قانون تشکیل می شود.

 
.................................باکس متن در حال نوشتن ( سیما )

راهنمای تصویری ثبت شرکت در کرج ( آموزش سامانه ثبت شرکتها )

در ویدئوی زیر مراحل و شرایط ثبت شرکت در کرج در سامانه به صورت کامل و تخصصی نمایش داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید با مشاوران مجتمع ثبتی ایلیا رایگان تماس حاصل نمایید.

در صورت نیاز به ثبت شرکت در سریع ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه ثبتی،همین حالا با شماره های مجتمع ثبت شرکت و برند ایلیا تماس حاصل نماید.

وظیفه ثبت شرکت برعهده چه سازمانی است؟

امور مربوط به ثبت شرکت در کرج برعهده سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می باشد که اداره ثبت شرکت ها در کرج مستقردر این سازمان وظیفه ثبت شرکت را عهده دار می باشد.

برای راه اندازی و ثبت شرکت باید یک ایده وجود داشته باشد . خوشبختانه امروزه راه اندازی و ثبت شرکت بین فعالان کسب و کار و جوانان دراستان البرز و کرج کار چندان مشکلی نیست و به دلیل حمایت های انجام پذیرفته از سمت سایر شرکت های نامدار ،می توانید شرکتی را راه اندازی و با استفاده از وام ها و خدمات دولتی فرایند ثبتی را به ثمر رساند.

تعریف شرکت به زبان ساده

همانطور که از نامش پیداست ، شرکت ،هم خانواده کلماتی مانند شراکت و شریک می باشد. به طور کلی شرکت به معنای این است که اشخاصی (از 2 نفر به بالا) جمع شوند و مجموعه ای را با هم تشکیل دهند و با آن مجموعه فعالیت های اقتصادی انجام دهند، نفعی ببرند و پس از کسر هزینه های انجام گرفته، سود باقی مانده را بین اعضا تقسیم کنند.

اینفوگرافیک کلی و به زبان ساده از فرایند ثبت شرکت

............................................................................................................................................

نحوه ی ثبت شرکت در کرج

شناخت کلی از نظام حقوقی حاکم بر شرکت ها ، اولین گام برای تاسیس و ثبت یک شرکت تلقی می شود.زمانی که قصد تاسیس و ثبت یک شرکت در کرج را دارید، می بایست علاوه بر انتخاب شرکای شرکت،با توجه به اهداف اعضا در آینده ،نوع فعالیت افراد و میزان مسئولیت هر یک از شرکا ،قالب ثبتی شرکت را نیز مشخص کنید.در ادامه به بارزترین مشخصات عمومی شرکت های تجاری مختصرمی پردازیم.

1.ثبت شرکت سهامی عام در کرج

حداقل شرکا در شرکت سهامی عام 5 نفر است.حداقل سرمایه پانصد هزار تومان و حداقل تعداد اعضای هیئت مدیره یا مدیران 5 نفر و مسئولیت شرکا به میزان مبلغ اسمی سهام هر شریک که دراسناد ثبتی شرکت لحاظ شده،می باشد.

2.ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

حداقل تعداد سهامداران بالای 18 سال، در شرکت سهامی خاص 3 نفر است.حداقل سرمایه صد هزار تومان و حداقل تعداد اعضای هیئت مدیره یا مدیران 3 نفر و مسئولیت شرکا به میزان مبلغ اسمی سهام هر شریک می باشد.

3.ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج

حداقل شرکا در شرکت با مسئولیت محدود 2 نفر است. حداقل سرمایه صدهزار تومان و حداقل تعداد اعضای هیئت مدیره یا مدیران 2 نفر یا بیشتر می تواند باشد و مسئولیت شرکا به میزان سهم الشرکه هر شریک می باشد.

4. ثبت شرکت تک مدیریتی در کرج

حداقل شرکا در شرکت تک مدیریتی 2 نفر است. حداقل سرمایه صدهزار تومان و حداقل تعداد مدیران 1 نفر می تواند باشد و مسئولیت شرکت برعهده مدیرعامل به تنهایی می باشد.

5. ثبت شرکت تضامنی در کرج

در شرکت تضامنی حداقل شرکا 2 نفر است ، حداقل سرمایه صدهزار تومان،حداقل تعداد اعضای هیئت مدیره یا مدیران یک نفر یا بیشتراست و مسئولیت شرکا نامحدود و هر شریک مسئولیت کامل و تضامنی در شرکت دارد.

6.ثبت شرکت تعاونی در کرج

حداقل شرکا در شرکت تعاونی 7 نفر است. برای حداقل سرمایه محدودیتی وجود ندارد و حداقل تعداد اعضای هیئت مدیره یا مدیران 3 تا 7 نفر و مسئولیت شرکا در صورت سهامی بودن به میزان مبلغ اسمی هر سهامدار و در صورت غیر سهامی بودن با توجه به تراضی شرکا در اساسنامه شرکت تعاونی می باشد.

7. ثبت شرکت دانش بنیان در کرج

اعضای شرکت دانش بنیان می بایست بدین گونه چیده شوند: حداقل دو نفر از اعضای هیئت مدیره باید دارای مدرک کارشناسی ارشد به بالا باشند و یا اختراعی ثبت شده داشته باشند و یا عضو هیئت علمی دانشگاه باشند. شرکت های دانش بنیان شرکت هایی هستند که می توانند از طریق فروش فناوری (خدمات) به درآمد و سود برسند.عموما برای ثبت شرکت دانش بنیان ، شرکت سهامی خاص مناسب تر است. شرکت دانش بنیان معاف از پرداخت مالیات ، عوارض و گمرک به مدت 15 سال می باشد.

ما به شما همشهریان عزیز و گرامی در استان البرز و کلیه شهرستانهای کرج این اطمینان را می دهیم که پس از مطالعه کامل مقاله گام به گام ثبت شرکت در کرج،به تمامی سوالات و ابهامات شما در ضمینه ثبت شرکت پاسخ داده خواهد شد و می توانید با ذهنی باز و اطمینان خاطر راجع به ثبت مجموعه خود تصمیم گیری نمایید.همچنین در صورت نیاز به مشاوره های رایگان نیز می توانید با کارشناسان خبره و کاردان مجتمع ایلیا تماس حاصل نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

 1. ارائه دو برگ از اظهارنامه شرکت.     
 2. ارائه دو برگ از اساسنامه شرکت.    
 3. ارائه دو رونوشت از صورتجلسه مجمع عمومی موسسین.   
 4. ارائه دو رونوشت از صورتجلسه هیات مدیره با امضای مدیران منتخب. 
 5. ارائه رونوشت شناسنامه ی برابر اصل شده توسط دفاتر اسناد رسمی-همه ی اعضای هیات مدیره  ،سهامداران و بازرسین.
 6. ارائه رونوشت کارت ملی برابر اصل شده توسط دفاتر اسناد رسمی-همه ی اعضای هیات مدیره ،سهامداران و بازرسین.
 7. ارائه گواهی پرداخت حداقل 35% سرمایه شرکت از بانکی که حساب شرکت در شرف تاسیس در آن جا افتتاح شده است.
 8. ارائه تقویم نامه کارشناس رسمی دادگستری(اگر آورده شرکت غیر نقدی منقول و یا غیر منقول باشد)
 9. ارائه اصل سند مالکیت(اگر اموال غیر منقول جزء سرمایه شرکت باشد)
 10. ارائه گواهی عدم سوءپیشینه ی کیفری همه ی اعضای هیات مدیره و بازرسان شرکت.
 11. ارائه ی اقرارنامه ی همه ی اعضا ی هیات مدیره مبنی بر اینکه کارمند رسمی دولت نیستند و مدیر عامل مبنی بر اینکه در شرکت دیگری سمت مدیریت عامل را دارا نیست.
 12. ارائه  وکالتنامه امضاء شده.
 13. ارائه ی اصل قیم نامه در صورتی که یکی از اعضا دارای اهلیت نباشد.
 14. در صورتی که اعضا با سهامداران شخص حقوقی باشند،رونوشت آگهی تاًسیس،روزنامه ی رسمی،رونوشت روزنامه ی رسمی آخرین تغییرات + رونوشت شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده ی نماینده ی شخص حقوقی باید ارائه گردد.
 15. در صورت حضور سهامدار خارجی در صورتی که شخص حقیقی باشد کپی برابر اصل پاسپورت و ترجمه ی رسمی آن،در صورتیکه شخص حقوقی باشد ارائه ی گواهی ثبت شرکت در مرجع ثبت شده ی آن کشور که مبین آخرین وضعیت شرکت و ترجمه ی رسمی آن،همینطور اصل و ترجمه ی وکالتنامه باید ارائه گردد.
 16. ارائه ی مجوز مربوط به فعالیت از مرجع ذیربط در صورت نیاز.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج

 1. ارائه دو رونوشت از تقاضانامه ی ثبت شرکت ها با مسئولیت محدود.
 2. ارائه دو رونوشت از شرکت نامه.
 3. ارائه دو رونوشت از اساسنامه.
 4. ارائه دو رونوشت از صورت جلسه ی مجمع عمومی موًسسین و هیاًت مدیره.
 5. ارائه رونوشت شناسنامه کلیه شرکا و مدیران(اگر مدیر خارج از سهامداران انتخاب شود)
 6. اخذ و ارائه مجوز مربوطه(در صورت نیاز)

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت تضامنی در کرج

 1. ارائه دو رونوشت از تقاضانامه.
 2. ارائه دو رونوشت از شرکت نامه.
 3. ارائه دو رونوشت از اساسنامه.
 4. ارائه رونوشت شناسنامه ی شرکا.
 5. ارائه مجوز از مراجع ذیصلاح در صورت نیاز.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت تعاونی در کرج

 1. ارائه صورتجلسه ی تشکیل مجمع موًسس و اولین مجمع عمومی عادی و اسامی اعضا و هیاًت مدیره ی منتخب و بازرسان و مدیر عامل شرکت در 4 رونوشت.
 2. ارائه اساسنامه ی مصوب مجمع عمومی در 4 رونوشت.
 3. ارائه دعوتنامه تشکیل اولین مجمع عمومی عادی در 4 رونوشت.
 4. ارائه درخواست کتبی ثبت در 4 رونوشت.
 5. طرح پیشنهادی و ارائه ی مجوز وزارت تعاون در 4 رونوشت.
 6. رسید پرداخت مقدار لازم التاًدیه ی سرمایه،طبق اساسنامهدر 4 رونوشت.
 7. مدارک دعوت تشکیل اولین جلسه ی مجمع عمومی عادی در 4 رونوشت(موضوع بند 2 ماده ی 32)
 8. موافقت نامه ی تشکیل شرکت یا اتحادیه در 4 رونوشت(تبصره ی ماده ی 51)
 9. مجوز ثبت شرکت یا اتحادیه در 4 رونوشت (بند 28 ماده ی 66 و بند 4 ماده ی 51)

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت مختلط سهامی در کرج

 1. ارائه یک رونوشت  از شرکت نامه.
 2. ارائه یک رونوشت از مصدق از اساسنامه.
 3. ارائه اسامی مدیر یا مدیران شرکت.
 4. ارائه نوشته ای با امضای مدیر شرکت ،حاکی از تعهد پرداخت تمام سرمایه و پرداخت واقعی حداقل ثلث از آن سرمایه.
 5. ارائه سوابق مصدق از تصمیمات مجمع عمومی در موارد مذکور در مواد 40،41،44
 6. ارائه نوشته ای با امضای مدیر شرکت،حاکی از پرداخت تمام سرمایه ی نقدی شرکای ضامن و تسلیم تمام سرمایه ی غیر نقدی با تعیین قیمت حصه های غیر نقدی.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت مختلط  غیر سهامی در کرج

 1. ارائه یک رونوشت مصدق از شرکت نامه
 2. ارائه یک رونوشت مصدق از اساسنامه(اگر باشد)
 3. ارائه اسامی شرکت یا شرکای ضامن که سمت مدیریت دارند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت نسبی در کرج

 1. ارائه یک رونوشت مصدق از شرکت نامه.
 2. ارائه یک رونوشت مصدق از اساسنامه(اگر باشد.)

مدارک لازم جهت ثبت شرکت

...........................................................عکس از مراحل گام به گام ثبت شرکت

راهنمای گام به گام مراحل، شرایط و اطلاعات تخصصی در خصوص ثبت شرکت در کرج

برای تأسیس یک شرکت با توجه به آپدیت شدن و پیشرفت درعرصه تکنولوژی دیگر موارد سختی پیش پای شما جهت ثبت شرکت در کرج نیست. امروزه افراد با داشتن اینترنت و ورود به سامانه های مختلف می توانند به سهولت وارد سایت سامانه اداره ثبت شرکت ها ی کرج شوید وبا خواندن این مقاله و کسب اطلاعاتی که توسط کارشناسان متخصص ایلیا در اختیار شما قرار داده شده، می توانید به راحتی برای تأسیس شرکت خود اقدام کنید زیرا نحوه ثبت شرکت در کرج را به زبانی ساده بیان نموده و با ارائه راهکارهای گام به گام پی به این موضوع خواهید برد.


گام اول:داشتن یک شریک خوب و مورد اطمینان

تعداد سهامداران برای ثبت شرکت در قالب مسئولیت محدود حداقل 2 نفر و در قالب سهامی خاص 3 نفر می باشد. شما در ابتدا باید شریک مناسبی را انتخاب نمایید.سهامداران باید بدانند در شرکت با مسئولیت محدود به میزان آورده نقدی خود در شرکت ضامن می باشند. هرکس سرمایه بیشتری دارد رای بالاتری نیز دارد در نتیجه مسئولیت بالاتری نسبت به قروض و دیون دارد. تکمیل مدارک هویتی برابر اصل شده کلیه اعضاء هیئت مدیره الزامی است. ارائه گواهی عدم سوء پیشینه نیز برای ثبت شرکت لازم می باشد. در صورتی که فعالیت شرکت شما نیازمند مجوز باشد ارائه مجوز الزامی می باشد.


گام دوم :ارتباط و بارگزاری در سامانه ثبت شرکتها

بعد ازپی بردن به اطاعات پایه در گام اول باید وارد سامانه اینترنتی اداره کل ثبت شرکتها به آدرس Irsherkat. ssaa. بشوید . در این مرحله از سامانه روی قسمت پذیرش درخواست ثبت شرکت کلیک کرده و تیک گزینه را فعال کنید. سپس فرمی برای شما فعال می شود که این دسترسی را می دهد تا اطلاعات هویتی خودتان را در این مرحله بارگزاری کنید .برای ورود به گام بعدی ،بارگزاری صحیح اطلاعات هویتی شما حائز اهمیت میباشد، چرا که در صورت عدم درستی، دسترسی به گام بعد نخواهید داشت. گام بعدی ...


گام سوم :نام های درخواستی برای شرکت

در این قسمت از فرم باید به ترتیب اهمیت انتخاب شما در رابطه با نام شرکتتان، 5 اسم انتخاب کنید که این نامها حتما باید 3 بخش یا بیشتر از سه بخش باشد . در قسمت بالای فرم نام های درخواستی، در پنجره اولویت ها ،اسمی انتخابی را به ترتیب اولیت وارد کنید.البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که این اسامی نباید تکراری باشند. و از اسامی اختصاری و خلاصه که مختص ادارات دولتی و... است خودداری نموده زیرا تنها با اخذ مجوز قابل قبول می باشد. بعد از اتمام این مرحله در گام بعدی شماره ای 19 رقمی با نام شماره پیگیری به شما داده میشود که ازاهمیت زیادی برخوردار است چرا که این کدرهگیری جهت ورود به سامانه و پیگیری مراحل ثبتی بعد از این میباشد. جهت انتخاب نام شرکتتان می توانید مقاله انتخاب نام شرکت را مطالعه نمایید. گام بعدی ...

گام به گام مراحل ثبت شرکت در کرج

 

گام چهارم :عنوان مدت و موضوع فعالیت شرکت را مشخص کنید.

این مرحله از اهمیت زیادی برخوردار است و حتما با شرکای خود در این زمینه مشورت کرده و به اتفاق نظر برسید .اهمیت موضوع از آن جهت است که به نوع فعالیت و کسب و کارتان در آینده کاری شما بسیار مرتبط و تاثیر گذار است. در این فرم بسته به نوع شرکت شما ( با مسئولیت محدود ) یا شرکت ( سهامی خاص ) و ... یکی از 2مورد (محدود ) یا ( نا محدود ) را انتخاب کنید. اما برای اطلاعات بیشتر روی گزینه( موضوع فعالیت هایی که نیاز به مجوز دارند )کلیک کرده و می توانید در مورد موضوع فعالیتتان راهنمایی بگیرید. در سامانه فهرست های مختلفی از موضوعات مطرح شده در اختیارتان قرار می دهد . درصورت وجود ابهام در این خصوص می توانید به صورت رایگان از مشاوران و کارشناسان مجتمع ثبت شرکت ایلیا اطلاعات لازم را کسب نمایید . گام بعدی ...


گام پنجم :مشخص کردن آدرس شرکت

در این قسمت نیاز است که یک کد پستی دقیق برای دفتر مرکزی شرکت جهت ارائه به اداره ثبت شرکتهای کرج بدهید که در قسمت کدپستی بارگزاری شده و با کلیک کردن بر روی( دریافت نشانی کدپستی از اداره پست کرج ) ،آدرس در پنجره نشانی مرکز اصلی رویت می شود. شما می توانید در صورتی که مکان مناسبی برای تجارت یا حرفه خود پیدا نکرده اید ، از نشانی و کد پستی منزل خود استفاده.البته پیشنهاد میکنیم در صورت موافقت با چنین موردی در خصوص آدرس منزل، حتما با کارشناسان ارشد مجتمع ایلیا مشورت نمایید. گام بعدی ...


گام ششم :تعیین سرمایه مقرر شده شرکت

در این گام با توجه به میزان و مقدار هزینه و سرمایه گذاشته شده در شرکت توسط اشخاص به صورت کل سرمایه (سرمایه شخصیت حقوقی ) در این فرم بارگزاری می شود البته نحوه ثبت سرمایه در شرکتهای سهامی فرق می کند و تعداد سهم وارزش اسمی آن نیز در این فرم باید وارد شود.حداقل میزان سرمایه برای ثبت یک شرکت (با مسئولیت محدود یک میلیون ریال می باشد که این قانون مربوط به سال 1311 می باشد و در پیش نویس جدید قانون تجارت حداقل سرمایه برای شرکت با مسئولیت محدود ده میلیون تومان و برای شرکت سهامی خاص پنجاه میلیون تومان قید شده است .که این میزان سرمایه تا حدودی اعتبار شرکت را مشخص می کند. لازم به ذکر است در انتخاب سرمایه شرکت خود دقت لازم را داشته باشید زیرا سرمایه شرکت نشان دهنده ی ماهیت و اعتبار شرکت شماست.در این خصوص حتما با کارشناسان مجتمع ایلیا مشورت نمایید.

گام هفتم :معرفی شرکا شرکت

در این بخش صفحه ای برای شما باز می شود که باید مشخصات هویتی شرکا شامل شماره شناسنامه ، تاریخ تولد و ... را وارد نمایید . نکته : چنانچه تعداد شرکای ثبت شرکت در کرج بیشتر از 150 نفر باشد لازم است فرمی که از پیش تهیه شده و در سایت اداره ثبت شرکت های کرج میباشد را دانلود و تکمیل نموده و مجدد به همراه سایر مدارک بارگزاری نمایید.

گام هشتم :تعین سهام هر یک از شرکا شرکت

در این مرحله از ثبت سامانه مشخصات مربوط به سهام و سرمایه هر یک از شرکا باید بارگزاری شود که با مشخص شدن نام هر یک ازاعضاء اذعان براین دارد که چه تعداد سهام دارند.نوع سهام در واقع نشان دهنده منقول بودن یا غیر منقول بودن و میزان سرمایه شریک می باشد. سمت اشخاص وارتباط آنها با یکدیگر را در گامهای بعدی بارگزاری می کنیم جا دارد که در این مورد بگوییم مقصد ونیت ازارتباط اشخاص با یکدیگر مشخص شدن وکیل و موکل و قیم قانونی و ... درارتباط با شرکا و افراد شرکت می باشد. گام بعدی ...

گام نهم  :نشان دادن شعبه های شرکت

در این قسمت از فرم سامانه ثبت شرکتها ،مشخص می کنید که شما چه تعداد شعبی در استانها و شهر های مختلف می خواهید داشته باشد که با وارد شدن در پنجره مربوط به این قسمت مشخصات این شعب را وارد کنید . در این قسمت اگر نهایتا از طرف اعضای سهامدار هنوز اتخاذ به تصمیمی انجام نشده بود میتوان معرفی شعب را به زمان دیگر موکول کرد و بعد از اینکه تکلیف شعب شرکت و سمت اشخاص درآن قسمت روشن شد در گام بعدی گزینه سال مالی را تعیین می کنید ودر مرحله یا گام بعدی آن فرم مربوط به صورتجلسات را تکمیل کنید.

گام دهم :ارائه اساسنامه شرکت

بعد از اینکه تمام اطلاعات اشخاص در این سامانه بارگزاری شد پنجره درخواست اساسنامه و فرم های پیش نویس برای شما نمایش داده می شود که باید آنها را مطالعه و تکمیل کنید و درآخر طبق قوانین مخصوص شرکت تان آن اطلاعات را وارد کنید. از این مرحله به بعد کار ثبت نام سامانه ای شما به پایان می رسد وباید در انتظار بمانید تا اداره ثبت شرکتها ی کرج درخواست ثبت شما را برسی و از طریق همین سایت به اطلاع شما برساند(پیگیری از طریق کد رهگیری).

گام پایانی  :چاپ آگهی در روزنامه رسمی

چاپ آگهی روزنامه در مرحله ای انجام می شود که تمامی اوراق و مدارک شما مورد تأیید اداره ثبت قرار گرفته باشد واز طرف اداره ثبت برای شما شماره ثبت ارائه می شود که با داشتن این شماره ثبت ، یک قدم تا پله های ترقی و شروع فعالیتتان باقی می ماند و باید آگهی ثبت شرکت خود را در روزنامه رسمی به چاپ برسانید .متقاضیان ثبت شرکت باید به این موضوع خوب توجه کنند که در آینده برای شروع هر اقدامی ،اصل یا کپی این آگهی بسیار مهم می باشد ونیاز است در آگهی که به چاپ می رسانید اطلاعاتی در مورد نام شرکت نوع و موضوع فعالیت را مطرح کنید . مدت زمان ثبت آگهی شما در روزنامه حدودا 30 روز کاری می باشد.

با عرض تبریک به شما متقاضی عزیز ،کار ثبت شرکت شما در کرج در مدت زمان اعلامی به پایان رسیده است.

داشتن این اوراق جهت ثبت شرکت در کرج الزامی است.
 1. مدارک هویتی تمامی شرکا ی شرکت.
 2. گواهی عدم سوء پیشینه کیفری برای تمامی اعضا.
 3. در صورت نیاز مجوزبرای ثبت موضوع شرکت، این مجوز ضمیمه مدارک مورد نیاز باشد.گام به گام مراحل ثبت شرکت در کرج

چه نامی برای شرکتم انتخاب کنم ؟

اهمیت فرآیند انتخاب نام درست شرکتهای تجاری در چیست...

گاهی انتخاب نام برای شرکت می تواند طاقت فرسا و خسته کننده باشد. این تصمیم، پیامدهای مهم برندینگ در سال های آینده دارد. بهرحال نام شرکت شما معرف سازمان شما در یک یا دو کلمه است.

انتخاب اسم شرکت جزء اولین مقدمات ثبت شرکت و در عین حال یکی از مهمترین مراحل تأسیس شرکت است.

بسیاری از افرادی که مایل به ثبت شرکت هستند، برای رسیدن به اسم شرکت مطلوب خود انرژی و زمان زیادی را صرف می‌کنند. اما گروهی دیگر به هر دلیل اسم شرکت را بدون در نظر گرفتن همه جوانب و با عجله انتخاب می‌کنند و به همین دلیل هم معمولاً بعد از مدتی تصمیم به تغییر اسم شرکت می‌گیرند.

نام شرکت، اولین نشانه هر شرکت است. شاید بی راه نباشد که بگوییم نام شرکت، همانقدر مهم است که پرچم یا سرود ملی یک کشور اهمیت دارد. از طرف دیگر قوانین انتخاب اسم شرکت در کرج کمی سختگیرانه تعیین شده است؛ که البته این سختگیری در تعیین اسم شرکت به دلیل مسائل حقوقی و مالی تا حدودی هم لازم است. همین امر فرآیند انتخاب اسم شرکت را برای برخی پیچیده و سخت می‌کند.

مهم این است که با شناختن صحیح قواعد انتخاب نام، بتوانید نام شرکت را به گونه ای انتخاب کنید که برازنده شرکتتان باشد.

هدف گروه مشاوره اسم شرکت در مجتمع ثبت شرکت ایلیا، طراحی اسمی مناسب برای متقاضیان ثبت شرکت است.

در صورت نیاز می توانید بر روی مقاله انتخاب نام زیبا برای شرکت کلیک و مطالعه نمایید و با توجه به راه کارهای ارائه شده و همچنین با توجه به اینکه در این مقاله نمونه اسم شرکت نیز وجود دارد از مزایای آن بهرمند گردید.

هم چنین برای استعلام نام شرکت قبل از ثبت بصورت سریع و رایگان و اطلاع از درصد حدودی موفقیت ثبت نهایی نام شرکت مورد نظرتان بر رویآیکون زیر کلیک نموده و با ورود به بخش مربوطه، نام شرکت تان را استعلام کنید.

.............................................................استعلام نام شرکت

گام به گام مراحل ثبت شرکت در کرجگام به گام مراحل ثبت شرکت در کرجگام به گام مراحل ثبت شرکت در کرجموضوعاتی که برای ثبت شرکت در کرج نیاز به اخذ مجوز دارند

موضوعات فعالیتی که قبل از ثبت شرکت در کرج بایستی مجوز اخذ نمایند شامل 23 مورد می باشند که متقاضیان محترم می بایست قبل از ثبت شرکت ، از مراجع ذیصلاح مجوز لازم را اخذ نموده و سپس برای ثبت شرکت خود اقدام نمایند. سایر موضوعات فعالیتی که در لیست زیر نیامده اند در اداره ثبت شرکت های کرج قابل ثبت می باشند.درخصوص ثبت موضوع های فعالیتی که در بندهای فهرست لینک فوق نیامده اند و کارشناس ثبت شرکت های کرج نسبت به تشخیص آن تردید دارد، ثبت آنها منوط به قید جمله "در صورت نیاز پس از اخذ مجوز های لازم" می باشد .برای ثبت شرکت با برخی موضوعات فعالیت ، لازم است بعد از تایید نام شرکت اقدام به دریافت مجوز از مرجع ذیصلاح مرتبط با موضوع مورد نظر نمود.

با توجه به اینکه حجم محتوای موضوعات شرکت ها جهت اخذ مجوز زیاد می باشد پیشنهاد میکنیم در صورت لازم روی لینک موضوعاتی که برای ثبت شرکت نیاز به اخذ مجوز دارند کلیک نمایید.

لازم به ذکر است در اینجا مواردی که جهت ثبت شرکت در کرج نیاز به مجوز ندارند را نیز فراهم و تدوین نموده ایم . جهت مطالعه روی لینک راهنمای موضوعات ثبت شرکت که مجوز نیاز ندارند کلیک نمایید.

برای استعلام موضوع فعالیت شرکت که ایا به مجوز نیاز دارد یا خیرروی آیکون زیر کلیک نموده و با ورود به بخش مربوطه، از استعلام آن با خبر شودید.

.................................................... استعلام موضوع فعالیت شرکت

 

تاسیس شعبه یا نمایندگی شرکت چگونه است ؟

شعبه یکی از واحدهای یک شرکت در کرج است که می تواند فروشها و خدمات خود را در منطقه ای که ممکن است فاصله زیادی با مرکز اصلی شرکت در کرج داشته باشد، گسترش دهد. حدود و اختیارات و میزان استقلال یک شعبه با موافقت شرکت مادر تعیین می شود و مسئولیت حقوقی شعبه بر عهده شرکت اصلی (مادر) خواهد بود و اما در نمایندگی شخص حقیقی یا حقوقی مستقل مقیم ایران (لزوما لازم نیست شعبه ایران باشد) براساس قرارداد نمایندگی انجام بخشی از موضوع و وظایف شرکت خارجی را برعهده می گیرد بنابراین شخصیتی مستقل دارد و مسئولیت حقوقی نماینده برعهده خودش می باشد.

 

اخذ المثنی مدارک ثبتی شرکت

از بین رفتن و یا مفقود شدن مدارک ثبتی شرکت ها در کرج یکی از مواردیست که امکان دارد برای هر شرکتی اتفاق بیفتد. در صورت از بین رفتن و یا مفقود شدن مدارک ثبتی شرکتتان ، می توان برای اخذ المثنی مدارک ثبتی از طریق اداره ثبت شرکت ها در کرج اقدام نمود.

مراحل و نحوه ی درخواست اخذ المثنی مدارک ثبتی شرکت بدین گونه است که : وکیل رسمی مجتمع ایلیا به همراه فرم مربوط به اخذ المثنی مدارک ثبتی شرکت که باید به امضای کلیه اعضای هیئت مدیره رسیده باشد به انضمام مدارک هویتی تمام اعضاء هیئت مدیره ، به اداره ثبت شرکت های کرج مراجعه نموده و پس از واریز فیش و تحویل مدارک تکمیلی و اقدامات اداری لازم در اداره مرجع جهت اخذ المثنی مدارک ثبتی شرکت اقدام نماید.پس از تحویل مدارک به اداره ثبت شرکتهای کرج، بخش مربوطه ،استعلام های لازم را انجام داده و پس از آماده نمودن مدارک درخواستی متقاضی ، جهت تحویل آن ها اقدام می نماید.

 

ثبت موسات غیر تجاری

در کنار شرکتها که به کار تجارت اشتغال دارند قانون گذار نهاد حقوقی خاصی را که دارای شخصیت حقوقی می باشد، جهت انجام اموری که جنبه غیر تجاری دارد از قبیل کارهای علمی وادبی یا امور خیریه یا خدماتی پیش بینی نموده است. ماده یک آیین نامه اصلاحی ثبت تشکیلات و موسسات غیر تجاری ، موسسه غیر تجاری را چنین تعریف نموده است.

مقصود از تشکیلات و ثبت موسسات غیر تجاری مذکور در ماده ۵۸۴ قانون تجارت کلیه تشکیلات و موسساتی است که برای مقاصد غیر تجارتی از قبیل امور علمی یا امور خیریه وامثال آن تشکیل می شود اعم از آنکه موسسین و تشکیل دهندگان قصد انتفاع داشته یا نداشته باشند.

گام به گام مراحل ثبت شرکت در کرج

 

صفر تا صد ثبت یک شرکت در موسسه حقوقی ایلیا چگونه انجام می شود ؟؟؟


1- ارائه مشاوره رایگان و تخصصی توسط کارشناسان و وکلای ارشد ایلیا در خصوص قوانین ثبت شرکت ها و راه کارهای مناسب جهت ثبت بهترین نوع شرکت با توجه به نوع فعالیت و دغدغه های شما برای کسب و کارتان.

2- تنظیم و عقد قرارداد معتبر همراه کد رهگیری با مجتمع حقوقی و ثبتی ایلیا

3- طراحی و تدوین موضوع فعالیت شرکت به صورت کاملا تخصصی و انتخاب نام شرکت

4-تکمیل مدارک مورد نیاز ثبتی توسط موکل با راهنمایی و همکاری کارشناسان اجرایی ایلیا

5-تنظیم و تدوین و ارسال مدارک ثبتی از طریق سامانه و ارتباط حضوری وکلای ایلیا در اداره ثبت شرکتهای کرج و ارجاع پرونده به اداره ثبت شرکتها.

6-پیگیری امور پرونده ثبتی از طریق سامانه و ارتباط حضوری وکلا ایلیا در اداره ثبت شرکت های کرج و انجام امور اداری توسط وکیل خبره ایلیا در این مرکز دولتی.

7-انجام امور اداری و ثبت نام های مربوط به روزنامه کثیر النتشار و روزنامه رسمی شرکت توسط کارشناسان اجرایی ایلیا.

8-حضور موکل در مجموعه ایلیا و دریافت مدارک ثبت رسمی شرکت و پشتیبانی و مشاوره رایگان بابت چگونگی مراحل بعد از ثبت شرکت و ارائه راه کارهای تخصصی در ضمینه مالیات و اخذ وام و دسته چک و راه های برون رفت از مشکلات احتمالی در صورت ایجاد شدن و اشنایی کامل به مسائل حقوقی بعد از ثبت شرکت.

و در انتها ...
ارزش هر کسب و کاری به کیفیت خدمات آن است
18 سال است که با ارائه خدمات حقوقی، ثبتی و اداری در کنار شما هستیم و همه مشتریانمان را عضو خانواده خود می‌دانیم. و در رشد و شکوفای مشتریانی چون ( زرماکارون – گروه مپنا – گروه آموزشی گاج – بستنی نعمت – بستنی حاجی بابا – هگزان – اتمسفر – گل پسند – وینتک ) و بیش از 23 هزار موکل گرامی از اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر در طی این 18 سال نقش داشته ایم و به این اطمینانی که این عزیزان به مجتمع ایلیا نموده اند خرسندیم و به خود می بالیم .
مجتمع حقوقی بین الملل ایلیا به عنوان اولین مجموعه حقوقی متخصص در حوزه ثبتی کشور توانسته بـا جمع آوری با تجربه ترین کارشناسان و وکلا در زمینه های مختلف راه کارهایی برای تمام مشاغل از ثبت شرکت تـا ثبت برند و برند شدن آنها و همچنین مشـــــاوره و اجرا در زمینه های ثبتی، حقوقــــی، تبلیغاتی، بــرندینــــگ، مارکتینـــگ و … بـرای پیش برد هرچه بیشتـــر اهـــداف شرکت ها و بنگاه های اقتصادی به عنوان حامی تولید ملی و با ارائـــه جدیـــد تــرین و علمی ترین راه کارها و بهترین خدمات در کمترین زمان، نقش بسیار مثبت و موفقی در بهبود و رشد بازار و تجارت کشور داشته باشد.
به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مراحل و شرایط ثبت شرکت در کرج با کارشناسان مجتمع ثبت شرکت و برند ایلیا به عنوان معتبر ترین و قدیمی ترین ثبت شرکت تماس بگیرید تا از مشاوره تخصصی در خصوص گام به گام ثبت شرکت در کرج و هزینه ها و دیگر موارد قانونی نیز از اطلاعات کافی بهره مند شوید.
..........................عکس مرتبط با متن بالا 

سوالات متداول در خصوص ثبت شرکت 

1.هزینه و تعرفه ثبت شرکت در کرج چقدر است؟
هزینه های ثبت شرکت در کرج نسبت به شرکتی که قصد ثبت آن را دارید می تواند بسیار متفاوت باشد، زیرا به نسب نوع شرکتی که می خواهید ثبت کنید (مثلا شرکت با مسئولیت محدود، سهامی خاص، تعاونی، دانش بنیان یا حتی سهامی عام) موارد زیادی را تحت پوشش قرار می دهد ، مواردی چون مبالغ سرمایه اولیه ثبت شرکت ، حق الزحمه ثبتی در اداره ثبت شرکت های کرج ، هزینه بابت باطل کردن تمبر سرمایه ، حق الزحمه وکیل، هزینه چاپ آگهی روزنامه رسمی و مخارج آگهی روزنامه کثیر الانتشاربه نسبت میزان محتوای روزنامه می باشد. علاوه براین مبالغ براساس نوع شرکت که اشاره گردید و اعضای تشکیل دهنده آن و همچنین طرح و موضوع فعالیت مخارج ثبت شرکت نیز تفاوت دارد. به طور مثال : هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج با هزینه ثبت شرکت سهامی عام در کرج که نحوه ثبت آن فرق می کند به طور حتم بسیارمتفاوت خواهد بود.
2.آیا همه می توانند در کشور ایران شرکتی را ثبت کنند؟
بله.همه اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از ایرانی و خارجی می توانند در ایران شرکت ثبت نمایند.
3.آیا می توان شرکتی را به تنهایی ثبت نمود؟
خیر.در کشور ایران نمی توان شرکتی را به تنهایی به ثبت رساند.
4.مدت زمان ثبت شرکت چقدر است؟
مدت زمان ثبت شرکت 30 الی 45 روز می باشد.
5. اقدامات بعد از ثبت شرکت چه مواردی است؟
بعد از آنکه شرکت خود را به ثبت رساندید باید طی یک هفته دفاتر تجاری خود را پلمپ نمایید و نسبت به اخذ کد اقتصادی و مشخص نمودن حوزه مالیاتی اقدام نمایید،در صورتی که غیر از این عمل کنید مشمول هزینه های قانونی می شوید.
مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

چگونگی رعایت ماده 105 لایحه اصلاحی قانون تجارت شرکتها

همان طور که رد ماده 105 لایحه اصلاحی قانون تجارت بیان شده است صورتجلسه مجامع عمومی می بایستی به امضاء هیات رئیسه (رئیس جلسه، دو ناظر و منشی) مجمع برسد...

روزنامه رسمی ثبت شرکت ها

روزنامه رسمی ثبت شرکت ها - یکی از مراحل ثبت شرکت و در واقع آخرین مرحله ثبت شرکتها چاپ آگهی در روزنامه رسمی می باشد.جهت چاپ آگهی تاسیس پیش آگهی و یا آگهی

حق انتصاب نماینده در مجامع عمومی شرکت ها

حق انتصاب نماینده در مجامع عمومی شرکت ها - با توجه به این که برخی از اعضاء به دلایلی مثل مسافرت یا بیماری فرصت یا امکان حضور در مجامع را ندارند، لذا قانونگذار با درنظر قرار دادن مصالح و منافع آن­ها و اصول کلی مربوط به وکالت، امکان اختیار وکیل یا قائم مقام قانونی را از جانب آنان پذیرفته است .

ثبت شرکت پیمانکاری

جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت های پیمانکاری با کارشناسان متخصص و مجرب مجتمع ثبتی ایلیا در تماس بوده و از مشاوره های رایگان آنها بهره مند شوید .

نحوه انتخاب مدیران و بازرسان در شرکت

نحوه انتخاب مدیران و بازرسان در شرکت - الف- نحوه­ی انتخاب و اکثریت لازم برای آن. - ب -تعداد، مدت مأموریت ...مقنن به انتخاب مدیران و بازرسان توجه ویژه ای نموده است. به این ترتیب که در ماده­ی 35 قانون شرکت های تعاونی، تبصره­ی 2 ماده­ی 36 قانون و ماده­ی 25 آیین نامه­ی نحوه­ی تشکیل مصوب 1387، ملاک

ثبت مهر شرکت - مهر شرکت

مهر هر شرکت به مثابه امضا و اعتبار و آبروی شرکت است و ممکن است با تقلید از آن هویت و اعتبار یک شرکت به خطر بیفتد و نشان آن به نوعی جعل شود که به همین دلیل ثبت شرکت ایلیا به دلیل جلوگیری از این موضوع مهر شرکت شما را به شکل مالکیت معنوی به ثبت می رساند.

ثبت شرکت خدماتی

جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت های خدماتی با کارشناسان متخصص و مجرب مجتمع ثبتی ایلیا در تماس بوده و از مشاوره های رایگان آنها بهره مند شوید .

مبانی حقوقی ثبت شرکت ها

توضیحات تکمیلی در خصوص مبانی حقوقی ثبت شرکت ها - هر چند قوانین ثبتی در ایران جزء قوانین اولیه می باشد و قدمت آن از سایر قوانین از جمله قانون مدنی بیشتر است

ثبت شرکت فوری و سریع

ثبت شرکت فوری و سریع - متولی ثبت شرکت در تهران ،اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری است و در خارج از تهران در صورتی که اداره ی نام برده دایر نشده باشد.

ثبت شرکتها

ثبت شرکتها - ثبت شرکت ها - ثبت شرکت -پیش از اقدام به ثبت یک شرکت بهتراست دانش و آگاهی خود را نسبت به مقوله مراحل ثبت شرکت افزایش دهید تا بتوانید با توجه

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید