لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود


شرایط و مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محد

شرایط و مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود، تضامنی، نسبی و مختلط

به موجب ماده ۲ آیین نامه اجرای قانون ثبت شرکت ها مصوب ۱۳۱۱، ثبت کلیه شرکت های مذکور در قانون تجارت موکول به تنظیم شرکتنامه است. تنها در مورد شرکتهای سهامی تنظیم شرکتنامه لازم نیست و تنظیم و ارایه اساسنامه کافی است. ثبت شرکتنامه در مرجع ثبت شرکت ها نسبت به دفتر اسناد رسمی ساده تر و کم هزینه تر است.

1شرکت با مسئولیت محدود:

بر خلاف شرکت سهامی در شرکت با مسئولیت محدود سرمایه به سهام تقسیم نمی شود بلکه هر یک از شرکاء سهم الشرکه ای دارند که مجموع آن سرمایه شرکت را تشکیل میدهد. امکان تشکیل شرکت با دو نفر و مسئولیت محدود شرکاء و قواعد ساده این شرکت باعث گردیده که فعالان اقتصادی به تأسیس چنین شرکتی روی آورند، به نحوی که در حال حاضر، در بین تمام شرکتهای تجاری بیشترین تعداد شرکت ثبت شده شرکت با مسئولیت محدود است. برای ثبت این شرکت لازم است، مدارک زیر به اداره ثبت شرکت ها داده شود:

۱- دو نسخه تقاضانامه؛

۲- دو نسخه شرکتنامه؛

۳- دو نسخه اساسنامه؛

4- دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین؛

5- فتوکپی شناسنامه شرکا و مدیران؛

6- اخذ و ارائه مجوز در صورت نیاز؛

۷- در صورتی که سهم الشرکه غیر نقدی باشد ارایه تقویم نامه و امضای آن توسط کلیه شرکاء ضروری است.


۲- شرکت تضامنی احکام شرکت تضامنی که نوع قوی شرکت شخص است در مواد 116 الى 140 ق .ت آمده است. مدارک لازم جهت ثبت شرکت تضامنی همان مدارک مربوط به ثبت شرکت با مسئولیت محدود می باشد . در شرکتهای شخص پس از انحلال و تصفيه، اگر مازاد دینی وجود داشته باشد، شرکا ضامن تائید آن میباشند و بهمین دلیل است که اسم آنها را شرکا ضامن گفته اند . در شرکت تضامنی طلبکاران شرکت می توانند مازاد دین را بنحو صد در صد از هر یک از شرکا شرکت وصول کنند.

٣- شرکت نسبی: شرکت نسبی مانند شرکت تضامنی است با این تفاوت که در شرکت تضامنی شرکا در مقابل طلبکاران متضامنا مسئول پرداخت قروض شرکت هستند ولی در شرکت نسبی هر یک از شرکا به نسبت سرمایه ای که در شرکت داشته مسئول تادیه قروض شرکت است؛ مثلا، شرکتی که به بین دو نفر به نسبت ۶۰ درصد و 60 درصد تشکیل می شود، اگر بدهی شرکت بیش از سرمایه آن باشد، نسبت به باقیمانده طلب، شریک اول نسبت به 40 درصد و شریک دوم نسبت به ۹۰ درصد مسئولند . در اسم شرکت عبارت شرکت نسبی و لااقل اسم یکی از شرکا باید قید شود.

-4 شرکت مختلط سهامی و غیر سهامی: این دو نوع شرکت عملا متروک هستند و در اداره ثبت شرکت ها تعداد انگشت شماری از آنها یافت می شود، از این رو اسناد و مدارک لازم برای تأسیس آنها و رویه مرجع ثبت شرکتها هم مشخص نیست.

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا

( به لبخندتان برترینیم )

شماره تماس مجتمع ایلیا

  • شعبه کرج: 137 32 – 026
  • شعبه تهران :119 55 266 – 021
  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی WWW.ELIYA.IR
  • پست الکترونیکی به نشانی [email protected] ELIYA.IR

فرایند و خدمات قابل ارائه مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ) ثبت شرکت ایلیا ( در کلیه واحد های ثبتی اداره ثبت شرکتها در چهار چوب قانون تجارت ایران شامل ( ثبت شرکت، ( ثبت شرکت سهامی خاص ، ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، ثبت موسسه و تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام تجاری و نمونه اسم برند و شرکت و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری و ثبت برند بین المللی ( مادرید ) - ثبت طرح صنعتی - ثبت اختراع .

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود-درشرایط وزمان شکل گرفتن شرکت با مسئولیت محدود شرکا موظف به تدوین متن شرکتنامه و موضوع فعالیت شرکت و امضا آن می باشند.

ثبت الحاق به موضوع شرکت با مسئولیت محدود

مجتمع ثبتی ایلیا با دارا بودن دپارتمان های تخصصی در زمینه ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت با مسئولیت محدود آماده ارائه مشاوره های رایگان به شما متقاضیان می باشد.

خصوصیات شرکت با مسئولیت محدود

یکی از رایج ترین انواع شرکت ، ثبت شرکت با مسئولیت محدود می باشد ، که برای انجام امور بازرگانی مناسب می باشد ، چنانچه با ثبت شرکت با مسئولیت محدود بخواهید فعالیت خاصی را به انجام برسانید پیشنهاد می کنیم که این مقاله را مطالعه فرمایید و یا با کارشناسان ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید.

مدیران در شرکت با مسئولیت محدود

مدیران در شرکت با مسئولیت محدود وبررسی ماده 106 قانون تجارت - اداره شرکت به وسیله یک یا چند نفر مدیر موظف یا غیر موظف که از بین شرکاء یا از خارج برای مدت..

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

شرایط و مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود، تضامنی، نسبی و مختلط -برای ثبت این شرکت لازم است، مدارک زیر به اداره ثبت شرکت ها داده شود: ۱- دو نسخه تقاضانامه؛ ۲- دو نسخه شرکتنامه؛ ۳- دو نسخه اساسنامه 4- دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین؛5- فتوکپی شناسنامه شرکا و مدیران؛ 6- اخذ مجوز

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود-مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود-موارد مهم قبل از ثبت شرکت با مسئولیت محدود را در این بخش مطالعه نمایید.

شرکت با مسئولیت محدود

ماده 94 قانون تجارت با مسئولیت محدود را چنین تعریف کرده است: «شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده و هر یک از شرکاء بدون این که سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد، فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است»

اسم شرکت با مسئولیت محدود

اسم شرکت با مسئولیت محدود باید به این شکل باشد که عبارت با مسئولیت محدود بلافاصله بعد از اسم شرکت در همه مدارک و اعلامیه های شرکت ذکر شود.

سوالات متداول ثبت شرکت محدود

سوالات متداول ثبت شرکت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود فوری و سریع

ثبت شرکت با مسئولیت محدودفوری و سریع -زمانیکه دونفریا بیشتر قصد انجام فعالیت بازرگانی را داشته باشند می توانند شرکتی را به ثبت برسانند.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پرسش و پاسخ های شما
زارع
با سلام و احترام من مریم زارع هستم . در خصوص موضوع مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیاز به راهنمایی دارم.
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
درود بر شما سرکار خانم زارع جهت در خواست سرکار در خصوص موضوع ( مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود ) کارشناسان حقوقی و ثبتی مجتمع ایلیا تا نیم ساعت دیگر در خدمت شما خواهند بود.
پاسخ
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟