لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما

مصوبه مجمع عمومی موسسین زمان ثبت شرکت


توضیحاتی در خصوص ارائه مصوبه مجمع عمومی موسسین

 ارائه مصوبه مجمع عمومی موسسین


مجمع عمومی شرکت سهامی از اجتماع صاحبان سهام تشکیل می شود. مقررات مربوط به حضور عده لازم برای تشکیل مجمع عمومی و آراء لازم جهت اتخاذ تصمیمات در اساسنامه ثبت شرکت معین خواهد شد مگر در مواردی که به موجب قانون تکلیف خاص برای آن مقرر شده باشد.
در شرکت های سهامی مجامع عمومی به ترتیب عبارتند از: مجمع عمومی موسس، مجمع عمومی عادی، مجمع عمومی فوق العاده
مجمع عمومی موسس صرفا در خصوص شرکت های سهامی عام به طور کامل پیش بینی شده است و تسری آن به سایر انواع شرکت ها عرفی می باشد.

 

صلاحیت مجمع عمومی موسس شرکتها

  • نخست: تصویب طرح اساسنامه شامل نام و موضوع و محل و سرمایه و ارکان شرکت و نحوه انحلال و غیره
  • دوم: تصویب سرمایه شرکت و همچنین تایید واریز نقدی و تصویب سرمایه غیر نقدی
  • سوم: انتخاب اولین اعضای هیات مدیره
  • چهارم: انتخاب اولین بازرسین بازرس اصلی و علی البدل
  • پنجم: انتخاب اولین روزنامه کثیر الانتشار شرکت

با توجه به این که در شرکت سهامی خاص تشکیل مجمع عمومی موسس باستناد ماده82 لایحه اصلاحی قانون تجارت الزامی نمی باشد. لذا اولین مجمع تشکیل شده از لحاظ عرفی و ثبتی مجمع عمومی موسس تلقی می گردد.
صورتجلسات مجمع عمومی موسسین بایستی با رعایت اصول کلی مرتبط با مجامع عمومی تکمیل شده و به امضاء کلیه سهامداران حاضر برسد از طرفی چنان چه تعداد سهامداران حاضر در جلسه زیاد بوده که عملا امکان امضاء تمامی صفحات صورتجلسه توسط حاضرین امکان پذیر نباشد، امضاء صورتجلسه توسط هیات رئیسه وبه همراه امضاء لیست حاضرین جهت انجام امور ثبتی کفایت می نماید.
متاسفانه یکی از مشکلات اصلی در حوزه ثبت شرکت ها، عدم آشنایی مدیران و ارکان تشکیل دهنده مجامع عمومی شرکت ها از نظام حقوقی و ثبت رسمی و تنظیم صورتجلسات مجامع عمومی می بشاد. این امر یک بحث جدی در ثبت شرکت ها می باشد که به عنوان آسیب شناسی می توان مورد پیگیری واقع گردد.
در واقع باید آموزش حقوقی مدیران ، صاحبان شرکت یا ارکان مجامع حقوقی شرکت های تجارتی در رابطه با تنظیمات قانونی صورتجلسات صورت پذیرد و ارکان تشکیل دهنده مجامع عمومی از جمله هیات رئیسه و هیات مدیره از وظایف و مسئولیت های خود، شناخت کافی داشته باشند.

 

مصوبه مجمع عمومی موسسین زمان ثبت شرکت
 

برابر سوابق موجود تمام اطلاعات مجامع عمومی در سامانه اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری به صورت الکترونیکی در حال حاضر ثبت می گردد و بیش از 50 درصد صورتجلسات ابرازی دارای ایرادات شکلی و فاقد چارچوب های صلاحیتی می باشد و این درصد بالایی است که اگر بتوانیم نظام ساختاری مجامع عمومی را آموزش دهیم با این همه صورتجلسات مجامع به صورت ناقص مواجه نخواهیم شد.
عدم  آشنایی مسئولین و ارکان تشکیل دهنده مجامع عمومی از جمله رئیس مجامع و ناظرین و منشی و همچنین گزارشات ناقص بازرسان در زمان مجمع از جمله مواردی است که موجبات تنظیم ناقص صورتجلسات را در پی خواهد داشت.
اگر بدون اولویت بندی مشکلات و نواقص صورتجلسات مجامع عمومی را دسته بندی نماییم، مشخص می گردد ، عدم رعایت اساسنامه شرکت، حد نصاب سهامداران و موضوع فعالیت از بیشترین عوامل، موجبات نقص و ابهام در صورتجلسات مجامع عمومی باشد. با توجه به توضیحات ارائه شده در قسمت مربوط به شرایط مدیران مبنی برعدم داشتن محدودیت های مندرج در قانون در رویه کنونی ثبت شرکت ها، در انتهای صورتجلسه مجمع عمومی موسسین بایستی عبارت( کلیه اعضای هیات مدیره و بازرسان تعهد و اقرار می نمایند که دارای سابقه سوء پیشینه کیفری نبوده و ممنوعیت های مندرج در اصل 141 قانون اساسی و مواد 111 و 147 لایحه اصلاحی قسثمتی از قانون تجارت نبوده و با امضاء ذیل صورتجلسه ضمن تایید مفاد فوق بدین وسیله قبولی خود را اعلام می دارند) درج گردد.
 البته پیشنهاد می گردد با درج عبارت های تضمینی از جمله قبول مسئولیت مندرجات و مفاد صورتجلسات تغییرات شرکت و همچنین احراز شرایط ماهیتی و شکلی شرکت در متن صورتجلسات به نحوی قبولی مسئولیت توسط ارکان شرکت در نظر گرفته شود و مراجع ثبتی مطابق قوانین صرفا اعلامات ارائه شده را ثبت نماید.
در شرکت های سهامی عام با توجه به دو مرحله بودن مراحل تشکیل و تاسیس شرکت و لزوم اخذ مجوز از سازمان بورس دو نسخه طرح اعلامیه پذیره نویسی که به امضاء کلیه موسسین می رسد و اصل مجوز اولیه( مجوز انتشار طرح اعلامیه) و ثانویه (مجوز ثبت) از سازمان بورس و اوراق بهادار می بایستی به مرجع ثبت شرکت ها ارائه گردد.
گفتار نهم:ارائه مصوبه هیات مدیره 
رکن اجرایی هر شرکت تجاری، هیات مدیره و یا مدیر آن می باشد. در برخی شرکت های تجارتی از جمله شرکت های سهامی، لزوم وجود هیات مدیره در قانون پیش بینی شده است.

در صورت نیاز به مشاوره های تخصصی با کارشناسان مجتمع ثبت شرکت ایلیا تماس حاصل نمایید.

 

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت پیمانکاری

جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت های پیمانکاری با کارشناسان متخصص و مجرب مجتمع ثبتی ایلیا در تماس بوده و از مشاوره های رایگان آنها بهره مند شوید .

ثبت شرکت فوری و سریع

ثبت شرکت فوری و سریع - متولی ثبت شرکت در تهران ،اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری است و در خارج از تهران در صورتی که اداره ی نام برده دایر نشده باشد.

روزنامه رسمی ثبت شرکت ها

روزنامه رسمی ثبت شرکت ها - یکی از مراحل ثبت شرکت و در واقع آخرین مرحله ثبت شرکتها چاپ آگهی در روزنامه رسمی می باشد.جهت چاپ آگهی تاسیس پیش آگهی و یا آگهی

ثبت شرکت تضامنی فوری و سریع

ثبت شرکت تضامنی فوری و سریع - ثبت شرکت تضامنی که با نامی معین بین دو یا چند نفر شکل می گیرد.مسئولیت در این نوع شرکتها بصورت تضامنی می باشد.

نام شرکت

انتخاب نام شرکت از مهمترین عوامل در ثبت شرکتها می باشدکه متقاضیان می بایست دقت لازم را در گزینش آن به خرج بدهند.ایلیا پیشرو در ارائه ی خدمات ثبتی شرکتها.

سایت روزنامه رسمی شرکت

مشاورین متخصص ثبت شرکت و ثبت برند ایلیا آماده اند تا تمامی اطلاعات لازم را در زمینه سامانه ثبت روزنامه رسمی شرکت به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان بگذارند .

مراحل تشکیل و تاسیس ثبت شرکت

مراحل ثبت شرکت رو بلدی - مراحل تشکیل و تاسیس ثبت شرکت - تمامی مراحل مدارک، زمان و هزینه ثبت شرکتها در این مقاله ازابتدا تا انتها به طور کامل مطالعه نمایید.

اقدامات لازم پس از ثبت شرکت

اقدامات لازم پس از ثبت شرکت عبارتند از امور مالیاتی مانند تشکیل پرونده مالیاتی ، کد اقتصادی و اخذ دفاتر پلمپ که انجام همه آنها پس از دو ماه بعد از ثبت شرکت الزامی می باشد ثبت ایلیا کلیه این موارد را برای شما به انجام می رسد.

ثبت اسم تک سیلابی شرکت

توضیح در خصوص ثبت اسم تک سیلابی -ثبت ایلیا برای صاحبان کسب و کار که علاقه مند به ثبت اسم تک سیلابه شرکت هستند راهکار خوبی را در نظر گرفته است-با ما تماس .

ثبت شرکتها

ثبت شرکتها - ثبت شرکت ها - ثبت شرکت -پیش از اقدام به ثبت یک شرکت بهتراست دانش و آگاهی خود را نسبت به مقوله مراحل ثبت شرکت افزایش دهید تا بتوانید با توجه

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
02632137
02126655119