لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما

ماده45 قانون ثبت علامت تجاری


گفتاری در خصوص ثبت علامت تجاری

امروزه همه افراد آشنایی مختصری با علامت تجاری دارند و ضرورت ثبت علامت تجاری بر کسی پوشیده نیست. به طور کلی علامت تجاری به نام و نشان تجاری گفته می شود که  کالاهای تولیدی یا خدمات ارائه شده توسط یک بنگاه را از کالاها یا خدمات سایر بنگاه ها متمایز و جدا می سازد.

هر شرکت میتواند علائم تجاری مختلفی داشته باشد. علامت تجاری بسته به نوع حوزه فعالیت هر شرکتی در طبقات خاصی قابل ثبت است . به طور مثال علامت تجاری باراد در طبقه ی پشتی های طبی ثبت شده است اما قابلیت ثبت در طبقه ی مواد غذایی را دارد.

طبق قانون ثبت علائم تجاری پس از ثبت علامت تجاری فرد حقیقی یا حقوقی نسبت به علامت تجاری خود حق انحصاری پیدا میکند و به موجب آن میتوانید از شخصی که از علامت تجاری وی سو استفاده کرده است شکایت نماید و پیگیری قانونی به عمل آورد. برای مثال شخصی که علامت تجاری آن مشابه یا عین علامت تجاری صاحب علامت تجاری باشد متخلف محسوب می شود و وی می تواند جهت جلوگیری از آن اقدام کند. علامت جمعی نیز که ماده 45 به آن می پردازد علامتی است که توسط صنف یا انجمنی به ثبت می رسد و استفاده از آن عضویت در آن انجمن یا صنف است.

ماده 45 قانون علامت تجاری

دلایل حمایت از علائم تجاری و حقوق حاصله 

امروزه اکثرصاحبان مشاغل به اهمیت استفاده ازعلائم تجاری به منظور تمایز دادن محصولات و خدماتشان  پی برده‌اند، اما بسیاری از این افراد هنوز متوجه اهمیت حمایت ازعلائم تجاری از طریق ثبت نمی باشند.

پس از ثبت علامت  مالک آن طبق قانون ثبت علائم تجاری نسبت به علامت ثبت شده  حق انحصاری پیدا میکندو  بموجب آن می‌تواند از عرضه کالاهای یکسان یا مشابه توسط اشخاص ثالث با علائم تجاری که عین یا به طریق گمراه کننده‌ای مشابه علامت تجاری وی هستند جلوگیری نماید.

اگر علامت تجاری ثبت نشود و رقبا  از همان علامت یا علامتی که شباهت آن با علامت مزبور به اندازه‌ای است که موجب اشتباه  می گردد برای همان کالا یا کالاهای مشابه استفاده کنند ، سرمایه‌گذاری در بازاریابی یک محصول ممکن است بی تاثیر باشد. اگر یکی از رقیبان از علامت تجاری یکسان یا مشابه علامت تجاری ثبت شده دیگری  استفاده کند، ممکن است مصرف کنندگان  تصور کنند آن محصول متعلق به همان ثبت شرکت است و در نتیجه کالای رقیب را خریداری کند. این امر نه تنها   از سود شخص یا شرکت کاسته  و مشتریان را گمراه می کند ، بلکه به حسن شهرت و اعتبارصاحب علامت نیز آسیب خواهد زد ، بخصوص اگر محصول رقیب کیفیت خوبی نداشته باشد.

ماده 45 قانون ثبت علامت تجاری

این ماده مختصرا" به این نکته می پردازد که :  ثبت علامت جمعي يا اظهارنامه آن نمي‌تواند موضوع قرارداد اجازه بهره‌برداري باشد.

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

تدابیر مرزی- گمرکی حقوق مالکیت صنعتی در عرصه تجارت

تدابیر مرزی- گمرکی حقوق مالکیت صنعتی در عرصه تجارت - امروزه سهم کالاهای مشمول حقوق مالکیت صنعتی در عرصه تجارت و داد وستد بین مرزی کشورها توسعه بسیاری یافته است وبه موازات آن تجاوز به این حقوق نیز در سطح وسیع واقعیتی انکارناپذیر است. همین امر تعبیه ضمانت اجراها و تدابیر خاصی را که در مرزها بتواند

ماده33 قانون ثبت علامت تجاری، ثبت برند تجاری ،ثبت اسم و نشان تجاری

ماده33 قانون ثبت علامت تجاری، ثبت برند تجاری ،ثبت اسم و نشان تجاری ، در خصوص هزینه ثبت علامت توضیح می دهد. جهت ثبت علامت تجاری و لوگو و برند با مجتمع ایلیا

مفاد حقوق نشانه های جغرافیایی در کنوانسیون پاریس

مواد مربوط به حقوق نشانه های جغرافیایی در کنوانسیون پاریس - در کنوانسیون پاریس مورخ 20مارس 1883 و اصلاحات سال های 1900و1911 و1925و1934و1958و1967و1979 راجع به حمایت از حقوق ناشی از علائم مبدا تولید یا نشانه های جغرافیایی محصولات، ضوابطی به شرح زیر مورد توافق کشورها قرار گرفته است:

ثبت برند تولید کاغذ دیواری

کارشناسان به نام و مجرب مجتمع ثبت برند ایلیا اماده هرنوع خدمت رسانی و مشاوره رایگان به شما متقاضیان گرامی جهت ثبت برند تولید کاغذ دیواری شما می باشند.

تقدیم درخواست ثبت علامت تجاری در فرانسه

تقدیم درخواست ثبت علامت تجاری در فرانسه - اظهارنامه ثبت مارک یا علامت تجاری، علاوه بر مشخصات متقاضی و مشخصات نماینده قانونی متقاضی در صورتی که نماینده قانونی اقدام به تسلیم اظهارنامه کرده باشد باید حاوی مطالبی در خصوص موضوع علامت، از جمله اوصاف کالاها و تولیدات یا نوع خدمات و طبقه ای که محصولات یا

موافقت نامه های ثبت بین المللی مالکیت صنعتی

موافقت نامه های ثبت بین المللی مالکیت صنعتی - امکان دیگری که مشابه حق تقدم به کمک دارندگان حق آمده است، ثبت بین المللی موضوعات مختلف مالکیت صنعتی از طریق معاهدات مربوط به آن ها است. در واقع با عنایت به فلسفه تاسیس موافقت نامه تسهیل کننده ثبت بین المللی از جمله موافقت نامه و پروتکل مادرید در ثبت بین

ثبت برند تولید ماکارونی

کارگروه مجتمع ثبت برند ایلیا با کارشناسان و وکلای مجرب خود برای مشاوره رایگان و راهنمایی در خدمت شما سروران گرامی جهت ثبت برند تولید ماکارونی می باشد .

ثبت برند تولید سنگ گرانیت

اگر به دنبال کارگروهی مجرب برای ثبت برند تولید سنگ گرانیت خود می گردید دیگرنگران نباشیدوباخیال راحت این کار مهم را به کارگروه ثبت برند ایلیا واگذار نمایید.

ثبت برند تولید کود کمپوست

جهت ثبت برند تولید کود کمپوست خود میتوانید هم اکنون با کارشناسان ارشدمجرب ایلیا با صرف یک تماس هم از مشاوره رایگان و هم در نهایت از ثبت شرکت خود مطلع شوید.

ثبت برند تولید پنیر پیتزا

کارگروه مجتمع ثبت برند ایلیا اماده هرگونه خدمت رسانی و مشاوره رایگان و راهنمایی های لازم به شما متقاضیان گرامی جهت ثبت برند تولید پنیر پیتزا شما می باشد .

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
02632137
02126655119