علامت تجاری

علامت تجاری به منظور اینکه مارکی باشد برمحصولات و خدماتتان یا نامی باشد برای تابلو فروشگاه یا دفتر کار به ثبت می رسد نامی که قانونی ، ثبت شده و رسمی می باشد. به علاوه علامت تجاری در موفقیت کسب و کار بسیار موثر است زیرا برای تبلیغات نام مختصری است که در ذهن می ماند و  نیز جهت اخذ یا اعطای نمایندگی و شعبه یا اخذوام نیز موثر است . ثبت علامت تجاری دارایی پنهان و معنوی شما است که در عی نحال ارزش مادی داشته و قابلیت فروش و انتقال  را دارد . به علاوه می توانید اجازه بهره برداری از علامت تجاری را صادر کنید .که ماده 44 قانون ثبت علامت تجاری نیز در همین خصوص می باشد.

ماده 44 قانون ثبت علامت تجاری

 قرارداد اجازه بهره‌برداری از ثبت یا اظهارنامه ثبت علامت باید بهطور مؤثر کنترل اجازه دهنده‌بر کیفیت و مرغوبیت کالا و ارائه خدمات توسط استفاده‌کننده را در برداشته باشد. درغیر این صورت یا درصورتی که کنترل به طور مؤثر انجام نگیرد، قرارداد اجازه بهره‌برداری فاقد اعتبار خواهد بود.

ماده 44 قانون ثبت علامت تجاری

ثبت علامت تجاری

به منظور ثبت برند در ابتدا بايد نام تجاري مناسبي براي حرفه خود  با توجه به موارد فوق الذکر درنظر بگيريد. به علاوه حتما" باید مجوزی جهت فعالیت خود داشته باشید تا بتوانید برای آن فعالیت به ثبت برند بپردازید. پس از اين مرحله بايد نسبت به ثبت نام در سايت اداره مالکيت صنعتي که متولي ثبت برند در است اقدام کنيد. در اين قسمت اظهارنامه ثبت برند تکميل مي شود که براي تکميل آن بهتر است از تخصص مشاوران استفاده شود. پس از تکميل اظهارنامه ثبت  برند مدارک لازم در سامانه بارگذاري شده و منتظر ابلاغيه تاييد يا رفع نقص مدارک بمانيد. پس از طي شدن مدت زمان لازم کارشناس مربوطه پرونده شما را بررسي کرده ظرف 35-40 روز کاري نتايج را به شما اعلام مي دارد که پس از اين مراحل مي بايست جهت پرداخت وجه حق الثبت و حق الدرج آگهي اقدام نمود. پس از انتشار آگهي نيز روند تکميل پرونده تا صدور تصديق 10 ساله ثبت  برند در اراک  انجام مي شود. علامت تحت عنوان نامهای دیگری نیز به ثبت می رسد من جمله لوگو ، نام تجاری ، برند  و یا آرم  تجاری .