لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما

ماده40 قانون ثبت علامت تجاری


علامت تجاری چیست ؟

نمادی جهت جدا کردن و معرفی کالاهای تولیدی یا خدمات ارائه شده توسط افرادحقیقی حقوقی (نهادها، مؤسسات و شرکت ها)

الف) علامت : هر آرم دیداری و گرافیکی، معرف و تعیین کننده کالاها یا خدمات اشخاص حقیقی یا حقوقی از همدیگر

ب) علامت جمعی یا اشتراکی : هر علامت قابل رؤیت و تصویری - معرفی در اظهارنامه ثبت - معرف اجناس و خدمات اعضای اتحادیه، کانون، صنف، گروه یا انجمن خاص – بیانگر خصوصیات مشترک مانند کیفیت و ماهیت کالاها یا خدمات اعضای این گروه ها

ج) نام تجارتی : اسم یا عنوانی جهت معرفی شخص حقیقی یا حقوقی

هر تولیدکننده برای ارائه محصول خود در بازار میتواند علامت تجارتی منحصر به فرد و مخصوصی با شرط اینکه آن علامت طبق قانون در اداره ثبت شرکت ها و علائم و اختراعات ثبت شده باشد، برای آن شرکت داشته باشد. علامت تجاری به دوشکل حقیقی و حقوقی قابل ثبت است.

ماده 40 قانون ثبت علامت تجاری

ماده 40 قانون ثبت علامت تجاری

ماده 40 قانون ثبت علامت تجاری در خصوص حقوقی است که پس از ثبت علامت تجاری برای مالک آن لحاظ می گردد و دولت و اداره مالکیت صنعتی در حدود آن از علامت ثبت شده و مالک آن حمایت می کندو نیز مدت زمان اعمال این حمایت و پشتیبانی نیز در این ماده ذکر شده است ، ماده 40 بیان می دارد که :

حقوق ناشی از ثبت علامت‌، مدت اعتبار و تمدید آن به شرح زیر است‌:

‎‎‎الف - استفاده از هر علامت که در ایران ثبت شده باشد، توسط هر شخص غیراز مالک علامت‌، مشروط به موافقت مالک آن می‌باشد.

‎‎‎ب - مالک علامت ثبت شده می‌تواند علیه هر شخصی که بدون موافقت وی از علامت استفاده کند و یا شخصی که مرتکب عملی شود که عادتاً منتهی به تجاوز به حقوق ناشی از ثبت علامت گردد، در دادگاه اقامه دعوی نماید. این حقوق شامل موارد استفاده از علامتی می‌شود که شبیه علامت ثبت شده است و استفاده از آن برای کالا یاخدمات مشابه‌، موجب گمراهی عموم می‌گردد.

‎‎‎ج - حقوق ناشی از ثبت علامت‌، اقدامات مربوط به کالاها و خدماتی را که توسط مالک علامت یا با موافقت او به کشور وارد و در بازار ایران عرضه می‌گردد، شامل نمی‌شود.

‎‎‎د - مدت اعتبار ثبت علامت ده سال از تاریخ تسلیم اظهارنامه ثبت آن می‌باشد. این مدت با درخواست مالک آن برای دوره‌های متوالی ده ساله با پرداخت هزینه مقرر، قابل تمدید است‌. یک مهلت ارفاقی شش ماهه که از پایان دوره شروع می‌شود، برای پرداخت هزینه تمدید، با پرداخت جریمه تأخیر، درنظر گرفته می‌شود.

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت برند تولید مداد رنگی

کارگروه مجتمع ثبت برند ایلیا با کارشناسان زبده و وکلای مجرب خود اماده خدمت رسانی و مشاوره رایگان به شما سروران در خصوص ثبت برند تولید مداد رنگی می باشد .

حقوق مالکیت فکری و معنوی

حقوق مالکیت فکری و معنوی - انواع حقوق ناشی از مالکیت صنعتی و تجاری و همچنین مسائل و مشکلات مربوط به آن است، با حقوق مالکیت معنوی یا مالکیت فکری که در جلد اول،مورد بررسی قرار گرفت و در سال 1386 به زیورچاپ آراسته شده، چندان بی ارتباط نیست.

ثبت برند تولید آب معدنی

کارشناسنان و وکلای مجرب مجتمع ثبت شرکت و برند ایلیا اماده خدمت رسانی به شما سروران گرامی جهت مشاوره کاملا رایگان و ثبت برند تولید آب معدنی شما می باشند .

ثبت برند تولید بسته بندی میگو

جهت کسب اطلاعات بیشتر و امور تکمیلی در خصوص مشاوره کاملا رایگان و در نهایت ثبت برند تولید بسته بندی میگو خود هم اکنون با کارشناسان ایلیا در ارتباط باشید .

ثبت برند تولید گاز انبر

جهت کسب امور بیشتر و مشاوره رایگان در خصوص ثبت برند تولید گاز انبر فرصت را غنیمت شمرده و همین حالا با کارشناسان ایلیا ارتباط برقرار کنید تا راهنمایی شوید.

ثبت برند تولید سنگ گرانیت

اگر به دنبال کارگروهی مجرب برای ثبت برند تولید سنگ گرانیت خود می گردید دیگرنگران نباشیدوباخیال راحت این کار مهم را به کارگروه ثبت برند ایلیا واگذار نمایید.

اصل حق تقدم حقوق مالکیت صنعتی

اصل حق تقدم حقوق مالکیت صنعتی - از دیگر اصول مهم در حوزه قوانین حقوق مالکیت صنعتی که مورد شناسایی قوانین داخلی و معاهدات بین المللی این حوزه واقع گردیده است اصل حق تقدم است. اصل موصوف به دارندگان حقوق مالکیت صنعتی این فرصت و امکان را می دهد با تقدیم اولین اظهارنامه ثبتی در کشور عضو کنوانسیون پاریس

ثبت برند تولید پنیر پیتزا

کارگروه مجتمع ثبت برند ایلیا اماده هرگونه خدمت رسانی و مشاوره رایگان و راهنمایی های لازم به شما متقاضیان گرامی جهت ثبت برند تولید پنیر پیتزا شما می باشد .

موافقت نامه لیسبون حمایت از نشانه های جغرافیایی

موافقت نامه لیسبون حمایت از نشانه های جغرافیایی - این موافقت نامه که مشتمل بر 18 ماده و مربوط به حمایت از اسامی مبداء یا نام جغرافیایی یا نشانه جغرافیایی محصولات و ثبت بین المللی آن ها است. این موافقت نامه در سال 1383 به تصویب مجلس ایران رسیده و ایران به این اتحادیه ملحق شد.

ثبت برند تولید کنسرو عدس

جهت هر گونه مشاوره کاملا رایگان و در نهایت ثبت برند تولید کنسرو عدس خود فرصت را از دست ندهید و همین حالا با کارشناسان ثبت برند ایلیا تماس حاصل فرمایید .

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟