لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما

ماده شماره ی سی قانون ثبت علامت تجاری


ثبت علامت تجاری و برند

امروزه علامت تجاری و ثبت آن برای اکثر  پیشه ها و تجارتها امری ضروری است .این علامت بر روی تابلو و محصولات درج شده  و در تبلیغات مورد استفاده قرار می گیرد .

ثبت علامت تجاری تضمین کننده  این است که مصرف کنندگان نهایی می‌توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند. به شرکت‌ها نیز این امکان را می دهد که محصولات‌ و خدماتشان را از یکدیگر متمایز سازند. وسیله ای برای بازاریابی محسوب شده  و  از ارکان اصلی شناخت  و شهرت نام شرکت‌ها است. با اعطای اجازه استفاده از آنها به اشخاص ثالث منبعی برای درآمد از محل حق امتیازها می‌باشد. وجود علامت تجاری برای موافقت‌نامه‌های اعطای نمایندگی لازم است.

علامت تجاری دارائی ازرشمند کسب و کار تلقی می گردد و مشوق شرکت‌ها جهت سرمایه گذاری ری حفظ یا بهبود کیفیت محصولات می باشد.

ماده 30 قانون ثبت علامت تجاری

ماده 30 قانون ثبت علامت تجاری

ماده 30 قانون ثبت علامت تجاری در خصوص یکی از انواع علامت یعنی علامت جمعی است  و به تعریف آن می پردازد.

‎‎‎ماده 30 - علامت‌، علامت جمعی و نام تجاری عبارتند از:

‎‎‎الف - علامت یعنی هر نشان قابل رؤیتی که بتواند کالاها یا خدمات اشخاص حقیقی یا حقوقی را از هم متمایز سازد.

‎‎‎ب - علامت جمعی یعنی هر نشان قابل رؤیتی که باعنوان علامت جمعی در اظهارنامه ثبت معرفی شود و بتواند مبدأ و یا هرگونه خصوصیات دیگر مانند کیفیت کالا یاخدمات اشخاص حقیقی و حقوقی را که از این نشان تحت نظارت مالک علامت ثبت شده جمعی استفاده می‌کنند متمایز سازد.

‎‎‎ج - نام تجارتی یعنی اسم یا عنوانی که معرف و مشخص کننده شخص حقیقی یا حقوقی باشد.

مراحل ثبت علامت تجاری

1-  ارائه  اظهارنامه ثبت علامت  از طریق فایل الکترونیکی که  متقاضیان می توانند با تماس با مشاورین ثبت علامت از روند انجام آن اطلاع حاصل نمایند.

2-    مدارك احراز هویت درخواست کننده شامل :

الف) اشخاص حقیقی: کپی شناسنامه و کارت ملی

ب) اشخاص حقوقی: آخرین روزنامه رسمی  شرکت ، کپی شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء

3-  مدارك نماينده قانونی: اگر درخواست ثبت علامت  توسط نماینده قانونی (وکیل، دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و ...) تسلیم می گردد مدارک  شناسایی آن  شخص به علاوه معرفی نامه رسمی مورد نیاز می باشد.

4-    نمونه گرافیکی یا کپی یا تصویری از علامت درخواستی  در اندازه  10×10 سانتی متر

5-  درصورت سه بعدی بودن بودن علامت تجاری ارائه علامت به شکل  نمونه گرافیکی یا تصویر دوبعدی لازم است  به طوری  که   این تصویر باید از شش زاویه متفاوت تهیه  شده و درمجموع یک نمونه واحد را شکل دهد .

6-  تسلیم  اسناد  مربوط به فعالیت در رشته مرتبط به عنوان مثال جواز تأسیس از وزارت صنایع یا پروانه بهره برداری،  پروانه ساخت وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی یا پروانه کسب و ...

7-  استفاده از حق تقدم: درصورتی که اشخاص متقاضی  ثبت  علامت بقصد داشته باشند تا به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج ازکشوراز مزایای حق تقدم (حداکثر6ماه) برخوردار شوند  ضروری است که  مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با ارائه اظهارنامه  ثبت یا نهایتا" ظرف 15 مدت روز پس  از آن تاریخ تسلیم کنند.

8-    نسخه ای ازمقررات و قوانین استفاده ازعلامت جمعی و تصدیق مقام ذی صلاح

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ماده شماره ی سی قانون ثبت علامت تجاری

ماده شماره ی سی قانون ثبت علامت تجاری در خصوص تعریف علامت جمعی است . مجتمع ثبت ایلیا آماده ارائه خدمات ثبت علامت تجاری برای شما متقاضیان محترم می باشد .

ماده45 قانون ثبت علامت تجاری

ماده45 قانون ثبت علامت تجاری در خصوص اجازه بهره برداری از علامت جمعی است. مجتمع ثبت شرکت و برند ایلیا جهت ثبت لوگو و ثبت علامت تجاری در خدمت شما می باشد.

زوال حقوق ناشی از مالکیت مارک ها و علائم در فرانسه

زوال حقوق ناشی از مالکیت مارک ها و علائم و برند در فرانسه - حقوق ناشی از مالکیت مارک ها و علائم تجاری، صنعتی و خدماتی ممکن است به علتی ساقط و زایل گردد. سقوط این حق می تواند ارادی یا قانونی و قضایی باشد.1. سقوط ارادی حق – در سقوط ارادی، صاحب حق با اراده ویا میل خود از آن صرف نظر می کند.

ثبت نشان جغرافیایی

طبق مادۀ قانون حمایت از نشانه های جغرافیایی ایران، لازم نیست که نشانه جغرافیایی به ثبت برسد، ولی ثبت نشان و علائم جغرافیایی امارۀ قانونی است بر این که نشانۀ ثبت شده با تعریف قانونی مذکور در بند (الف) مادۀ (1) انطباق دارد. اما پشتیبانی و حمایت از نشانه های جغرافیایی در دفتر بین المللی.

اصل حق تقدم حقوق مالکیت صنعتی

اصل حق تقدم حقوق مالکیت صنعتی - از دیگر اصول مهم در حوزه قوانین حقوق مالکیت صنعتی که مورد شناسایی قوانین داخلی و معاهدات بین المللی این حوزه واقع گردیده است اصل حق تقدم است. اصل موصوف به دارندگان حقوق مالکیت صنعتی این فرصت و امکان را می دهد با تقدیم اولین اظهارنامه ثبتی در کشور عضو کنوانسیون پاریس

بررسی اظهار نامه ثبت برند در اداره علامت

بررسی اظهار نامه ثبت برند در اداره علامت - ثبت اظهارنامه- مرجع ثبت علائم طبق ماده 117 آئین نامه پس از دریافت اظهار نامه و ضمائم مربوط و احراز شرایط پنج گانه مذکور در ماده 114 آئین نامه که عبارتند از: یک- نام متقاضی دو- نشانی ای که ابلاغ ها باید در آن نشانی صورت گیرد. سه- نمونه ای علامت

حقوق مالکیت فکری و معنوی

حقوق مالکیت فکری و معنوی - انواع حقوق ناشی از مالکیت صنعتی و تجاری و همچنین مسائل و مشکلات مربوط به آن است، با حقوق مالکیت معنوی یا مالکیت فکری که در جلد اول،مورد بررسی قرار گرفت و در سال 1386 به زیورچاپ آراسته شده، چندان بی ارتباط نیست.

ثبت برند تولید بسته بندی میگو

جهت کسب اطلاعات بیشتر و امور تکمیلی در خصوص مشاوره کاملا رایگان و در نهایت ثبت برند تولید بسته بندی میگو خود هم اکنون با کارشناسان ایلیا در ارتباط باشید .

ثبت برند تولید عرقیات گیاهی

کارگروه ارشد مجتمع ثبت برند ایلیا با وکلایی مجرب در خدمت رسانی به شما سروران گرامی جهت ثبت برند تولید عرقیات گیاهی شما سروران اماده ارائه خدمات می باشند .

تقدیم درخواست ثبت علامت تجاری در فرانسه

تقدیم درخواست ثبت علامت تجاری در فرانسه - اظهارنامه ثبت مارک یا علامت تجاری، علاوه بر مشخصات متقاضی و مشخصات نماینده قانونی متقاضی در صورتی که نماینده قانونی اقدام به تسلیم اظهارنامه کرده باشد باید حاوی مطالبی در خصوص موضوع علامت، از جمله اوصاف کالاها و تولیدات یا نوع خدمات و طبقه ای که محصولات یا

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟