لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما

ماده شماره ی سی قانون ثبت علامت تجاری


ثبت علامت تجاری و برند

امروزه علامت تجاری و ثبت آن برای اکثر پیشه ها و تجارتها امری ضروری است .این علامت بر روی تابلو و محصولات درج شده و در تبلیغات مورد استفاده قرار می گیرد .

ثبت علامت تجاری تضمین کننده این است که مصرف کنندگان نهایی می‌توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند. به شرکت‌ها نیز این امکان را می دهد که محصولات‌ و خدماتشان را از یکدیگر متمایز سازند. وسیله ای برای بازاریابی محسوب شده و از ارکان اصلی شناخت و شهرت نام شرکت‌ها است. با اعطای اجازه استفاده از آنها به اشخاص ثالث منبعی برای درآمد از محل حق امتیازها می‌باشد. وجود علامت تجاری برای موافقت‌نامه‌های اعطای نمایندگی لازم است.

علامت تجاری دارائی ازرشمند کسب و کار تلقی می گردد و مشوق شرکت‌ها جهت سرمایه گذاری ری حفظ یا بهبود کیفیت محصولات می باشد.

ماده 30 قانون ثبت علامت تجاری

ماده 30 قانون ثبت علامت تجاری

ماده 30 قانون ثبت علامت تجاری در خصوص یکی از انواع علامت یعنی علامت جمعی است و به تعریف آن می پردازد.

‎‎‎ماده 30 - علامت‌، علامت جمعی و نام تجاری عبارتند از:

‎‎‎الف - علامت یعنی هر نشان قابل رؤیتی که بتواند کالاها یا خدمات اشخاص حقیقی یا حقوقی را از هم متمایز سازد.

‎‎‎ب - علامت جمعی یعنی هر نشان قابل رؤیتی که باعنوان علامت جمعی در اظهارنامه ثبت معرفی شود و بتواند مبدأ و یا هرگونه خصوصیات دیگر مانند کیفیت کالا یاخدمات اشخاص حقیقی و حقوقی را که از این نشان تحت نظارت مالک علامت ثبت شده جمعی استفاده می‌کنند متمایز سازد.

‎‎‎ج - نام تجارتی یعنی اسم یا عنوانی که معرف و مشخص کننده شخص حقیقی یا حقوقی باشد.

مراحل ثبت علامت تجاری

1- ارائه اظهارنامه ثبت علامت از طریق فایل الکترونیکی که متقاضیان می توانند با تماس با مشاورین ثبت علامت از روند انجام آن اطلاع حاصل نمایند.

2- مدارك احراز هویت درخواست کننده شامل :

الف) اشخاص حقیقی: کپی شناسنامه و کارت ملی

ب) اشخاص حقوقی: آخرین روزنامه رسمی شرکت ، کپی شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء

3- مدارك نماينده قانونی: اگر درخواست ثبت علامت توسط نماینده قانونی (وکیل، دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و ...) تسلیم می گردد مدارک شناسایی آن شخص به علاوه معرفی نامه رسمی مورد نیاز می باشد.

4- نمونه گرافیکی یا کپی یا تصویری از علامت درخواستی در اندازه 10×10 سانتی متر

5- درصورت سه بعدی بودن بودن علامت تجاری ارائه علامت به شکل نمونه گرافیکی یا تصویر دوبعدی لازم است به طوری که این تصویر باید از شش زاویه متفاوت تهیه شده و درمجموع یک نمونه واحد را شکل دهد .

6- تسلیم اسناد مربوط به فعالیت در رشته مرتبط به عنوان مثال جواز تأسیس از وزارت صنایع یا پروانه بهره برداری، پروانه ساخت وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی یا پروانه کسب و ...

7- استفاده از حق تقدم: درصورتی که اشخاص متقاضی ثبت علامت بقصد داشته باشند تا به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج ازکشوراز مزایای حق تقدم (حداکثر6ماه) برخوردار شوند ضروری است که مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با ارائه اظهارنامه ثبت یا نهایتا" ظرف 15 مدت روز پس از آن تاریخ تسلیم کنند.

8- نسخه ای ازمقررات و قوانین استفاده ازعلامت جمعی و تصدیق مقام ذی صلاح

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

سابقه تاریخی و سیر تحول مالکیت صنعتی

مالکیت صنعتی به مفهوم امروزی همانند مالکیت فکری نهادی نوپا است و در مقایسه با مالکیت مادی، مالکیت صنعتی، مالکیت غیر مادی جدیدی است که از حیات واقعی آن شاید بیشتر از حدود دو قرن نمی گذرد. مالکیت صنعتی با فرم و شکلی که در حال حاضر مطرح است، در واقع می توان به پیدایش و گسترش تکنیک های فنی و علمی، تحول

تعریف ایران از کنوانسیون پاریس در ارتباط نشانۀ جغرافیایی

در بند ج ماده یک قانون حمایت از نشانه های جغرافیایی ایران، راجع به کنوانسیون پاریس چنین آمده است: «کنوانسیون پاریس، یعنی مصوبۀ مورخ 1261 هجری شمسی (1883 میلادی) اتحادیه عمومی بین المللی معروف به پاریس برای حمایت از مالکیت صنعتی و تغییرات بعدی آن که به تصویب جمهوری اسلامی ایران رسیده است.»

ثبت برند تولید همبرگر

جهت ثبت هر نوع خدمات اداری علی الخصوص ثبت برند تولیدهمبرگرفرصت راازدست ندهیدو هم اکنون با کارگروه مجتمع ثبت برندایلیا جهت مشاوره رایگان تماس حاصل فرمایید.

خصوصیات نشانه های جغرافیایی

خصوصیات نشانه های جغرافیایی - قبل از ورود در بحث خصایص و نشانه های جغرافیایی لازم است توضیح داده شود که در بند 2 ماده یک کنوانسیون پاریس به جای اصطلاح «نشانه های جغرافیایی، اصطلاحات، مشخصات مبدأ یا نام گذاری اصلی جنس، به کار برده شده است و در بند یک ماده یک موافقت نامه مادرید در مورد جلوگیری از نصب

حقوق مالکیت فکری و معنوی

حقوق مالکیت فکری و معنوی - انواع حقوق ناشی از مالکیت صنعتی و تجاری و همچنین مسائل و مشکلات مربوط به آن است، با حقوق مالکیت معنوی یا مالکیت فکری که در جلد اول،مورد بررسی قرار گرفت و در سال 1386 به زیورچاپ آراسته شده، چندان بی ارتباط نیست.

ثبت برند تولید لواشک بسته بندی

جهت کسب امور بیشتر و مشاوره رایگان و در نهایت ثبت برند تولید لواشک بسته بندی فرصت را از دست ندهید و همین حالا با کارشناسان ارشد ایلیا در تماس باشید .ایلیا

سقوط حق مالکیت نام تجارتی

سقوط حق مالکیت نام تجارتی و عدم استفاده اسم تجارتی - عدم استعمال اسم تجاری یا قطع استعمال آن در مدتی که عرفاً قطع استعمال مصداق پیدا کند، موجب سقوط و زوال مالکیت آن است. در واقع این حق به علت قطع استعمال، بلا صاحب یا بلامالک خواهد شد. با زوال امتیاز ناشی از نام تجارتی،اشخاص ثالث می توانند.

ماده شماره ی سی قانون ثبت علامت تجاری

ماده شماره ی سی قانون ثبت علامت تجاری در خصوص تعریف علامت جمعی است . مجتمع ثبت ایلیا آماده ارائه خدمات ثبت علامت تجاری برای شما متقاضیان محترم می باشد .

ثبت برند تولید سرکه

جهت هر نوع خدمات اداری و مشاوره رایگان و راهنمایی های لازم جهت ثبت برند تولید سرکه خود همین حالا با کارشناسان ارشد مجتمع ثبت برند ایلیا در تماس باشید .

ثبت برند تولید دکمه پیراهن زنانه

جهت کسب امور بیشتر در خصوص مشاوره رایگان و در نهایت ثبت برند تولید دکمه پیراهن زنانه فرصت را غنیمت شمرده و همین حالا با کارشناسان ایلیا در ارتباط باشید.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟