علامت تجاری چیست ؟

علامت تجاری نوعی برند است  و در حقیقت علامتی است که بر روی محصولات شما حک می شود تا به مشتری کمک کند که تولیدات شما را از سایر شرکتها تشخیص دهد. علامت تجاری یک از رموز  موفقیت کاری شماست . چون شما را در ذهن مخاطب برجسته می کند و باعث می شود مشتری شما را با آن علامت به خاطر سپرده و به یاد بیاورد . بسیاری از ما برای خرید محصولات مختلف من جمله پوشاک ، کیف و کفش یا حتی مواد غذایی تنها از یک برند یا علامت تجاری مخصوص خرید می کنیم و اصطلاحا " به آن برند یا علامت وفاداریم و همین نکته لزوم و ضرورت ثبت علامت تجاری را مشخص می کند . ثبت علامت تجاری حتی سبب  تبلیغات دهان به دهان برای شما می شود و به ویژه چنانچه نام شرکت شما به دلیل پیروی از قوانین ثبتی طولانی باشد و سیلابهای زیاد داشته باشد ثبت علامت تجاری به اختصار آن کمک فراوان می کند و دیگر لازم نیست که برای تبلیغات شما از یک نام طولانی استفاده شود بلکه تنها با نمایش علامت تجاری هم در ذهن بیننده و مشتری حک می شوید و هم با یک برند کوتاه و به یاد ماندنی شناخته می شوید و حتی گاهی ثبت علامت تجاری موفق سبب شهرت بسیار شما و کسب و کارتان می شود.
در این میان شهر کرج به دلیل موقعیت ویژه جغرافی اش منطقه ای بسیار مهم برای ثبت علامت تجاری به حساب می آید. از سویی به دلیل اینکه هنوز بسیاری از مشاغل در آن نوپا هستند فضای کار زیاد است و در مقایسه با پایتخت راحتتر می توانید با ثبت علامت تجاری کسب و کارتان را در میان مردم محبوب کنید و از سوی دیگر مسافت کم تا پایتخت سبب جذب سرمایه گذار و حتی مشتریان  زیادی به شهر کرج می شود پس ثبت علامت تجاری در کرج این دو امتیاز را در اختیار شما قرار می دهد که خود بر ضرورت ثبت علامت تجاری  صحه می گذارد .  ثبت شرکت ایلیا در کلیه شهرستانهای استان البرز شامل فردیس ، هشتگرد ، کمال شهر ، محمد شهر ، ماهدشت ، مشکین دشت ، گرمدره ، طالقان ، ساوجبلاغ و آسارا  و حتی شهرکهای صنعتی( نظر آباد، سیمین دشت ، صفا دشت ، اشتهارد)  ثبت علامت تجاری رابه بهترین نحو ممکن به انجام می رساند.  

ضرورت ثبت علامت تجاری در کرج

ثبت علامت تجاری در کرج

علامت تجاری برای ثبت باید برای شخص متقاضی در کرج  به شکل اختصاصی طراحی شود یعنی اینکه پیش از آن شبیهش برای کس دیگری به ثبت نرسیده باشد ، البته در  همان طبقه شغلی. در اینجا باید بگوییم که اداره مالکیت صنعتی که ثبت علامت تجاری در کرج را برعهده دارد برای مشاغل مختلف 45 طبقه یا دسته بندی شغلی در نظر گرفته است و شرط ثبت علامت تجاری در کرج عدم تشابه با علامت تجاری ثبت شده یا تکرار در همان طبقه شغلی می باشد. علامت تجاری را می توان به شکل تصویر یا ترکیبی از متن و تصویر طراحی نمود که به آن ثبت لوگو نیز گفته می شود . جهت ثبت علامت تجاری باید حتما" مجوز فعالیت از ادارات دولتی، صنوف و یا وزارت صنایع داشته باشید .  ثبت علامت تجاری در کرج از طریق ثبت اظهارنامه در سامانه اداره مالکیت صنعتی آغاز می شود و پس از تشکیل پرونده و تکمیل مدارک و آگهی روزنامه رسمی در دو مرحله  به شکل گواهی ثبت علامت تجاری برای شما به صدور می رسد .  جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت علامت تجاری در کرج و استان البرز مجتمع ثبت شرکت ایلیا در خدمت شماست .