لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما

ضرورت ثبت علامت تجاری


علامت تجاری چیست ؟

علامت تجاری نوعی برند است  و در حقیقت علامتی است که بر روی محصولات شما حک می شود تا به مشتری کمک کند که تولیدات شما را از سایر شرکتها تشخیص دهد. علامت تجاری یک از رموز  موفقیت کاری شماست . چون شما را در ذهن مخاطب برجسته می کند و باعث می شود مشتری شما را با آن علامت به خاطر سپرده و به یاد بیاورد . بسیاری از ما برای خرید محصولات مختلف من جمله پوشاک ، کیف و کفش یا حتی مواد غذایی تنها از یک برند یا علامت تجاری مخصوص خرید می کنیم و اصطلاحا " به آن برند یا علامت وفاداریم و همین نکته لزوم و ضرورت ثبت علامت تجاری را مشخص می کند . ثبت علامت تجاری حتی سبب  تبلیغات دهان به دهان برای شما می شود و به ویژه چنانچه نام شرکت شما به دلیل پیروی از قوانین ثبتی طولانی باشد و سیلابهای زیاد داشته باشد ثبت علامت تجاری به اختصار آن کمک فراوان می کند و دیگر لازم نیست که برای تبلیغات شما از یک نام طولانی استفاده شود بلکه تنها با نمایش علامت تجاری هم در ذهن بیننده و مشتری حک می شوید و هم با یک برند کوتاه و به یاد ماندنی شناخته می شوید و حتی گاهی ثبت علامت تجاری موفق سبب شهرت بسیار شما و کسب و کارتان می شود.
در این میان شهر کرج به دلیل موقعیت ویژه جغرافی اش منطقه ای بسیار مهم برای ثبت علامت تجاری به حساب می آید. از سویی به دلیل اینکه هنوز بسیاری از مشاغل در آن نوپا هستند فضای کار زیاد است و در مقایسه با پایتخت راحتتر می توانید با ثبت علامت تجاری کسب و کارتان را در میان مردم محبوب کنید و از سوی دیگر مسافت کم تا پایتخت سبب جذب سرمایه گذار و حتی مشتریان  زیادی به شهر کرج می شود پس ثبت علامت تجاری در کرج این دو امتیاز را در اختیار شما قرار می دهد که خود بر ضرورت ثبت علامت تجاری  صحه می گذارد .  ثبت شرکت ایلیا در کلیه شهرستانهای استان البرز شامل فردیس ، هشتگرد ، کمال شهر ، محمد شهر ، ماهدشت ، مشکین دشت ، گرمدره ، طالقان ، ساوجبلاغ و آسارا  و حتی شهرکهای صنعتی( نظر آباد، سیمین دشت ، صفا دشت ، اشتهارد)  ثبت علامت تجاری رابه بهترین نحو ممکن به انجام می رساند.  

ضرورت ثبت علامت تجاری در کرج

ثبت علامت تجاری در کرج

علامت تجاری برای ثبت باید برای شخص متقاضی در کرج  به شکل اختصاصی طراحی شود یعنی اینکه پیش از آن شبیهش برای کس دیگری به ثبت نرسیده باشد ، البته در  همان طبقه شغلی. در اینجا باید بگوییم که اداره مالکیت صنعتی که ثبت علامت تجاری در کرج را برعهده دارد برای مشاغل مختلف 45 طبقه یا دسته بندی شغلی در نظر گرفته است و شرط ثبت علامت تجاری در کرج عدم تشابه با علامت تجاری ثبت شده یا تکرار در همان طبقه شغلی می باشد. علامت تجاری را می توان به شکل تصویر یا ترکیبی از متن و تصویر طراحی نمود که به آن ثبت لوگو نیز گفته می شود . جهت ثبت علامت تجاری باید حتما" مجوز فعالیت از ادارات دولتی، صنوف و یا وزارت صنایع داشته باشید .  ثبت علامت تجاری در کرج از طریق ثبت اظهارنامه در سامانه اداره مالکیت صنعتی آغاز می شود و پس از تشکیل پرونده و تکمیل مدارک و آگهی روزنامه رسمی در دو مرحله  به شکل گواهی ثبت علامت تجاری برای شما به صدور می رسد .  جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت علامت تجاری در کرج و استان البرز مجتمع ثبت شرکت ایلیا در خدمت شماست .

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

اجازه بهره برداری از علامت و برند ثبت شده

اجازه بهره برداری از علامت و برند ثبت شده - طبق مواد 44 و 50 قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری و مواد 141 به بعد آئین نامه اجرایی آن، مالک علامت ثبت شده می تواند اجازه بهره برداری از علامت خود را به هر شکل قانونی به دیگری اعطا نماید. در این زمینه توجه به نکات زیر ضروری است

مدارک و ضمائم اظهارنامه بین المللی علامت تجاری

مدارک و ضمائم اظهارنامه بین المللی علامت تجاری - به اظهارنامه باید مدارک زیر ضمیمه شده باشد:1. مدارک ثبت هویت متقاضی2. اظهارنامه یا گواهی نامه ثبت علامت در ایران3. وکالت نامه،چنانچه تقاضا توسط وکیل به عمل آمده باشد.4. رسید مربوط به پرداخت هزینه بررسی اولیه(ماده 153آئین نامه)

اعراض حقوق ناشی از مالکیت علامت تجاری

اعراض حقوق ناشی از مالکیت علامت و برند تجاری - اصولاً و طبق قواعد کلی هر گونه حقوق مالی قابل اعراض است، مگر در مواردی که قانون استثناء کرده باشد یا این که حق مالی توأم با اوصافی خاص باشد. به طور مثال تاجر ورشکسته حق اعراض از اموال و حقوق مالی خود را ندارد و یا مالکیت فکری دارای اوصاف خاصی است.

اعتراض به اظهارنامه ثبت علامت تجاری

اعتراض به اظهارنامه ثبت برند، علائم و علامت تجاری - طبق ماده 37 ق.ث.ا.ط.ع و ماده 124 آئین نامه اجرایی قانون مزبور، هر ذینفع می تواند ظرف مهلت 30 روز از تاریخ انتشار آگهی، اعتراض خود را مبنی برعدم رعایت مفاد بند(الف) ماده(30) و ماده(32قانون) در دو نسخه تنظیم و به مرجع ثبت تسلیم کند.

مرحله پیش از ثبت برند، نام و علائم تجاری

مرحله پیش از ثبت برند، نام و علائم تجاری - آغاز فرایند ثبت علائم تجاری از طریق تقدیم اظهارنامه به اداره ثبت علائم تجاری صورت می گیرد. بدیهی است اظهارنامه ارائه شده نیازمند بررسی است تا مشخص گردد حاوی شرایط پیش بینی شده در قانون می باشد یا خیر. به موجب مواد 36 قانون مصوب 1386 و ماده118 آئین نامه آن

تعریف گمراهی و سوء استفاده از برند و علامت تجاری

تعریف گمراهی و سوء استفاده از برند ، نشان تجاری ، علائم تجاری ف لوگو و آرم و علامت تجاری - به موجب قانون علائم تجاری« استفاده از علامت تجاری دیگری» نقض حق محسوب شده و قابل اقامه دعوا در دادگاه است.منظور از استفاده از علامت، استفاده ای است که شناساننده مبدا کالا و خدمات باشد.

سئوالات متداول ثبت برند و علامت تجاری

سئوالات متداول در خصوص موارد فوق را مطالعه بفرمایید. ثبت برند،ثبت علامت تجاری،ثبت اسم تجاری،ثبت نشان تجاری،ثبت لوگوی تجاری و ثبت نام تجاری ثبت ایلیا .

لیست جدول طبقه بندی علامت تجاری

لیست جدول طبقه بندی علامت تجاری - در ثبت برند باید بررسی شود تا مشخص گردد هر فرد تقاضای ثبت در چه طبقه ای از 45 طبقه ای که در قوانین ثبت برند آمده را دارد.

طبقه بندی انواع علائم تجاری

لیست طبقه بندی انواع علائم تجاری - طبقه بندی بین‌المللی ثبت علائم ، نشان، آرم، برند و علامت تجاری جدولی است که در قانون ثبت علائم تجاری و ثبت برند تجاری جهت کلیه اجناس گردآوری شده و آن را به ۴۵ طبقه تقسیم نموده‌اند.

ثبت اعتراض نامه علامت

ثبت اعتراض نامه علامت به دلیل جلوگیری از تضییع حقوق مالکان علائم تجاری به وجود آمده است جهت اطلاع از چگونگی ثبت اعتراض نامه علامت با مجتمع ایلیا تماس بگیر

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
02632137
02126655119