لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

روش کنترل اعتبار گواهینامه مالیات بر ارزش افزوده


روش کنترل اعتبار گواهینامه ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده

روش کنترل اعتبار گواهینامه مالیات بر ارزش افزوده

مؤدیان مالیاتی وظیفه دارند در زمان دریافت گواهینامه ارزش افزوده، اعتبار آن را کنترل نمایند. بنا به دلایلی ممکن است گواهینامه ارزش افزوده ارائه شده اعتبار نداشته باشد. در مورد از مهم ترین دلایل عدم اعتبار گواهینامه ارزش افزوده عبارتند از:

1 . پایان اعتبار گواهینامه:

در این حالت مؤدی باید طبق روش گفته شده نسبت به درخواست گواهی جدید اقدام کند.

۲. صدور فاکتورهای غیرواقعی (کد فروشی) توسط دارنده گواهی

برخی از افراد و شرکتها، فاکتورهای غیرواقعی صادر و در ازای دریافت مبلغی به مؤدیان مالیاتی ارائه می کنند و مؤدیان مالیاتی نیز فاکتورهای ذکر شده را در اسناد و مدارک خود ثبت می کنند. انجام این کار که به کد فروشی معروف است کاملا غیرقانونی است و در صورت مشخص شدن آن توسط سازمان امور مالیاتی، عواقب و جریمه های سنگینی برای مؤدی به همراه خواهد داشت. به همین دلیل توصیه می کنیم هیچ گاه از این افراد فاکتور تهیه نکنید و تلاش کنید از فروشندگان معتبری که فاکتور رسمی ارائه می دهند و دارای گواهینامه ارزش افزوده هستند خریدهای خود را انجام دهید. ارائه فاکتورهای معمولی بسیار بهتر از ارائه فاکتورهای خریداری شده از کد فروشان است.

گاهی این شرکت ها و اشخاص واقعأ کالا یا خدماتی را به مشتریان خود عرضه کرده و فاکتور رسمی و گواهی نیز ارائه می کنند پس چگونه میتوان از صحت فاکتورها و گواهی ارزش افزوده مطمئن شد؟

در پاسخ به این سؤال باید گفت در سایت ارزش افزوده امکاناتی بابت کنترل گواهی نامه ارزش افزوده و همچنین اعتبار شرکت های ارائه کننده کالا یا خدمات در نظر گرفته شده است که مؤدیان می توانند از آن استفاده کنند. این کار طی مراحل زیر انجام میشود ..

1. ورود به سایت مالیات بر ارزش افزوده به آدرس www. evat . ir

2. پس از ورود به سایت چند گزینه مطابق شکل زیر در بالای سایت مشاهده می کنید:

در ادامه هر یک از گزینه ها و روش استفاده از آن را توضیح میدهیم.

الف) فهرست مؤدیان ثبت نام شده فاقد اعتبار به دلیل صدور صورتحساب غیرواقعی

در این قسمت مشخصات مؤدیانی که فاکتورهای صوری صادر کرده اند و صدور فاکتور صوری توسط سازمان امور مالیاتی تشخیص داده شده ثبت گردیده است. برای استفاده از امکانات این بخش بابت کنترل اعتبار فروشنده روی گزینه مربوطه کلیک کنید. پس از انجام این کار به صفحه بعدی وارد می شوید که در آن تصویر بعدی نمایش داده میشود:

پس از مطالعه دقیق متن، روی گزینه «مطالعه شد. گذر از این مرحله» کلیک کنید. پس از کلیک روی این گزینه به صفحه ای وارد می شوید که در آن مشخصات مؤدیانی که صورتحساب غیرواقعی صادر کرده اند و به اصطلاح در لیست سیاه قرار گرفته اند مشخص شده است. در صورتی که قصد خرید کالا یا دریافت خدمات از هر کدام از این مؤدیان را داشته اید خرید خود را متوقف کنید؛ اما در صورتی که قبلا خرید یا دریافت خدمات داشته اید اصالت معامله باید با حسابرسی مالیاتی توسط سازمان امور مالیاتی تأیید شود. در غیر این صورت دچار مشکل خواهید شد.

در این قسمت امکان جستجوی مؤدیان بر اساس مشخصات، کد اقتصادی، شناسه ملی و سایر موارد هم در نظر گرفته شده است.

ب) بررسی اعتبار ثبت نام مؤدیان مالیات بر ارزش افزوده:

با استفاده از این بخش می توانید اعتبار ثبت نام انجام شده توسط مؤدیان را بررسی کنید. جهت انجام این کار روی گزینه بررسی اعتبار ثبت نام مؤدیان مالیات بر ارزش افزوده کلیک کنید. پس از نمایش صفحه جدید، می توانید با وارد کردن اطلاعات از اعتبار یا عدم اعتبار ثبت نام انجام شده مطمئن شوید. در صورتی که با وارد کردن یک گزینه اطلاعاتی نمایش داده نشد بقیه موارد را هم امتحان کنید.

پ) بررسی اعتبار گواهینامه ثبت نام از سال ۹۴ به بعد:

در این بخش از سایت ارزش افزوده می توانید اعتبار گواهینامه ثبت نام فروشندگان با ارائه دهندگان خدمات را بررسی کنید. در این بخش نام مؤدی، تاریخ ثبت، آدرس، تاریخ مشمولیت ثبت شده توسط مؤدی و از همه مهمتر تاریخ اعتبار گواهینامه ثبت نام را مشاهده می کنید. برای این کار کافی است وارد سایت ارزش افزوده شده و روی گزینه «بررسی اعتبار گواهینامه ثبت نام از سال ۹۴ به بعد» کلیک کرده و در صفحه نمایش داده شده اطلاعات درخواستی را وارد کنید و روی «آغاز جستجو» کلیک کنید. در صورتی که اطلاعات وارد شده صحیح باشد، مشخصات دارنده گواهینامه و مدت اعتبار گواهینامه نمایش داده میشود:

پس از مشاهده و بررسی اطلاعات نمایش داده شده ان ها راچاپ بگیرید تا در صورت نیاز در زمان رسیدگی به کارشناس مالیاتی ارائه دهید.

پل ارتباطی مجتمع ایلیا

)به لبخندتان برترینیم (

شماره تماس مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا

· شعبه کرج: 137 32 – 026

· شعبه تهران :119 55 266 – 021

· سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32

· سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی : WWW.ELIYA.IR

· پست الکترونیکی به نشانی [email protected] ELIYA.IR:

خدمات قابل ارائه مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا ( ثبت شرکت ایلیا )شامل تنطیم قراردادهای حقوقی و مشاوره حقوقی و امور مالیاتی شامل تشکیل پرونده مالیاتی ، تشکیل پرونده ارزش افزوده و اخذ گواهی ارزش افزوده ، اخذ کد اقتصادی و اقدامات بعد از ثبت شرکت ، اخذ پلمپ دفاتر مالیاتی و همچنین خدمات ثبتی شرکت و برند در کلیه واحد های ثبتی اداره ثبت شرکتها در چهار چوب قانون تجارت ایران شامل ( ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام تجاری در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند و ثبت علامت تجاری ، ثبت طرح صنعتی و ثبت اختراع ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور ) و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران .

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مالیات بر درآمد کشاورزی

مالیات بر درآمد کشاورزی -مطابق با ماده ۸۱ ق.م.م درآمد حاصل از کلیه فعالیت های کشاورزی، دامپروری، دامداری، پرورش ماهی و زنبور عسل و پرورش طیور، صیادی و ماهیگیری، نوغان داری، احیای مراتع و جنگل ها، باغات اشجار از هر قبيل و نخبلات از پرداخت مالیات معاف می باشد.

24 نکات مهم در خصوص صورتحساب های ارزش افزوده

24 نکات مهم در خصوص صورتحساب های ارزش افزوده -1- برای صدور فاکتور ابتدا باید مبنای تعیین ارزش افزوده مشخص شود تا بتوان نسبت به محاسبه آن اقدام نمود به عنوان مثال مبنای واردات خدمات معادل ارزش ریالی خدمات وارداتی و در خصوص کالاهای داخلی مبلغ کالا می باشد. ۲، به دلیل اینکه اطلاعات خریدار در...

الف تا ی مالیات بر درآمد حقوق

الف تا ی مالیات بر درآمد حقوق -ماده ۸۲: درآمدی که شخص حقیقی در خدمت شخص دیگری (اعم از حقیقی یا حقوقی) در قبال تسلیم نیروی کار خود بابت اشتغال در ایران بر حسب مدت یا کار انجام شده به طور نقد یا غیر نقد تحصیل می کند درآمد حقوق محسوب می شود. ماده ۸۳: درآمد مشمول مالیات حقوق عبارتست از حقوق

مأخذ محاسبه مالیات بر ارزش افزوده چیست؟

مأخذ محاسبه مالیات بر ارزش افزوده چیست؟چه مواردی به عنوان مأخذ محاسبه مالیات در نظر گرفته نمی شوند؟ منظور از مأخذ محاسبه، عددی است که حاصل ضرب آن در نرخ مالیات، مقدار مالیات بر ارزش افزوده را تعیین می کند و با توجه به نوع رویداد به شرح زیر تعیین می شود.

فرایند وصول مالیات

فرایند وصول مالیات -ماده ۲۱۰: هرگاه مؤدی مالیات قطعی شده خود را ظرف ده روز از تاریخ ابلاغ برگ قطعی پرداخت ننماید اداره امور مالیاتی به موجب برگ اجرایی به او ابلاغ می کند ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ کلیه بدهی خود را بپردازد یا ترتیب پرداخت آن را به اداره امور مالیاتی بدهد.

وجوه و مزایای مشمول کسر یا عدم کسر حق بیمه ؟

* وجوهی که مشمول کسر حق بیمه می باشد : ۱. حقوق، دستمزد و کارمزد ۲. فوق العاده های شغل ٣. اضافه کار، شب کاری و نوبت کاری ۴. فوق العاده خارج از مرکز ۵. فوق العاده انجام کارهای سخت و زیان آور ۶. کمک هزینه خواربار و مسکن ۷. مزد ایام تعطیل و مرخصی استحقاقی ۸. فوق العاده های ثابت و مانند

پلمپ دفاتر مالیاتی از اداره ثبت شرکتها

پلمپ دفاتر مالیاتی شرکت - اداره ثبت شرکتها پلمپ دفاتر - مدارک و مراحل لازم برای اخذپلمپ دفاتر قانونی شرکتها در سال 1397 و 1398 و مراحل ثبت نام در سامانه .

اصطلاحاتی مهم قانون مالیاتهای مستقیم

اصطلاحاتی که در قانون مالیاتهای مستقیم کاربرد زیادی داشته عبارتند از :...

تمدید گواهینامه ثبت نام در نظام مالیات برارزش افزوده

تمدید گواهینامه ثبت نام در نظام مالیات برارزش افزوده -در صورتی که مؤدی مالیاتی اولین گواهی نامه خود را دریافت کرده باشد و تاریخ اعتبار آن در حال اتمام بوده یا به اتمام رسیده باشد باید نسبت به درخواست مجدد گواهی نامه ارزش افزوده اقدام کند. مراحل درخواست مطابق توضیحات ارائه شده در بخش بالا می باشد

معنی خواهان و واخواه در دعوای حقوقی چیست؟

معنی خواهان و واخواه در دعوای حقوقی چیست؟خواهان شخصی هست که به طرح ادعا می پردازد به طور مثال وقتی فردی طلبی از دیگری دارد می تواند با مراجعه به دادگاه به مطالبه طلب خود بپردازد در اصطلاح حقوقی به چنین شخصی خواهان گفته می شود،

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پرسش و پاسخ های شما
چلبی
سلام . من چلبی هستم مشکلی مالیاتی که دارم مرتبط با مقاله سایت شما در خصوص روش کنترل اعتبار گواهینامه مالیات بر ارزش افزوده هست و در این مورد راهنمایی و مشاوره نیاز دارم . سپاسگذارم که با من تماس و یا راهنماییم کنید.
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
درود بر شما جناب آقای چلبی با توجه به درخواست جنابعالی در مورد موضوع ( روش کنترل اعتبار گواهینامه مالیات بر ارزش افزوده ) کارشناسان مالی و اداری مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا تا یک ساعت آینده با شما تماس خواهند گرفت .موفق و پیروز باشید.
پاسخ
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟