لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما

رایج ترین و متداول ترین شرکت های تجاری کدامند ؟


رایج ترین و متداول ترین شرکت های تجاری که بیشترین میزان ثبت در شهرهای مختلف را به خود اختصاص داده اند ، شرکتهای بازرگانی یعنی شرکت با مسئولیت محدود با تداول بیشتر و سپس شرکت سهامی خاص است که ثبت شرکت ایلیا هر دو نوع این شرکت را در سراسر ایران به ثبت می رساند. دلایل محبوبیت این شرکتها را در نوع این شرکتها و شرایط ثبتی آنها می توان جستجو کرد ، به همین دلیل در اینجا در خصوص شرایط و نحوه تاسیس این شرکتها صحبت می کنیم .

رایج ترین و متداول ترین شرکت های ثبتی کدامند ؟

شرکت با مسئولیت محدود

گفتیم که یکی از رایج ترین و متداول ترین شرکت های تجاری شرکت با مسئولیت محدود است که در اینجا مختصرا" معرفی می شود :

شرکت با مسئولیت محدود برای کليه امور بازرگاني ، مهندسي ، صنعتي ، فناوري اطلاعات و ديگر اصناف قابل ثبت است . شرکت هاي با مسئوليت محدود براي موضوعاتي نظير آرايشي ، بهداشتي ، آشاميدني ، مواد غذايي ، خريد ، فروش ، صادرات ، واردات ، تولید ، بسته بندی و توزیع ، حق العملکاری و به طور کلي کليه موضوعاتي که نياز به شرکت در مناقصات و مزايدات دولتي و خصوصي ندارند بسيار مناسبند.
این شرکتی بین دو یا بیش از دونفر شکل گرفته و سرمایه در آن به صورت نقدی می باشد و هریک از شرکا به میزان آورده شان در شرکت مسئولیت دارند و علت نامگذاری شرکت با مسئولیت محدود هم همین مسئولیت محدود شرکا در قبال اشخاص ثالث است. اعضای شرکت مسئولیت محدود شریک و سرمایه آنها سهم الشرکه خوانده می شود. ثبت شرکت با مسئولیت محدود هم مانند سایر شرکتها تابع قوانین ثبت شرکتها می باشد. دست کم دو نفر عضو که سن قانونی (18سال تمام)را داشته باشند جهت ثبت این شرکت لازم است و این اعضا می توانند به طور نامحدود در شرکت فعالیت کنند میزان سرمایه ای که برای تشکیل شرکت با مسئولیت محدود لازم است دست کم صد هزار تومان میباشد.دارا بودن آدرس وکد پستی که حقیقی باشد نیز جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود لازم است . به طور کلی شرکت با مسئولیت محدود به دلیل نحوه ثبت و مدیریت و اداره ساده و نیز مسئولیت محدود شرکا بسیار محبوب است و بیشترین مقدار ثبت در کشور را به خود اختصاص داده است.

شرکت سهامی خاص

شرکتهای سهامی خاص به دلیل واریز بخشی از سرمایه دارای اعتبار خاصی می باشند و به همین دلیل برای شرکت در مناقصات و مزایدات و نیز نمایشگاههای تخصصی و یا اخذ تسهیلات و انجام امور پیمانکاری مناسب هستند. شرکت های سهامی خاص به طور کلی محدودیتی برای فعالیت ندارند و قانونگذار شرکت سهامی را هر چند ، فعالیت آن تجاری نباشد شرکت بازرگانی و تجاری محسوب می نماید. این نوع از شرکت ، جهت اخذ نمایندگی ها و یا شرکت در مناقصات و مزایده های دولتی و نمایشگاه ها و همچنین اخذ تسهیلات بانکی از اعتبار نسبتاَ خوبی برخوردار است. از آن جایی که صاحبان شرکت سهامی خاص می توانند تا 10 برابر سرمایه ثبت شده خود از سیستم بانکی وام بگیرند ، بنابراین در هنگام اخذ تسهیلات معمولاَ می بایست افزایش سرمایه داشته باشند. شرکت سهامی خاص در عین اینکه مانند شرکت با مسئولیت محدود مسئولیت شرکا در آن محدود به آورده شان در شرکت است و در حقیقت سهامداران خارج از حد سرمایه شان در شرکت در قبال اشخاص ثالث مسئولیتی ندارند لیکن به دلیل واریز 35 % از سرمایه اولیه به هنگام ثبت معتبرتر از شرکتهای مسئولیت محدود برای انجام پروزه های بزرک و شرکت در مناقصات یا اخذ گرید هستند . شرکت سهامی خاص با 5 نفر عضو به ثبت می رسد که سه نفر شریک و سهامدار هستند و دونفر بازرس محسوب میشوند که نباید فامیلی درجه 1 با سهامداران داشته باشند. هیات مدیره شرکت سهامی خاص ( سهامداران ) دوسال یکبار باید در سمت خود تمدید شوند و بازرسان هر یک سال یکبار نیاز به تمدید سمت دارند و همین موضوع کمی تشریفات اداری شرکت سهامی خاص را پیچیده کرده از محبوبیتش نسبت به شرکت با مسئولیت محدود می کاهد. با این همه هنوز جهت ثبت شرکتهای عمرانی ، پیمانکاری و شرکتهایی که برای انجام پروژه های بزرگ تاسیس می شوند، ثبت شرکت سهامی خاص پرطرفدارترین شرکت می باشد.

رایج ترین و متداول ترین شرکت های تجاری کدامند ؟

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت مهر شرکت

ثبت مهر شرکت در کرج توسط ثبت ایلیا - مهر هر شرکت به مثابه امضا و اعتبار و آبروی شرکت است و ممکن است با تقلید از آن هویت و اعتبار یک شرکت به خطر بیفتد و نشان آن به نوعی جعل شود که به همین دلیل ثبت شرکت ایلیا به دلیل جلوگیری از این موضوع مهر شرکت شما را به شکل مالکیت معنوی به ثبت می رساند.

ثبت اسم تک سیلابی شرکت

توضیح در خصوص ثبت اسم تک سیلابی -ثبت ایلیا برای صاحبان کسب و کار که علاقه مند به ثبت اسم تک سیلابه شرکت هستند راهکار خوبی را در نظر گرفته است-با ما تماس .

مدت زمان مدیریت اعضای هیئت مدیره در شرکتها

مدت زمان مدیریت اعضای هیئت مدیره در شرکتها ماده 136در صورت انقضاء مدت ماموریت مدیران تا انتخاب مدیران جدید، مدیران سابق کماکان مسئول امور شرکت خواهند بود.

نحوه استعلام شماره ثبت شرکت

توضیح در خصوص نحوه استعلام شماره ثبت شرکت - واحدی که یک شرکت در آن ثبت گردیده مانند محل صدور شخص حقیقی است. در این جا برخی شناسه های مربوطه برای استعلام

ثبت شرکت دانش بنیان فوری و سریع

ثبت شرکت دانش بنیان سریع -بی شک نخستین گام که می تواند یاری رسان خوبی برای پیشبرد اهدافتان جهت ثبت شرکت سریع دانش بنیان باشد موسسه حقوقی بین الملل ایلیاست.

ثبت شرکت خدماتی

جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت های خدماتی با کارشناسان متخصص و مجرب مجتمع ثبتی ایلیا در تماس بوده و از مشاوره های رایگان آنها بهره مند شوید .

ثبت شرکت ارزان و رایگان

توضیح در خصوص ثبت شرکت ارزان - جهت راهنمایی در مورد هزینه و تعرفه ثبت شرکت ارزان و همچنین در برخی موارد رایگان این مقاله را به طور کامل مطالعه نمایید.

استعلام شماره ثبت شرکت

استعلام شماره ثبت شرکت - زمانی که کارهای مربوط به ثبت شرکت تمام شد،از طرف اداره ثبت شرکتها یک شماره به شرکت اختصاص داده میشود.پس از آن شرکت با این شماره ..

ثبت شرکت در اردستان

مجتمع ثبتی ایلیا با دارا بودن دپارتمان تخصصی در زمینه ثبت شرکت آماده ارائه خدمات تخصصی و مشاوره ای به شما متقاضیان محترم در اردستان در این زمینه می باشد.

استعلام ثبت شرکت

استعلام ثبت شرکت - در حال حاضر تنها منبع قابل استناد برای همه اشخاص ، ارگانها ، و سازمانهای دولتی و خصوصی سامانه استعلام اشخاص حقوقی کشور است و تنها شرکتها

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟