لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما

رایج ترین و متداول ترین شرکت های تجاری کدامند ؟


رایج ترین و متداول ترین شرکت های تجاری که بیشترین میزان ثبت در شهرهای مختلف را به خود اختصاص داده اند ، شرکتهای  بازرگانی یعنی شرکت با مسئولیت محدود با تداول بیشتر و سپس  شرکت  سهامی خاص است که ثبت شرکت ایلیا هر دو نوع این شرکت را در سراسر ایران به ثبت می رساند. دلایل محبوبیت این شرکتها را در نوع این شرکتها و شرایط ثبتی آنها می توان جستجو کرد ، به همین دلیل در اینجا در خصوص شرایط و نحوه تاسیس این شرکتها صحبت می کنیم .

رایج ترین و متداول ترین شرکت های ثبتی کدامند ؟

 

شرکت با مسئولیت محدود

گفتیم که یکی از رایج ترین و متداول ترین  شرکت های تجاری شرکت با مسئولیت محدود است که در اینجا مختصرا" معرفی می شود :

شرکت با مسئولیت محدود  برای کليه امور بازرگاني ، مهندسي ، صنعتي ، فناوري اطلاعات و ديگر اصناف قابل ثبت است . شرکت هاي با مسئوليت محدود براي موضوعاتي نظير آرايشي ، بهداشتي ، آشاميدني ، مواد غذايي ، خريد ، فروش ، صادرات ، واردات ، تولید ، بسته بندی و توزیع ، حق العملکاری و به طور کلي کليه موضوعاتي که نياز به شرکت در مناقصات و مزايدات دولتي و خصوصي ندارند بسيار مناسبند. 
این  شرکتی بین دو یا بیش از دونفر شکل گرفته و سرمایه در آن به صورت نقدی می باشد  و هریک از شرکا به میزان آورده شان در شرکت مسئولیت دارند و علت نامگذاری شرکت با مسئولیت محدود هم همین مسئولیت محدود شرکا در قبال اشخاص ثالث است. اعضای شرکت مسئولیت محدود شریک و سرمایه آنها سهم الشرکه خوانده می شود.  ثبت شرکت با مسئولیت محدود هم مانند سایر شرکتها تابع قوانین ثبت شرکتها می باشد. دست کم دو نفر عضو که سن قانونی (18سال تمام)را داشته باشند جهت ثبت این شرکت لازم است و این اعضا می توانند به طور نامحدود در شرکت فعالیت کنند  میزان سرمایه ای که برای تشکیل شرکت با مسئولیت محدود لازم است دست کم صد هزار تومان میباشد.دارا بودن آدرس  وکد پستی که حقیقی باشد نیز جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود لازم است . به طور کلی شرکت با مسئولیت محدود به دلیل نحوه ثبت و مدیریت و اداره ساده و نیز مسئولیت محدود شرکا بسیار محبوب است و بیشترین مقدار ثبت در کشور را به خود اختصاص داده است.

شرکت سهامی خاص

شرکتهای سهامی خاص به دلیل واریز بخشی از سرمایه دارای اعتبار خاصی می باشند و به همین دلیل برای شرکت در مناقصات و مزایدات و نیز نمایشگاههای تخصصی و یا اخذ تسهیلات و انجام امور پیمانکاری مناسب هستند. شرکت های سهامی خاص به طور کلی محدودیتی برای فعالیت ندارند و قانونگذار شرکت سهامی را هر چند ، فعالیت آن تجاری نباشد شرکت بازرگانی و تجاری محسوب می نماید. این نوع از شرکت ، جهت اخذ نمایندگی ها و یا شرکت در مناقصات و مزایده های دولتی و نمایشگاه ها و همچنین اخذ تسهیلات بانکی از اعتبار نسبتاَ خوبی برخوردار است. از آن جایی که صاحبان شرکت سهامی خاص می توانند تا 10 برابر سرمایه ثبت شده خود از سیستم بانکی وام بگیرند ، بنابراین در هنگام اخذ تسهیلات معمولاَ می بایست افزایش سرمایه داشته باشند. شرکت سهامی خاص  در عین اینکه مانند شرکت با مسئولیت محدود  مسئولیت شرکا در آن محدود به آورده شان در شرکت است و در حقیقت سهامداران خارج از حد سرمایه شان در شرکت در قبال اشخاص ثالث مسئولیتی ندارند لیکن به دلیل واریز 35 % از سرمایه اولیه به هنگام ثبت معتبرتر از شرکتهای مسئولیت محدود برای انجام پروزه های بزرک و شرکت در مناقصات یا اخذ گرید هستند . شرکت سهامی خاص با 5 نفر عضو به ثبت می رسد که سه نفر شریک و سهامدار هستند و دونفر بازرس محسوب میشوند که نباید فامیلی درجه 1 با سهامداران داشته باشند.  هیات مدیره شرکت سهامی خاص ( سهامداران ) دوسال یکبار باید در سمت خود تمدید شوند و بازرسان هر یک سال یکبار نیاز به تمدید سمت دارند و همین موضوع کمی تشریفات اداری شرکت سهامی خاص را پیچیده کرده از محبوبیتش نسبت به شرکت با مسئولیت محدود می کاهد. با این همه هنوز جهت ثبت شرکتهای عمرانی ، پیمانکاری و شرکتهایی که برای انجام پروژه های بزرگ تاسیس می شوند، ثبت شرکت سهامی خاص پرطرفدارترین شرکت می باشد. 

رایج ترین و متداول ترین  شرکت های تجاری کدامند ؟

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

سایت روزنامه رسمی شرکت

مشاورین متخصص ثبت شرکت و ثبت برند ایلیا آماده اند تا تمامی اطلاعات لازم را در زمینه سامانه ثبت روزنامه رسمی شرکت به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان بگذارند .

نام و اسم زیبا برای شرکت

نمونه نام و اسم زیبا برای ثبت شرکت، ثبت برند و نام تجاری،انتخاب اسم مفهومی برای شرکت ها -اگر قصد ثبت شرکت و یا برند و علائم تجاری را دارید در انتخاب نام شرکت دقت کنید. انتخاب نامی زیبا جهت نام تجاری شرکت نقطه تمرکز و قوت کلیه فعالیتهای بازاریابی است و مهم ترین و ماندگارترین بخش کار شما می باشد.

اقدامات مهم پس از ثبت شرکت

براساس قانون پس ازثبت شرکت اقدامات مهمی می بایست صورت بگیرد.جهت آشنایی با این اقدامات با مطالعه متن ذیل به تمامی سئوالات خود دست پیدا خواهید کرد(ثبت ایلیا)

اهمیت انتخاب نام شرکت

اهمیت انتخاب نام شرکت - انتخاب اسم شرکت جزء اولین مقدمات ثبت شرکت و در عین حال یکی از مهمترین مراحل تأسیس شرکت است.نمونه اسم زیبای شرکت بازرگانی و عمرانی.

بهترین ثبت شرکت

بهترین ثبت شرکت لزوما" ارزانترین ثبت شرکت نیست . بهترین ثبت شرکت موسسه ثبت شرکتی است که مانند ثبت شرکت ایلیا از قدمت و سابقه کافی برخوردار باشد و با کادری مجرب علاوه بر اینکه همه اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهد ، صفر تا صد کار را نیز در اسرع وقت به انجام رساند.

نام شرکت

انتخاب نام شرکت از مهمترین عوامل در ثبت شرکتها می باشدکه متقاضیان می بایست دقت لازم را در گزینش آن به خرج بدهند.ایلیا پیشرو در ارائه ی خدمات ثبتی شرکتها.

ثبت شرکت به زبان ساده

ثبت شرکت فرایندی است که پیچیدگی چندانی ندارد اما ظرائفی دارد که با عدم اطلاع از آنها ممکن است در روند ثبت شرکت با مشکل برخورد کنید ، در این مقاله ثبت ایلیا ثبت شرکت را به زبان ساده جهت کمک هرچه بیشتر به شما شرح می دهد.

آدرس و تلفن اداره ثبت شرکتهای تهران

شماره تلفن اداره ثبت شرکتها وموسسات غیر تجاری تهران - تهران خیابان میرداماد تقاطع مدرس پ275 تلفن : 02175396 * 19 - 02122268917 - قانون ثبت شرکتها مصوب 1310 می باشد بموجب نظامنامه اجرایی همین قانون دایره ای به نام ثبت شرکتها و علائم تجاری و اختراعات تحت نظر ثبت کل مملکتی شکل گرفت.

ثبت شرکت تضامنی فوری و سریع

ثبت شرکت تضامنی فوری و سریع - ثبت شرکت تضامنی که با نامی معین بین دو یا چند نفر شکل می گیرد.مسئولیت در این نوع شرکتها بصورت تضامنی می باشد.

اقدامات لازم پس از ثبت شرکت

اقدامات لازم پس از ثبت شرکت عبارتند از امور مالیاتی مانند تشکیل پرونده مالیاتی ، کد اقتصادی و اخذ دفاتر پلمپ که انجام همه آنها پس از دو ماه بعد از ثبت شرکت الزامی می باشد ثبت ایلیا کلیه این موارد را برای شما به انجام می رسد.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
02632137
02126655119