لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

پلمپ دفاتر چیست - دفاتر پلمپ چیست


مقاله ای که در ذیل برای شما آورده شده است درباره ی پلمپ دفاتر می باشد ما در این مقاله برای شما مطالبی را درباره ی این که پلمپ دفاتر چیست آورده ایم تا انتهای مقاله همراه ما باشید و چنانچه با هر سوال و موردی روبرو شدید می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دفاتر پلمپ اشاره به دفاتری دارد که محل ورود اطلاعات مربوط به عملکرد مالی شرکت است.

دفاتر پلمپ چیست ؟

پلمپ دفاتر چیست؟

دفاتر پلمپ اشاره به دفاتری دارد که محل ورود اطلاعات مربوط به عملکرد مالی شرکت است . دفاتر پلمپ شرکت در حقیقت حاوی یز لیست هزینه ها و در آمدهای شرکت می باشد که معیار محاسبه مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی یا حقوقی است، یعنی بر اساس قوانین مالیاتی کشور هرشخص موظف است 25% از سود خالص سالانه خود را به عنوان مالیات بپردازد و نحوه محاسبه سود خالص هر شخص یا شرکت از تفریق درآمدها و هزینه های وی حاصل می شود و این هزینه ها و درآمدها در دفاتر پلمپ یافت می شود و توسط ممیز اداره مالیات هر ساله بررسی و بر همین اساس میزان مالیات اشخاص حقوقی یا حقیقی معین می گردد.


چرا اخذ دفاتر پلمپ ضروری است ؟


پس از تاسیس هر فعالیت به بیان دیگر پس از ثبت شرکت باید ظرف دوماه ضمن معرفی آن شرکت به اداره امور مالیاتی یا نزدیکترین حوزه مالیاتی نسبت به اخذ دفاتر پلمپ اقدام شود و در پایان سال مالی پس از درج هزینه ها و در آمدها در ابتدای سال مالی بعدی به اداره دارایی تحویل گردد و این فرایند باید هر ساله برای همه شرکت ها تکرار شود و در صورتی که حتی یک سال اخذ دفاتر پلمپ انجام نشود در آینده با مشکلات و جریمه مالیاتی روبرو می شوید . مثلا" به هنگام انجام تغییرات در شرکت و یا به هنگام اخذ وام شرکتی که نیاز به ارائه مفاصای مالیاتی دارید ، در صورت عدم ارائه دفاتر پلمپ مالیاتی شرکت به شکل سالانه ممکن است حتی با جریمه علی الراس روبرو شوید . جریمه علی الراس هزینه مشخصی ندارد و حسب پرونده در خصوص آن تصمیم گیری می گردد.

حال این سوال مطرح می شود که چنانچه کسی شرکتی را فقط ثبت کرده و هیچ فعالیتی با آن انجام نداده است نیز نیاز به اخذ دفاتر پلمپ دارد ؟

در پاسخ باید بگوییم که کلیه شرکت ها از لحظه ثبت ملزم به دریافت دفاتر پلمپ سالانه هستند لیکن چنانچه فعالیت یا درآمد و هزینه ای در شرکت نداشته اند باید دفاتر را اخذ کرده و به شکل سفید به حوزه مالیاتی مربوط به محل کار خود تحویل دهند.
به طور کل اخذ دفاتر پلمپ مالیاتی یا دفاتر قانونی یکی از اقدامات پس از ثبت شرکت و الزامی می باشد که ثب شرکت ایلیا در کنار سایر اقدامات پس از ثبت شرکت آن را برای شما به انجام می رساند. شایان ذکر است که درج هزینه و درآمد در دفاتر پلمپ تجاری امری تخصصی است و بهتر است از حسابداران در ای زمینه کمک گرفته شود.

نکته : مرجع پلمپ دفاتر مالیاتی اداره ثبت شرکت ها و مرجع دریافت کننده دفاتر پلمپ اداره مالیات یا دارایی می باشد .


در پایان لازم است بدانید که دفاتر پلمپ شامل دفاتر روزنامه و کل است که در دفتر روزنامه لیست هزینه های روزمره وارد شده و در دفاتر کل نیز لیست هزینه و درآمد به شکل فصلی درج می شود . این دفاتر باید بدون خط خوردگی به دارایی ارائه شود. بر حسب میزان فعالیت و عملکرد مالی شرکت شما در یک سال ، این امکان را دارید
که اخذ دفاتر پلمپ 50 برگ ، 100 برگ یا 200 برگ را انجام دهید.

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پلمپ دفاتر 

  1. کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل.
  2. کپی روزنامه رسمی تاسیس ثبت شرکت و یا آخرين صورتجلسه تغييرات شركت در روزنامه رسمی.
  3. مهر شرکت.


پلمپ دفاتر مالیاتی و تجاری چقدر زمان خواهد برد ؟


دفاترپلمپ یک روز بیشتر زمان نمی برد و حدودا یک الی دو ماه طول میکشد که به واسطه ی اداره ی پست به دست موکلین گرامی برسد.


مراحل اخذ پلمپ دفاتر

  1. مشاوره تلفنی با کارشناس موسسه ثبت شرکت ایلیا
  2. انعقاد قرارداد
  3. ارسال مدارک به کارشناسان ثبت شرکت ایلیا
  4. کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل
  5. کپی روزنامه رسمی تاسیس و یا آخرين تغييرات ثبت شركت در روزنامه رسمی
  6. مهر شرکت

مدارک را چگونه تحویل کارشناس دهیم؟


به دوشکل این امکان فراهم است:
ارسال مدارک با پیک.
بصورت حضوری و عقد قرارداد در مجتمع ثبت شرکت و برند ایلیا.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

امور مالیاتی

- اخذ کد اقتصادی-مراحل تخصصی تشکیل پرونده دارایی و اخذ کد اقتصادی توسط مجتمع خدمات ثبتی و اداری ایلیا صورت می پذیرد.

مراحل تشکیل پرونده مالیاتی

بعداز انجام امور ثبت شرکت می بایست مراحل تشکیل پرونده مالیاتی باتوجه به آدرس شرکت ثبت شده در اداره دارایی انجام گردد.هرشرکت اعم از هرنوع شخصیت حقوقی باید بعد از مراحل ثبت شرکت در اداره دارایی تشکیل پرونده مالیاتی دهد. در واقع تشکیل پرونده مالیاتی به این معناست که شخصیت حقوقی (شرکت) به اداره مالیات

مهلت تشکیل پرونده مالیاتی

هر شرکت پس از تاسیس باید برای تشکیل پرونده مالیاتی اقدام نماید. در این مقاله به بررسی شرایط و موارد و مهلت زمان قانونی تشکیل پرونده خواهیم پرداخت.

تعیین حوزه مالیاتی

جهت تعیین حوزه ی مالیاتی خود همین حالا با ما در ارتباط باشید.02632525232

خدمات مالی و حسابداری

از مهمترین بخش هایی که باید در نظر گرفت بخش مالی و حسابداری هر صنف می باشد . برای این منظور خدماتی لحاظ شده است که به عنوان خدمات حسابداری محسوب می شود که در آن امور مالی و حسابرسی انجام می شود .

تشکیل پرونده مالیاتی فوری و سریع

یکی از مهمترین اقدامات پس از ثبت شرکت ها تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کداقتصادی می باشد.جهت کسب اطلاعات تکمیلی در این خصوص با مشاوران ایلیا در ارتباط باشید.

تشکیل پرونده مالیاتی

تشکیل پرونده مالیاتی - طبق قوانین پس از ثبت و راه اندازی شرکت یا موسسه باید جهت تشکیل پرونده مالیاتی در واحد مالیاتی مربوط به محل فعالیت خود ، اقدام نمود.

ویدئو استعلام کد اقتصادی

آموزش ( ویدئو ) استعلام کد اقتصادی طبق قانون کلیه شرکتها پس از تاسیس ملزم به اخذ کد اقتصادی می باشند. نام دیگر کد اقتصادی شماره اقتصادی می باشد که برای اشخاص حقیقی و حقوقی در مرکز استان ها و سهرستان ها توسط اداره دارایی بعد از انجام دادن مراحل مطابق قانون و مقررات صادر می گردد

پلمپ دفاتر در اداره ثبت شرکتها پلمپ دفاتر سال 98

پلمپ دفاتر 1398. پلمپ دفاتر اداره ثبت شرکتها پلمپ دفاتر مدارک و مراحل لازم برای اخذپلمپ دفاتر قانونی شرکتها در سال 1397 و 1398 و سال 1399 مراحل ثبت نام در سامانه .

پرسش و پاسخ اخذ کد اقتصادی

پرسش و پاسخ اخذ کد اقتصادی - مودیان مالیاتی اغلب پس از برخورد با واژه کد اقتصادی سوالات زیادی در ذهنشان ایجاد می شود : اینکه «اصلا" کد اقتصادی چیست ؟و برای

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید