لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

حقوق و تکالیف دارنده حق لیسانس برند و علامت


حقوق و تکالیف دارنده حق لیسانس

حقوق و تکالیف دارنده حق لیسانس برند و علامت

حقوق و تکالیف صاحب لیسانس به شرح زیر است:

1. صاحب لیسانس یا دارنده مجوز بهره برداری از علامت، حق دارد در محدوده قرارداد از مارک یا علامت موضوع قرارداد ، در تولید کالا یا ارائه خدمات، استفاده کند.

2. لیسانس گیرنده حق دارد مدارک و اسناد و علامت موضوع قرارداد را از لیسانس دهنده مطالبه نماید.

3. صاحب حق لیسانس، مکلف است مال الاجاره یا عوض تعیین شده را به ترتیبی که در قرارداد پیش بینی شده است پرداخت کند. ممکن است طبق توافق به عمل آمده، مال الاجاره به صورت نقد قابل پرداخت باشد یا این که مقرر شده باشد به اقساط معین و یا همزمان با بهره برداری و به تناسب بهره برداری از علامت مندرجاً مال الاجاره یا عوض لیسانس پرداخت گردد. تخلف از مفاد قرارداد موجب مسئولیت است و ممکن است ضمانت اجرای با حق فسخ قرارداد، یا انفساخ آن برحسب تراضی به همراه داشته باشد.

4. صاحب حق لیسانس یا دارنده حق بهره برداری، مکلف است در محدوده قرارداد و در قلمرو موارد و موضوعات مشخص شده در توافق به عمل آمده، از علامت در تولید کالا یا ارائه خدمات استفاده کند و از حدود مجوز اعطاء شده تجاوز کند.

5. در لیسانس انحصاری، لیسانس گیرنده مکلف به استعمال آن است تا موجبات سقوط حق مالک علامت فراهم نگردد( ماده 5-714 قانون مالکیت صنعتی)

6. دارنده حق لیسانس، بعد از انقضاء مدت قرارداد حق بهره برداری و تولید کالا یا ارائه خدمات با آرم و مارک موضوع قرارداد، را نخواهد داشت.

7. اگر صاحب حق لیسانس از قلمرو قرارداد تجاوز کند و شرایط توافق شده در قرارداد را رعایت نکند ویا پس از انقضاء مدت قرارداد به استفاده از علامت ادامه دهد و یا اقدام به تولیدات مشابه و یا ارائه خدمات مشابه کند که در قرارداد پیش بینی نشده است و یا خارج از موضوعات لیسانس ، کالایی با آرم و مارک اجاره داده شده تولید کند به عنوان تقلب و جعل مانند سایر متجاوزان قابل تعقیب است و اگر مفاد قرارداد از نظر قلمرو و موضوع، دارای ابهام باشد، با توجه به ذات وطبیعت تولیدات و خدمات یا اوصاف و خصوصیات آن ها، قلمرو قرارداد مشخص خواهد شد.

البته در زمینه قرارداد لیسانس که بیشتر ناظر برانتقال ملی و فراملی تکنولوژی و دانش فنی است ونیاز به بررسی جامع و کاملی دارد در مباحث بعدی مورد بحث قرار خواهد گرفت.

پل ارتباطی مجتمع ایلیا

( به لبخندتان برترینیم )

شماره تماس مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ثبت ایلیا

  • شعبه کرج: 137 32 – 026
  • شعبه تهران :119 55 266 – 021
  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی WWW.ELIYA.IR
  • پست الکترونیکی به نشانی [email protected] ELIYA.IR

خدمات قابل ارائه مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا در کلیه واحد های ثبتی اداره ثبت شرکتها در چهار چوب قانون تجارت ایران شامل ( ثبت شرکت، تنظیم و ثبت صورتجلسات تغییرات شرکتها ) خدمات نام تجاری و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند و ثبت علامت تجاری ، ثبت ظزح صنعتی و اختراع و ثبت برند بین المللی ( مادرید ) )همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور و انجام کلیه امور مالیاتی و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها درسراسر ایران.

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

خصیصه نسبی مارک ها و علائم

خصیصه نسبی مارک ها و علائم - یکی از خصایص اصلی حق مالکیت هر مارک و علامت تجاری وصف نسبی بودن آن است به این معنا که حقوق ناشی از مالکیت مارک محدود به موضوع یا موضوعاتی است که علامت یا مارک انتخابی آن ها را پوشش می دهد و در اظهارنامه تقدیمی به اداره ثبت علائم تجاری یا صنعتی ویا خدماتی، اظهار

مدارک و ضمائم اظهارنامه بین المللی علامت تجاری

مدارک و ضمائم اظهارنامه بین المللی علامت تجاری - به اظهارنامه باید مدارک زیر ضمیمه شده باشد:1. مدارک ثبت هویت متقاضی2. اظهارنامه یا گواهی نامه ثبت علامت در ایران3. وکالت نامه،چنانچه تقاضا توسط وکیل به عمل آمده باشد.4. رسید مربوط به پرداخت هزینه بررسی اولیه(ماده 153آئین نامه)

اقتصاد زبان علامت تجاری

اقتصاد زبان علامت تجاری - منفعت دیگر علامت تجاری از انگیزه ای ناشی می شود که در سرمایه گذاری برای اختراع کلمات جدید ،نماد جدید یا ویژگی مربوط به طرح که به عنوان علامت استفاده می شود مانند شکل ورنگ بطری و...وجود دارد. در اینجا تحلیل خود را صرفاً به اختراع کلمات محدود می کنیم.

ضرورت ثبت علامت تجاری

علامت تجاری یک از رموز موفقیت کاری شماست . چون شما را در ذهن مخاطب برجسته می کند و همین امر ضرورت ثبت علامت تجاری را نشان می دهد. ثبت شرکت ایلیا در خصوص ث

استعلام علامت تجاری و برند پیش از ثبت

استعلام علامت تجاری و برند پیش از ثبت - اگر شخصی بخواهد برندی را در یکی از طبقات کاری ثبت نماید با استعلام از اینکه برند مورد نظر قابل ثبت بوده یا نه مطلع

اعتراض به اظهارنامه ثبت علامت تجاری

اعتراض به اظهارنامه ثبت برند، علائم و علامت تجاری - طبق ماده 37 ق.ث.ا.ط.ع و ماده 124 آئین نامه اجرایی قانون مزبور، هر ذینفع می تواند ظرف مهلت 30 روز از تاریخ انتشار آگهی، اعتراض خود را مبنی برعدم رعایت مفاد بند(الف) ماده(30) و ماده(32قانون) در دو نسخه تنظیم و به مرجع ثبت تسلیم کند.

راهنمای گام به گام ثبت برند ( علامت تجاری )

برند ( علامت تجاری ) نام یا نمادی است که با هدف فروش کالاها یا ارائه خدمات مورد استفاده قرار می‌گیرد. ثبت برند ( Brand )

بازار کالاهای حاوی علائم تجاری

بازار کالاهای حاوی علائم تجاری - منفعت علامت تجاری به عنوان کاهش دهنده هزینه جستجو،مستلزم این است که تولید کننده ثبات در کیفیت را حفظ کرده باشد. در نتیجه علامت تجاری علاوه برصرفه جویی در هزینه جستجو، مشوق حفظ کیفیت از طرف تولید کننده نیز می باشد.

علائم و نشانه های جغرافیایی

علائم و نشانه های جغرافیایی - در این گفتار از کلیات، تعاریف، خصوصیات، فوائد و حمایت از نشانه های جغرافیایی به شرح آتی بحث خواهد شد: کلیات علائم و نشانه های جغرافیای علائم و نشانه های جغرافیایی یکی از انواع مالکیت صنعتی است که از دیرباز در کشورهای پیشرفته صنعتی و حتی کشورهای در حال توسعه،

تعرفه و هزینه ثبت برند و علامت تجاری

تعرفه و هزینه ثبت برند و علامت تجاری بر حسب حقیقی یا حقوقی بودن متقاضی ثبت علائم تجاری متفاوت می باشد.هزینه دولتی ثبت برند به قسمتی مربوط می شود که به...

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پرسش و پاسخ های شما
توکلیان
سلام من توکلیانمی باشم هستم و از اصفهان مزاحمتون میشم . درخواست من در مورد موضوع این مقاله سایتتون همین صفحه که در مورد حقوق و تکالیف دارنده حق لیسانس برند و علامت هست من رو راهنمایی کنید.
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
درود بر شما موکل گرامی سرکار خانم توکلیان با توجه به اینکه موضوع مطرح شده از جانب شما به صورت کلی می باشد ممنون میشم در خواست دقیقی را که در مورد مقاله (حقوق و تکالیف دارنده حق لیسانس برند و علامت) دارد مجددا اعلام نمایید، باتشکر از شما.
پاسخ
کاکاوند
سلام من کاکاوند ام نیاز به راهنمایی در مورد حقوق و تکالیف دارنده حق لیسانس برند و علامت دارم.
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
درود بر شما جناب اقای کاکاوند جهت اطلاع در خصوص موضوع ( حقوق و تکالیف دارنده حق لیسانس برند و علامت ) و همچنین موارد حقوقی ثبت برند، علائم ، نشان و نام تجاری با کارشناس حقوقی و ثبتی مجتمع ایلیا با شماره 32137 تماس حاصل نمایید.
پاسخ
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟