لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

حقوق ناشی از مالکیت علامت یا مارک در نظام فرانسه


اوصاف حقوق ناشی از مالکیت علامت یا مارک در نظام حقوقی فرانسه

حقوق ناشی از مالکیت علامت یا مارک در نظام فرانسه

ثبت مارک یا علامت تجاری، صنعتی و خدماتی، برای صاحب آن حق مالکیت نسبت به علامت های تولیدی و خدماتی که موضوع مارک هستند و در اظهارنامه ثبت مشخص گردیده و به ثبت رسیده اند، ایجاد می کند. طبق مفاد ماده 1-713 قانون مالکیت فکری وصنعتی، مالکیت مارک یا علامت ثبت شده دارای اوصاف زیر است:

1. سلطه و حق مالکیت برمارک ثبت شده مالکیتی است مطلق و مالک می تواند هر گونه بهره قانونی از آن ببرد.

2. حق مالکیت برمارک ناظر برتمام محصولات صنعتی، کشاورزی و انواع خدمات نام برده شده در اظهارنامه ثبت مارک و علامت صنعتی و تجاری است اعم از این که از مارک ثبت شده استفاده عملی شده باشد یا نشده باشد. البته مالک یا مارک مربوط به محصولات مشخص شده در اظهارنامه، حق ندارد از علامت ثبت شده، در موارد دیگری که مشابهت با موضوع علامت دارد ، استفاده کند. به طور مثال اگر مارک های ثبت شده در زمینه تولیدات دارویی ، در مورد تولیدات و محصولات زیبایی یا رژیمی ویا بهداشتی بکار برده شود، باید اقدام مزبور جعل و تزویر و تقلب مسحوب گردد و در مورد تشابه ارائه خدمات نیز، وضع به همین ترتیب خواهد بود. معیار تفکیک خدمات مشابه از یکدیگر ، ارزیابی آن ها از دیدگاه مشتریان صاحبان مارک ها و علائم خدماتی است .البته باید همگی و تمامی موارد ذکر شده در اظهارنامه ثبت علامت یا مارک خدماتی، به طور مستقل و بدون ارتباط دادن به ارائه خدمات دیگر از طرف صاحبان مارک ها و علائم خدماتی،در نظر گرفته شود و همچنین است در مورد موضوع مارک هایی که بعداً ثبت شده است.

بنابراین صاحب مارک خدماتی هم مانند صاحب مارک تولیدی، حق ندارد خدمات مشابه مذکور در اظهارنامه ثبت شده را ارائه نماید.

به عبارت دیگر محصولات یا خدمات مشابه، به آن دسته از تولیدات یا ارائه خدمات اطلاق می شود که موجبات اغفال و گمراهی اذهان عمومی را فراهم سازند و باعث فریب مشتریان و مصرف کنندگان کالا و خدمات گردند.

3. حقوق ناشی از مالکیت مارک یا علامت محدود به ناحیه خاصی از کشور نیست بلکه در تمامی قلمرو سیاسی کشور فرانسه اعتبار دارد و این اعتبار تحت شرایطی به سایر کشورهای منطقه یا جهان ممکن است گسترش پیدا کند.

4. حق مالکیت ناشی ازمارک ها و علائم، مورد حمایت و پشتیبانی قانون قرار دارد و صاحب مارک حق دارد علیه تمام اشخاص که به حق وی لطمه وارد کرده اند اقامه دعوی کند و تفاوتی ندارد که لطمه وارده توام با سوء نیت باشد یا نباشد.

5. حق مالکیت مارک و علامت حقی است انحصاری، لذا هیچ شخصی بدون اجازه مالک علامت حق استفاده از آن را نخواهد داشت. بنابراین تولید محصول مشابه ویا ارائه خدمات مشابه با مارک دیگری یا الصاق مارک ثبت شده متعلق به شخصی برروی محصولات صنعتی، کشاورزی مشابه ولو با افزودن کلماتی به مارک ثبت شده و همچنین حذف یا تغییردادن مارکی که قانوناً برروی کالایی الصاق شده باشد، ممنوع است مگر این که صاحب مارک اجازه داده باشد و چنین اقداماتی بدون مجوز صاحب مارک یا علامت، جعل و تزویر محسوب و عامل آن قابل تعقیب است( مواد 2-713 و 3-713 قانون مالکیت صنعتی)

رسیدگی و ارزیابی و تشخیص اقدامات جعلی و عملیات مزورانه در صلاحیت مراجع قضایی است و جنبه ماهوی دارد نه شکلی. طرف مقابل در برابر ادعای جعل و تزویر به عنوان توجیه عمل خود نمی تواند به مارک ها یا علائمی استناد کند که مالک آن ها نیست و یا حق دیگری نسبت به آن ها ندارد و ادعای حسن نیت در این زمینه پذیرفته نیست. برای تشخیص تقلب و تزویر در تولید محصول یا تقلید از علائم یا مارک ها، در محصول مشابه،باید مورد بررسی دقیق و لازم در زمینه علائم معرفی کالاها یا تولیدات قرار گیرد نه از طریق مقایسه کردن دو کالای مشابه هم از جهت کیفیت آن دو کالا .به تعبیر دیگر در زمینه جعل و تزویر در تولید کالا، باید به علائم استفاده شده برای معرفی کالا، توجه شود تا مشخص گردد از یک علامت ثبت شده متعلق به شخصی در معرفی کالای مشابه دیگر استفاده شده است یا خیر؟ و نباید کیفیت دو کالا مورد مقایسه قرار گیرد. با این ترتیب، جعل و تزویر در تولید کالای مشابه کالایی که با آرم و مارک حمایت شده تولید می شود، یا به اوصاف و خصوصیات آرم یا علامت ثبت شده ای که از حمایت قانونی برخوردار است، باید به آرم یا مارکی که در معرض کالای مشابه به کار رفته است، توجه شود تا موضوع جعل و تزویر روشن گردد.

6. مارک یا علامت مشهوری که به ثبت نرسیده است ولی در اثر استعمال متوالی در اذهان عمومی معروفیت پیدا کرده باشد، استعمال چنین علامت مشهوری برای کالاها یا خدمات، به وسیله اشخاص دیگر موجب مسئولیت مدنی است و اگر استفاده از این علامت مشهور به مالک آن ضرر و لطمه ای وارد کرده باشد ویا اگر استفاده از علامت مزبور ناموجه و ناروا باشد.( ماده 5-713 قانون مالکیت صنعتی) مقررات و شرایط ماده مذکور در مورد مارک و علامت مشهور پیش بینی شده در ماده 6مکرر کنوانسیون پاریس برای حمایت مالکیت صنعتی نیز قابل اعمال است که شرح آن گذشت.

پل ارتباطی مجتمع ایلیا

( به لبخندتان برترینیم )

شماره تماس مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ثبت ایلیا

  • شعبه کرج: 137 32 – 026
  • شعبه تهران :119 55 266 – 021
  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی WWW.ELIYA.IR
  • پست الکترونیکی به نشانی INFO@ ELIYA.IR

خدمات قابل ارائه مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا در کلیه واحد های ثبتی اداره ثبت شرکتها در چهار چوب قانون تجارت ایران شامل ( ثبت شرکت، تنظیم و ثبت صورتجلسات تغییرات شرکتها ) خدمات نام تجاری و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند و ثبت علامت تجاری ، ثبت ظزح صنعتی و اختراع و ثبت برند بین المللی ( مادرید ) )همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور و انجام کلیه امور مالیاتی و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها درسراسر ایران.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

حقوق ناشی از مالکیت علامت یا مارک در نظام فرانسه

اوصاف حقوق ناشی از مالکیت علامت یا مارک در نظام حقوقی فرانسه - ثبت مارک یا علامت تجاری، صنعتی و خدماتی، برای صاحب آن حق مالکیت نسبت به علامت های تولیدی و خدماتی که موضوع مارک هستند و در اظهارنامه ثبت مشخص گردیده و به ثبت رسیده اند، ایجاد می کند.

تعریف ایران از کنوانسیون پاریس در ارتباط نشانۀ جغرافیایی

در بند ج ماده یک قانون حمایت از نشانه های جغرافیایی ایران، راجع به کنوانسیون پاریس چنین آمده است: «کنوانسیون پاریس، یعنی مصوبۀ مورخ 1261 هجری شمسی (1883 میلادی) اتحادیه عمومی بین المللی معروف به پاریس برای حمایت از مالکیت صنعتی و تغییرات بعدی آن که به تصویب جمهوری اسلامی ایران رسیده است.»

ثبت برند تولید آب معدنی فوری ✔️

کارشناسان و وکلای مجرب مجتمع ثبت شرکت و برند ایلیا اماده خدمت رسانی به شما سروران گرامی جهت مشاوره کاملا رایگان و ثبت برند تولید آب معدنی در کمترین زمان می باشند

کنوانسیون مالکیت صنعتی اتحادیۀ پاریس 1883

کنوانسیون اتحادیه پاریس و اصلاحات بعدی آن که اصول کلی بین المللی برای حمایت مالکیت صنعتی را پایه گذاری کرده است، علاوه بر این که طبق بررسی های به عمل آمده تا سال 2003 میلادی 164 کشور جهان را دور هم جمع کرده و در واقع اتحادیۀ بزرگی را به وجود آورده است. این اتحادیه دو اصل اساسی و مهم را در جهت حمایت

تغییر در مالکیت ثبت برند و علامت تجاری

تغییر در مالکیت ثبت برند و علامت تجاری یا علامت فردی و جمعی یا حق مالکیت ناشی از تسلیم اظهارنامه مربوط، اصولاً امکان پذیر است و به درخواست کتبی هر ذینفع، از ادارۀ مالکیت صنعتی انجام خواهد شد و به ثبت خواهد رسید. در این صورت به استثنای تغییر در مالکیت اظهارنامه، طبق مادۀ 48 توسط اداره ثبت مالک

ثبت برند تولید صابون

اگر به دنبال راهکاری مناسب و سریع برای مشاوره رایگان و در نهایت ثبت برند تولید صابون خود هستید همین حالا با کارشناسان ثبت برند ایلیا در ارتباط باشید .

ثبت برند تولید عرقیات گیاهی

کارگروه ارشد مجتمع ثبت برند ایلیا با وکلایی مجرب در خدمت رسانی به شما سروران گرامی جهت ثبت برند تولید عرقیات گیاهی شما سروران اماده ارائه خدمات می باشند .

مفاد حقوق نشانه های جغرافیایی در کنوانسیون پاریس

مواد مربوط به حقوق نشانه های جغرافیایی در کنوانسیون پاریس - در کنوانسیون پاریس مورخ 20مارس 1883 و اصلاحات سال های 1900و1911 و1925و1934و1958و1967و1979 راجع به حمایت از حقوق ناشی از علائم مبدا تولید یا نشانه های جغرافیایی محصولات، ضوابطی به شرح زیر مورد توافق کشورها قرار گرفته است:

انتقال مالکیت اسم تجاری در کشورهای دیگر

انتقال مالکیت اسم تجاری در کشورهای دیگر - در اینجا به مقررات انتقال مالکیت اسم تجاری برخی از کشورهایی که حقوق آنها مورد مطالعه تطبیقی ماست اشاره می کنیم لطفا مطالعه نمایید

موافقت نامه مادرید راجع به ثبت بین المللی علائم و برند

موافقت نامه مادرید راجع به ثبت بین المللی علائم و برند - موافقت نامه مادرید مورخ 4آوریل 1891 و اصلاحات و تجدید نظرهای بعدی مجموعا دارای 26 ماده و راجع است به ثبت بین المللی علائم که بارها به منظور رفع نواقصی در آن بازنگری شده است.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید