لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما

ثبت شرکت نسبی


ثبت شرکت نسبی

تعریف شرکت نسبی

شرکت نسبی یکی دیگر از انواع شرکتهای تجاریست که در آن شرکا نقش ضامن دارند. البته طبق قانون تعریفی که از شرکت نسبی شده است این طور است که شرکتی است که برای انجام امور تجاری تحت عنوان ویژه بین دو یا چند نفر شکل می گیرد و هریک از شرکا به نسبت سهمش مسئولیت دارد. همانطور که گفتیم شرکت نسبی و تضامنی شباهتهایی به هم دارند ، تنها  تفاوت اینست که در شرکت تضامنی هریک از شرکا ضمانت می کند پرداخت کل  دیون شرکت را اما در شرکت نسبی هر یک از شرکا به نسبت سرمایه اش  در شرکت ضمانت و تعهد پرداخت دیون شرکت را برعهده می گیرد.

. به عنوان مثال  شرکتی که متشکل از  چهار نفر است  که نفر اول صاحب نیمی از سرمایه  و دومی مالک  4/1  آن و دو نفر باقی مانده به طور مساوی  ربع دیگر را  دارا هستند ، اگر قروض شرکت بیش از سرمایه آن باشد پس از استهلاک سرمایه ، شریک اول  مسئولیت تصفیه نصف قروض و دومی یک ربع آن و دو نفر دیگر هر یک ، یک هشتم آن را برعهده دارند.

در بعضی ازکشورهای  اروپائی مانند فرانسه شرکت نسبی تشکیل نمی شود چرا که  با شرکت های حقوقی ، که در قانون مدنی آنها  تعریف شده شباهت مطلق  دارد. اگر عنوان تجارتی  شرکت نسبی  را حذف کنیم .  کاملا"  مشابه  شرکت های حقوقی یا مدنی خواهد بود. بنابراین می توان گفت شرکت هائی که برای  انجام اموری غیر از تجارت تشکیل می شوند ، از جمله  آبیاری یا امور کشاورزی  و غیره عموماً شرکت نسبی هستند  بدون این که دارای شخصیت حقوقی باشند.

ثبت شرکت نسبی

جهت ثبت شرکت نسبی مانند سایر شرکتها باید مراحلی مشابه طی شود که  در اینجا به آنها می پردازیم :

1- در ابتدا به سايت اداره ثبت شرکتها مراجعه کرده و با انتخاب گزينه ثبت تاسيس به تکميل اطلاعات خواسته شده مي پردازيد در اينجا اطلاعات مورد نياز شامل مشخصات متقاضي و  
کسي است که به نمايندگي از شرکت امور ثبتي آن را به انجام مي رساند و با زدن دکمه گام بعد به مرحله بعد مي رويد در اين مرحله نيز ساير اعضا مشخصاتشان وارد ميشود سپس با
زدن گام بعدي اقامتگاه يا آدرس شرکت را به صورت دقيق همراه با کد پستي وارد مي کنيد و در مرحله بعد  موضوع فعاليت شرکت نسبي را وارد مي کنيد و در مرحله بعد هم اسامي از شما درخواست ميشودکه در اين مرحله بايد 5 اسم شامل حداقل سه کلمه که کلمات خاص هستند نه اسم عام و ريشه فارسي دارند را وارد مي کنيد و با زدن گام بعدي سرمايه شرکت و سهم الشرکه اشخاص را وارد مي کنيد . در انتها نيز روزنامه کثيرالانتشار براي آگهي هاي شرکت و در صورت داشتن شعب شعب شرکت انتخاب مي شود در پايان نيز مدارک مورد نياز براي ثبت شرکت نسبي را انتخاب کرده تيک ميزنيد و با زدن گزينه پذيرش نهايي شماره پيگيري درخواست ثبتتان را دريافت مي کنيد. پس از اين مرحله ديگر نمي توانيد هيچ نوع تغييري در اطلاعات وارد شده ايجاد کنيد .
2- در اين مرحله که ثبت سامانه به اتمام رسيده است بايد منتظر بررسي کارشناسي بمانيد ، تا تعيين اسم شرکت انجام شود. در هر حوزه ثبتي مدت زمان تعيين اسم متففاوت مي باشد . لازم است با شماره پيگيري درخواست خود به  سايت اداره ثبت شرکتها مراجعه کرده و  منتظر ابلاغ تاييد نام باشيد که البته اين ابلاغ از طريق پيامک نيز به فرد متقاضي اعلام مي شود. گاها " ممکن است در ورود اطلاعاتي که در مرحله 1 توضيح داه شد اشکالي رخ دهد در اين صورت به جاي ابلاغ تعيين نام با اخطار رفع نقص درسايت و پيامک روبرو مي شويد . چنانچه اطلاعات درست باشد کارشناس اداره ثبت پس از بررسي اسامي يکي از اسامي را اعلام ميکند که به عنوان اسم شرکت انتخاب ميشود . 
3- در اين مرحله بايد ابلاغيه تاييد نام به همراه ساير مدارک از سامانه پرينت گرفته شود .  البته قبل از پرينت مدارک بايد اسم تاييدشده را وارد مدارک کرده و سپس از هريک دونسخه پرينت بگيريد و به همراه مدارک شناسايي به اداره ثبت شرکتها ارسال نماييد و با ورود بارکد پستي در سايت  مجددا" منتظر  تاييد مدارک  از طريق سايت و پيامک باشيد  البته در اين مرحله نيز ممکن است با ابلاغ رفع نقص مواجه شويد يعني ممکن است در مدارک شما کم و کسري باشد در اين صورت بايد مدارک را تکميل کرده مجدد ارسال نماييد و بارکد پستي مرسوله را نيز دوباره وارد کنيد در نهايت چنانچه مدارک تاييد شود . فرد متقاضي به نمايندگي از شرکت به اداره ثبت شرکتها رجوع کرده با امضا دفاتر ثبت مدارک شرکت را که ممهور به مهر اداره ثبت است دريافت نمايد.

 

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

نمونه موضوع فعالیت شرکت

نمونه موضوع فعالیت انواع شرکتهای سهامی خاص و بامسئولیت محدود - موضوعات شرکت هایی که نیاز به اخذ مجوز فعالیت دارند یا ندارند با نمونه موضوع فعالیت شرکت ها

ثبت شرکت پیمانکاری

جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت های پیمانکاری با کارشناسان متخصص و مجرب مجتمع ثبتی ایلیا در تماس بوده و از مشاوره های رایگان آنها بهره مند شوید .

ثبت اسم تک سیلابی شرکت

توضیح در خصوص ثبت اسم تک سیلابی -ثبت ایلیا برای صاحبان کسب و کار که علاقه مند به ثبت اسم تک سیلابه شرکت هستند راهکار خوبی را در نظر گرفته است-با ما تماس .

مراحل تشکیل و تاسیس ثبت شرکت

مراحل ثبت شرکت رو بلدی - مراحل تشکیل و تاسیس ثبت شرکت - تمامی مراحل مدارک، زمان و هزینه ثبت شرکتها در این مقاله ازابتدا تا انتها به طور کامل مطالعه نمایید.

اهمیت انتخاب نام شرکت

اهمیت انتخاب نام شرکت - انتخاب اسم شرکت جزء اولین مقدمات ثبت شرکت و در عین حال یکی از مهمترین مراحل تأسیس شرکت است.نمونه اسم زیبای شرکت بازرگانی و عمرانی.

پلمپ دفاتر مالیاتی از اداره ثبت شرکتها

پلمپ دفاتر مالیاتی شرکت - اداره ثبت شرکتها پلمپ دفاتر - مدارک و مراحل لازم برای اخذپلمپ دفاتر قانونی شرکتها در سال 1396 و ۱۳۹۷ و مراحل ثبت نام در سامانه .

ثبت شرکت دانش بنیان

ثبت شرکت دانش بنیان - شرکتهاي دانش بنیان بصورت عادي در اداره کل ثبت شرکتها بايد ثبت شوند و در هنگام ثبت،هیچ تفاوتی بین شرکتها عادی و دانش بنیان وجود ندارد.

ثبت شرکتها

ثبت شرکتها - ثبت شرکت ها - ثبت شرکت -پیش از اقدام به ثبت یک شرکت بهتراست دانش و آگاهی خود را نسبت به مقوله مراحل ثبت شرکت افزایش دهید تا بتوانید با توجه

وکیل ثبت شرکت

وکیل ثبت شرکت - به شما پیشنهاد می گردد وکیل ثبت شرکت متخصص و مجرب را برای انجام امور ثبتی خود انتخاب نمایید تا از عواقب بعدی و اجبار به تنظیم صورتجلسه های

مدت زمان مدیریت اعضای هیئت مدیره در شرکتها

مدت زمان مدیریت اعضای هیئت مدیره در شرکتها ماده 136در صورت انقضاء مدت ماموریت مدیران تا انتخاب مدیران جدید، مدیران سابق کماکان مسئول امور شرکت خواهند بود.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
02632137
02126655119