لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما

ثبت شرکت نسبی


شرکت نسبی، مانند شرکت تضامنی، جزو شرکت های شخصی محسوب می شود و مقررات شرکت تضامنی (جز در نسبت مسئولیت پرداخت طلب طلبکاران شرکت) شامل شرکت های نسبی میشود.

 تعریف شرکت نسبی

طبق ماده ۱۸۳ قانون تجارت: شرکت نسبی، شرکتی است که برای امور تجاری در تحت اسم مخصوصی بین دو یا چند نفر تشکیل و مسئولیت هر یک از شرکاء به نسبت سرمایه ای که در شرکت گذاشته شده است، می باشد و مانند شرکت تضامنی نامحدود نمی باشد.

به عنوان مثال، اگر در یک شرکت نسبی با سرمایه ۶ میلیون ریال، مرکب از ۳ شریک باشد، شریک اول ۱ میلیون ریال، شریک دوم ۲ میلیون ریال و سومی ۳ میلیون ریال در شرکت سرمایه گذاری کرده باشند و در صورتی که شرکت معادل ۱۲ میلیون ریال (دو برابر سرمایه بدهکار شود، در این صورت نسبت مشارکت شرکاء در پرداخت بدهی به ترتیب کو شروع می باشد. در واقع هر شریک فقط مسئول پرداخت بدهی شرکت به نسبت سرمایه خود در شرکت می باشد.

مشخصات اختصاصی شرکت های نسبی

 الف - نام شرکت: در نام شرکت نسبی، عبارت «شرکت نسبی» باید ذکر می شود و لااقل نام یکی از شرکاء نیز ذکر شود و از بقیه شرکاء با عبارتی مانند «و شرکاء» و یا برادران» یاد می گردد.
ب- مسئولیت شريک جديد: در صورتی که شریک جدیدی وارد شرکت شود باز هم به نسبت سرمایه خود مسئول پرداخت قروضی خواهد بود که شرکت، قبل از ورود أو داشته است.

نکته: بقیه مقررات شرکت نسبی از قبیل: تشکیل شرکت، پرداخت سرمایه های نقدی و غیرنقدی، مدیریت، شخصیت شرکاء، ورشکستگی طلبکاران شرکت و شركاء، فسخ و انحلال، تابع مقررات شرکت تضامنی است (به مواد ۱۸۹-۱۸۳ قانون تجارت مراجعه شود). اگر عنوان تجاری شرکت نسبی را برداریم عین شرکت حقوقی یا مدنی خواهد بود. از قبیل آبیاری و یا امور زارعی و ... بدون اینکه دارای شخصیت حقوقی باشد.

ثبت شرکت نسبی

شرکت نسبی یکی دیگر از انواع شرکتهای تجاریست که در آن شرکا نقش ضامن دارند. البته طبق قانون تعریفی که از شرکت نسبی شده است این طور است که شرکتی است که برای انجام امور تجاری تحت عنوان ویژه بین دو یا چند نفر شکل می گیرد و هریک از شرکا به نسبت سهمش مسئولیت دارد. همانطور که گفتیم شرکت نسبی و تضامنی شباهتهایی به هم دارند ، تنها تفاوت اینست که در شرکت تضامنی هریک از شرکا ضمانت می کند پرداخت کل دیون شرکت را اما در شرکت نسبی هر یک از شرکا به نسبت سرمایه اش در شرکت ضمانت و تعهد پرداخت دیون شرکت را برعهده می گیرد.

در بعضی ازکشورهای اروپائی مانند فرانسه شرکت نسبی تشکیل نمی شود چرا که با شرکت های حقوقی ، که در قانون مدنی آنها تعریف شده شباهت مطلق دارد. اگر عنوان تجارتی شرکت نسبی را حذف کنیم . کاملا" مشابه شرکت های حقوقی یا مدنی خواهد بود. بنابراین می توان گفت شرکت هائی که برای انجام اموری غیر از تجارت تشکیل می شوند ، از جمله آبیاری یا امور کشاورزی و غیره عموماً شرکت نسبی هستند بدون این که دارای شخصیت حقوقی باشند.

ثبت شرکت نسبی

جهت ثبت شرکت نسبی مانند سایر شرکتها باید مراحلی مشابه طی شود که در اینجا به آنها می پردازیم :
1-در ابتدا به سايت اداره ثبت شرکتها مراجعه کرده و با انتخاب گزينه ثبت تاسيس به تکميل اطلاعات خواسته شده مي پردازيد در اينجا اطلاعات مورد نياز شامل مشخصات متقاضي و
کسي است که به نمايندگي از شرکت امور ثبتي آن را به انجام مي رساند و با زدن دکمه گام بعد به مرحله بعد مي رويد در اين مرحله نيز ساير اعضا مشخصاتشان وارد ميشود سپس با
زدن گام بعدي اقامتگاه يا آدرس شرکت را به صورت دقيق همراه با کد پستي وارد مي کنيد و در مرحله بعد موضوع فعاليت شرکت نسبي را وارد مي کنيد و در مرحله بعد هم اسامي از شما درخواست ميشودکه در اين مرحله بايد 5 اسم شامل حداقل سه کلمه که کلمات خاص هستند نه اسم عام و ريشه فارسي دارند را وارد مي کنيد و با زدن گام بعدي سرمايه شرکت و سهم الشرکه اشخاص را وارد مي کنيد . در انتها نيز روزنامه کثيرالانتشار براي آگهي هاي شرکت و در صورت داشتن شعب شعب شرکت انتخاب مي شود در پايان نيز مدارک مورد نياز براي ثبت شرکت نسبي را انتخاب کرده تيک ميزنيد و با زدن گزينه پذيرش نهايي شماره پيگيري درخواست ثبتتان را دريافت مي کنيد. پس از اين مرحله ديگر نمي توانيد هيچ نوع تغييري در اطلاعات وارد شده ايجاد کنيد .
2- در اين مرحله که ثبت سامانه به اتمام رسيده است بايد منتظر بررسي کارشناسي بمانيد ، تا تعيين اسم شرکت انجام شود. در هر حوزه ثبتي مدت زمان تعيين اسم متففاوت مي باشد . لازم است با شماره پيگيري درخواست خود به سايت اداره ثبت شرکتها مراجعه کرده و منتظر ابلاغ تاييد نام باشيد که البته اين ابلاغ از طريق پيامک نيز به فرد متقاضي اعلام مي شود. گاها " ممکن است در ورود اطلاعاتي که در مرحله 1 توضيح داه شد اشکالي رخ دهد در اين صورت به جاي ابلاغ تعيين نام با اخطار رفع نقص درسايت و پيامک روبرو مي شويد . چنانچه اطلاعات درست باشد کارشناس اداره ثبت پس از بررسي اسامي يکي از اسامي را اعلام ميکند که به عنوان اسم شرکت انتخاب ميشود .
3-در اين مرحله بايد ابلاغيه تاييد نام به همراه ساير مدارک از سامانه پرينت گرفته شود . البته قبل از پرينت مدارک بايد اسم تاييدشده را وارد مدارک کرده و سپس از هريک دونسخه پرينت بگيريد و به همراه مدارک شناسايي به اداره ثبت شرکتها ارسال نماييد و با ورود بارکد پستي در سايت مجددا" منتظر تاييد مدارک از طريق سايت و پيامک باشيد البته در اين مرحله نيز ممکن است با ابلاغ رفع نقص مواجه شويد يعني ممکن است در مدارک شما کم و کسري باشد در اين صورت بايد مدارک را تکميل کرده مجدد ارسال نماييد و بارکد پستي مرسوله را نيز دوباره وارد کنيد در نهايت چنانچه مدارک تاييد شود . فرد متقاضي به نمايندگي از شرکت به اداره ثبت شرکتها رجوع کرده با امضا دفاتر ثبت مدارک شرکت را که ممهور به مهر اداره ثبت است دريافت نمايد.

پل ارتباطی مجتمع ایلیا

( به لبخندتان برترینیم )

شماره تماس مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا

· شعبه کرج: 137 32 – 026

· شعبه تهران :119 55 266 – 021

· سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32

· سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی : WWW.ELIYA.IR

· پست الکترونیکی به نشانی [email protected] ELIYA.IR:

خدمات قابل ارائه مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیاثبت شرکت ایلیا ) در کلیه واحد های ثبتی اداره ثبت شرکتها در چهار چوب قانون تجارت ایران شامل ( ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام تجاری در اداره مالکیت صنعتی شاملثبت برند و ثبت علامت تجاری ، ثبت طرح صنعتی و ثبت اختراع ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور ) و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

 

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت دانش بنیان

ثبت شرکت دانش بنیان - شرکتهاي دانش بنیان بصورت عادي در اداره کل ثبت شرکتها بايد ثبت شوند و در هنگام ثبت،هیچ تفاوتی بین شرکتها عادی و دانش بنیان وجود ندارد.

تعرفه قیمت و هزینه ثبت شرکت ها

تعرفه و هزینه ثبت شرکت و صورتجلسه تغییرات شرکتها و دیگر خدمات ثبتی. در این مقاله سعی بر آن داشته ایم تا بررسی فاکتورهای تاثیر گذار در هزینه ثبت شرکت بپردازیم.

ثبت شرکت در اردستان

مجتمع ثبتی ایلیا با دارا بودن دپارتمان تخصصی در زمینه ثبت شرکت آماده ارائه خدمات تخصصی و مشاوره ای به شما متقاضیان محترم در اردستان در این زمینه می باشد.

تنظیم اساسنامه شرکت تضامنی

جهت کسب اطلاعات تکمیلی خود در خصوص تنظیم اساسنامه با دپارتمان های تخصصی مجتمع ثبت شرکت ایلیا تماس حاصل نمایید و ازمشاوره تخصصی کارشناسان بهره مند گردید.

انتخاب نام شرکت

راهنمای انتخاب نام شرکت | هنگامی که صحبت از موفقیت یک کسب و کار کوچک در میان است در واقع اسم یک شرکت قبل از ثبت آن اهمیت بسیاری پیدا می کند .

راهنمای گام به گام ثبت انواع شرکت ها

شرکت های تجارتی برای امور بازرگانی، خدماتی، تولیدی، و پیمانکاری تشکیل می شوند و شرکت اجتماع حقوق شرکاء است به قصد منفعت

همراه مشاور تلفنی ثبت شرکت ها و برند

همراه مشاور ایلیا ارائه دهنده مشاوره های تخصصی در حوزه های ثبتی ( شرکتها و برند )، مالی ( امور دارایی )، اداری (اخذ مجوزها و...)و امور حقوقی را داشته باشد.

ثبت شرکت خدماتی

جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت های خدماتی با کارشناسان متخصص و مجرب مجتمع ثبتی ایلیا در تماس بوده و از مشاوره های رایگان آنها بهره مند شوید .

اقدامات مهم پس از ثبت شرکت

براساس قانون پس ازثبت شرکت اقدامات مهمی می بایست صورت بگیرد.جهت آشنایی با این اقدامات با مطالعه متن ذیل به تمامی سئوالات خود دست پیدا خواهید کرد(ثبت ایلیا)

ثبت شرکت به زبان ساده

ثبت شرکت فرایندی است که پیچیدگی چندانی ندارد اما ظرائفی دارد که با عدم اطلاع از آنها ممکن است در روند ثبت شرکت با مشکل برخورد کنید ، در این مقاله ثبت ایلیا ثبت شرکت را به زبان ساده جهت کمک هرچه بیشتر به شما شرح می دهد.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟