توضیحات تکمیلی در خصوص مراحل ثبت شرکت در ابهر

شرکتها در 7 قالب به ثبت می رسند که عبارتند از : شرکتهای سهامی عام و خاص ، با مسئولیت محدود، مختلط سهامی و غیرسهامی ، تضامنی ، تعاونی و نسبی و رایج ترین این قالبهای ثبتی ثبت شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص می باشد. به اختصار این دو نوع شرکت را برای شما توضیح میدهیم:

شرکت با مسئولیت محدود شرکت بازرگانی محسوب می گردد حتی اگر موضوع فعالیت آنها بازرگانی نباشد این نوع از شرکت ها از حداقل دو نفر شریک بالای 18 سال و با سرمایه 1.000.000 ریال تشکیل می گردند.

شرکت سهامی خاص شرکت بازرگانی محسوب می گردد حتی اگر موضوع فعالیت آن آنها بازرگانی نباشد. شرکت سهامی خاص از حداقل 3نفر سهامدار بالای 18 سال و 2نفر بازرس اصلی و علی البدل تشکیل میگردد سرمایه این نوع از شرکتها از 1.000.000 ریال نمیتواند کمتر باشد و سهامداران موظف هستند 35%از سرمایه اولیه شرکت خود را در حسابی به نام شرکت در شرف تاسیس واریز نمایند.

بعد از تصمیم نهایی در خصوص قالب ثبتی مناسب نوبت به آن میرسد که نام مناسبی را برای شرکت انتخاب نمایید این نام می بایست از سه سیلاب خاص انتخاب گردد و از سیلاب هایی که قابلیت ثبت شدن را ندارد استفاده نگردد همزمان با ثبت سامانه ای شرکت اسامی اعلامی نیز ثبت نام میگردد و وارد مرحله تایید نام میگردد. شما میتوانید به منظور اطلاع از کلیه مراحل ثبت شرکت در ابهر از تجربیات کارشناسان مجرب و متخصص مجتمع ثبتی ایلیا بهره مندگردید

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در ابهر

مدارک ابتدایی برای ثبت یک شرکت شامل کپی کارت ملی و شناسنامه کلیه اعضاء هیئت مدیره و سهامداران می باشد و گواهی عدم سوء پیشینه برای کلیه اعضا هیئت مدیره می باشد توجه داشته باشید در صورتی که موضوع فعالیت شما نیازمند مجوز باشد ارائه مجوز الزامی می باشد.

 زمان و هزینه ثبت شرکت در ابهر

زمان لازم جهت ثبت شرکت به طور معمول بعد از تکمیل مدارک 25 الی 30 روز کاری می باشد باید بدانید که مدت زمان و هزینه های ثبت یک شرکت وابسته به وضعیت سامانه اداره ثبت شرکت در ابهر می باشد