مقدمات ثبت برند پسته در کرج

چنانچه شما کار بازرگانی انجام می دهید و یا کشاورز ، تولید کننده یا فروشنده محصولاتی مثل آجیل ، خشکبار و یا پسته هستید ، قطعا" به ثبت برند احتیاج دارید . ثبت برند در کرج باعث حفظ و حراست نام تجاری شما و یا لوگوی محصولاتتان می گردد. به علاوه برای درج نام تجاری خود بر روی محصولات یا تابلوی محل کارتان یا استفاده از آن برروی سربرگ یا حتی مهری که روی فاکتور می زنید باید ثبت برند کنید و از همین برند در تبلیغات هم استفاده کنید. به علاوه برای محصولی مثل پسته از آنجایی که وزارت بهداشت اخذ سیب سلامت را برای مواد غذایی الزامی کرده است . جهت اخذ گواهی سیب سلامت و درج آن بر روی محصولاتتان ابتدا باید ثبت برند در کرج انجام دهید.

شرایط ثبت برند پسته در کرج

به منظور ثبت برند پسته باید دارای مجوز فعالیت یا موافقت اصولی باشید که باید برای تهیه آن به جهاد کشاورزی مراجعه کنید و ضمن پرکردن فرم تقاضانامه و محاسبه سایر مراحل اداری اخذ مجوز فعالیت را طی نمایید. پس از اخذ مجوز باید مطمئن شوید که برند شما یا اسم تجاری یا لوگوی مورد تقاضای شما قبلا" در طبقه شغلی 31 که مربوط به پسته است سابقه ثبت نداشته باشد .حتی اگر شبیه به آن هم قبلا به ثبت رسیده باشد برای شما قابل ثبت نمی باشد . لذا استعلام قبل از ثبت برنددر کرج کاملا" لازم می باشد 1-مقدمات ومراحل تشکیل و ثبت شرکتهای تعاونی 2- مراحل انجام تشریفات قانونی تشکیل مجمع عمومی درشرکت تعاونی 3- مراحل انجام تشریفات قانونی ثبت شرکت تعاونی واخذ پروانه تاسیس.

فهرست طبقه بندی جهانی برند

مراحل ثبت برند پسته در کرج

در اولین مرحله استعلام برند است که در بند فوق توضیح دادیم. سپس باید به سایت ipossaa.ir مراجعه کنید . و با پر کردن فرم اظهارنامه مشخصات خود و برندتان را با مدارکتان برای مرجع ثبت برند در ایران ارسال کنید و پس از تاییدیه آنها که با یک ابلاغیه پیامک می شود و در همان سایت هم با ورود کد رهگیریتان قابل رویت است اصل مدارک را با پست ارسال میکنید و مجدد از همان طریف منتظر تاییدیه می مانید. البته در هر یک از این دو مرحله ممکن است به جای تاییدیه با ابلاغ رد مواجهد شوید که باید دلایل رد را بخوانید و برای حل آنها اقدام کنید. در نهایت دو مرحله آگهی روزنامه رسمی به فاصله یک ماه برای طرح شکایات و گواهی صدور ثبت برند پسته با اعتبار ده سال است که انجام می شود.

مدارک ثبت برند پسته

  • مجوز فعالیت
  • مدارک شناسایی یا ثبتی و شناسایی با هم برای زمانی که برند را به نام یک شرکت در خواست می کنید.
  • نمونه برند مورد در خواست