• ثبت برند در گیلان

ثبت برند یا علامت تجاری در حقیقت مجموعه ای از تصاویر و اشکالی می باشد که معرفی کننده ویژگی های منحصر به فرد یک بنگاه اقتصادی می باشد. در واقع برند کلیه ویژگی های کلامی را بیان می کند و نمادهای منسجمی همانند آرم یا لوگو که بیان کننده کالا و خدمات یک شرکت یا بنگاه اقتصادی می باشند .

مالکین برندهای ثبت شده می تواننداز کلیه اشخاصی که بدون رضایت و موافقت آنها اقدام به استفاده از برند آنها نموده اند و نسبت به حق و حقوق آنها تجاو ز شده است شکایت کرده و کلیه مراتب قانونی را پیگیری نمایند. مدت زمان استفاده انحصاری یک علامت تجاری10سال می باشد و بعد از اتمام این دوره قابلیت تمدید را دارد .

کلیه برندها به دو صورت حقیقی و حقوقی به ثبت می رسند که هرکدام از آنها دارای ویژگی های خاص خود می باشند. در ابتدا باید مشخص گردد که برند انتخابی به لاتین می باشد یا فارسی در صورتی که برند شما فارسی باشد می بایست در لغت نامه دهخدا مستند معنایی آن را ارائه دهید و چنانچه ثبت برند به لاتین باشد باید کارت بازرگانی خود را اخذ نمایید .جهت برخورداری از مشاوره ثبت برند و علامت تجاری با توجه به آخرین قوانین ثبت برند در مجتمع ایلیا تماس بگیرید.

مدارک لازم جهت ثبت برند در گیلان

مدارک لازم برای اشخاص حقیقی :

مدارک هویتی (کپی کارت ملی و شناسنامه) شخص متقاضی ، ارائه جواز فعالیت و جواز کسب به نام متقاضی ، چنانچه برند به لاتین باشد کارت بازرگانی ، ارائه طرحی از برند یا لوگو

مدارک لازم برای اشخاص حقوقی یا ثبت برند شرکت :

آگهی ثبت شرکت ، روزنامه رسمی ، مدارک ثبتی شرکت در صورت داشتن تغییرات ،آگهی ثبت تغییرات شرکت در گیلان، مدارک شناسایی مدیرعامل شرکت ، چنانچه برند به لاتین باشد کارت بازرگانی ، ارائه طرحی از برند یا لوگو

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

 • ثبت برند توسط متقاضی

در مرحله اول باید اظهارنامه ثبت علامت را از طریق پایگاه اداره مالکیت صنعتی به صورت فایل الکترونیکی ارسال کنید. مدارک شخصی که قرار است ثبت به نام آن انجام شود میتواند به نام شخص حقیقی و یا حقوقی باشد که در صورتی که به نام شخص حقیقی باشد مدارک شناسایی اعم از کارت ملی و شناسنامه آن شخص باید ارسال شود و در صورتی که به نام شخص حقوقی باشد یعنی اینکه قرار باشد ثبت علامت تجاری را به نام شرکت خود ثبت کنید مدارک ثبتی شرکت( آگهی تاسیس و شرکتنامه ) احتیاج است و در صورتی که به صورت لاتین باشد و یا از حروف بیگانه استفاده شود باید کارت بازرگانی هم داشته باشید. و در هر زمینه ای که قرار است ثبت علامت صورت گیرد باید مجوز آن را داشته باشید . زمان لازم برای ثبت کردن برند حداقل 2 ماه کاری می باشد که با احتساب زمان لازم برای طی کردن تمامی مراحل می تواند تا 4 ماه کاری نیز طول بکشد .توصیه ما اینست که قبل از هرگونه اقدامی نسبت به استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری اقدام نمایید.

 • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

برند ها هم میتوانند شخصی باشند هم به نام شرکت باشند. در هر دوصورت مراحل یکسانی را باید طی کنند تا تصدیق نامه ثبت علامت تجاری خود را دریافت نمایید. قدم بعدی انتخابی نامی مناسب با توجه به زمینه فعالیت می باشد نامی را انتخاب نمایید که در ذهن مخاطب نقش ببندد این انتخاب میتواند کلمه ای کاملا فارسی با مستند معنایی در لغت نامه دهخدا باشد و یا کلمه با ریشه ای کاملا لاتین که برای این امر می بایست کارت بازرگانی خود را دریافت نمایید .

کلیه علامت های تجاری در مدت زمان 35 الی 45 روز کاری انجام می شود اما میزان هزینه های ثبت برند با توجه به طبقات درخواستی متغییر می باشد .هزینه ثبت برند براساس محصولات و طبقات مربوط به این محصولات میتواند متفاوت باشد. چنانچه کار خود را به مجتمع ایلیا بسپارید وکیل ثبت برند و علامت تجاری کلیه مراحل فوق الذکر را برای شما به انجام می رساند

ثبت برند در گیلان .

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در گیلان

پس از ثبت یک برند ممکن است به این نتیجه برسید کالا و یا طبقه خاصی را به برند خود اضافه نمایید این امر نیاز به ثبت اظهارنامه ی ویژه افزایش کالا و خدمات در سامانه اداره مالکیت صنعتی دارد. بدیهی است بررسی توسط کارشناس این اداره مشمول پرداخت وجوهی دولتی خواهد بود .

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت علامت تجاری در گیلان

علامت تجاری متشکل از تصاویر، رنگها و اشکالی می باشد که میتواند معرف یک تولید کننده اقتصادی باشد و در حقیقیت وجه تمایز کالا و خدمات تولیدی را نسبت به مابقی خدمات و تولیدات ایجاد میکند. به استناد نص صریح قانون نام و علامت تجاری این گونه تعریف شده اند : نام تجاری استفاده از اسم و عنوانی میباشد که مشخص کننده شخص حقیقی و حقوقی باشد. و علامت تجاری هرگونه نشان و علامتی است که تفاوت را بین کالا و خدمات ایجاد می کند.

ثبت شرکت ایلیا با دارا بودن کادری مجرب و متخصص در زمینه ی ثبت برند و برندینگ آماده ی ارائه ی خدمات مشاوره ای رایگان از طریق کارشناسان خود به شما عزیزان می باشد.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در گیلان

لوگو باید یک طرح قابل لمس باشد که خصوصیات یا خدمات محصول در آن نمایان باشد . همچنین از این طریق بتوان به خصوصیت منحصر به فرد محصول و یا خصلتی که باعث تمایز محصول از دیگر محصولات مشابه باشد پی برد ، همچنین نه فقط خصوصیت منحصر به فرد محصول بلکه خصوصیت منحصر به فردی از شرکت صاحب برند که تمایل دارند نمود بیرونی کسب و کارشان باشد در طرح لوگو بهتر است نمایان باشد .دفتر ثبت برند و علامت تجاری واقع در تهران کلیه کارهای مربوط به ثبت برند و علامت تجاری و نام تجاری را به انجام می رساند.

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهد به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری در گیلان ارائه می دهد.

حوزه های ثبت برند در گیلان و شهرستان های آن

 • ثبت برند در رشت
 • ثبت برند در لاهیجان
 • ثبت برند در بندرانزلی
 • ثبت برند در آستارا
 • ثبت برند در رودبار
 • ثبت برند در لنگرود
 • ثبت برند در فومن
 • ثبت برند در آستانه اشرفیه
 • ثبت برند در ماسوله
 • ثبت برند در صومعه سرا
 • ثبت برند در رودسر
 • ثبت برند در سیاهکل
 • ثبت برند در منجیل
 • ثبت برند در ماسال
 • ثبت برند در املش
 • ثبت برند در رضوان شهر