• شرایط ثبت برند در کردستان

یک برند متشکل از تصاویر، رنگها و اشکالی می باشد که میتواند معرف یک تولید کننده اقتصادی باشد و در حقیقت وجه تمایز کالا و خدمات تولیدی را نسبت به مابقی خدمات ایجاد میکند. به استناد نص صریح قانون نام و علامت تجاری این گونه تعریف شده اند : نام تجاری استفاده از اسم و عنوانی میباشد که مشخص کننده شخص حقیقی و حقوقی باشد. و علامت تجاری هرگونه نشان و علامتی است که تفاوت را بین کالا و خدمات ایجاد می کند. همان قانون اعلام داشته است حق استفاده از علامت را به کسی اختصاص می دهد که آن را طبق مقررات به ثبت رسانده باشند.

از مهمترین این ویژگیها ایجاد جلب توجه مصرف کننده به طوری که محصول در خاطر آنها نقش ببند می باشد. ثبت برند خوب بایدثبت برندی باشد که به آسانی تلفظ شود و قابل تشخیص باشد،معرف مناسبی برای محصول و خدمات و در انتها مشخصه شرکت تولیدی باشد و بتوان به صورت قانونی از آن حمایت کرد.همچنین برند بتواند ایجاد رقابت و تمایز با محصولات مرتبط را ممکن نماید.جهت برخورداری از مشاوره ثبت برند و علامت تجاری در کردستان شما می توانیدبا کارشناسان مجتمع ثبت ایلیا تماس حاصل نمایید.

مدارک لازم جهت ثبت برند در کردستان

مدارک شخصی که قرار است ثبت به نام وی انجام شود میتواند به نام شخص حقیقی و یا حقوقی باشد که در صورتی که به نام شخص حقیقی باشد مدارک شناسایی اعم از کارت ملی و شناسنامه آن شخص باید ارسال شود و در صورتی که به نام شخص حقوقی باشد .یعنی اینکه قرار باشد ثبت علامت تجاری را به نام شرکت خود انجام دهید ( ثبت برند شرکت ) مدارک ثبت شرکت( آگهی تاسیس و شرکتنامه ) احتیاج است و در صورتی که به صورت لاتین باشد و یا از حروف بیگانه استفاده شود باید کارت بازرگانی هم داشته باشید.

مقایسه مراحل ثبت برند توسط متقاضیان و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

  • ثبت برند توسط متقاضی

برای ثبت برند هر شخص مراحلی را به ترتیب الویت بندی های اداره مالیک صنعتی باید طی نماید. این مراحل به ترتیب عبارتند از : 1- ثبت نام اولیه از طریق سامانه اداره مالیک صنعتی 2 – صدور آگهی قانونی ثبت برند 3- صدور روزنامه قانونی ثبت برند 4- صدور آگهی 10 ساله 5- صدور روزنامه 10 ساله 6- دریافت تصدیق نامه برند.

از مهمترین مدارک جهتثبت برند جواز کسب ، جواز صنایع ، پروانه بهره برداری یا هر نوع مجوزی که اثبات کننده نوع فعالیت باشد ،اوراق شناسایی شخصی که برند به نامش ثبت می شود ( می تواند شخص حقیقی یا حقوقی باشد ) می باشد.زمان لازم برای صدور آگهی قانونی ثبت برند 2 ماه کاری می باشد اما برای صدور تصدیق برند حداقل نیازمند 4 ماه زمان خواهیم بود .هزینه ثبت برند و علامت تجاری براساس نوع محصولات مورد نظر و تعدا آنها و طبقات شغلی مرتبط می تواند متغیر باشد چنانچه خود برای ثبت برند در کردستان اقدام نمودید بهتر است در ابتدا نسبت به استعلام برند از سامانه ثبت برند و علامت تجاری اقدام نمایید

ثبت شرکت ایلیا با دارا بودن کادری مجرب و متخصص در زمینه ی ثبت برند و برندینگ آماده ی ارائه ی خدمات مشاوره ای رایگان از طریق کارشناسان خود به شما عزیزان می باشد.

  • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

از هر کجای ایران که قصد دارید یک برند به ثبت برسانید می بایست در خواست آن را به اداره مالکیت صنعتی در استان تهران ارسال نمایید. این درخواست از طریق اظهارنامه ثبت برند در کردستان به اداره نام برده شده ارسال می گردد توجه داشته باشید که ارائه مجوزهای مورد تایید اداره مالکیت صنعتی که شامل : جواز تاسیس و جواز کسب و یا پروانه بهره برداری می باشد الزامی می باشد .پس از ارسال اظهارنامه، برند درخواستی شما به کارتابل کارشناس اداره ارسال می شود و در نوبت کارشناسی قرار می گیرد و تا زمان اعلام نظر کارشناس منتظر کسب نتیجه بمانید.

از زمان ارسال اظهارنامه تا اعلام تایید کارشناس تقریبا 45 روز کاری زمان می برد آگهی تقاضای برند شما صادر گردد . اما در خصوص هزینه ها نمیتوان هزینه نهایی را اعلام کرد زیرا گفتیم با توجه به نوع برند و طبقات درخواستی متغیر می باشد. کارشناسان ثبت شرکت ایلیا آماده ارائه خدمات تخصصی به شما متقاضیان محترم می باشد و وکیل ثبت برند و علامت تجاری در تمام طول مسیر همراه شماست.

ثبت برند در کردستان

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در کردستان

چنانچه بعد از ثبت برند خود قصد گسترش فعالیت خود را دارید و یا مجوزهای لازم را کسب کرده باشید می توانید کالا و یا طبقه دیگری را به برند خود اضافه نماییداین امر با ثبت اظهارنامه ی جداگانه که مربوط به افزایش کالا و خدمات در پایگاه اینترنتی اداره مالکیت صنعتی است امکانپذیر است .

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت علامت تجاری در کردستان

ثبت برند در حوزه کشوری انجام می شود و همین امر باعث ایجاد یک ضمانت اجرای بالا شده است .بدین ترتیب که در صورت ثبت برند مالک آن می تواند علیه کسانی که از برند مشابهی را در همان زمینه شغلی مورد استفاده قرار داده اند ، دعوای کیفری مطرح نماید و در ضمن همان دادخواست نیز دعوای حقوقی خود را نیز مطرح کنند تا از این طریق هم بتوانند خسارات وارده به خود جبران نمایند و متخلف را به جهت استیفای ناروا از مال غیر مورد پیگرد قانونی و مجازات قرار دهند

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در کردستان

هر شخص یا مجموعی از اشخاص که بخواهند خدمات مختلف تولیدی بازرگانی صنعتی خدماتی و ... انجام دهند. جهت قانونی و رسمی بودن فعالیت هاشان باید ثبت شرکت انجام دهند ، این عمل هم به وسیله خود متقاضی قابل انجام است هم از طریق موسسات حقوقی که وظیفه ثبت شرکت دارند ، چنانچه در محل زندگی فرد متقاضی مرکز ثبت نباشد خود فرد شخصا می تواند اقدام کند. دفتر ثبت برند اداره مالکیت صنعتی در تهران است که کار ثبت برند را برای همه نقاط ایران به انجام می رساند.

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری در کردستان ارائه می دهد.

واژگان مرتبط با ثبت برند در کردستان
  • ثبت علامت تجاری در کردستان
  • ثبت برند در کردستان
  • ثبت نام تجاری در کردستان
  • ثبت آرم و لوگو در کردستان
  • ثبت اسم تجاری در کردستان