شرایط ثبت برند در مازندران

با گذشت زمان و رقابتی شدن عرصه های تجارت و فعالیت اقتصادی ، تجار و بازرگانان به دنبال راهکارهای جدید جهت بهبود و رونق هر چه بیشتر کسب و کار خود می باشند . یکی از این راهکارها ثبت برند و علامت تجاری است که منجر به جلوگیری از سوء استفاده رقبا از برند شما می باشد.

برند متشکل از اشکال ، رنگها و یا تصاویر منحصر به فردی می باشد که میتواند کالا و خدمات بنگاههای اقتصادی را از یکدیگر متمایز نماید. نص صریح قانون برند را این گونه تعریف کرده است: اسم یا عنوانی که نمایان کننده تمایز بین کالا و خدمات بنگاههای اقتصادی از یکدیگر می باشد. قانون ثبت علامت تجاری اعلام کرده است حق استفاده از برند متعلق به کسی می باشد که با توجه به مواد مندرج در قانون آن را به ثبت رسانده باشد. مرجع ثبت برند در ایران اداره ی مالکیت صنعتی می باشد جهت اخذ مشاوره ثبت برند و علامت تجاری و نیز کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ثبت برند در مازندران با مجتمع ثبت ایلیا تماس حاصل نمایید .

مدارک لازم جهت ثبت برند در مازندران

برندها میتوانند به نام اشخاص و یا به نام شرکتها به ثبت برسند که مدارک لازم برای هریک عبارتست از : مدارک شناسایی شخص تقاضا کننده ، ارائه پروانه کسب ، جواز تاسیس یا جوازی برای موضوع فعالیت ، طرحی از برند در ابعاد 6*6 ، در صورتی که برند درخواستی شما به لاتین باشد داشتن کارت بازرگانی الزامی می باشد. اگر بخواهید برند به نام شرکت شما به ثبت برسد یعنی ثبت برند شرکت داشته باشید ،کلیه مدارک ثبت شرکت ( آگهی تاسیس ، روزنامه تاسیس ، تمامی تغییرات شرکت ) ، مجوزهای شرکت شامل جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری و مدارک شناسایی مدیرعامل شرکت ، طرحی از برند در ابعاد 6*6. لازم است. در صورتی که برند شما لاتین باشد ارائه کارت بازرگانی الزامی می باشد.

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

 • ثبت برند توسط متقاضی

گام اول ورود به سامانه اداره مالکیت صنعتی و انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی می باشد . در صورتی که اطلاعی در خصوص تکمیل این اظهارنامه ندارید حتما از اشخاص متخصص در این زمینه راهنمایی بگیرید . در ابتدا می بایست مشخص کنید برند خود را به صورت حقیقی با حقوقی می خواهید به ثبت برسانید. با انتخاب هرکدام مراحل به صورت مجزا پیش میرود .شما متقاضیان محترم باید کالاهای خود را با توجه به مجوز خود انتخاب نمایید چنانچه از طبقات کالاهای خود اطلاعی ندارید از راهنمایی کارشناسان ثبت شرکت ایلیا بهره مند شوید بعد از تکمیل اظهارنامه مدارک مورد نیاز ثبت برند را از طریق همین سامانه بارگذاری کرده و ارسال می نمایید .پیشنهاد می کنیم قبل از هراقدامی نسبت به استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری به عمل آورید. در مورد هزینه ثبت برند باید گفت که بسته به نوع محصول و طبقه آن هزینه ثبت برند متفاوت می باشد و نمی توان هزینه را مشخص نمود.

 • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

گام اول ثبت و تنظیم تخصصی اظهارنامه می باشد که بدین منظور لازم است ،اطلاعات شخص یا شرکتی که برند را به نام او به ثبت می رسانید در اختیار کارشناسان قرار دهید. مابقی مراحل از طریق وکلای مجتمع ثبتی ایلیا پیگیری میشود، که شامل مشخص کردن طبقات کالاهای درخواستی با بررسی جواز شما و نیاز متقاضی، ثبت نام سامانه ای و ارسال مدارک لازم به اداره مالکیت صنعتی می باشد. پس از آن در صورت تایید پرونده شما پس از 40-45 روز کاری و صدور آگهی اول مراحلی جهت صدور گواهی 10 ساله برند باید انجام شود. شما میتوانید برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت نشان تجاری و ثبت برند با مشاورین ما در ارتباط باشید.چنانچه این روش را جهت ثبت برند خود برگزینید ،وکیل ثبت برند و علامت تجاری کلیه مراحل ثبت برند در مازندران را برای شما به انجام میرساند

ثبت برند در مازندران

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در مازندران

ثبت اضافه کالا و طبقه نیز نیاز به تنظیم و ثبت اظهارنامه جداگانه، ثبت اینترنتی و سپس ارسال مدارک دارد . تنها با این تفاوت که پرونده شما در اداره مالکیت صنعتی موجود می باشد و کارشناس اداره به بررسی سوابق شما میپردازد و چنانچه مورد تایید قرار گرفت آگهی اضافه طبقات را صادر می نماید

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

.

ثبت علامت تجاری در مازندران

علامت تجاری یا نام تجاری در حقیقت نشان و علامتی است که بین تولیدکنندگان کالا و خدمات تمایز ایجاد می نماید این علامت تجاری به دو صورت جمعی و انفرادی به ثبت میرسد که هرکدام از این ها مشخصه های خاص خود را دارد. نام تجاری معین کننده شخص حقیقی و حقوقی صاحب علامت می باشد و علامت جمعی نشان تصویری مربوط به گروهی از تولیدکنندگان که همگی عضو یک کانون یا اتحادیه بوده می باشد که اعلام آن در اظهارنامه الزامی است.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در مازندران

لوگو، آرم، برند ، اسم یا علامت تجاری همگی دارای ساختار حقوقی یکسان بوده به یک شکل به ثبت می رسند ،تنها تفاوت آنها در شکل ظاهری آنها می باشد. کارکرد آنها نیز با یکدیگر برابر است بدین مفهوم که همه آنها سبب تمایز کالاها و خدمات و معرفی و تشخیص کالای شما از سایر اجناس مشابه در بازار می شود. در ایران تنها علائمی قابلیت ثبت دارند که قابل رویت باشند. شما میتوانید به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت لوگو ، برند، علامت تجاری در مازندران با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید دفتر ثبت برند و علامت تجاری اداره مالکیت صنعتی در تهران است که مرجع ثبت برند در کلیه مناطق ایران می باشد

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری در مازندران ارائه می دهد.

حوزه های ثبت برند در مازندران و شهرستان های آن
 • ثبت برند در ساری
 • ثبت برند در بابل
 • ثبت برند در قائم شهر
 • ثبت برند در عباس آباد
 • ثبت برند در آمل
 • ثبت برند در چالوس
 • ثبت برند در رامسر
 • ثبت برند در بهشر
 • ثبت برند در رویان
 • ثبت برند در بابلسر
 • ثبت برند در نوشهر
 • ثبت برند در تنکابن
 • ثبت برند در جویبار
 • ثبت برند در نور
 • ثبت برند در محمودآباد
 • ثبت برند در نکا
 • ثبت برند در فریدون کنار