جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت اختراع در کرج و استان البرز

ثبت اختراع در کرج
🕔 زمان مطالعه تقریبی برای این مقاله : 3 دقیقه

ثبت اختراع در کرج و استان البرز توسط کارشناسان ثبت مالکیت صنعتی مورد بررسی قرار می گیرد. با تایید اختراع و اتمام مراحل مربوط به ثبت اختراع گواهی نامه ثبت اختراع صادر می شود. برای اطلاع از مدارک و نیز نحوه ثبت اختراع در البرز تنها کافی است در ادامه متن زیر همراه ما باشید تا نکات تخصصی و ثبتی را در کمترین زمان دریافت کنید.

راهنمای ثبت اختراع در کرج و استان البرز

ثبت اختراع دارای جنبه های علمی و جنبه های حقوقی توامان می باشد. به سبب اینکه که اختراع حاصل تراوشات ذهنی و ابتکار یک فرد است دارای ابعاد علمی می باشد. از طرف دیگر ثبت اختراع در کرج دارای روندی حقوقی می باشد.

مجتمع حقوقی ثبت شرکت ایلیا با برخورداری از دپارتمانهای تخصصی در زمینه دارایی معنوی و فکری و ثبت آن و بهره جویی از همکاری متخصصین علوم مهندسی و وکلای مجرب در زمینه ثبت تخصصی و علمی اختراع و طرح صنعتی بر اساس به روزترین قوانین مربوط به ثبت اختراعات می تواند در این راستا کمک شایانی نماید.

تنظیم و ارائه پرونده ثبت اختراع به شکلی که تمام خواص فنی ونوآورانه اختراع در آن گنجانده شود و آن را قابل حمایت کند و جلوی هرگونه تقلید یا نسخه برداری غیرمجاز از اختراع شما را بگیرد، یکی از اصلی ترین تخصص های کارگروه ثبت اختراع مجتمع ثبت ایلیا می باشد.

کارگروه ثبت اختراع در کرج در مجتمع ثبت ایلیا همچنین در موارد ذیل به شما یاری می رساند:

 • مشاوره در زمینه ترسیم گرافیکی نقشه های فنی محصولات و شبیه سازی کامپیوتری
 • تدوین ویژگی های مکتوب فنی – حقوقی کامل پرونده اختراع شامل شرح و توصیف، ادعانامه و خلاصه اختراع
 • مرتفع کردن نقص پرونده های ثبت اختراع
 • دفاع فنی از کارکرد دستگاه و رفع اخطار تشابه در صورت اعلام آن
 • مشاوره جهت اخذ تاییدیه علمی از مراجع ذی ربط اختراع
ادامه مطلب
مالیات بر جمع درآمد ناشی از منابع مختلف

درباره ثبت اختراع در کرج و استان البرز

به مخترع در هنگام ثبت اثر گواهی اختراع و یا Patent داده می شود که اعطای امتیاز استفاده اختصاصی از آن اختراع است. برای کسانی که بخواهند به نوعی از فروش، عرضه، صادرات یا تولید آن اختراع بدون اجازه مالک استفاده برند، منع قانونی ایجاد می کند.

لازم به ذکر است که در صورتی که اختراع دارای کاربرد صنعتی بوده و مفید واقع شود این گواهی صادر شده و ثبت اختراع در کرج انجام می شود.

شرایط ثبت اختراع در کرج و استان البرز :

اختراع حاصل فعالیت فکری و ابتکار ذهنی افراد است و راه حلی نوین برای مشکلات فنی که از قبل وجود داشته ارائه می کند یا محصول کاربردی یا فرآیند صنعتی جدیدی را به وجود می آورد.

اختراعی قابل ثبت است که دارای جنبه ابتکاری بوده و نوین باشد و دارای کاربرد صنعتی نیز باشد. بدین معنی که این اختراع برای فردی با مهارت معمول در صنعت مربوطه شناخته شده نباشد و در رشته ای از صنعت مصرف داشته باشد.

پس از ثبت اختراع در کرج گواهی نامه ثبت اختراع توسط اداره مالکیت صنعتی صادر می گردد و مخترع و محصول وی را منحصراً تحت پشتیبانی قرار می دهد.

ثبت اختراع در کرج

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع در کرج

 • سه نسخه از اظهارنامه ثبت اختراع قابل تهیه از اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران
 • توضیح اختراع که توسط مخترع در برگه A4 و در سه نسخه تنظیم می شود.
 • نقشه های اختراع در سه نسخه در برگه های A4
 • ادعانامه اختراع در سه نسخه در برگه های A4
 • فتوکپی از مدارک شناسایی مخترع یا مخترعین
 • قبض رسید بانکی حق الثبت اختراع
ادامه مطلب
ثبت اختراع در زاهدان

مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع در کرج و استان البرز

ثبت اختراعی در کرج حقوقی رابرای مخترع ایجاد می کند که مدت زمان برجا ماندن این حقوق در کشورهای مختلف متفاوت است. در ایران مدت زمان اعتبار گواهی ثبت اختراع دارای برابر با 20 سال می باشد.

البته حفظ حقوق حاصل از ثبت اختراع طی این 20 سال به شرط پرداخت اقساط سالیانه از جانب متقاضی ثبت اختراع است (در صورتی که هزینه حق الثبت به صورت اقساط پرداخت گردد) و درحالت پرداخت نکردن هزینه سالانه اظهارنامه مربوط به گواهینامه ثبت اختراع بی اعتبار اعلام می شود.

در صورت تمایل به ثبت اختراع در کرج و استان البرز می توانید از طریق مشاوره تخصصی کارشناسان حقوقی ایلیا امور ثبتی را پیش برده و گام های خود را در مسیر ثبت اختراع استوار و با تخصص بردارید. برای این امر کافی است با ما در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رضا محسنی
رضا محسنی
9 ماه قبل

من یک اختراع در زمینه بسته بندی محصولات دارم و میخوام به ثبت برسونم چند روزه می تونید ثبت کنید؟

کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  رضا محسنی
9 ماه قبل

سلام دوست عزیز. اختراع شما باید در صف بازرسی قرار گیرد و بر اساس نوع اختراع شما ثبت شود که این امر تقریباً بین 35 تا 45 روز در موسسه ایلیا قابل ثبت خواهد بود.