لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما

توضیح در خصوص ثبت طرح صنعتی


ثبت طرح صنعتی

ثبت طرح صنعتی چیست؟

آنچه که عموم مردم از طرح صنعتی در ذهن دارند مرتبط با شکل وظاهر کلی کالاها می باشد اما در زبان حقوق مالکیت فکری طرح صنعتی مرتبط با شکل و ساختار ، تزئینات به کار رفته در یک فرایند صنعتی است که منجر به چشم نوازی کالا می شود.

بنابر این به عنوان یک قاعده کلی، طرح صنعتی متشکل است از:

  • خصوصیات سه بعدی به عنوان مثال شکل یک کالا
  • خصوصیات دو بعدی به عنوان مثال رنگ ، تزئینات
  • ترکیبی از موارد فوق

میتوان گفت کلیه تغییراتی که ارتباط مستقیم با ظاهر و نوع بسته بندی محصولات دارد بهتر است قبل از افشا به ثبت برسد تا ثبل از هر اقدامی مورد سوء استفاده قرار نگیرد در نتیجه می توانید با ثبت طرح صنعتی خود از تولید محصولات تقلبی که از طرح شما سوء برداشت شده است جلوگیری نمایید.

ثبت طرح صنعتی محصولات گسترده ای را که شامل : خانگی ، اداری ، ورزشی ، اسباب بازی ، مبلمان اداری ، ابزار های فنی و پزشکی بهداشتی ، اقلام لوکس، تزئینی ، منسوجات ، فرش و لباس و ... دارا می شود. به همین خاطر به استناد ماده 20 قانون ثبت اختراعات گفته شده است : (هرگونه ترکیب خطوط یا رنگها و هرگونه شکل سه بعدی یا خطوط، رنگها و یا بدون آن به گونه ای که ترکیب یا شکل یک فرآورده صنعتی یا محصول از صنایع دستی را تغییر دهد طرح صنعتی است". در ضمن طرح صنعتی تنها دسترسی به یک نتیجه فنی بدون تغییرشکل ظاهری مشمول حمایت از این قانون نمی شود.)

 به بیان دیگر طرح صنعتی به شکل و ظاهر محصول اشاره دارد و خصوصیات فنی و عملکرد آن بدون در نظر گرفتن ماهیت بی معنا می باشد و تحت حمایت قانون قرار نمیگیرد.

حقوق مالکیت صنعتی در مرحله اول صنعت و تجارت و تحقیقات قرار دارد در نتیجه عدم توجه به این حقوق موجب ضرر و زیان جبران ناپذیری می شود و در ابتکار و نوآوری حفظ حقوق پدید آورده باعث تشویق وی و سایرین می گردد. بعنوان مثال حسن نام تجاری یک کالا ، سرعت فروش را برای فروشنده بالا برده باعث سهولت در بازاریابی می گردد و یا ظاهر زیبا و بسته بندی منحصر به فرد کالا، عامل کلیدی در جلب و جذب مشتریان شده و موجبات موفقیت محصول در بازار می شود یا ثبت و حمایت از حقوق مبتکرین و مخترعان باعث رشد شگرفت علم و دانش می گردد.

حمایت از طرح صنعتی چه حقوقی را بوجود می آورد؟

تنها در صورتی یک طرح صنعتی مورد حمایت قرار می گیرد که به ثبت رسیده باشد تا مالک آن بتواند به صورت کاملا انحصاری از آن استفاده نماید این امر این کمک را به مالک طرح صنعتی میکند تا بتواند از سوء استفاده های اشخاص ثالث جلوگیری نماید

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت طرح صنعتی در اراک

جهت کسب اطلاعات تکمیلی درخصوص ثبت طرح صنعتی و اختراع در اراک با کارشناسان متخصص مجتمع ثبتی ایلیا در تماس بوده و از مشاوره های رایگان بهره مند شوید .

ثبت طرح صنعتی در خراسان جنوبی

جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت طرح صنعتی و اختراع درخراسان جنوبی با کارشناسان متخصص مجتمع ثبتی ایلیادر تماس بوده و از مشاوره های رایگان بهره مندشوید.

ثبت طرح صنعتی در کرمانشاه

ثبت طرح صنعتی کرمانشاه-جهت کسب اطلاعات تکمیلی با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در کرمانشاه تماس حاصل نمایید.

ثبت طرح صنعتی در همدان

ثبت طرح صنعتی همدان-جهت کسب اطلاعات تکمیلی با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در همدان تماس حاصل نمایید.

ثبت طرح صنعتی در خراسان شمالی

جهت کسب اطلاعات تکمیلی درخصوص ثبت طرح صنعتی و اختراع در خراسان شمالی با کارشناسان متخصص مجتمع ثبتی ایلیا درتماس بوده و ازمشاوره های رایگان بهره مندشوید.

ثبت طرح صنعتی در شهرکرد

جهت کسب اطلاعات تکمیلی درخصوص ثبت طرح صنعتی و اختراع در شهرکرد با کارشناسان متخصص مجتمع ثبتی ایلیا در تماس بوده و از مشاوره های رایگان بهره مند شوید.

ثبت طرح صنعتی در چهارمحال و بختیاری

جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت طرح صنعتی در چهارمحال و بختیاری با کارشناسان متخصص مجتمع ثبتی ایلیا در تماس بوده و از مشاوره های رایگان بهره مند شوید.

ثبت طرح صنعتی در زنجان

جهت ثبت طرح صنعتی با کارشناسان مجرب و متخصص ثبت شرکت و برند ایلیا در زنجان تماس حاصل نمایید و از مشاوره های رایگان و تخصصی آنها در این زمینه بهره مند گردید

ثبت طرح صنعتی در خراسان رضوی

جهت کسب اطلاعات تکمیلی درخصوص ثبت طرح صنعتی در خراسان رضوی با کارشناسان متخصص مجتمع ثبتی ایلیا درتماس بوده و از مشاوره های رایگان بهره مند شوید.

ثبت طرح صنعتی در تهران

جهت ثبت طرح صنعتی با کارشناسان مجرب و متخصص مجتمع ثبت شرکت و برند ایلیا در تهران تماس حاصل نمایید و از تجربیات و مشاوره های رایگان آنهای بهره مند گردید.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
02632137
02126655119