لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما

تعیین موضوع فعالیت هنگام ثبت شرکت


تعیین موضوع فعالیت شرکت هنگام ثبت شرکت

متقاضیان تشکیل شرکت باید شرایط خاصی را مورد توجه قرار دهند که گذشته از موارد قانونی جهت تشکیل و تاسیس مراحل ثبت شرکت نیز مشخص شود که در همه شرکت ها ملزم به تهیه شرکتنامه می باشد .

همانطور که در مطالب گذشته نیز اشاره شد از گام های اولیه برای مراحل تشکیل شرکت تعیین موضوع شرکت است . شرکا کسانی هستند که تعیین موضوع شرکت را تعیین می نمایند همانگونه که در بند 2 اساسنامه آمده موضوع فعالیت شرکت نشان از هویت و اهدافی است که آن شرکت برای نایل امدن به آن تشکیل شده است .

اشخاص حقوقی فقط در مورد موضوعاتی می توانند اظهار نظر کنند که در موضوع شرکت بیان شده باشد .

تعیین موضوع فعالیت هنگام ثبت شرکت

انواع شرکت های تجاری از جهت موضوع و نوع فعالیت دو دسته اند

1 شرکت های شکلا تجاری

شرکت هایی هستند که گذشته از نوع فعالیت ان ها به بیان این که در قالب معین شده در قانون تجارت تشکیل می شوند تجاری می گویند خواه موضوع شان تجاری باشد یا نباشد مثل شرکت سهامی که شکلا تجاری می باشد .

2شرکت موضوعا تجاری

شرکت هایی هستند برای این که به آن شرکت تجاری بگویند به امور تجاری نیاز دارند یعنی موضوع شرکت باید تجاری باشد تا جزو شرکت تجاری محسوب شودند .برای مثال شرکت های تعاونی مسکن که با فکر غیر تجاری بودن تشکیل می شوند ممکن است این شرکت ها با ساخت و ساز بسیار واحد های مسکونی خودرا در معرض فروش قرار دهند که این عمل معامله تجاری محسوب می شود چون باخرید زمین و ایجاد تغییرات درآن طبق ماده 2 قانون تجارت این عمل اقدامی تجاری است .

برای انتخاب موضوع شرکت توجه به نکات زیر حائز اهمیت است .

  • 1معین بودن موضوع شرکت

برقراری قراردادبرای موضوعات نامشخص غیر قابل قبول می باشد و جهت ثابت نمودن درستی معامله موضوع معامله باید روان و مشخص قید گردد .

  • 2قانونی بودن موضوع و هدف قرارداد

از نظر قانون نمی توان برای امری غیر قانونی قراردادی برقرار کرد موضوع وهدف قرارداد باید قانونی قید شود .

آنچه که در موضوع فعالیت شرکت حائز اهمیت است فعالیت واقعی شرکت است برای مثال شرکتی که فعالیتی مثل تولید آب انگور کاملا اخلاقی و مشروع است ولی در عمل فعالیتی مثل ساخت مشروبات الکلی رااقدام می کنند .

فعالیت هایی که به موجب تصریح در قوانین جاری کشور توسط اشخاص منع شده اند می توان به موارد زیر اشاره کرد .

ساخت خرید و فروش حمل و نقل مشروبات الکلی ممنوعیت خرید و فروش و نگهداری مواد مخدر ساخت و نگهداری سلاح و مهمات جنگی .

  • 3 موضوعات نیازمند به اخذ مجوز

بعضی از موضوع فعالیت ها بدون نیاز به اخذ مجوز قابلیت ثبت شرکت را دارامی باشند اگر موضوع انتخاب شده نیازمند موافقت مراجع خاص باشد لازم است که قبل از اقدام به ثبت مجوز های لاززم اخذ شود .بعضی از موضوعات فعالیت نیز بدون نییاز به اخذ مجوز قابلیت ثبت در مرجع ثبت شرکت هارا دارند .

متقاضیان محترم می توانند علاوه بر مطالعه این مقالات در صورت مواجه شدن باهرگونه سوالی در این رابطه باهمکاران ما در ثبت شرکت ایلیا تماس حاصل نمایند لازم به ذکراست که تغییر موضوع شرکت مورد صلاحیت مجمع عمومی صاحبان سهام می باشد که با تصویب مراتب به اداره ثبت شرکت ها و آگهی برای آگاهی نمودن مردم است .

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره می توانید با ما تماس حاصل نمایید ثبت شرکت ایلیا با بهره گیری از متخصصان توانمند آماده ارائه خدمات به شما متقا ضیان گرامی می باشد .

 

 

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

نام و اسم زیبا برای شرکت

نمونه نام و اسم زیبا برای ثبت شرکت، ثبت برند و نام تجاری،انتخاب اسم مفهومی برای شرکت ها -اگر قصد ثبت شرکت و یا برند و علائم تجاری را دارید در انتخاب نام شرکت دقت کنید. انتخاب نامی زیبا جهت نام تجاری شرکت نقطه تمرکز و قوت کلیه فعالیتهای بازاریابی است و مهم ترین و ماندگارترین بخش کار شما می باشد.

استعلام رایگان شرکت

استعلام رایگان شرکت - جهت راهنمایی استعلام شرکتها با کارشناسان مجتمع ایلیا در خصوص استعلام شرکتها همراه باشید.

اهمیت انتخاب نام شرکت

اهمیت انتخاب نام شرکت - انتخاب اسم شرکت جزء اولین مقدمات ثبت شرکت و در عین حال یکی از مهمترین مراحل تأسیس شرکت است.نمونه اسم زیبای شرکت بازرگانی و عمرانی.

آدرس و تلفن اداره ثبت شرکتها

آدرس و تلفن اداره ثبت شرکتها - ادرس اداره ثبت شرکتهای کلیه مراکز ثبتی کشور در اداره مطلب نمایان است . در صورت نیاز به ادرس و تلفن ادراه ثبت شرکتهای هر استان بعد از تاریخچه تشکیل این ادراه به موضوع فوق پرداخته شده است. تهران خیابان میرداماد تقاطع مدرس پ275 تلفن : 75396 021 * 19 - 22268917 -021

ماده 124 قانون تجارت در خصوص هیئت مدیره شرکتها

ماده 124 لایحه اصلاحی قانون تجارت در خصوص هیئت مدیره شرکتها - نکته دیگری که در خصوص ماده 124 قابل تامل می باشد این است که مقرر شده در صورتی که مدیرعامل عضو

وکیل ثبت شرکت

وکیل ثبت شرکت - به شما پیشنهاد می گردد وکیل ثبت شرکت متخصص و مجرب را برای انجام امور ثبتی خود انتخاب نمایید تا از عواقب بعدی و اجبار به تنظیم صورتجلسه های

راهنمای گام به گام ثبت انواع شرکت ها

شرکت های تجارتی برای امور بازرگانی، خدماتی، تولیدی، و پیمانکاری تشکیل می شوند و شرکت اجتماع حقوق شرکاء است به قصد منفعت

ثبت شرکت دانش بنیان

ثبت شرکت دانش بنیان - شرکتهاي دانش بنیان بصورت عادي در اداره کل ثبت شرکتها بايد ثبت شوند و در هنگام ثبت،هیچ تفاوتی بین شرکتها عادی و دانش بنیان وجود ندارد.

آدرس و تلفن اداره ثبت شرکتهای تهران

شماره تلفن اداره ثبت شرکتها وموسسات غیر تجاری تهران - تهران خیابان میرداماد تقاطع مدرس پ275 تلفن : 02175396 * 19 - 02122268917 - قانون ثبت شرکتها مصوب 1310 می باشد بموجب نظامنامه اجرایی همین قانون دایره ای به نام ثبت شرکتها و علائم تجاری و اختراعات تحت نظر ثبت کل مملکتی شکل گرفت.

ثبت شرکت پیمانکاری

جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت های پیمانکاری با کارشناسان متخصص و مجرب مجتمع ثبتی ایلیا در تماس بوده و از مشاوره های رایگان آنها بهره مند شوید .

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
02632137
02126655119