لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما

تعیین موضوع فعالیت هنگام ثبت شرکت


تعیین موضوع فعالیت شرکت هنگام ثبت شرکت

متقاضیان تشکیل شرکت باید شرایط خاصی را مورد توجه قرار دهند که گذشته از موارد قانونی جهت تشکیل و تاسیس مراحل ثبت شرکت نیز مشخص شود که در همه شرکت ها ملزم به تهیه شرکتنامه می باشد .

همانطور که در مطالب گذشته نیز اشاره شد از گام های اولیه برای مراحل تشکیل شرکت تعیین موضوع شرکت است . شرکا کسانی هستند که تعیین موضوع شرکت را تعیین می نمایند همانگونه که در بند 2 اساسنامه آمده موضوع فعالیت شرکت نشان از هویت و اهدافی است که آن شرکت برای نایل امدن به آن تشکیل شده است .

اشخاص حقوقی فقط در مورد موضوعاتی می توانند اظهار نظر کنند که در موضوع شرکت بیان شده باشد .

تعیین موضوع فعالیت هنگام ثبت شرکت

انواع شرکت های تجاری از جهت موضوع و نوع فعالیت دو دسته اند

1 شرکت های شکلا تجاری

شرکت هایی هستند که گذشته از نوع فعالیت ان ها به بیان این که در قالب معین شده در قانون تجارت تشکیل می شوند تجاری می گویند خواه موضوع شان تجاری باشد یا نباشد مثل شرکت سهامی که شکلا تجاری می باشد .

2شرکت موضوعا تجاری

شرکت هایی هستند برای این که به آن شرکت تجاری بگویند به امور تجاری نیاز دارند یعنی موضوع شرکت باید تجاری باشد تا جزو شرکت تجاری محسوب شودند .برای مثال شرکت های تعاونی مسکن که با فکر غیر تجاری بودن تشکیل می شوند ممکن است این شرکت ها با ساخت و ساز بسیار واحد های مسکونی خودرا در معرض فروش قرار دهند که این عمل معامله تجاری محسوب می شود چون باخرید زمین و ایجاد تغییرات درآن طبق ماده 2 قانون تجارت این عمل اقدامی تجاری است .

برای انتخاب موضوع شرکت توجه به نکات زیر حائز اهمیت است .

  • 1معین بودن موضوع شرکت

برقراری قراردادبرای موضوعات نامشخص غیر قابل قبول می باشد و جهت ثابت نمودن درستی معامله موضوع معامله باید روان و مشخص قید گردد .

  • 2قانونی بودن موضوع و هدف قرارداد

از نظر قانون نمی توان برای امری غیر قانونی قراردادی برقرار کرد موضوع وهدف قرارداد باید قانونی قید شود .

آنچه که در موضوع فعالیت شرکت حائز اهمیت است فعالیت واقعی شرکت است برای مثال شرکتی که فعالیتی مثل تولید آب انگور کاملا اخلاقی و مشروع است ولی در عمل فعالیتی مثل ساخت مشروبات الکلی رااقدام می کنند .

فعالیت هایی که به موجب تصریح در قوانین جاری کشور توسط اشخاص منع شده اند می توان به موارد زیر اشاره کرد .

ساخت خرید و فروش حمل و نقل مشروبات الکلی ممنوعیت خرید و فروش و نگهداری مواد مخدر ساخت و نگهداری سلاح و مهمات جنگی .

  • 3 موضوعات نیازمند به اخذ مجوز

بعضی از موضوع فعالیت ها بدون نیاز به اخذ مجوز قابلیت ثبت شرکت را دارامی باشند اگر موضوع انتخاب شده نیازمند موافقت مراجع خاص باشد لازم است که قبل از اقدام به ثبت مجوز های لاززم اخذ شود .بعضی از موضوعات فعالیت نیز بدون نییاز به اخذ مجوز قابلیت ثبت در مرجع ثبت شرکت هارا دارند .

متقاضیان محترم می توانند علاوه بر مطالعه این مقالات در صورت مواجه شدن باهرگونه سوالی در این رابطه باهمکاران ما در ثبت شرکت ایلیا تماس حاصل نمایند لازم به ذکراست که تغییر موضوع شرکت مورد صلاحیت مجمع عمومی صاحبان سهام می باشد که با تصویب مراتب به اداره ثبت شرکت ها و آگهی برای آگاهی نمودن مردم است .

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره می توانید با ما تماس حاصل نمایید ثبت شرکت ایلیا با بهره گیری از متخصصان توانمند آماده ارائه خدمات به شما متقا ضیان گرامی می باشد .

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت مهر شرکت

ثبت مهر شرکت در کرج توسط ثبت ایلیا - مهر هر شرکت به مثابه امضا و اعتبار و آبروی شرکت است و ممکن است با تقلید از آن هویت و اعتبار یک شرکت به خطر بیفتد و نشان آن به نوعی جعل شود که به همین دلیل ثبت شرکت ایلیا به دلیل جلوگیری از این موضوع مهر شرکت شما را به شکل مالکیت معنوی به ثبت می رساند.

سایت روزنامه رسمی شرکت

مشاورین متخصص ثبت شرکت و ثبت برند ایلیا آماده اند تا تمامی اطلاعات لازم را در زمینه سامانه ثبت روزنامه رسمی شرکت به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان بگذارند .

موضوع فعالیت شرکت

موضوع شرکت کارهای مربوط به شرکت را برای ما نمایان می سازد همانطور که شرکت ها باتوجه به موضوع خود باهمان موضوع به ثبت می رسند باید مطابق آن موضوع نیز کار های خود را انجام دهند .انتخاب موضوع شرکت از مباحث اولیه واصلی است که درهنگام تاسیس شرکت به اوج خود میرسد شرکت ها طبق موضوع خود ثبت می شوند...

ثبت شرکت فوری و سریع

ثبت شرکت فوری و سریع - متولی ثبت شرکت در تهران ،اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری است و در خارج از تهران در صورتی که اداره ی نام برده دایر نشده باشد.

استعلام شماره ثبت شرکت

استعلام شماره ثبت شرکت - زمانی که کارهای مربوط به ثبت شرکت تمام شد،از طرف اداره ثبت شرکتها یک شماره به شرکت اختصاص داده میشود.پس از آن شرکت با این شماره ..

بهترین ثبت شرکت

بهترین ثبت شرکت لزوما" ارزانترین ثبت شرکت نیست . بهترین ثبت شرکت موسسه ثبت شرکتی است که مانند ثبت شرکت ایلیا از قدمت و سابقه کافی برخوردار باشد و با کادری مجرب علاوه بر اینکه همه اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهد ، صفر تا صد کار را نیز در اسرع وقت به انجام رساند.

تعرفه قیمت و هزینه ثبت شرکت ها

تعرفه و هزینه ثبت شرکت و صورتجلسه تغییرات شرکتها و دیگر خدمات ثبتی. در این مقاله سعی بر آن داشته ایم تا بررسی فاکتورهای تاثیر گذار در هزینه ثبت شرکت بپردازیم.

وکیل ثبت شرکت

وکیل ثبت شرکت - به شما پیشنهاد می گردد وکیل ثبت شرکت متخصص و مجرب را برای انجام امور ثبتی خود انتخاب نمایید تا از عواقب بعدی و اجبار به تنظیم صورتجلسه های

ماده 124 قانون تجارت در خصوص هیئت مدیره شرکتها

ماده 124 لایحه اصلاحی قانون تجارت در خصوص هیئت مدیره شرکتها - نکته دیگری که در خصوص ماده 124 قابل تامل می باشد این است که مقرر شده در صورتی که مدیرعامل عضو

انتخاب نام شرکت

راهنمای انتخاب نام شرکت | هنگامی که صحبت از موفقیت یک کسب و کار کوچک در میان است در واقع اسم یک شرکت قبل از ثبت آن اهمیت بسیاری پیدا می کند .

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟