درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

تجارت در دوره جدید

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 14 مرداد 1400


دوره جدید

تجارت در دوره جدید

از اواخر قرن ۱۵ میلادی و با کشف قاره آمریکا، سوداگران بدنبال تحصیل طلا و ثروت های باد آورده به قاره جدید وارد می شوند و با اختراع قطب نما کشتیرانی رونق بیشتری می گیرد و وسایل سریع السیر مانند هواپیما و قطار اختراع شدند و کارخانجات به صورت تأسیسات عظیم ماشینی در آمده و با جذب سرمایه های کوچک توسط بانک ها حجم عظیمی از پول و اعتبار را به وجود آوردند که هر کدام، محرک اصلی امور بازرگانی گردیدند. در این شرایط، مقررات مدنی و عرف و عادت دستخوش تدوین و تصویب قرار گرفته و به اعتبار و استحکام امور تجاری می پردازند، تجار با سرعت بیشتر همراه با پشتوانه و اعتبار قانونی به فعالیت پرداخته و مفاهیم جدیدی مانند چک، سفته، برات، بانک، مالکیت صنعتی و ... پا به عرصه تجارت می گذارند که نیازمند مقررات خاصی هستند.

بدین جهت در اکثر کشورها، قوانین و مقرراتی برای بازرگانان و مسائل مربوط به تجارت تدوین گردید و حقوق تجارت یا بازرگانی، حقوق و مدیریت بازرگانی و ......... جهت آشنایی قضات و وکلا و کارشناسان تدوین گردیده و تجارت بین المللی نیز از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار گرفته است.

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا

( به لبخندتان برترینیم )

شماره تماس مجتمع ایلیا

  • شعبه کرج: 137 32 – 026
  • شعبه تهران :119 55 266 – 021
  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی WWW.ELIYA.IR
  • پست الکترونیکی به نشانی INFO@ ELIYA.IR

فرایند و خدمات قابل ارائه مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ) ثبت شرکت ایلیا ( در کلیه واحد های ثبتی اداره ثبت شرکتها در چهار چوب قانون تجارت ایران شامل ( ثبت شرکت، ( ثبت شرکت سهامی خاص ، ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، ثبت موسسه و تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام تجاری و نمونه اسم برند و شرکت و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری و ثبت برند بین المللی ( مادرید ) - ثبت طرح صنعتی - ثبت اختراع

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید