تشریح وضعیت اقتصادی کشور و رابطه آن با ثبت شرکت 

ایران کشوری در حال توسعه است و اقتصاد آن عمدتا" بر پایه نفت و گاز استوار است که بخش بزرگی از این صنعت نیز در دست واحدهای دولتی است و درآمد حاصل از آن صرف امور دولتی می شود و تاثیری بر اقتصاد بخش خصوصی که مرتبط با ثبت شرکت است نمی گذارد . در این میان بحث تجارت آزاد نیز مطرح است که بر اساس نظر بسیاری از اقتصاددانان می تواند تاثیر زیادی در رشد و شکوفایی اقتصادی داشته باشد و به کار آفرینی و ایجاد فرصتهای شغلی جدید و در پی آن بالارفتن نرخ  ثبت شرکت کمک نماید. عامل دیگری که در سالهای اخیر  بر وضعیت اقتصادی ایران  اثر بسیاری گذاشته بحث تحریمهای بین المللی و نیز بحران اقتصادی جهانی در اروپا و آمریکا بوده است که سبب شده است میزان سرمایه گذاری خارجی و حتی سرمایه گذاری بخش داخلی و به دنبال آن میزان ثبت شرکت کاهش یابد . با این تفاسیر باز هم ایده های نوین و کارآفرینی های هوشمندانه بر اساس نیازهای جامعه   جواب داده است و به اقتصادی فردی و کشور کمک نموده است که از نمونه های آن سامانه های حمل و نقل جدید مانند "اسنپ " و" تپ سی" است که برای فعالیت خود و انجام تبلیغات و برند سازی و سپس  ثبت و استفاده از نرم افزارهای خود قطعا" در ابتدا ثبت شرکت انجام داده اند . در این بین ثبت شرکت ایلیا جهت تبلیغات و برند سازی شما و  طراحی موضوع فعالیت شرکت شما با شناخت نیازهای جامعه جهت کارآفرینی بهتر و ثبت شرکت در خدمت شما فعالان اقتصادی می باشد.

تاثیر وضعیت اقتصادی بر ثبت شرکت
قوانین هوشمندانه ثبت شرکت در ایران جهت حمایت از وضعیت اقتصادی صاحبان شرکتها

به جهت حمایت از  صاحبان مشاغل قوانین تجارت در ایران جهت ثبت شرکت بسیار منعطف می باشد به طوری که به منظور انجام فعالیتهای مختلف قالبهای مختلفی را برای ثبت شرکت در در نظر گرفته است و یا اینکه به جز در موارد خاص و محصولات ویژه جهت حمایت از تولیدات داخای جهت ثبت شرکت  با موضوع تولید  اصلا  نیازی به مجوز نمی باشد . به علاوه جهت ثبت شرکت دولت یارانه ، تسهیلات و وام های خوبی جهت پشتیبانی از متقاضیان ثبت شرکت به آنها اعطا می کند و یا مثلا" جهت  احداث خط تولید پس از ثبت شرکت تولیدی زمین اقساطی در شهرکهای صنعتی در اختیار مالکان شرکت ها می گذارد. همه این موارد بر رونق کسب و کار و بهبود وضعیت اقتصادی شرکتهای خصوصی قطعا" تاثیر گذار می باشد 
انواع ثبت شرکت براساس موضوع فعالیت  :
ثبت شرکت با مسئولیت محدود برای فعالیتهای کوچک بازرگانی، تولیدی، مهندسی و...
ثبت شرکت سهامی خاص برای فعالیتهای بازرگانی  بزرگتر و رتبه بندی
ثبت شرکت سهامی عام  به منظور تامین سرمایه برای پروزه های بزرگ شهری و کشوری
ثبت شرکت تعاونی جهت رفاه حال اعضای تعاونی
ثبت شرکت تضامنی جهت انجام فعایتهای مالی مانند تاسیس صرافی
ثبت شرکت نسبی که می تواند برای انواع موضوعات به ثبت برسد و تنها سرمایه شرکا در آن متفاوت می باشد.
ثبت شرکت مختلط سهامی و در نهایت ثبت شرکت مختلط غیر سهامی  که این دونوع شرکت نیز  ترکیبی از شرکتهای سهامی و مسئولیت محدود هستند و با موضوعات یکسان با آنها قابل ثبت می باشند.
در کنار موارد گفته شده باید گفت به طور کل جهت کمک به وضعیت اقتصادی متقاضیان ثبت شرکت شرایط آسانی جهت ثبت شرکت در نظر گرفته شده است . شرایط ثبت شرکت به این صورت است که هر فرد بالای 18 سال در صورت نداشتن سو پیشینه کیفری قادر به ثبت شرکت است و اصولا" نیاز به تخصص و تحصیلات خاصی جهت ثبت شرکت در کرج نمی باشد و همین نکته دست متقاضیان ثبت شرکت را جهت انتخاب شریک معتمد بسیار باز گذاشته است .  در حقیقت می شود این طور گفت که قوانین ثبت شرکت در ایران  بسیار حمایتی است و فقط باید با هوشمندی و در نظر گرفتن وضعیت اقتصادی و نیاز کشور و اولویت بندی ها برای ثبت شرکت در یک موضوع فعالیت مشخص اقدام نمود و با برنامه ریزی ادامه داد . حتی هزینه های ثبت شرکت نیز آنقدرها بالا نمی باشد و فقط ممکن است اجاره محل کاربرای برخی از متقاضیان ثبت شرکت و کارآفرینان هزینه بر باشد ولی به جز این موردسایر هزینه ها و تعرفه های دولتی ثبت شرکت در ایران به نسبت سایر کشورها بسیار پایین است که این موضوع نیز در حقیقت بسته تشویقی جهت ثبت شرکت است و سبب شده است که در سالهای اخیر علی رغم تحریم ها و بحران اقتصادی بین المللی میزان و نرخ ثبت شرکت در کشور میزان قابل قبولی باشد
در پایان لازم است تعریف و تشریحی در خصوص ثبت شرکت داشته باشیم :
ثبت شرکت یعنی ثبت  مدارک مربوط به قرارداد همکاری چند نفره در یک چارچوب مشخص که به این چارچوب مشخص شرکت و به قرارداد مربوطه شرکتنامه می گویند و مدارک قابل ثبت به جز شرکتنامه یا اظهارنامه، اساسنامه، صورتجلسه هیات موسسین و تقاضانامه ثبت شرکت می باشد.  این مدارک جهت ثبت شرکت باید ممهور به مهر و امضا اداره ثبت شرکت ها باشد. تا حالت رسمی و قانونی داشته باشد و در حقیقت فعالیت در چارچوب موضوع ذکر شده در اساسنامه و شرکتنامه در آدرس ذکر شده در این مدارک بلامانع باشد . لذا جهت فعالیت جهت مند ، رسمی و اشتراکی با همکاری دیگران که رسیدن به هدف را آسانتر و جلب اعتماد مخاطبان و مشتریان را بیشتر می کند ، ثبت شرکت لازم و ضروری است . ثبت شرکت ایلیا افتخار دارد که از ابتدا تا انتهای ثبت شرکت در همه نقاط ایران بهترین خدمات را به شما ارائه نماید.