لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما

بازار کالاهای حاوی علائم تجاری


بازار کالاهای حاوی علائم تجاری

بازار کالاهای حاوی علائم تجاری

بازار کالاهای حاوی علائم تجاری

منفعت علامت تجاری به عنوان کاهش دهنده هزینه جستجو،مستلزم این است که تولید کننده ثبات در کیفیت را حفظ کرده باشد. در نتیجه ثبت علامت تجاری علاوه برصرفه جویی در هزینه جستجو، مشوق حفظ کیفیت از طرف تولید کننده نیز می باشد.

فرضی را در نظر بگیرید که شخص تجربه مطلوبی از برندX داشته و تصمیم می گیرد مجددا آن را خریداری کند، یا فرضی که ثالثی برندX تولید می شود. در این وضعیت مصرف کننده به جای جستجو وبررسی ویژگی همه کالاها برای شناسایی محصول شرکت مورد نظر، کافی است که برندX را شناسایی کند.

البته علامت تجاری به شرطی برای مصرف کننده ایجاد منفعت می کند که اولا جستجوی علامت ارزان تر از جستجوی ویژگی کالا باشد؛ ثانیاً تجربه های گذشته فرد پیش بینی صحیحی ازکیفیت پایدار و یکسان برخوردار باشد. بنابراین علامت تجاری اطلاعاتی را انتقال می دهد که برای مصرف کننده تضمین می کند که محصول از همان ویژگی برخوردار است که قبلا تجربه کرده ولزومی به بررسی ویژگی های برندی که قبلا آن را تجربه کرده نیست. البته به نظر می رسد که انگیزه یک شرکت برای سرمایه گذاری دریک برند(از طریق تبلیغات و....) ارتباطی با توانایی اش در حفظ کیفیت محصول داشته باشد،چرا که ثبت علائم تجاری از ویژگی خود اجرایی برخوردارند .

به این معنا که ارزش آنها وابسته به حفظ کیفیت آنهاست.پس شرکتی برای سرمایه گذاری و ایجاد علامت انگیزه دارد که قادر به حفظ کیفیت محصول  خود باشد.در صورت متغیر بودن کیفیت یک علامت تجاری، مصرف کننده متوجه می شود که قادر نیست از تجربه های قبلی خود برای جستجو فعلی استفاده کند.

پس نمی توان عملکردی برای علامت تجاری قائل شد. لذا تفاوتی بین محصولی که دارای علامت تجاری است و محصولی که که علامت تجاری ندارد وجود ندارد و سرمایه ای که صرف ترویج و تبلیغ علامت شده، برگشت نخواهد داشت. به همین ترتیب شرکتی هم که از علامت تجاری قوی برخوردار است، تمایلی به پایین آوردن کیفیت محصول خود ندارد، چون به نوعی از ارزش سرمایه گذاری صاحب علامت کاسته می شود.

روشن است که منفعت علامت تجاری به عنوان کاهش دهنده هزینه جستجو، در صورتی محقق می شود که از علامت تجاری حمایت قانونی به عمل آمده باشد. ارزش علامت به جهت صرفه جویی است که در هزینه جستجو ازطریق انتقال اطلاعات و شهرتی که علامت تجاری به دست آورده ،به عمل می آید.

ایجاد چنین شهرتی مستلزم هزینه هایی است که در کیفیت محصول،تبلیغات و غیره صورت می گیرد.با شهرت علامت تجاری، منافع شرکت افزایش می یابد، چرا که از یک طرف تقاضای محصول بیشتر می شود و ازطرف دیگر به جهت هزینه جستجوی پایین تر،مصرف کننده در جستجوی محصول مشهور واطمینان خاطری که از کیفیت آن دارد، حاضر به پرداخت بهای بیشتری است.

بازار کالاهای حاوی علائم تجاری

پل ارتباطی مجتمع ایلیا

 ( به لبخندتان برترینیم )

شماره تماس مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا

شعبه کرج: 137 32 – 026
شعبه تهران :119 55 266 – 021
سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی  WWW.ELIYA.IR
پست الکترونیکی به نشانی   INFO@ ELIYA.IR

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

اقتصاد زبان علامت تجاری

اقتصاد زبان علامت تجاری - منفعت دیگر علامت تجاری از انگیزه ای ناشی می شود که در سرمایه گذاری برای اختراع کلمات جدید ،نماد جدید یا ویژگی مربوط به طرح که به عنوان علامت استفاده می شود مانند شکل ورنگ بطری و...وجود دارد. در اینجا تحلیل خود را صرفاً به اختراع کلمات محدود می کنیم.

لیست طبقه بندی ثبت برند، علائم و علامت تجاری

طبقه بندی بین‌المللی ثبت علائم ، نشان، آرم، برند و علامت تجاری جدولی است که در قانون ثبت علائم و ثبت برند تجاری جهت کلیه اجناس گردآوری شده و 45 طبقه میباشد

قوانین ثبت علامت تجاری (برند، لوگو، آرم، نام تجاری)

قوانین ثبت علامت تجاری (برند، لوگو، آرم، نام تجاری) - قانون ماده30ـ علامت‌، علامت جمعی و نام تجاری عبارتند از:ماده31ـ حق استفاده انحصاری از یک علامت به کسی اختصاص دارد که آن علامت را طبق مقررات این قانون به ثبت رسانده باشد.ماده32ـ علامت درموارد زیر قابل ثبت نیست‌:

ثبت علائم تجاری ،صنعتی و خدماتی

ثبت علائم تجاری ،صنعتی و خدماتی - در این گفتار طی مباحث آتی به تعریف اقسام، خصوصیات ، اهمیت اقتصادی علائم تجاری، صنعتی و خدماتی و همچنین ثبت و آثار حقوقی و طرق حمایت از آن بحث خواهد شد.

خصیصه اختیاری مارک یا علامت

خصیصه اختیاری مارک یا علامت - اصل یا خصیصه اختیاری در حال حاضر در اکثر کشورهای جهان به عنوان یکی از خصوصیات مارک یا علامت تجاری پذیرفته شده است .به این معنی که صاحبان حرف وسازندگان کالا یا تولید کنندگان محصولات کشاورزی .فعالان خدمات مجبور نیستند کالا و خدمات خود را تحت عنوان یک علامت یا آرم و مارک

ضرورت ثبت علامت تجاری

علامت تجاری یک از رموز موفقیت کاری شماست . چون شما را در ذهن مخاطب برجسته می کند و همین امر ضرورت ثبت علامت تجاری را نشان می دهد. ثبت شرکت ایلیا در خصوص ث

علائم و نشانه های جغرافیایی

علائم و نشانه های جغرافیایی - در این گفتار از کلیات، تعاریف، خصوصیات، فوائد و حمایت از نشانه های جغرافیایی به شرح آتی بحث خواهد شد: کلیات علائم و نشانه های جغرافیای علائم و نشانه های جغرافیایی یکی از انواع مالکیت صنعتی است که از دیرباز در کشورهای پیشرفته صنعتی و حتی کشورهای در حال توسعه،

سئوالات متداول ثبت برند و علامت تجاری

سئوالات متداول در خصوص موارد فوق را مطالعه بفرمایید. ثبت برند،ثبت علامت تجاری،ثبت اسم تجاری،ثبت نشان تجاری،ثبت لوگوی تجاری و ثبت نام تجاری ثبت ایلیا .

چگونگی علامت تجاری

توضیح در خصوص ثبت علامت تجاری شما با ثبت علامت در دنیای تجارت زمینه کاری و خدمات رسانی خود را به مردم و دولت معرفی نموده که این کار علاوه بر ایجاد اشتغال

مدارک و ضمائم اظهارنامه بین المللی علامت تجاری

مدارک و ضمائم اظهارنامه بین المللی علامت تجاری - به اظهارنامه باید مدارک زیر ضمیمه شده باشد:1. مدارک ثبت هویت متقاضی2. اظهارنامه یا گواهی نامه ثبت علامت در ایران3. وکالت نامه،چنانچه تقاضا توسط وکیل به عمل آمده باشد.4. رسید مربوط به پرداخت هزینه بررسی اولیه(ماده 153آئین نامه)

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
02632137
02126655119