لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما

بازار کالاهای حاوی علائم تجاری


بازار کالاهای حاوی علائم تجاری

بازار کالاهای حاوی علائم تجاری

بازار کالاهای حاوی علائم تجاری

منفعت علامت تجاری به عنوان کاهش دهنده هزینه جستجو،مستلزم این است که تولید کننده ثبات در کیفیت را حفظ کرده باشد. در نتیجه ثبت علامت تجاری علاوه برصرفه جویی در هزینه جستجو، مشوق حفظ کیفیت از طرف تولید کننده نیز می باشد.

فرضی را در نظر بگیرید که شخص تجربه مطلوبی از برندX داشته و تصمیم می گیرد مجددا آن را خریداری کند، یا فرضی که ثالثی برندX تولید می شود. در این وضعیت مصرف کننده به جای جستجو وبررسی ویژگی همه کالاها برای شناسایی محصول شرکت مورد نظر، کافی است که برندX را شناسایی کند.

البته علامت تجاری به شرطی برای مصرف کننده ایجاد منفعت می کند که اولا جستجوی علامت ارزان تر از جستجوی ویژگی کالا باشد؛ ثانیاً تجربه های گذشته فرد پیش بینی صحیحی ازکیفیت پایدار و یکسان برخوردار باشد. بنابراین علامت تجاری اطلاعاتی را انتقال می دهد که برای مصرف کننده تضمین می کند که محصول از همان ویژگی برخوردار است که قبلا تجربه کرده ولزومی به بررسی ویژگی های برندی که قبلا آن را تجربه کرده نیست. البته به نظر می رسد که انگیزه یک شرکت برای سرمایه گذاری دریک برند(از طریق تبلیغات و....) ارتباطی با توانایی اش در حفظ کیفیت محصول داشته باشد،چرا که ثبت علائم تجاری از ویژگی خود اجرایی برخوردارند .

به این معنا که ارزش آنها وابسته به حفظ کیفیت آنهاست.پس شرکتی برای سرمایه گذاری و ایجاد علامت انگیزه دارد که قادر به حفظ کیفیت محصول  خود باشد.در صورت متغیر بودن کیفیت یک علامت تجاری، مصرف کننده متوجه می شود که قادر نیست از تجربه های قبلی خود برای جستجو فعلی استفاده کند.

پس نمی توان عملکردی برای علامت تجاری قائل شد. لذا تفاوتی بین محصولی که دارای علامت تجاری است و محصولی که که علامت تجاری ندارد وجود ندارد و سرمایه ای که صرف ترویج و تبلیغ علامت شده، برگشت نخواهد داشت. به همین ترتیب شرکتی هم که از علامت تجاری قوی برخوردار است، تمایلی به پایین آوردن کیفیت محصول خود ندارد، چون به نوعی از ارزش سرمایه گذاری صاحب علامت کاسته می شود.

روشن است که منفعت علامت تجاری به عنوان کاهش دهنده هزینه جستجو، در صورتی محقق می شود که از علامت تجاری حمایت قانونی به عمل آمده باشد. ارزش علامت به جهت صرفه جویی است که در هزینه جستجو ازطریق انتقال اطلاعات و شهرتی که علامت تجاری به دست آورده ،به عمل می آید.

ایجاد چنین شهرتی مستلزم هزینه هایی است که در کیفیت محصول،تبلیغات و غیره صورت می گیرد.با شهرت علامت تجاری، منافع شرکت افزایش می یابد، چرا که از یک طرف تقاضای محصول بیشتر می شود و ازطرف دیگر به جهت هزینه جستجوی پایین تر،مصرف کننده در جستجوی محصول مشهور واطمینان خاطری که از کیفیت آن دارد، حاضر به پرداخت بهای بیشتری است.

بازار کالاهای حاوی علائم تجاری

پل ارتباطی مجتمع ایلیا

 ( به لبخندتان برترینیم )

شماره تماس مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا

شعبه کرج: 137 32 – 026
شعبه تهران :119 55 266 – 021
سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی  WWW.ELIYA.IR
پست الکترونیکی به نشانی   INFO@ ELIYA.IR

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت علامت تجاری شرکتی

ثبت علامت تجاری شرکتی - در ابتدای بحث لازم به توضیح است که تأکیدی که برند شرکتی و به تبع علامت شرکتی می شود و استدلالاتی که در جهت حائز اهمیت بودن آنها در بازار ارائه می شود در نهایت بر این امر دلالت دارند که اگر قرار باشد از علامت تجاری شرکتی حمایت شود، باید از علامت در سایر بازارها نیز حمایت شود

ضرورت ثبت علامت تجاری

علامت تجاری یک از رموز موفقیت کاری شماست . چون شما را در ذهن مخاطب برجسته می کند و همین امر ضرورت ثبت علامت تجاری را نشان می دهد. ثبت شرکت ایلیا در خصوص ث

اختلاف ناشی از شباهت علامت با نام تجارتی

اختلاف ناشی از شباهت ثبت علامت با نام تجارتی - مرجع ثبت: یکی از تفاوت های علامت با نام تجاری مرجع ثبت و شیوه ثبت آن هاست . علائم کلیه اشخاص حقیقی یا حقوقی در اداره ثبت علائم تجاری که از تواضع اداره کل مالکیت صنعتی است، طبق قوانین مربوطه در شهر تهران به ثبت می رسند. در مقابل، ثبت نام تجاری به دو بخش

انتقال و سقوط حقوق ناشی از مالکیت مارک یا علامت

انتقال و سقوط حقوق ناشی از مالکیت مارک یا علامت - حقوق مربوط به یک مارک یا علامت صنعتی، تجارتی یا خدمات، جزء حقوق مادی و مالی محسوب می شود .بنابراین حقوق مالی هر علامت تجاری یا صنعتی و خدماتی بعد از فوت مالک قهراً به ورثه انتقال پیدا می کند.در زمان حیات مالک نیز علامت یا مارک، قابلیت انتقال

اعراض حقوق ناشی از مالکیت علامت تجاری

اعراض حقوق ناشی از مالکیت علامت و برند تجاری - اصولاً و طبق قواعد کلی هر گونه حقوق مالی قابل اعراض است، مگر در مواردی که قانون استثناء کرده باشد یا این که حق مالی توأم با اوصافی خاص باشد. به طور مثال تاجر ورشکسته حق اعراض از اموال و حقوق مالی خود را ندارد و یا مالکیت فکری دارای اوصاف خاصی است.

استعلام نشان و علائم تجاری قبل از ثبت

استعلام نشان و علائم تجاری قبل از ثبت - برای استعلام برند قبل از ثبت می توان از اطلاعاتی که در سامانه اداره مالکیت صنعتی، بایگانی شده استفاده کرد و یا به .

بازار کالاهای حاوی علائم تجاری

بازار کالاهای حاوی علائم تجاری - منفعت علامت تجاری به عنوان کاهش دهنده هزینه جستجو،مستلزم این است که تولید کننده ثبات در کیفیت را حفظ کرده باشد. در نتیجه علامت تجاری علاوه برصرفه جویی در هزینه جستجو، مشوق حفظ کیفیت از طرف تولید کننده نیز می باشد.

استعلام برند، علائم، نشان و علامت تجاری

با استعلام برند و علائم تجاری قبل از ثبت سبب می شود که از ارسال برند تکراری و غیرقابل ثبت خود داری کنید و برای ثبت برند خود دوبرابر هزینه و زمان نگذارید .

تعریف گمراهی و سوء استفاده از برند و علامت تجاری

تعریف گمراهی و سوء استفاده از برند ، نشان تجاری ، علائم تجاری ف لوگو و آرم و علامت تجاری - به موجب قانون علائم تجاری« استفاده از علامت تجاری دیگری» نقض حق محسوب شده و قابل اقامه دعوا در دادگاه است.منظور از استفاده از علامت، استفاده ای است که شناساننده مبدا کالا و خدمات باشد.

علائم و نشانه های جغرافیایی

علائم و نشانه های جغرافیایی - در این گفتار از کلیات، تعاریف، خصوصیات، فوائد و حمایت از نشانه های جغرافیایی به شرح آتی بحث خواهد شد: کلیات علائم و نشانه های جغرافیای علائم و نشانه های جغرافیایی یکی از انواع مالکیت صنعتی است که از دیرباز در کشورهای پیشرفته صنعتی و حتی کشورهای در حال توسعه،

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟