لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما

انتقال ارادی حقوق علائم، برند و علامت تجاری


انتقال ارادی قسمتی از حقوق مربوط به علائم

انتقال ارادی حقوق علائم، برند و علامت تجاری

ممکن است مالک علامت ثبت شده ، تمامی حقوق ناشی ازعلامت را به دیگری انتقال دهد یا قسمتی از حقوق ناشی از موضوع علامت را واگذار کند. در این صورت خروج موضوع مورد انتقال از مالکیت اولیۀ علامت، به صورت مشخّص در پی علامت ثبت شده در دفتر ثبت علامت تجاری ثبت خواهد شد و اگر در اثر قرارداد انتقال مزبور ، طبقه یا طبقاتی به طور کلی از حیطه و دایره علامت ثبت شدۀ اولیه خارج گردد، در این صورت به آن طبقه یا طبقات خارج شده و انتقال یافته، شماره یا شماره های فرعی از شماره یک به تعداد طبقات خارج شده، تعلق خواهد گرفت و در دفتر ثبت علامت اولیۀ ثبت شده و در ستون نقل و انتقالات با شماره های فرعی مزبور ثبت و گواهی نامه مربوط با همان ترتیب که ثبت شده صادر و به منتقل الیه تسلیم خواهد شد و اگر انتقال صرفاً مربوط به تولید کالای معین از یک طبقه یا ارائه خدمات خاص از یک طبقه باشد. بدون این که آن طبقه به طور کامل انتقال پیدا کرده باشد. در این صورت بدواً برای طبقۀ مزبور یک شمارۀ فرعی در نظر گرفته می شود و برای موضوع انتقال، شمارۀ فرعی از شمارۀ فرعی طبقه مزبور تعیین و به همین طریق به دنبال علامت ثبت شدۀ اولیه، به ثبت می رسد وگواهی نامۀ مربوط صادر و به منتقل الیه قرارداد تسلیم خواهد شد و اگر لازم باشد نقل و انتقالات در دفتر منعکس و درج گردد، می بایست در این دفتر به شمارۀ اصلی علامت ثبت شدۀ اولیه و دفتری که علامت مزبور در آن ثبت شده، اشاره شود.

در مورد انتقال و واگذاری قسمتی از موضوع علامت مربوط به کالا یا خدمات،ذکر نکات زیر ضروری است:

1- مدت اعتبار گواهی نامۀ موضوع انتقال.

اگر حق تولید قسمتی از کالا یا ارائه قسمتی از خدمات موضوع علامت ثبت شده ، به دیگری انتقال یافته باشد، مدت اعتبار مورد انتقال نمی تواند بیشتر از مدت اعتبار باقی مانده از علامت ثبت شدۀ اولیه باشد که در گواهی نامۀ اصلی علامت ثبت شده، درج گردیده است.

2- منتقل الیه قسمتی از موضوع علامت ثبت شده، می تواند برای مدتی که گواهی نامۀ اصلی اعتبار دارد، از مرجع ثبت درخواست صدور گواهی نامۀ علامت موضوع انتقال را به نام خود بنماید. یعنی در مدّت گواهی نامۀ صادره برای منتقل الیه از مدت اعتبار گواهی نامۀ اصلی تجاوز نخواهد کرد.

3- گواهی نامۀ صادره برای منتقل الیه، وجود مستقل دارد و هیچگونه رابطه ای یا گواهی نامۀ اصلی نخواهد داشت. بنابر این اگر علامت ثبت شدۀ اصلی در موعد مقرر تمدید نگردد مانع تمدید گواهی نامه صادره برای منتقل الیه نخواهد بود.

4- نقل و انتقال جزئی علامت کالا یا خدمات موضوع علامت اصلی ثبت شده، باید در ظهر آخرین گواهی نامۀ معتبر اصلی علامت منعکس گردد. (تبصره 2و 3 و 4 و 5 و ماده 140 آئین نامه)

5- نقل و انتقال کلی یا جزئی که به موجب یکی از عقود یا طبق ماده 10 ق.م. صورت می گیرد، بین طرفین و قائم مقام قانونی آن ها لازم الاتباع است مگر این که به علت قانونی فسخ یا به تراضی اقاله شود( ماه 219 ق.م.).

پل ارتباطی مجتمع ایلیا

( به لبخندتان برترینیم )

شماره تماس مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ثبت ایلیا

  • شعبه کرج: 137 32 – 026
  • شعبه تهران :119 55 266 – 021
  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی WWW.ELIYA.IR
  • پست الکترونیکی به نشانی [email protected] ELIYA.IR

خدمات قابل ارائه مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا در کلیه واحد های ثبتی اداره ثبت شرکتها در چهار چوب قانون تجارت ایران شامل ( ثبت شرکت، تنظیم و ثبت صورتجلسات تغییرات شرکتها ) خدمات نام تجاری و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند و ثبت علامت تجاری ، ثبت ظزح صنعتی و اختراع و ثبت برند بین المللی ( مادرید ) )همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور و انجام کلیه امور مالیاتی و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها درسراسر ایران.

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

فهرست طبقه بندی جهانی برند و علائم

فهرست لیست طبقه بندی جهانی برند - اشخاص برای ثبت برند، علامت، نشان و آرم تجاری ابتدا مشخص کنند که کالای مورد نظر آنها مربوط به کدامیک از طبقات برند مربوط

تعریف گمراهی و سوء استفاده از برند و علامت تجاری

تعریف گمراهی و سوء استفاده از برند ، نشان تجاری ، علائم تجاری ف لوگو و آرم و علامت تجاری - به موجب قانون علائم تجاری« استفاده از علامت تجاری دیگری» نقض حق محسوب شده و قابل اقامه دعوا در دادگاه است.منظور از استفاده از علامت، استفاده ای است که شناساننده مبدا کالا و خدمات باشد.

راهنمای گام به گام ثبت برند ( علامت تجاری )

برند ( علامت تجاری ) نام یا نمادی است که با هدف فروش کالاها یا ارائه خدمات مورد استفاده قرار می‌گیرد. ثبت برند ( Brand )

هزینه حمایت از علائم تجاری

هزینه حمایت از علائم تجاری - حقوق مالکیت در کنار منافعی که دارد، هزینه هایی را نیز تحمیل می کند.هزینه های اعطاء حق مالکیت در چهار دسته قابل تفکیک هستند. هزینه اول، هزینه انتقال حق مالکیت است،چرا که در صورت بالا بودن هزینه انتقال،می تواند مانعی برای تعدیل بهینه ارزش های متغیر باشد.فرضی را درنظر بگیرد

حقوق و تکالیف مالک مارک یا علامت و برند تجاری

حقوق و تکالیف مالک مارک یا علامت - با توجه به این که درفرانسه قرارداد واگذاری بهره برداری از علامت، مشابه قرارداد اجاره اشیاء است، حقوق و تکالیف مالک به شرح زیر است:1. مالک حق دریافت مال الاجاره در صورت معرض بودن واگذاری حق لیسانس از مستاجر یا دارنده مجوز بهره برداری خواهد داشت.

اصل سرزمینی بودن اعتبار مارک ،علامت

اصل سرزمینی بودن اعتبار مارک ،علامت - حقوق ناشی از مارک یا علامت تجاری مانند تمام حقوق مالکیت فکری تابع اصل سرزمینی بودن است و این اصیل در این جا متضمن ابعاد متعددی است .از جمله این که حقوق ناشی از مارک یا علامت تجارتی، برای صاحب آن اصولا در قلمرو سرزمینی اثر بخش است که قدرت عمومی آن سرزمین از طریق

اعراض حقوق ناشی از مالکیت علامت تجاری

اعراض حقوق ناشی از مالکیت علامت و برند تجاری - اصولاً و طبق قواعد کلی هر گونه حقوق مالی قابل اعراض است، مگر در مواردی که قانون استثناء کرده باشد یا این که حق مالی توأم با اوصافی خاص باشد. به طور مثال تاجر ورشکسته حق اعراض از اموال و حقوق مالی خود را ندارد و یا مالکیت فکری دارای اوصاف خاصی است.

استعلام علامت تجاری قبل از ثبت

استعلام علامت تجاری ، ناو و نشان و برند قبل از ثبت - در این روش پس از ورود به سامانه می توان وارد صفحه جستجو شد نام مورد نظر و طبقه درخواستی را تعیین کنید.

لیست جدول طبقه بندی علامت تجاری

لیست جدول طبقه بندی علامت تجاری - در ثبت برند باید بررسی شود تا مشخص گردد هر فرد تقاضای ثبت در چه طبقه ای از 45 طبقه ای که در قوانین ثبت برند آمده را دارد.

علامت و برند تجاری ممنوع

علامت و برند و علائم تجاری ممنوع - چنانچه علامت خلاف موازین شرعی یا نظم عمومی یا اخلاق حسنه باشد موازین شرعی را قانون مشخص نکرده است لذا ممکن است در عمل مشکلاتی به علت این ابهام به وجود آید. در ضمن آیا موازین شرعی با اخلاق حسنه و نظم عمومی در حال حاضر که شرع و قانون در ردیف یکدیگرند تفاوت دارد؟

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟