لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما

انتخاب نام شرکت در حوزه برند سازی


توضیحات تکمیلی در خصوص انتخاب نام شرکت در حوزه برند سازی

انتخاب نام شرکت در حوزه برند سازی

  • اسامی که به عنوان اسامی مشهوره و معروف هستند قابلیت به ثبت رسیدن ندارند.
  • در صورتی که نام پیشنهادی شرکت شما 50% با اسامی دیگر تشابه داشته باشد امکان رد اظهارنامه شما وجود دارد.
  • در طبقاتی بیشترین در خواست ثبت برند را دارند طبقاتی نظیر: مواد غذایی، آشامیدنی، سلولزی لوازم خانگی و ایمنی، آرایش و بهداشتی انتخاب یک نام که به تشابه نخورد و محدودیتی نداشته باشد کاری بسیار سخت و پیچیده می باشد میتوانید در این زمینه از کارشناسان متخصص ثبت شرکت ایلیا راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.
  • برای اینکه بتوانید در طبقات شلوغ به راحتی ثبت برند انجام دهید از اسامی چند سیلاب و مختلط استفاده نمایید.
  • انتخاب لوگو و یا لوگو تایپ یکی از مواردی می باشد می باشد که باید دقت کافی در این زمینه داشته باشید سعی کنید از طرح های ساده و قابل فهم استفاده نمایید.
  • شما نمیتوانید از نام مناطق جغرافیایی در کنار نام برند خود استفاده نمایید.
  • برند ها به دو صورت حقیقی و حقوقی به ثبت می رسند .
  • امکان ثبت اسامی که مخالف با شئونات اسلامی می باشند نیست.  
  • در نظر داشته باشید برخی از برند ها حتی پس از ثبت قابلیت ابطال و برگشت پذیری دارند که دارای شرایط متفاوتی می باشند.

تعریف برند سازی

برند شما بیانگر همه ی کسب و کار شما است، در نتیجه باید مشخص کنید که نیت شما و هدف شما از ایجاد چنین برندی چیست. باید بازار هدف و مخاطبان خود را در نظر بگیرید، خواسته ها و انتظارات آنها را مشخص کنید، برتری خود را نسبت به سایر رقبا بیان کنید و در نهایت یک بیانیه ی کوتاه که توصیف کننده ی هدف اصلی برند شماست ارائه کنید. برخی از شرکت ها از همان روز اول هدف وجودی خود را می دانند و تا زمانی که در حیطه ی کوچکتری فعالیت می کنند می توانند شرایط مساعدی برای خود فراهم کنند. اما در اغلب شرکت ها همزمان با گسترش و وسیع شدن حوزه ی فعالیت، به مرور فروش کم می شود. مصرف کنندگان کاهش پیدا می کنند یا رقبا تهدیدی برای آنها می شوند. دلیل آن چیست؟ پاسخ ساده است: فراموش شدن تعهدهای اولیه ی برندتان.
 
برند به نوعی تمامی چیزی است که از شرکت شما وجود دارد. در نتیجه ارائه تعریفی دقیق از آن اهمیتی حیاتی و غیر قابل انکار دارد. شما باید مخاطب هدف و نهایی خود را شناسایی کنید و از خواسته آنها مطلع شوید، دقیقا برای آنها روشن کنید که چرا شما از دیگر رقبای خود بهتر و برتر هستید و در نهایت به بیان و شرحی دست یابید که به بهترین نحو ممکن هدف برند شما را مشخص می کند.

مقایسه بازاریابی و برند سازی

بازاریابی مجموعه ای است از پروسه ها و ابزارهایی که برای تبلیغ و ترویج تجارت استفاده می شوند. برخی از این ابزارها و متدهای ترویجی عبارتند از سئو، رسانه اجتماعی، PPC، جستجو محلی، موبایل واستفاده از متدهای قدیمی و سنتی. اما برند سازی یا برندینگ عبارت است از یک فرهنگ، پیامی با نفوذ و قدرتمند که بر سراسر پروسه تجارت حکمرانی میکند.
اشتباه گرفتن بازاریابی با برند سازی یکی از رایج ترین اشتباهاتی است که اغلب مرتکب می شوند. اما این تصور غلط تنها اشتباه رایج در این حوزه نیست:
برند سازی شامل بازاریابی، تبلیغ، ترویج و هر آنچه که آن را تحت تاثیر قرار دهد می شود.
همانطور که پیشتر اشاره شد این تصور کاملا اشتباه است چرا که برند سازی مانند بازاریابی اقدامی سطحی نبوده و از آن عمقی تر است. بازاریابی، تبلیغ است و سایر فعالیت های ترویجی یعنی ارتباط با شخصیت و پیام برند. در حقیقت برند شما دربردارنده ی شخصیت، صدا و پیام شما است و برند سازی پروسه ای است برای بنا نهادن این سه مشخصه.

 

انتخاب نام شرکت در حوزه برند سازی

 

مراحل ثبت برند و علامت تجاری

برای ثبت علامت تجاری در ایران در ابتدا باید کلیه اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید پیشنهاد ما به شما بهره مندی از اطلاعات کارشناسان و مشاورین متخصص و مجرب مجتمع ثبت شرکت و برند ایلیا می باشد.

در ابتدا می بایست اظهارنامه ثبت برند خود را در سامانه اداره مالکیت صنعتی ثبت نمایید با گذشت 45 الی 90 روز کاری اظهارنامه ارسالی شما مورد بررسی کارشناس اداره قرار میگیرد در صورت تایید ، آگهی تقاضا برای ثبت برند در ایران صادر می گردد.

با انتشار آگهی تقاضا ثبت علامت تجاری ، 30روز زمان به کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی داده می شود تا در صورت واجد شرایط بودن نسبت به برند ثبت شده اعلام اعتراض نمایند  این اعتراض می بایست با ذکر مستندات به اداره مالکیت صنعتی اعلام گردد. چنانچه هیچ اعتراضی نسبت به ثبت برند اعلام نگردد و پایان مهلت سی روزه آگهی دوم ثبت علامت تجاری صادر می گردد و در انتها برای دریافت تصدیق نامه 10 ساله برند خود اقدام می نمایید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت یک برند و علامت تجاری

برندها با توجه به حقیقی و یا حقوقی بودن مدارک متغیری را نیاز دارند از مهم ترین مدارکی که می بایست ارائه دهید مجوزهای مورد نیاز می باشد این مجوزها شامل : پروانه بهره برداری ، جواز تاسیس و جواز کسب می باشد مدرک بعدی که در صورت لاتین بودن برند باید ارائه دهید کارت بازرگانی می باشد اسمی نیاز به اخذ کارت بازرگانی ندارند که در لغت نامه دهخدا مستند معنایی داشته باشند.

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

سازمان های جهانی و بین المللی مالکیت فکری و صنعتی

اتحادیه ها و سازمان های جهانی و بین المللی مالکیت فکری و صنعتی - الف- سازمان جهانی مالکیت فکری ب- سازمان جهانی تجارت الف- سازمان جهانی مالکیت فکری - سازمان جهانی مالکیت فکری یا وایپو، سازمانی است بین المللی و یا بین الدل که جنبه جهانی داشته، مرکز آن در ژنو قرار دارد.

دلایل مخالفان حقوق مالکیت صنعتی و مضرات آن

دلایل مخالفان حقوق مالکیت صنعتی و مضرات آن - دلایل مخالفان حق مالکیت صنعتی را می توان به دودسته تقسیم کرد:الف- دلایل مبتنی برحق رقابت ب- انتقادات رادیکال(افراطی) طبق این نظریه، رقابت آزاد در صنعت و تجارت، موجب ارتقاء کیفیت در تولید کالا می شود.

ثبت برند تولید ظروف پلاستیکی درب دار

جهت کسب امور بیشتر و مشاوره رایگان و در نهایت ثبت برند تولید ظروف پلاستیکی درب دارهم اکنون با کارشناسان ارشد ایلیا ارتباط برقرار کنیدتا راهنمایی شوید.ایلیا

موافقت نامه های ثبت بین المللی مالکیت صنعتی

موافقت نامه های ثبت بین المللی مالکیت صنعتی - امکان دیگری که مشابه حق تقدم به کمک دارندگان حق آمده است، ثبت بین المللی موضوعات مختلف مالکیت صنعتی از طریق معاهدات مربوط به آن ها است. در واقع با عنایت به فلسفه تاسیس موافقت نامه تسهیل کننده ثبت بین المللی از جمله موافقت نامه و پروتکل مادرید در ثبت بین

ثبت برند تولید گاز انبر

جهت کسب امور بیشتر و مشاوره رایگان در خصوص ثبت برند تولید گاز انبر فرصت را غنیمت شمرده و همین حالا با کارشناسان ایلیا ارتباط برقرار کنید تا راهنمایی شوید.

ثبت برند تولید همبرگر

جهت ثبت هر نوع خدمات اداری علی الخصوص ثبت برند تولیدهمبرگرفرصت راازدست ندهیدو هم اکنون با کارگروه مجتمع ثبت برندایلیا جهت مشاوره رایگان تماس حاصل فرمایید.

موافقت نامه لیسبون حمایت از نشانه های جغرافیایی

موافقت نامه لیسبون حمایت از نشانه های جغرافیایی - این موافقت نامه که مشتمل بر 18 ماده و مربوط به حمایت از اسامی مبداء یا نام جغرافیایی یا نشانه جغرافیایی محصولات و ثبت بین المللی آن ها است. این موافقت نامه در سال 1383 به تصویب مجلس ایران رسیده و ایران به این اتحادیه ملحق شد.

کنوانسیون مالکیت صنعتی اتحادیۀ پاریس 1883

کنوانسیون اتحادیه پاریس و اصلاحات بعدی آن که اصول کلی بین المللی برای حمایت مالکیت صنعتی را پایه گذاری کرده است، علاوه بر این که طبق بررسی های به عمل آمده تا سال 2003 میلادی 164 کشور جهان را دور هم جمع کرده و در واقع اتحادیۀ بزرگی را به وجود آورده است. این اتحادیه دو اصل اساسی و مهم را در جهت حمایت

ثبت برند تولید مداد رنگی

کارگروه مجتمع ثبت برند ایلیا با کارشناسان زبده و وکلای مجرب خود اماده خدمت رسانی و مشاوره رایگان به شما سروران در خصوص ثبت برند تولید مداد رنگی می باشد .

سقوط حق مالکیت نام تجارتی

سقوط حق مالکیت نام تجارتی و عدم استفاده اسم تجارتی - عدم استعمال اسم تجاری یا قطع استعمال آن در مدتی که عرفاً قطع استعمال مصداق پیدا کند، موجب سقوط و زوال مالکیت آن است. در واقع این حق به علت قطع استعمال، بلا صاحب یا بلامالک خواهد شد. با زوال امتیاز ناشی از نام تجارتی،اشخاص ثالث می توانند.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
02632137
02126655119