لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما

اقدامات لازم قبل از ثبت شرکت


اقدام اول : شریک خوب پیدا کنید

در ابتدا باید یک شریک خوب و مناسب را برای شروع فعالیت خود انتخاب نمایید. حداقل تعداد سهامداران در شرکت با مسئولیت محدود حداقل 2 نفر و در شرکتهای سهامی خاص حداقل 3 نفر می باشد. در شرکت با مسئولیت محدود سهامداران به میزان آورده نقدی خود در شرکت مسئول ضرر و زیان می باشند و در شرک های سهاکی خاص نیز سهامداران به میزان سهام که در شرکت به آنها تعلق می گیرد مسئولیت دارند در نتیجه شخصی که سهام بیشتری در شرکت دارد مسئولیت بالاتری نیز در مقابل دیون و بدهی را دارا می باشد.

اقدام دوم : انتخاب نام شرکت

انتخاب یک نام برای شرکت دارای باید و نباید هایی است که باید تمامی نکات آن را رعایت نمایید.

  • نکته 1 : اسم انتخابی شما نباید تکراری باشد.
  • نکته 2 : نمیتوانید از اسامی مخفف شده که مرتبط با ادارات دولتی می باشد استفاده نمایید این موضوع تنها زمانی امکان دارد که شما مجوزهای لازم را دریافت کرده باشید.

در واقع شما با به ثبت رساندن یک شرکت قصد دارید کسب و کار کوچکی را راه اندازی نمایید در این زمان انتخاب نام یکی از مهم ترین اقداماتی است که باید انجام دهید انتخاب نام صحیح یک شرکت میتواند شرکت شما را به اوج برساند این نام منتقل کننده تجربه ارزش و وجه تمایز محصولات و خدمات می باشد. اسامی می توانند کارآمد و مفید واقع شوند که یک استراتژی بازریابی مفید و موفقی را یدک بکشند.

اشخاصی موفق هستند که قبل از به ثبت رساندن شرکت خود در خصوص نام آن فکر کرده و بهترین انتخاب را داشته اند تا بعد از اتمام ثبت شرکت خود مجبور نباشند نام شرکت را تغییر دهند.

اقدام سوم : موضوع فعالیت تان را بگویید

موضوع فعالیت شما باید با مشورت کلیه اعضاء باشد. یکی از نکاتی که باید به آن توجه نمایید صریح و منجز بودن موضوع شرکتتان می باشد این موضوع به این معنی می باشد که باید به صورت روشن مشخص نمایید قصد دارید چه فعالیتی را انجام دهید.

موضوعات شرکتهای تجاری شامل : غعالیتهای تجاری، تولیدی، توزیع و خدمات می باشد . چنانچه موضوع فعالیت شما نیازمند مجوز باشد باید اقدام به دریافت آن از ارگانهای ذی صلاح نمایید.

اقدام چهارم : نشانی شرکت را مشخص کنید

شما برای شروع فعالیت خود نیازمند دفترمرکزی می باشید. آدرسی که اعلام می نمایید باید داری کدپستی دقیقی باشد.

درصورتی که در ابتدا امر محل مشخصی را برای شروع فعالیت خود ندارید میتوانید آدرس محل سکونت خود و یا یکی از اعضائ را اعلام نمایید تا در اولین فرصت به آدرس واقعی تغییرمکان دهید.

اقدام پنجم : مشخص نمودن میزان سرمایه

حداقل سرمایه اعلامی توسط شما با توجه به قانون تجارت نمی تواند از 1.000.000 ریال کمتر باشد با این حال به این موضوع توجه نمایید که میزان سرمایه شما در حقیقت اعتبار شرکتتان می باشد.

اقدام ششم : مشخص کردن سهام شرکا

با مشورت کردن با شرکا و میزان آورده هر کدام از سهامداران درصد سهم خود در شرکت را مشخص کنید

اقدام هفتم : معرفی شعبه های شرکت

چنانچه مایل هستید شرکت شما دارای شعبات مختلف باشد می بایست سمت آنها را در این مرحله مشخص نمایید.

اقدام هشتم : تنظیم و تدوین اساسنامه شرکت

در ابتدا یک توضیح مختصری در خصوص اسانامه شرکت در اختیار شما می گذاریم :

اساسنامه شرکتهای تجاری در حقیقت مجموعه ای از قوانین، دستورالعمل ها، تصمیمات و موافقت هایی می باشد که به تصویب مجمع عمومی به عنوان عالی ترینم تشکل سهامداران شرکت رسیده باشد در قانون تجارت مقرر گشته است که اسانامه شرکت باید با قید تاریخ به امضاء تمامی موسسین و سهامدارن رسیده باشد.

در اساسنامه شرکت باید کلیه موارد ذیل قید گردد :

نام شرکت، موضوع شرکت، مدت شرکت، مرکز اصلی شرکت و محل شعب آن، اگر تأسيس شعبه مورد نظر باشد، مبلغ سرمایه شرکت و تعیین مقدار نقد و غیر نقد، تعداد سهام بی نام و بانام و مبلغ اسمی آنها و در صورتی که ایجاد سهام ممتاز مورد نظر باشد تعیین تعداد و خصوصیات و امتیازات این گونه سهام، تعیین مبلغ پرداخت شده هر سهم و نحوه مطالبه بقیه مبلغ اسمی هر سهم و مدتی که ظرف آن باید مطالبه شود که به هر حال از پنج سال متجاوز نخواهد بود، نحوه انتقال سهام با نام، طریقه تبدیل سهام بانام به سهام بی نام، در صورت پیش بینی امکان صدور اوراق قرضه، ذکر شرائط و ترتیب آن،شرائط و ترتیب افزایش و کاهش سرمایه شرکت، مواقع و ترتیب دعوت مجامع عمومی، مقررات راجع به حد نصاب لازم جهت تشکیل مجامع عمومی و ترتیب اداره آنها، طریقه شور و اخذ رأى و اكثريت لازم برای معتبر بودن تصمیمات مجامع عمومی، تعداد مدیران و طرز انتخاب و مدت مأموريت آنها و نحوه تعیین جانشین برای مدیرانی که فوت یا استعفاء می کنند یا محجور یا معزول یا به جهات قانونی ممنوع میگردند، تعیین وظائف و حدود اختیارات مدیران، تعداد سهام تضمینی که مدیران باید به صندوق شرکت بسپارند، قید این که شرکت یک بازرس خواهد داشت یا بیشتر و نحوه انتخاب و مدت مأموريت بازرس،تعیین آغاز و پایان سال مالی شرکت و موعد تنظیم ترازنامه و حساب سود و زیان و تسلیم آن به بازرسان و به مجمع عمومی عادی سالیانه، نحوه انحلال اختیاری شرکت و ترتیب تصفیه امور آن، نحوه تغییر اساسنامه

پنج اشتباهی که نباید در ثبت شرکت مرتکب شد

بزرگترین اشتباهاتی که معمولا افراد در ثبت یک شرکت انجام می دهند عبارت است از :

  • با اشخاصی که اطلاعات کاملی در خصوص آنها ندارید شریک نشوید!

شراکت از مهم ترین و اساسی ترین اصول تاسیس یک شرکت می باشد اما انتخاب شریک از آن هم مهم تر است عدم انتخاب یک شریک مناسب میتواند منجر به ایراد خسارت جدی و غیرقابل جبرانی برای شما عزیزان باشد این خسارت ها عبارتند از : سوداستفاده های مالی و غیرمالی توسط اشخاص سودجو، اعتبار شرزکت در طی مدت زمانی از بین خواهد رفت، مجبور به انحلال شرکت و یا ایجاد تغییرات در آن می شود و در انتها در بیشتر مواقع منجر به ورشکستگی می گردد.

  • اطلاعات خود را در زمینه ثبت شرکت و قوانین مرتبط با آن تکمیل نمایید بدون اطلاعات اقدام نکنید!

اولی اطلاعاتی که باید به آن مسلط باشید تفاوت بین قالب های ثبتی می باشد به عنوان مثال باید بدانید شرکت مسئولیت محدود با شرکت سهامی خاص دارای تفاوتهایی می باشند هرگونه اشتباهی که شما در قدم اول مرتکب شوید منجر به دردسرها و خسارتهای مالی می گردد پیشنهاد ما به شما مشاوره گرفتن از اشخاص متخصص و مجرب در این زمینه می باشد.

قبل از هراقدامی قانون تجارت فصل مرتبط با شرکتها را به خوبی مطالعه نمایید و اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید اهمیت این مسأله به حدی‌ست که توصیه می‌کنیم اگر به مسائل و نکات قانونی و حقوقی مربوط به ثبت شرکت آشنایی و تسلط ندارید و فرصت مطالعه و کسب اطلاعات در این مورد را نیز ندارید حتما با اشخاصی که در این زمینه به حد کافی مسلط و با تجربه هستند مشورت نمایید

  • در صورت بی اطلاع بودن در خصوص روند اداری و ثبت یک شرکت بدون داشتن وکیل اقدام نکنید!

این موضوع منجر می شود که پروسه ثبت شرکت شما بسیار طولانی و طاقت فرسا شود . عدم آشنایی با روال اجرایی و عملی ثبت شرکت می‌تواند منجر به برگشت پرونده به علت نواقص ناشی از این عدم آشنایی و انصراف متقاضی از ثبت شرکت شود.

  • بدون اطلاعات برای شرکت خود سرمایه انتخاب نمایید!

یکی دیگر از مهم ترین مواردی که در ثبت شرکت خود بایر در نظر بگیرید میزان سرمایه شرکت می باشد. به استناد قانون تجارت میزان سرمایه انتخابی شما برای شرکت حداقل 1.000.000 ریال می باشد مائه قانونی در سال 1311 به تصویب رسیده و با گذشت زمان از اعتبار و ارزش آن کم شده است به این نکته توجه نمایید که سرمایه شما در واقع اعتبار شرکت شما می باشد. برای دریافت وام از بانکها و موسسات و مالی و اعتباری، شرکت در مناقصات و مزایدات، دریافت نمایندگی از شرکتهای معتبر و انجام بسیاری از امور، سرمایه ثبتی شرکت شما یکی از اصلی‌ترین شاخصه های اعتبار شرکت است و اینگونه شرکت‌ها و ارگانها به میزان سرمایه شما توجه خاصی نشان می‌دهند.

بنابراین به شدت توصیه می‌شود که میزان سرمایه‌ای برای شرکت خود در نظر بگیرید که با توجه به شرایط شرکت شما معقول و منطقی باشد.

  • بدون داشتن هدف شرکت ثبت نکنید!

برخی افراد بدون در نظر گرفتن هدف و یا ایده ای مشخص اقدام به ثبت شرکت می نمایند این افراد عموما به این موضوع فکر میکنند که فعلا شرکتی ثبت کنیم تا بعدا با آن شروع به فعالیت نماییم! این طرز تفکر اشتباهی‌ست مگر اینکه واقعا طرح و ایده و دلیل موجهی برای این کار وجود داشته باشد.

چرا باید شرکت ثبت کنیم؟

اشخاصی که برای رشد کسب وکار و اعتبار بیشتر قصد دارند شرایط ویژه ای را فراهم نمایند باید بدانند ثبت شرکت یکی از راههای رسیدن به آن می باشد.

این افراد با در نظر گرفتن اهداف یکدیگر و اشتراک تجربه و تخصص و سرمایه جهت رسیدن به اهدافشن تلاش می نمایند و اصلاحا شراکتی را راهاندازی می نمایند. ثبت شرکت یا موسسه نوعی قرارداد است که با توجه به شرایط و ضوابطی که در قانون تعریف شده است بین شرکا منعقد می‌شود.

برای ثبت شرکت کجا برویم؟

با توجه به انتخاب حوزه فعالتی خود با ید به اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری در همان حوزه مراجعه نمایید.

با توجه به سامانه ای شدن کلیه مراحل ثبت و پست آن به ادراه ثبت شرکتها مربوطه نیازی به مراجعه حضوری شما نمی باشد.

چرا مجتمع حقوقی بین الملل ایلیا برای ثبت شرکت شما بهترین گزینه است؟

مجتمع ثبت شرکت و برند ایلیا با دارابودن 18 سال خدمت صادقانه به شما عزیزان وکسب تجربه و تخصص توانسته است ثبت و ارائه‌ی خدمات مالی، حقوقی و اداری به بیش از 5۰۰۰۰ اشخاص حقیقی و حقوقی را در کارنامه‌ی خود داشته باشد. این مجموعه با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید.

مجتمع حقوقی ثبت ایلیا افتخار دارد در کلیه ی حوزه های ثبت شرکت ،ثبت برند ،ثبت تغییرات ،طرح و جواز تاسیس صنایع ،کسب نشان حلال ،ثبت طرح صنعتی و همچنین ثبت اختراع ،تخصصی ترین شیوه های نوین حقوقی و ثبتی را به متقاضیان خود ارائه نماید.

تلاش ما کسب رضایت شماست.

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت بازرگانی

مراحل ، شرایط و مدارک لازم جهت ثبت شرکتهای بازرگانی در ایران - متقاضیان ثبت شرکتهای بازرگانی میتوانند فرآیند ثبت خود را به دو صورت توسط خود و یا وکیل ثبتی

ثبت شرکت پیمانکاری

جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت های پیمانکاری با کارشناسان متخصص و مجرب مجتمع ثبتی ایلیا در تماس بوده و از مشاوره های رایگان آنها بهره مند شوید .

ثبت شرکت تضامنی فوری و سریع

ثبت شرکت تضامنی فوری و سریع - ثبت شرکت تضامنی که با نامی معین بین دو یا چند نفر شکل می گیرد.مسئولیت در این نوع شرکتها بصورت تضامنی می باشد.

روزنامه رسمی ثبت شرکت ها

روزنامه رسمی ثبت شرکت ها - یکی از مراحل ثبت شرکت و در واقع آخرین مرحله ثبت شرکتها چاپ آگهی در روزنامه رسمی می باشد.جهت چاپ آگهی تاسیس پیش آگهی و یا آگهی

ثبت مهر شرکت

ثبت مهر شرکت در کرج توسط ثبت ایلیا - مهر هر شرکت به مثابه امضا و اعتبار و آبروی شرکت است و ممکن است با تقلید از آن هویت و اعتبار یک شرکت به خطر بیفتد و نشان آن به نوعی جعل شود که به همین دلیل ثبت شرکت ایلیا به دلیل جلوگیری از این موضوع مهر شرکت شما را به شکل مالکیت معنوی به ثبت می رساند.

نحوه استعلام شماره ثبت شرکت

توضیح در خصوص نحوه استعلام شماره ثبت شرکت - واحدی که یک شرکت در آن ثبت گردیده مانند محل صدور شخص حقیقی است. در این جا برخی شناسه های مربوطه برای استعلام

ماده 124 قانون تجارت در خصوص هیئت مدیره شرکتها

ماده 124 لایحه اصلاحی قانون تجارت در خصوص هیئت مدیره شرکتها - نکته دیگری که در خصوص ماده 124 قابل تامل می باشد این است که مقرر شده در صورتی که مدیرعامل عضو

نام و اسم زیبا برای شرکت

نمونه نام و اسم زیبا برای ثبت شرکت، ثبت برند و نام تجاری،انتخاب اسم مفهومی برای شرکت ها -اگر قصد ثبت شرکت و یا برند و علائم تجاری را دارید در انتخاب نام شرکت دقت کنید. انتخاب نامی زیبا جهت نام تجاری شرکت نقطه تمرکز و قوت کلیه فعالیتهای بازاریابی است و مهم ترین و ماندگارترین بخش کار شما می باشد.

انتخاب نام شرکت

راهنمای انتخاب نام شرکت | هنگامی که صحبت از موفقیت یک کسب و کار کوچک در میان است در واقع اسم یک شرکت قبل از ثبت آن اهمیت بسیاری پیدا می کند .

ثبت شرکت دانش بنیان فوری و سریع

ثبت شرکت دانش بنیان سریع -بی شک نخستین گام که می تواند یاری رسان خوبی برای پیشبرد اهدافتان جهت ثبت شرکت سریع دانش بنیان باشد موسسه حقوقی بین الملل ایلیاست.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟