برای استعلام نشان و علائم تجاری قبل از ثبت می توان از اطلاعاتی که در سامانه اداره مالکیت صنعتی، بایگانی شده استفاده کرد و یا به روزنامه رسمی کشور مراجعه نمود. استعلام برند قبل از ثبت دارای مزایای بسیاری می باشد. با استعلام نشان و علائم تجاری قبل از ثبت، می توان از اسامی و برند هایی که قبلا در مورد کالا و خدمات مورد تقاضا به ثبت رسیده است اطلاع پیدا کرده و از ارسال همان نام به سامانه جلوگیری کرد. این کار باعث صرفه جویی در زمان و هزینه جهت ثبت برند می شود.
در ضمن با استعلام برند قبل از ثبت می توان از تمامی برند های ثبت شده در ۴۵۵ طبقه کاری اطلاع پیدا کرد. گاهی اوقات امکان دارد یک برند را مختص کالا و یا خدماتی خاص بدانیم و بخواهیم از همان نام در کالا یا خدماتی دیگر استفاده کنیم. پس بنابراین با استعلام برند قبل از ثبت، از ثبت آن برند در طبقات دیگر نیز اطلاع پیدا کرده و دیگر نیازی نیست که برای آن اظهارنامه ی دیگری تنظیم کنیم. علاوه بر این ، کارشناسان و متخصصان ماهر و باتجربه ی مؤسسه به صورت کاملاً تخصصی و حرفه ای به صورت رایگان می توانند استعلام ثبت برند ر در کمتر از ۳ ساعت برای شما انجام دهند تا بتوانید با اطمینان خاطر نسبت به ثبت برند خود اقدام کنید .
انتخاب اسامی ای که سابقه ثبتی نداشته باشند ، یکی از کارهای ضروری قبل از انتخاب نام برند یا استعلام برند ، قبل از ثبت است. با این کار با می توان اطمینان و یقین بیشتری درخصوص تایید نهایی برند خود داشته باشید.

استعلام نشان و علائم تجاری قبل از ثبت

برای استعلام آنلاین برند قبل از ثبت ، ما می توانیم از سامانه اداره مالکیت صنعتی و یا روزنامه رسمی کشور استفاده کنیم .برای این کار لازم است به آدرس اینترنتی www.iripo.ssaa.irr(سامانه اداره مالکین صنعتی در استعلام برند قبل از ثبت) مراجعه کرده و از طریق دکمه جستجو وارد صفحه جستجو شده و نام مورد نظر و طبقه درخواستی را تعیین کرده و دکمه جستجو را کلیک می کنیم. در صورت وجود هر گونه سابقه ثبت مشابه، این سامانه نتایج جستجو را اعلام می کند.
یکی دیگر از روش های استعلام برند قبل از ثبت، روزنامه رسمی می باشد. برای این کار باید از سایت روزنامه رسمی کشور ) rrk.ir (اقدام کنیم . بعد از وارد شدن به این سامانه در قسمت آگهی های قانونی، با انتخاب علامت تجاری به عنوان نوع آگهی، اسامی مورد نظر را وارد کرده و از میان روزنامه های جستجو شده به بررسی استعلام برند قبل از ثبت می پردازیم.

بررسی اسامی گوناگون و استعلام برند قبل از ثبت ، روشی است که متقاضیان و شرکت های بزرگ برای انتخاب برند محصولات و یا خدمات خود استفاده می کنند تا در زمان ارائه و معرفی محصول یا خدمات خود با مشکل مواجه نشوند.در استعلام ثبت علائم تجاری ، همکاران ما در مجتمع ثبت شرکت و برند ایلیا با توجه به لیست کالاها و طبقات اعلامی برند و علائم تجاری و همچنین مجوز ارائه شده ، طبقات مورد نظر ثبت برند را از نظر سوابق ثبتی بررسی می کنند.

استعلام نشان و علائم تجاری قبل از ثبت