• فرایند ثبت علامت تجاری ازابتدا تا انتها

مهم ترین قدم شما برای معرفی محصول و یا خدمات خود به مشتریان و بازار کسب و کار ثبت علامت تجاری می باشد، علائم تجاری شما با دیده و شنیده شدن در ذهن مشتری نقش بسته و باعث می شود با دیدن علامت تجاری تان از اصل بودن کالا یا خدمات اطمینان حاصل نماید قبل از ثبت علامت تجاری استعلام آنلان مهمترین اقدام شما قبل از ثبت می باشد.

قدم اول : استعلام آنلاین ثبت علامت تجاری

برای پیشگیری از عدم ثبت به علت تشابه و یا تکراری بودن باید استعلام آنلاین انجام دهید تا از ثبت یا عدم ثبت علامت تجاریتان اطمینان حاصل نمایید.
توجه: علامت تجاری مورد نظر شما امکان دارد در طبقه و حوزه کاری دیگری ثبت شده باشد پس میتوان آن را در طبقه کاری شما به ثبت رساند.

قدم دوم : بررسی مدارک مورد نیاز برای ثبت علامت تجاری

از آن جهت که علامت تجاری ها متفاوت می باشند مدارک مورد نیاز آن ها نیز متفاوت است. برای برند و علامت تجاری لاتین کارت بازرگانی لازم می باشد، اگر علامت حقوقی باشد و به نام شرکت به ثبت برسد مدارک کامل شرکت احتیاج است، همچین جواز فعالیت شما در زمینه کاریات و مدارک شناسایی کامل باشد.

قدم سوم : مراجعه به سامانه ثبت علامت تجاری

بعد از مراحل استعلام و تکمیل مدارک قدم اخر و مهم مراجعه به سایت اداره مالکیت به آدرس ipssaaa.ir است که باید در آن اظهارنامه شامل: مشخصات حقیقی و یا حقوقی متقاضی، مشخصات علامت تجاری وارد شود پذیرش نهایی گرفته شود و منتظر بمانید تا پذیش نهایی وتاییدیه انجام شود.
توجه داشته باشید این ااظهارنامه باید با دقت کامل شود تا موجب رد آن نشود شما عزیزان میتوانید برای ثبت اظهارنامه خود از موسسه ثبت ایلیا همیاری گرفته تا در روند ثبت علامت تجاری تان با مشکلی مواجه نگردید.
پس از تایید اظهارنامه نوبت به آگهی در روزنامه رسمی میرسد که در دو نوبت انجام میشود و نوبت دوم 1 ماه پس از اگهی اول که پس از تایید اظهارنامه انجام شده چاپ میشود که با چاپ نوبت دوم مطمئن می شوید اعتراضی نسبت به علامت تجاری شما وجود ندارد با پیگیری حضوری و اداری گواهی 10 ساله معتبر صادر می گردد که قابل تمدید می باشد.

استعلام آنلاین ثبت علامت تجاری

مواری درباره نام تجاری

• قانون به شما این امکان را می رهد تا بعد از استعلام آنلاین و ثبت نام تجاری خود این امکان را داشته باشید تا از کسانی که از علائم شما و مشابه ان استفاده می کنند شکایت کرده و از فعالیتشان جلوگیری نمایید و یا حتی طلب خسارت کنید.
• نکته بعدی در مورد علامت تجاری این است نام ثبت شد شما قابلیت انتقال دارد و هر چه بیشتر با نام تجاری خود فعالیت انجام داده باشید که علامت تجاری شناخته شده تر و پرسود تر باشد به همان میزان ارزش علائم تجاری بالاتر میرود.
• مورد بعدی که باید بدانید این است که علامت تجاری به جز هزینه ثبت و تمدید هزینه دیگری مانند مالیات نداشته و عوارضی به آن تعلق نمی گیرد.
• لازم است بدانید علامت تجاری را می توان به صورت بین المللی در آورد بدین صورت که با یک اظهارنامه یک مرحله از فرایند و همچنین یک هزینه میتوانید علامت تجاری خود را به صورت بین المللی ثبت نمایید که در ایران این فرایند از طریق ثبت بین المللی برند مادرید صورت گرفته که طبق آن تولید یا خدمات خود را میتوانید در 86 کشور عضو معاهده مادرید به ثبت رسانید که این کار احتیاج به ثبت به صورت واحد به واحد در هر کشور را ندارد.

استعلام آنلاین ثبت علامت تجاری