مقدمات ثبت برند

برای رسیدن به اینکه ارزانترین ثبت برند را چه موسسه ای انجام می دهد بهتر است اول بدانیم که برای ثبت یک برند چه مراحلی راباید طی کرد ؟

اولین مرحله در ثبت برند طراحی یک اسم برای اسم تجاری یا طراحی تصویر برای لوگو است که خود فرایند زمانبری است سپس باید این لوگو یا اسم تجاری استعلام شود تا بدانیم که آیا قبلا ثبت شده است برای همین شغل یا محصول یا نه و اگر ثبت شده باشد مجددا " باید زمان گذاشت و آن را طراحی کرد .در نهایت پس از طی کردن این مراحل باید مدارک ثبت برند یا لوگو را تهیه کرد که یکی از آنها مجوز است که برای کسانی که مجوز ندارند می توان جواز تاسیس تهیه کرد . پروسه اخذ جواز حداقل یک هفته زمان می برد و پس از همه اینها تازه ثبت برند انجام می شود فلذا مشاهده می کنید که مقدمات ثبت برند به تنهایی چقدر پیچیده و زمان بر است .

ارزانترین ثبت برند

سایر مراحل ثبت برند

حال که وارد اصل ماجرا شده اید باید اظهارنامه ثبت برند را به شکل الکترونیک به همراه تصویر مدارک از طریق سایت اداره مالکیت برای آن اداره ارسال کنید و تشکیل پرونده الکترونیک دهید و حداقل 35 روز کاری منتظر تایید این پرونده باشید و چنانچه تایید نشود باید به کمک کارشناسان موسسات ثبتی رفع نقص کنید و مجدد اظهارنامه اینترنتی را بفرستید که خود این موضوع یک ماه مجددا" بررسی پرونده شما را به عقب می اندازد و تازه اگر بعد از پشت سر گذاشتن همه این مراحل پرونده تان به تایید رسید حالا باید یکبار هم اصل مدارک را ارسال کنید و این بار پرونده فیزیکیتان یعنی اصل مدار ک بعد از حداقل یک ماه تایید شود و تازه بعد از این تاییدیه است که دونوبت چاپ آگهی به فاصله یک ماه در روزنامه رسمی دارید و سپس می توانید با پیگیری حضوری در صورت عدم شکایت تصدیق برند خود را در یافت کنید . پس می توان این سوال را پرسید که آیا اگر موسسات ثبتی مبلغی که از نظر شما بالا است را از شما درخواست می کنند ، آیا واقعا این مبلغ برای همه آنچه در بالا گفتیم ، برای همه پیگیری ها و پیچیدگی ها و فرایندهای زمان بر واقعا مبلغ بالایی است ؟ در پاسخ باید گفت که خیر به هیچ وجه این طور نیست به علاوه موسسات ثبتی مانند ثبت شرکت ایلیا مشاوره ثبت برند را هم ارائه می دهند که به صورت رایگان است.

نتیجه : برای پروسه سخت و طولانی ثبت برند و لوگو هزینه دریافتی هزینه بالایی نمی باشد و با توجه به مشاوره های مکرر و رایگان مجتمع ثبت شرکت و برند ایلیا می توان ارزانترین ثبت برند را نزد این موسسه انجام داد.

هزینه های ثبت برند

اخذ جواز

حق الثب برند ( وجه دولتی)

حق الوکاله وکیل موسسه

حق الچاپ آگهی در روزنامه رسمی دوبار به فاصله یک ماه

حق الصدور تصدیق برند