اهمیت ثبت برند

ثبت برند عامل موثری در موفقیت  کسب و کار شماست زیرا علاوه بر امکاناتی که در اختیار شما می گذارد می تواند کسب و کار شما را تبدیل به نامی ماندگار در اذهان نماید و همگان را وادار به خرید از برند شما نماید البته این موضوع با تبلیغات بسیار و شناساندن برند شما تحقق می یابد ، اما لازمه آن در ابتدا ثبت برند می باشد . برندهای مشهوری که در دنیای صنعت ، اتوموبیل ، لوازم منزل و الکترونیک، پوشاک یا حتی خوراکی ها و آشامیدنی ها  می شناسیم مانند -Apple-BMW-SAMSUNG-MC Donald-VERCACHE-Pepsi همه از ابتدا شهرت نداشتند و از طریق ثبت برند و سپس برندسازی موفقیت کسب و کار خود را تضمین کردند . ثبت برند دست شما را از بسیاری جهات باز می کند و امکانات خاصی را برایتان مهیا می کند . مثلا" با ثبت برند می توانید ثبت نام تجاری یا ثبت علامت تجاری بر روی محصولات یا تابلو محل کار خود درج کنید ، آن نام یا علامت را در تبلیغات خود استفاده کنید تا به جایگاه خودش در میان مردم برسد ، همچنین با ثبت برند می توانید نمایندگی محصولات و خدمات خود را به دیگران بدهید و در حقیقت کسب و کار خود را گسترش دهید.

ثبت برند
چرا ثبت برند انجام دهیم ؟

هنگامی که برند یا مارکی مختص کسب و کارتان را ثبت می کنید سبب می شود که دولت و قانون تجارت از نام تجاری یا علامت تجاری شما حمایت کند به این شکل که با ثبت برند گواهی یا تصدیق برند برایتان صادر می شود که به مدت 10 سال معتبر است ،  در طی این ده سال دولت اجازه ثبت برند همنام برند شما یا حتی مشابه آن را به اشخاص دیگر که در همان حیطه شغلی کار می کنند ، نخواهد داد و همین موضوع کمک شایانی به رونق کسب و کار شما می کند. فرض کنید که شما برندی را ثبت کرده و با ارائه خدمات یا محصولات با کیفیت و بازاریابی آن را به شهرت برسانید و سپس کسی دیگر که تازه کار است اجازه داشته باشد از همان نام تجاری یا مشابهش استفاده کند در این صورت اتفاقی که می افتد قطعا" ضرر زیادی به کسب و کار موفق شما می زند و تمام هزینه و زمانی که برای بازاریابی برند خود صرف کرده اید هدر خواهد رفت پس مشاهده می کنید که ثبت برند چقدر اهمیت دارد و در حقیقت تبلیغات و مطرح کردن نام تجاریتان را باید پس از ثبت برند  ، انجام دهید.  

اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت برند 

ثبت برند به نام شخص حقیقی  یا حقوقی ( شرکت )  ممکن است ، در هر صورت جهت ثبت نیاز به مجوزی دال بر فعالیت دارید مالک برند باید بالای 18 سال سن داشته باشد . برند را می توان به شکل فارسی یا لاتین ( پس از اخذ کارت بازرگانی )  به ثبت رساند . برند فارسی برندی است که هم واژه اصالتا فارسی باشد و هم به شکل فارسی نوشته شود  مانند مارال لیکن کلمه  Maral برای ثبت ،ثبت برند لاتین است. انواع ثبت برند هم به این شکل است :
ثبت نام تجاری : ثبت نام تجاری یا اسم تجاری در حقیقت ثبت برند در قالب یک یا دو یا چند کلمه است که باید در طبقه ثبتی خود منحصر به فرد باشد.
ثبت علامت تجاری : علامت تجاری ، نشان تجاری ، آرم یا لوگو همگی نوعی برند تصویری هستند که به شکل یک نماد و عکس برای شما به ثبت می رسند و این تصویر نیز باید برای مالک برند  اختصاصی و منحصر به فرد باشد .
ثبت شرکت ایلیا در همین راستا مشاوره و خدمات تخصصی جهت ثبت برند در کرج ، تهران و دیگر نقاط ایران را برای شما به  انجام می رساند .