اشخاص برای کسب منابع مالی و تقسیم مسئولیت ها تصمیم به ثبت شرکت میگیرند و مسئولیت اعضاء شرکت متناسب با تعهدی که هر کدام پذیرفته اند وتوافقاتی که بین اعضاء صورت میگیرد مشخص میشود.کسب و کارو اشخاص برای این که وجهه ی قانونی به خود بگیرد نیاز به ثبت شرکت دارد.
در تعریف شرکت با مسئولیت محدود میتوان گفت شرکتی است  که برای تشکیل حداقل به  دو عضو نیاز دارد و هدف از تشکیل آن انجام امور بازرگانی میباشد و در شرکت با مسئولیت محدود سرمایه به سهام تقسیم نمیشود بلکه سرمایه ی اشخاص به شکل سهم الشرکه میباشد بنابراین در صورتی که شرکت با بدهی روبرو شود هر یک از شرکا در شرکت تا  اندازه ای که سرمایه آورده اند مسئول خواهند بود. 

خصوصیت شرکت با مسئولیت محدود

محاسن و معایب شرکت با مسئولیت محدود 

 

معايب شرکت با مسئوليت حدود

شرکت با مسئولیت محدود در گرفتن وام از بانکهای خصوصی با مشکل مواجهه میشود و برخی از بانکهای خصوصی هستند که به شرکت با مسئولیت محدود وام نمی دهند.
در صورتی که شرکتی که تاسیس میکنیم با مسئولیت محدود باشد امکان شرکت در مناقصات دولتی وجود نخواهدداشت.

جهت اطلاع از نحوه ثبت شرکت با مسئولیت محدود این مقاله را مطالعه فرمایید :  مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود 
محاسن شرکت با مسئوليت محدود
برای شکل گیری با دو عضو اصلی هم شکل میگیرد.
نیازی نیست که اعضای آن هر سال معرفی بشوند و همچنین نیازی به تنظیم صورتجلسه و تایید و ثبت آن هم نمیباشد.

ماليات شرکت با مسئوليت محدود به چه صورت است؟

تصوری غلط بین اشخاصی که میخواهند ثبت شرکت مسئولیت محدود کنند وجود دارد و ان این است که تصور میکنند چون نام شرکت با مسئولیت محدود حاوی عبارت با مسئولیت محدود می باشد پس در مقایسه با سایر شرکت ها مسئولیت کمتری نیز دارد،اما جهت برآورد مالیات شرکت نام شرکت را در نطر نمیگیرند بنابراین نام شرکت ارتباطی با میزان مالیات شرکت ندارد.
مالیاتی که برای شرکت در نظر گرفته میشود به دو شکل میباشد که بایستی مورد توجه واقع گردد:
1.مالیات بر عملکرد شرکت
هر 12 ماه یک سال مالی میباشد و هر سال مالی شرکت دارای ابعاد مختلفی می باشد:
1:هزینه های شرکت:(مثل قبض های شرکت،دستمزد کارکنان،اجاه بهای دفتر،هزینه های رفت وآمد،تنخواه شرکت،و به طور کلی هزینه هایی که برای دوام شرکت به شکل مستقیم و غیر مستقیم لازم است. )
2:منفعتی که از خدمات یا فروش حاصل می شود،سود جدا از درآمد است و با آن فرق دارد.درآمدی که از فروش یا خدمات به دست آمده را از تمام هزینه هایی که در طی یک سال مالی شده کم میکنیم آن چه که باقی می ماند سود میباشد.
بر طبق جدول تعرفه مالیاتی که متناسب با نوع فعالیت شرکت تنظیم میشود درصدی از سودی که دریک سال مالی به دست آورده اید رابه اداره مالیات پرداخت میکنید و در دفاتر مالیاتی شرکت(منظوردفاتر پلمپ میباشد) در پایان سال مالی ذکر میکنیم.
در صورتی که شما ثبت شرکت با مسئولیت محدود کنید  ولی شرکت شما فعالیتی نداشت شما مکلف به پرداخت مالیات نمی باشید ولی اظهارنامه عدم فعالیت و گرفتن دفاتر پلمپ یا همان دفاتر مالیاتی شرکت برای شما ضروری میباشدو در صورت عدم انجام احتمال مواجهه با جریمه وجود خواهد داشت.
با توجه به آن چه که گفته شد نتیجه میگیریم که مالیات بر مبنای عملکرد شرکت می باشد.

خصوصیات شرکت با مسئولیت محدود