• دلیل حمایت اداره مالکیت از ثبت علامت تجاری های ده ساله

شما با ثبت برند در دنیای تجارت زمینه کاری و خدمات رسانی خود را به مردم و دولت معرفی نموده که این کار علاوه بر ایجاد اشتغال به چرخه درامد هم کمک شایانی میکند بنابراین شما با انجام کلیه مراحل و پرداخت هزینه قانونی برای ثبت برند خود ااز حمایت اداره الکیت صنعتی برخوردار می گردید.

  • چگونگی علامت تجاری

توضیح در خصوص علامت تجاری
در نتیجه:
1) از ثبت برند مشابه و هم نام شما جلوگیری میکند
2) اگر فردی از برند شما و یل حتی مشابه آن سو استفاده نماید طبق قانون و بل شکایت شما پیگیری قانونی انجام می گردد.
د�� صورت نبود حمایت اداره مالکیت صنعتی با تلاش و فعالیت در دنیای تجارت و به شهرت رساندن یک برند تضمینی برای عدم سو استفاده از آن نبود پس با ثبت برند اول از همه از امنیت برند خود مطمئن میشوید
نکته : شما با ثبت علامت تجاری می توانیید با اعطای نمایندگی با نام برند خود کسب و کار خود را نیز گسترش دهید. 

  • زمان اعتبار قانونی ثبت علامت تجاری

مدت اعتبار قانونی برند از زمان ثبت ده سال می باشد که بعد از طی این زمان قابل تمدید می باشد.

  • علامت تجاری قابل ثبت

واژگان یا کلمات ، ترکیبی از حروف ، اعداد ، حرف و عدد و یا کلمه و رقم در کنار هم ، تصویر یا علامت و نماد و آیکون به شکل رنگی یا سیاه و سفید می تواند ثبت برند شود . در برخی کشورها شعار تبلیغاتی ، بو یا اصوات هم قابلیت ثبت برند دارند  اما در کشور ایران فقط موارد گرافیکی و قابل رویت ذکر شده ثبت می گردد.
هر گونه واژه، ارقام، حروف، تصویر و یا ترکیب هر کدام از این موارد با هم به صورت رنگبندی شده و یا سیاه و سفید قابلیت ثبت برند را دارند. در کشور های دیگر از شعار و یا صدا ها وبوها نیز برای ثبت استفاده می شود که در ایران جز موارد قابل دیده شدن و گرافیکی امکان پذیر نمی باشد.

توضیح در خصوص علامت تجاری

  • علامت تجاری های غیر قابل ثبت

از کلمات عام که کلیت یک محصول را شامل میشود نمیتوان برای ثبت استفاده کرد مثلا" برند کیک قابل ثبت نیست زیرا کیک به اقسام مختلفی تقسیم می شود  و نمیتوان آن را منحصر به یک برند دانست و ثبت کرد.
از کلمات توصیفی هم نمیتوان استفاده نمود مانند شیرین که برای محصولات مختلفی همچون بستنی، شکلات، آبنبات... به کار میرود و مختص به یک محصول یا برند نیست.
علامت های که با عرف و موازین اسلامی همخوانی ندارد و بر خلاف آن می باشد همچنین تصویر از چهره افراد مقدس نیز قابل ثبت برای برند نیست.
همچنین نشان های دولتی ، نمادهای بین المللی ، پرچم کشورها ، اسامی مشهوره یا مقدسه ، نام سازمان های جهانی بر اساس قوانین اداره مالکیت فکری و معنوی غیرقابل ثبت می باشد.
موسسه ثبتی وحقوقی ایلیا با رعایت کلیه این نکات و رعایت آن ها همیار شما در کلیه امور استعلام و ثبتی برند می باشد.

  • شیوه استعلام انلاین ثبت علامت تجاری از سامانه موسسه ثبتی ایلیا

با اکتفا به توضیحات داده شده میدانید که برند اعتبار شما در دنیای تجارت می باشد و با ثبت قانونی آن اعتبار خود را تثبیت می نمایید، اولین گام استعلام برند می باشد که به سه طریق انجام پذیر است:
1) استعلام با مراجعه به سایت اداره مالکیت صنعتی که به علت به روز رسانی نشدن از قابلیت نمایش برندهای در حال ثبت که روند ثبت آن ها تکمیل نشده و نداشتن اطلاعات کامل از طبقه بندی مشاغل گمراه شوید و حتی با این استعلام هم برند شما رد شود. 
2یک راه هم استعلام حضوری ار اداره ثبت است که بنا به حجم زیاد کار و پرونده های مربوط به ثبت برند  و این نکته که اداره ثبت برند در کل ایران شعبه ای نداشته و فقط اداره واقه در استان تهران امور ثبتی برند را انجام می دهد ممکن است به نتیجه دلخواه دست پیدا نکنید.
3) اخرین روش هم استعلام آنلاین با مراجعه به سامانه مجتمع ثبت برند ایلیا و پر نمودن فرم استعلام آنلاین برند می باشد که کارشناسان مجرب ثبت برند کلیه استعلام های مربوطه را با بالاترین کیفیت در اختیار شما قرار می دهند.
در دنیای تجارت با استعلام آنلاین برند مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا گامی فراتر از رقبا بردارید.