معرفی اداره ثبت علامت تجاری 

اداره یا مرجع ثبت علامت تجاری  اداره مالکیت صنعتی  واقع در تهران است و متولی ثبت علائم تجاری ، برند ، اختراعات،

 طرح صنعتی ،ایده ها و نشان جغرافیایی می باشد .   این اداره دارای هیچ شعبه ای نیست، و کلیه امور فوق را برای متقاضیان

سراسر کشور به انجام می رساند.

علت آن هم جلوگیری از کپی کاری و بهره برداری غیرمجاز است این اداره در حقیقت زیر نظر سازمان جهانی مالکیت معنوی فعالیت می کند . اما تغییر نام داده و تحت عنوان  اداره مالکیت صنعتی فعالیت می کند.

اداره ثبت علائم تجاری

توضیحی در خصوص علائم تجاری

ثبت علامت تجاری یك آرم مشخص است كه اجناس و خدمات به خصوص كه توسط شخص یا تشكیلات خاصی تولید و فراهم شده‌اند را متمایز می‌كند. منشأ آن به زمان باستان بر می‌گردد.

وقتی كه صنعت گران امضاها یا علائم خود را روی آثار هنری و كاربردی خود چاپ می‌كردند. در طی سالها این علامت‌ها جای خود را به سیستم امروزی ثبت و حفاظت آرم تجار ی دادند. این نظام به مصرف‌كنندگان كمك می‌كند كه از كالاها و خدماتی كه ماهیت و كیفیت آنها مورد نظرشان است و با آرم مخصوص مشخص شده‌اند، بهره بگیرند .

ثبت علامت یا برند در اداره ثبت علائم تجاری

در مرحله اول می بایست به سایت اداره مالکیت صنعتی مراجعه  نمایید و با انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی شروع به تکمیل این اظهارنامه نمایید. به این نکته توجه فرمایید که تنظیم و تدوین اظهارنامه ثبت برند از امور تخصصی می باشد و نیازمند تجربه در این زمینه است.

در مرحله بعدی اطلاعات شخصیت حقوقی و یا حقیقی را به صورت کامل وارد نمایید. دقت داشته باشید: کالاهای انتخابی شما می بایست با توجه به مجوزی که قصد دارید ارائه دهید انتخاب گردد. چنانچه از طبقات کالاها اطلاع ندارید می بایست از اطلاعات اشخاص متخصص در این زمینه بهره مند شوید .  در مرحله بعدی مدارک مورد نیاز برای ثبت برند را از طریق همین سامانه بارگذاری کرده و ارسال نمایید. حال نوبت به آن می رسد که هزینه های مورد نیاز ثبت برند را از طریق درگاه اینترنتی واریز نمایید.هزینه ثبت برند مشخص نمی باشد و بستگی به محصول مورد تقاضا و طبق بندی آن دارد. بعد از تکمیل کلیه مراحل فوق پرونده شما از طریق سامانه اداره ثبت مالکیت صنعتی به کارتابل کارشناس این اداره ارسال می گردد و در مرحله بررسی قرار میگیرد. بعد از بررسی های کارشناس اداره ظرف مدت دو الی سه ماه کاری نتیجه ثبت برند شما و یا  اعلام نقص آن صادر میگردد. در صورتی که پرونده شما نقصی داشته باشد می بایست اقدام به رفع نقص نمایید. بعد از انتشار آگهی تقاضای ثبت علامت تجاری باید برای روزنامه تقاضای ثبت علامت ثبت نام نمایید.پیش از هر اقدامی نسبت به ثبت برند خود استعلام برندرا جهت اطمینان بیشتر  از سامانه استعلام برند و علامت تجاری انجام دهید.

 روش استعلام رایگان علامت تجاری

روش استعلام برند:
متقاضی محترم شما می توانید با مراجعه به سامانه ی ذیل و پر کردن فرم استعلام علامت تجاری ، اطلاعات برند و حوزه کاری خود را وارد نموده تا قبل از ثبت علامت تجاری خود شامل هزینه و زمان اضافه نگردید.در صورت نیاز به مشاوره های تخصصی میتوانید از کارشناسان  مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید.
با استفاده از این روش جلوی ارسال نام تکراری و غیر قابل ثبت به سامانه ثبت نام علائم را می گیرید و در نتیجه از اتلاف هزینه و زمان شما جلوگیری می شود .  در ضمن می توانید از برندها و علائم سایر رقبای خود در بازار کارتان اطلاع حاصل نمایید .

با عرض پوزش جدول و سامانه استعلام علائم تجاری در حال بروز رسانی می باشد.در صورت نیاز متقاضی محترم با کارشناسان مجتمع ایلیا تماس حاصل نموده تا به صورت رایگان استعلام  علامت تجاری شما را انجام دهند.     (  لینک تماس با ما )