سوالاتی که پیش از ثبت برند باید از خود بپرسید ؟

  
ثبت برند اولین مرحله در برند شدن است . اما فاصله ای بین ثبت برند و واقعیت برند وجود دارد که  برای پر کردن این فاصله باید قدم هایی برداشته شود . قدم هایی که در فاصله بین استراتژی کسب و کار شما و طراحی و ثبت برند شما باید برداشته شود .   
جهت  برند شدن کسب و کارتان  ابتدا باید به سه سوال زیر پاسخ دهید :
1- شما کی هستید ؟
2- چه کاری انجام می دهید ؟
3- چرا این کار مهم است ؟
 
پاسخ به این سوالها بسیار می تواند مهم باشد اگر جوابهایتان  جالب و گیرا نباشند و مشتریان را جذب نکنند شما یک برند نخواهید داشت . اگر بگوییم «ما موسسه ثبت ایلیا هستیم و  خدمات  ثبت برند و ثبت شرکت را ارائه می کنیم» پاسخی آسان به سوال اول داده ایم. سوال دوم می تواند کمی سخت تر باشد : « ما تنها  این خدمات را ارائه نمی دهیم ، بلکه چیزی فراتر از  این خدمات را ارائه می کنیم  »  هر چند این جواب ممکن است قانع کننده نباشد . اما پاسخ به سوال سوم بسیار مهم تر است . مثلا" می توانید بگویید« زیرا بهترین کارکنان را داریم»  ( که  این جواب احتیاج به  اثبات دارد) . بهترین پاسخ این است « زیرا سالهاست که نسل های مختلف کار آفرینان و صاحبان مشاغل ما را انتخاب کرده اند.  و یا اینکه ما موسسه ثبت ایلیا هستیم ، شما ما را به عنوان موسسه ثبت برند و شرکت می شناسید ، اما ما کارهای بیشتری انجام می دهیم . کسب و کار ما مهم است زیرا شما می توانید برای چیزهای بسیار زیادتری به ما مراجعه کنید.

آیا با ثبت برند برای برندینگ کافی است ؟موارد تکمیلی جهت برند سازی 

در کنار موارد گفته شده کسب و کار شما باید متمایز باشد ، نوآوری داشته باشد ، معتبر باشد و برای برند آن فرهنگ سازی انجام شود و البته همه این موارد پس از ثبت برند رخ می دهد.  
بسیاری از ما وقتی به یک برند وفاداریم که محصولات یا خدمات آن برند متفاوت باشد . تکیه ما بر حس بینایی است و همین نکته باعث می شود که سیستم مغزی ما متوجه ثبت برند متفاوت گردد. به ویژه اگر خصوصیات زیبایی شناسی برند رعایت شده باشد. وقتی می خواهید ثبت برند کنید ، دقت کنید که آیا مشتریانتان چگونه به برند شما می نگرند. به علاوه در ثبت برند و ساخت برند  تشریک مساعی لازم است زیرا برندینگ  عملی جمعی و اشتراکی است.  برای ثبت برند نیاز و برند سازی نیاز به تحقیق ، تبلیغ ، روابط عمومی ، نمایشگاه ، طراحی برند ، طراحی سایت و البته یک هویت معتبر دارید و لازم است بدانید که ثبت ایلیا بسیاری از خدمات فوق یعنی ثبت برند ، طراحی برند ، تبلیغ ، بازاریابی طراحی سایت و ... را برای شما به انجام می رساند.